Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

leniccka
26. aug 2009

voski, my mame susedu a ona ma 2-rocny rozdiel medzi chlapcami a je to strasneeeeeee 😖
preto som povedala co najskor, aby to este take rocne babo nevnimalo az tak radikalne, ze by surodencovi ublizovalo nejakym sposobom ako to vidim u susedy ☹

jajona
26. aug 2009

aj ja idem dať trochu oddychu.

majte sa 🙂

jennna
26. aug 2009

leni ja som myslela tak skôr okolo obeda.....bol by to problém...tak o dvanástej???

a chodím od domu po cyklistickej ceste do Iliaša a späť....cesta je rozbitá, ale kočík nemusím dvíhať, len kľučkujem pomedzi mláky, keď sú.....a poobede je tam celý čas tieň zo stromov.... čo? pridáš sa???

voskovka
26. aug 2009

vááážne????som prekvapena....
lebo moji sa maju radi...lenže je to asi aj tym že som maleho odo dňa kedy som zistila že som tehu,viedla k tomu že budeme mať miminko..a on mi bruško hladkal,bozkaval...atd...takže možno je to aj tym....

leniccka
26. aug 2009

to by ma tam musel drahy doviezt... tak asi nie
okolo obeda my mame slofika povinneho 🙂 a to byva najvacsi upek von
ze by poobede alebo podvecer??? hmm 😉

jennna
26. aug 2009

ja by som si asi netrúfla tak rýchlo na druhé bábo.... ale ja mám traumu z tehotenstva..... keby ho mám také, aké som mala a pravdepodobne aj mať budem.... tak si neviem predstaviť musieť sa starať a bábätko a byť tehotná.....

leniccka
26. aug 2009

voski, oni su nam ako odstrasujuci priklad... aj suseda starsieho pripravovala na to ze uz nebude len a len on ale ked prisla z porodnice s malym na rukach tak bracho mu hned jednu po hlave ustedril ☹
takze cim skor tym lepsie... nechcem aby sa mi deti tlkli

jennna
26. aug 2009

tak by ťa doviezol a šiel by s nami... 😀

tak čo tak o tretej, bo štvrtej???

anuska83
26. aug 2009

Ahojte baby prepacte ze sa vam vtieram do temy ale potrebujem surne poradit....termin porodu mam okolo 6.- 9. 9. 2009..to znamena ze teraz som v 38 tt...babo je vyvinute a otvorena som na spicku prsta krcok 1 cm a babo hlavickou volne nalieha na vchod. Mam jednu znamu primarku v nemocnici a s nou som sa dohodla ze mi porod vyvolaju o tyzden skor to znamen nie v 40 tt ale 39 tt...aj kvoli tomu ze moj priatel odchadza okolo 10.9 na pol roka do svedska a nebude moct cakat na porod...co myslite je to ok vyvolany porod???zazila to niekotra...???dakujem krasne

leniccka
26. aug 2009

ja som si povedala ze ked uz bude aj druhe a nebudeme stihat tak si najdem daku tetu alebo studentku co mi bude pomahat obcas v domacnosti, take ze upratat, pozehlit alebo pokocikovat a prebavit sa s detmi na chvilku... 🙂

leniccka
26. aug 2009

moj drahy a chodit????? si sa scvokla... to on nemusi, horko-tazko ide s kocikom 😝 😀

kludne mozme okolo 3-4 to mi je jedno kedy... drahy uz bude doma tak nas vyklopi v europe a teda vydrzime dlhsie bez papanicka 😉

voskovka
26. aug 2009

tak to moj davidko ked nas zbadal vo dverach hned že jejjjjj miminko....a lubka ho...zatial mu nič nerobi nebije ho ani nič podobne...dufam že to vydrži....
anuska-ja som mala porod v 39tt ale sekciu planovanu....

leniccka
26. aug 2009

jennn zatial je to zajtra poobede a prezvonime si alebo smsneme ze kedy presnejsie, ok?? 😉

leniccka
26. aug 2009

anuska, ja som rodila 38tt ale tiez islo spontanne, po odtecenej plodovke, takze nepomozem...

voskovka
26. aug 2009

ok,baby idem nachystať veci ideme vonka na zmrzku...čakam kedy sa deti zobudia a prchame🙂 🙂 😵

jennna
26. aug 2009

anuška..... ja mám vyvoláný pôrod...ale systémom tri dni injekcie....tiež v 39tt....to znamená, že ak bola maternica pripravená na pôrod, tak injekcie zabrali a ak nie, tak jednoducho nie... neviem akým systémom budú tebe vyvolávať....ale je to v pohode.....
ono keď to bude mať prísť tak to príde...boli aj také prípady, že vyvolávačky nezabrali, lebo jednoducho nebol čas.....tak neviem čo ti dajú.... ale myslím si , že je to v pohode, hlavne keď si už v 38tt.... 😉

leni....tak to by som aj ja tak riešila....no musím častejšie podávať LOTO.... 😀

leniccka
26. aug 2009

ja som si dala zmrzku z mrazaku 🙂 fajnu karamelovuuuu
paaaa

jennna
26. aug 2009

okey...voláme si leni....

voski ahoj.....malá mi tu zaspala hore značky ako na nudistickej pláži...a to už je čas papať.... 😀 .. spapala by som ju....

leniccka
26. aug 2009

jennn ja by som to nechcela na plny uvazok, ale na par hodin v tyzdni... tak ratam ze to nebude daka cenova palka, a na druhej strane vystresovana ja alebo o trosku menej peniazkov?? asi ta druha moznost... a ved uvidim ako to valstne bude, mozno sa nam tak skoro druhe nepodari...

som sa rozhodla ze idem malej objednat veci z kojeneckeobleceni.cz maju tam super ceny aj pekne veci

leniccka
26. aug 2009

moju odstrihlo pod hrazdickou, som jej dala nech sa bavi a ona spi... 😀

jennna
26. aug 2009

pošli dáky link ak objavíš niečo supiš....

dajaká som smednoooja....to asi po tej čoko tyčinke.... 😝 😀

leniccka
26. aug 2009

davas coko??? ja sa bojim... mam stravu horsiu ako vazen v base ☹ ale som si uz aj povedala ze idem jest vsetko ale ked na nu kuknem tak mi pride luto ze by sa potom mala trapit 😒

leniccka
26. aug 2009
anuska83
26. aug 2009

Jenna a nevies ake maju lekari nazory na toto planovane vyvolavanie??,lebo u mna je to naozaj vlastne len kvoli tomu ze priatel odchadza prec a chceme vsetko stihnut....neviem ..ty si uz bola trosku otvorena ked ti vyvolavali??,

jennna
26. aug 2009

a počujte dievčatá...vy už sa "ťuťu-muťu"?

ja som ešte niééé..... tak to som zvedavá..... u nás nejak nie je čas ani energia... mm začal makať o tristo-šetsto na dome....tak chudiatko nemá ani pomyslenia....a už hádam aj zabudol čo to je.... 😀 😀 😀

leniccka
26. aug 2009

jennn my sme v pondelok tutu-mutu ked mala zaspala...a celkom v pohode...akurat som babam pisala ze ma Jenco zasil a la panna, tak to bolo ako ten krat poprve 😀 😀 ale bez bolesti a vsetko ok

jennna
26. aug 2009

anuška.... lekári sú za čo najprirodzenejšie veci...teda u nás v BB obvzlášť.... všetko ako príroda prinesie, len ja som mala zdravotné problémi.... tak to už nechceli preťahovať, aby sme neboli ohrozené...
a nebola som otvorení ani náznakom......začalo sa to až ten tretí deň o samotného skracovania čípku, zátka, otváranie..... trvalo to noc, deň, noc a na obed som porodila......ale bolo to super, lebo to začínalo ako na krámiky tá prvá noc a deň.....
bude to super, neboj nič....lepšie ako čakať a byť nervozna a nedaj Bože prenášať, to by ťa šľak trafilo....

jennna
26. aug 2009

leni krásne je to.....

a mne zase vyšili dve dierky.... 😀

leniccka
26. aug 2009

citala som, ze bud prasknu v jednu alebo pojdes na nastrih... no tak to prasknite co najskor 😉

brinzulka
26. aug 2009

vyvolanie:prvy porod dva dni pred terminom...otvorena na 2cm...na obed porodene...
druhy porod: dva dni teplota, furtky nic...vyvolanie, v den vyvolania nalez 3-4cm...od podania cipku 2hod a bolo sumo na svete...chcela som to zazit prirodzene..ale ked sa neda...co uz...a bolo to den pred terminom...

moj mm uteka pred tutu mutu...ale sak ani nie je kedy...a moj gyn ma na mna cas az o mesiac...tak dovtedy nic...a prirodzena antikoncepcia-neondzit

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre