Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

traktor
26. mar 2010

😀 😀 😀 vitaj v klube slepcov..alebo..ani prepis ten vtip 😀

pirinka
26. mar 2010

Ahoj berunky, cmukáme po dlouhé době. Nějak teď nestíhám když je venku tááák krásně 🙂

dočetla jsem jen poslední stránku na víc bohužel nemám sílu 😅

ven; teda to je story 😀 . Chvíli jsem se tu řehnila a chvíli mi tuhla krev v žilách a vlhly oči, když jsem si představila malou na místě Emmušky ☹ . Hlavně, že to tak dobře dopadlo. A ten seznam věcí je super 😀 😀 😀 . Jo a reakce X? No comment, dle chlapů prostě ženský chybí schopnost praktické organizace a jim by se nic podobného stát nemohlo 😝 . Ještě, že nemáme centrál a musím zavírat auto klasicky 😀

luci; my máme buzení téměř přes kopírák...jen místo flašky prso.....bude někdy spát až do rána? To si říkám každou noc, když se mátožně ploužím k postýlce už po x-té 😉

berušky, může se dávat vibrucol třeba každý den? A třeba 2x za noc?

lucia32
26. mar 2010

Piri ahoj...
No to tajne dúfam...ale po skúsenostiach viem, že budú 😀 len sa toho dožiť bez ujmy na zdraví 😀
Viburcol je homeopatikum, nie? Tak by to nemalo vadiť, ale či 2x za noc, to neviem...asi najlepšie bude vedieť lucim 😉

lucim
26. mar 2010

lu, my mame podobne budenie odjakziva, len ja to mam lahsie., ze uz som si viac menej zvykla a ze nemusim nic chystat, len nastavim ceco. 😉 ale mohol by uz niekedy prespat noc, nebola by som proti. 🙂

a do zbierky modelovskych foto:

lucim
26. mar 2010

oslavencekom vsetko naj, 🙂
piri, neviem, asi by som ten viburcol dala predsa len iba raz za noc, vynimocne 2x. urcite nie pravidelne.
ven, ja som si vcera chcela s tebou pokecat a nejak mi niekto zaklapol ocka a zobudila som sa az ked zo spalne matulo pytal jest ... tak som len preliezla a spala dalej. 😵

lucim
26. mar 2010

a idem navarit toto .... zase ma chyta chut na kapustu http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=2405

vinka
26. mar 2010

Ahojte.Lucim vyzerá to super. 🙂

vinka
26. mar 2010

Pozerám na krásne dieťa na fotke.Kuknem,že komu patrí a to tebe Lucim.Pána ale je frajer ten váš chlop.No krásny fakt.A to už tak stojí? 😕 No Chiaruša je rada,že sa po 4-roch ťahá. 😀 😀

lucim
26. mar 2010

kontrolujem recept pred zapecenim ... je tam vsetko ... uvidime, ako to bude chutit ...
vinka dakujeeeeeeeem 🙂 a matko stoji, uz sa aj posuva , ale sam sa postavi len obcas. zato na 4 nelozi, on sa plazi. 😉
a sme sa tu s kockammi dohodli, ze budeme just hadzat fotecky nasich modelov a modeliek, nech zavistlivi trebars aj puknu, ked nevedia ine a nas ostatnych to potesi.
nemas nejaku novu fotecku v niecom, co sa tesis, ze si jej super zohnala, lebo je kocica? 🙂 😀

vinka
26. mar 2010

Hej má krásnu bundičku.Len teraz spí.Ale už som ju chcela včera sfotiť ale som zabudla. lebo je jak snehulienka v nej. 😀 😀 😀 Lucim mne nedakuj.Ja som sa na tom nijak nepodielala. 😀 To musíš iným smerom. 😀 Ja som len ohodnotila váš výsledok. 😀 😀 😀 Ale je fakt krááásny chlapec.

lucia32
26. mar 2010

hojky, hojky...brázdim po nete a hladám odpoved na svoju otázku, ale nič som nenašla...čo sa mi stalo...
Namlela som kuracie mäsko, lebo jedna mudra pani doktorka na nete tak povedala a každý den som jednu gulku vybrala adala variť so zeleninkou, všetko bolo oukej do predvčera....sa mi zdalo, že ma to mäsko nejakú čudnú štruktúru...najprv som si myslela, že je to len tým tvarom, že gulkovitý, pomletý...tak som neriešila, predvčerom som ho už riadne ponorným prešlahala a furt...tak som ho včera picla do mixéra, že to už musí byť oukej a dala do chladničky, dnes na obed som ochutnala a bolo to ešte horšie...ako ostrý karton, či kúsky skla....bléééé, na jazyku fakt nepríjemné...tak sme trochen zamiešali do kaše, aby lepšie chutilo a ľahšie klzalo a zvyšok som vyhodila...stretli ste sa s tým niekto? Aj predtým som takto mrazila namleté a nič, až teraz....prečo sa zmenila konzistencia? mohlo to byť premrazením...sme davali do mrazaku čerstvé mäsko a mali zapnuté super mrazenie...ma to normálne štve...
Inak predtým som mrazila hotovú varenú stravu, ale že takto je to lepšie...prd lepšie

😠

lucia32
26. mar 2010

Krémová kuracia polievka
vrchné kuracie stehienko, 1 mrkva, 1 petržlen, 1 ČL krupice, petržlenová vňať

Zo stehna odstránime kožu a uvaríme spolu s mrkvou a petržlenom. Po uvarení pridáme nakrájanú vňať a krupicu, varíme ešte 5 minút, odstavíme. Zeleninu vyberieme a nakrájame na drobné kúsky. Mäsko oberieme, rozmixujeme s polievkou a vrátime do polievky nakrájanú zeleninku.

Zeleninová polievka so žĺtkom
2 malé mrkvy, 1 malý petržlen, 2 malé zemiaky, 1 žĺtok, petržlenová vňať, voda

Očistenú zeleninu nastrúhame nadrobno, prelejeme vodou a dusíme 7 minút. Pridáme žĺtok, premiešame a ešte dusíme 10 minút. Posypeme petržlenovou vňaťou.

Zeleninová polievka s krupicovými knedličkami
1 malá mrkva, kúsok kalerábu, kúsok petržlenu, 1 zemiak, pár kvapiek oleja, petržlenová vňať, 1 žĺtok, krupica, voda

Zeleninu postrúhame a varíme vo vode. Zatiaľ si pripravíme krupicové knedličky, ktoré pridáme do polievky tesne pred dovarením: zmiešame 2 PL krupice, žĺtok a vňať – výsledná hmota nesmie byť ani veľmi tekutá, ani veľmi hustá. Z cesta hádžeme do polievky mini lyžičkou knedličky a uvaríme domäkka. Nakoniec ešte prikvapneme olej.

Polievka zo zelenej fazuľky
šálka zelenej fazuľky, 1 malý zemiak, pár kvapiek oleja, kôpor, 50 ml dojčenského mlieka, dojčenská voda

Fazuľku a zemiak nakrájame a uvaríme do mäkka. Pridáme kôpor, kvapku oleja a vmiešame dojčenské mlieko.

Špenátová polievka s kuracím mäskom
kúsok kuracích pŕs, šálka mrazeného listového špenátu, 1 zemiak, uvarené niťovky, kvapka oleja

Nakrájané mäsko uvaríme v dojčenskej vode so zemiakom do mäkka. Pridáme špenátové listy a povaríme ešte 10 minút. Odstavíme, pridáme uvarené niťovky a kvapku oleja.

Karfiolová (brokolicová) polievka s vločkami
2-3 ružičky karfiolu (brokolice), 200 ml vody, 1 PL ovsených vločiek, 100 ml dojčenského mlieka, 1 ČL oleja
Karfiol / brokolicu uvaríme domäkka vo vode, potom scedíme, ale vývar si necháme. V ňom uvaríme vločky (asi 10 minút, ak použijete tie obyčajné). Do vločiek potom pridáme roztlačený karfiol, dojčenské mlieko a olej.

Brokolicová kaša s kuracím mäsom (od ukonč. 7mes., nedojčené od 6.mes.)
Potrebujeme: 2zemiaky, 50g kuracieho mäsa, 3ružičky brokolice, štipka petržlenovej vňate, štipka rasce
Postup: Zemiaky ošúpeme a uvaríme vo vode do ktorej sme pridali drvenú rascu.. ešte horúce ich roztlačte vidličkou spolu s malým množstvom vody, v ktorej sa varili.. kuracie mäso uvarte vo vode a rozmixujte ho.. brokolicu uvarte v pare a roztlačte vidličkou.. všetko spolu pomiešame a posypeme nakrájanou petržlenovou vňaťou..

Kalerábová kaša s kuracím mäsom (od ukonč. 7.mes., nedojčené od 6.mes.)
Potrebujeme: 5dkg kuracieho mäsa, kúsok malého kalerábu, 5polievkových lyžíc dojčenskej ryžovej kaše, štipka petržlenovej vňate, 2-3kvapky rastlinného oleja
Postup: Kaleráb očistíme, umyjeme a domäkka uvaríme vo vode abo v pare.. kuracie mäso uvaríme vo vode.. podľa návodu si pripravíme cca 5lyžíc dojčenskej ryžovej kaše.. kaleráb spolu s mäsom rozmixujeme a primiešame do ryžovej kaše.. do hotového jedla pridáme lyžičku rastlinného oleja a posekanú petržlenovú vňať..

Kurací krém so zemiakom (od ukonč. 7.mes, nedojčené od 6.mes.)
Potrebujeme: malý kúsok kuracích pŕs, 1malý zemiak, 200ml dojčenskej vody
Postup: zemiak očistíme, umyjeme a pokrájané na kocky uvaríme.. kuracie mäso uvaríme.. k uvarenému mäsu pridajte zemiak a spolu roztlačíme vidličkou abo rozmixujeme na jemný krém..

Ovsené vločky s mäsom (od ukonč. 7.mes.)
Potrebujeme: ? l čerstvého kuracieho vývaru, 2polievkové lyžice ovsených vločiek, pár kvapiek olivového oleja, 5kg vareného kuracieho mäsa, 1mrkva
Postup: ovsené vločky prepláchneme pod tečúcou vodou a pridáme ich do kuracieho vývaru.. za stáleho miešania varíme asi 15min.. pridáme nadrobno nakrájané uvarené kuracie mäso a premiešame.. na záver pridáme nastrúhanú mrkvu a krátko povaríme..

Mäsovo-ryžová kaša (od ukonč. 7.mes.,nedojčené od 6.mes.)
Potrebujeme: 1hrsť ryže, 1mrkva, 100g kuracích pŕs, štipka petržlenovej vňate, pár kvapiek olivového oleja
Postup: očistíme mrkvu, pokrájame ju na malé kúsky a varíme ju spolu s ryžou.. kuracie prsia omelieme v mäsovom mlynčeku.. mleté mäso varíme asi 15min. vo vode.. uvarené mäso zmiešame s ryžou, posypeme štipkou petržlenovej vňate a pokvapkáme olivovým olejom..

Kuracie prsia s brokolicou (od ukonč. 7.mes, nedojčené od 6.mes.)
Potrebujeme: menšie kuracie prsia, 2-3ružičky brokolice, niekoľko kvapiek olivového oleja, 1polievková lyžica materského abo umelého mlieka, 100ml dojčenskej vody
Postup: umyté mäso pokrájame na kocky, podlejeme vodou a na vode dusíme do polomäkka.. pridáme brokolicu a pokračujeme vo varení.. potom ochutíme kvapkami oleja a roztlačíme vidličkou..

Cestoviny so šalátom a mäsom (od ukonč. 7.mes.)
Potrebujeme: 20g cestovín (niťovky abo rezance), ? zemiaka pokrájaného na kocky, 1šálka čerstvého kuracieho vývaru, 50g kuracieho mäsa
Postup: v pare uvaríme pokrájaný zemiak.. kuracie mäso uvaríme vo vode.. uvaríme cestoviny.. zemiak s mäsom roztlačíme vidličkou spolu s kuracím vývarom a primiešame cestoviny..

Morčacie mäso s krupicou (od ukonč. 7.mes.)
Potrebujeme: 200ml čerstvého zeleninového vývaru, 50g chudého morčacieho mäsa, 20g detskej krupice, pár kvapiek olivového oleja, 1karotka
Postup: mrkvu očistíme a nakrájame na silnejšie kolieska a spolu s chudým morčacím mäsom ju uvaríme domäkka..

Morčacie mäso s brokolicovou omáčkou (od ukonč. 7.mes,nedojčené od 6.mes.)
Potrebujeme: 50g uvareného morčacieho mäsa, 5ružičiek brokolice, 100ml materského abo dojčenského mlieka, pár kvapiek rastlinného oleja, 1malý zemiak
Postup: brokolicu rozoberieme na ružičky, umyjeme pod tečúcou vodou a uvaríme v pare spolu so zemiakom.. uvarenú brokolicu a zemiak roztlačíme vidličkou, mäso nakrájame na drobné kúsky, pridajte ho k zelenine a zamiešame.. do hotového jedla primiešame mlieko a rastlinný olej..

Kura s mrkvou a zemiakom (od ukonč. 7.mes, nedojčené od 6.mes.)
Potrebujeme: 20g uvarených kuracích pŕs, 1mrkva, 1zemiak, 5polievkových lyžíc dojčenskej vody, pár kvapiek rastlinného oleja
Postup: mrkvu a zemiak očistíme, nakrájame na malé kúsky a varíme pod pokrievkou v malom množstve vody.. pridáme kuracie mäso a všetko spolu rozmixujeme abo prepasírujeme (podľa veku dieťaťa).. do hotového jedla pridáme rastlinný olej..

Brokolicová kaša s kuracím mäsom (od ukonč. 7.mes.,nedojčené od 6.mes.)
Potrebujeme: 70g brokolice, 1zemiak, 1mrkva, 50g kuracieho mäsa, 1lyžička rastlinného oleja
Postup: brokolicu uvaríme v pare.. zemiak a mrkvu očistíme a nakrájame na malé kúsky a uvaríme vo vode.. kuracie mäso nakrájame na menšie kúsky a vo vode uvaríme.. všetko spolu rozmixujeme a pridáme rastlinný olej..

Kuracie mäso s ryžou (od ukonč. 7.mes,nedojčené od 6.mes.)
Potrebujeme: 1hrsť ryže, 1karotka, 50g kuracieho mäsa, pár kvapiek rastlinného oleja, štipka petržlenovej vňate, 1dl čerstvého zeleninového vývaru
Postup: očistíme mrkvu, nakrájame ju na malé kúsky a varíme spolu s ryžou.. kuracie mäso varíme cca 10min. v zeleninovom vývare.. premiešame s ryžou, petržlenovou vňaťou a pokvapkáme olejom..

Kurací krém (od ukonč. 7.mes, nedojčené od 6.mes.)
Potrebujeme: ? šálky pomletých kuracích pŕs, 1/2zemiaka, ? šálky čerstvého kuracieho vývaru, 1lžička petržlenovej vňate, 1lyžička olivového oleja
Postup: pomleté kuracie mäso uvaríme vo vývare.. uvarený zemiak roztlačíme a premiešame s mäsom, petržlenovou vňaťou a rastlinným olejom..

Kuracie prsia s mladou mrkvou (od ukonč. 7.mes.,nedojčené 6.mes.)
Potrebujeme: 80g kuracích pŕs, 2mladé mrkvy, pár kvapiek rastlinného oleja
Postup: kuracie prsia umyjeme a uvarímev pare abo vo vode.. mrkvu očistíme, pokrájame na kolieska a tiež uvaríme v pare.. mäso s mrkvou prepasírujeme, príp. rozmixujeme, pridáme rastlinný olej a premiešame..

inneska
26. mar 2010

ahojte...včera mi nevydalo napísať, a dnes takytak...furt po vonku chodíme a teraz sme už zbalený k svokre na víkend...tak som vás aspoň prišla pozdraviť..videjká,fotky nádherné, chválim..inak sa ani nedá 😵 😵

ven..no musela si si prežiť, ja by som asi zošalela ☹ ale prežili ste v zdraví, to je hlavné 😉

tak sa babulky a babuliatka majte krásne, nádherný víkend želáme...paaaaaaaaaaaaa 😵 😵 😵

lucia32
26. mar 2010

Inka, Eričko...pá a užite si to......... 🙂

katica5
26. mar 2010

Ahojte, vsetko naj oslavencom minulym aj dnesny
sme mali nie moc dobru noc Maxovi sa chcelo rat cca od 2:30 do 3:30 a potom o 6:30 uz bol hore nejak uz nevladzem. Rano sa postivil v postielke prvy krat mame cestovnu postielku tam je trosku tazsie sa postavit, potom chodil okolo a v okne nasiel fialky schatol za list a kvetinac letel smer Max a postielka... Prihadzujem fotky z noci...

lucia32
26. mar 2010

Katica...cukríček maličký...tak to hranie nezávidím, aj nám sa to parkrát v noci stalo 😝 , my ráno do práce a bobula si veselo chrapkala dalej....

traktor
26. mar 2010

inka pekny vikend, lucimka matkoje ne taaaaaaaky frajer, krasnucky 😵 😵 😵 ...baby natocila som video ale je naopak, da sa to otocit, ci nie? 😅

traktor
26. mar 2010

max uzasny 😵 ...ani ocka mu nejdu do spania 😀 ...zbojnik 😵

jennna
26. mar 2010

ahojky babenky.....

včera som malej dala pred spaním bebu na dobrú noc a po troch mesiacoch spala 6 hodín...do druhej...aj ked mala jednu vodičovú pauzu...ale napila sa a spala dalej....

ale aj cez deň sa chce dudkať...doobeda dva krát a poobede dva krát...a v noci podľa potreby......

jennna
26. mar 2010

traki aký zlatý je....bože...tie vaše detičky už ako stoja.....žasnem...

samayka
26. mar 2010

ahojte mamulienky 🙂

v prvom rade idem chváliť matejkov. ten náš 😅 , teda zatial lucimkin... tak ten je fešáčisko podarený kráááásny... a traky, tiež nemám slov.keby eluš takú buchtu zbadala, tak mi v živote už ústa neotvorí 😀 😀 naša modelečka sa zas rozhodla že ide leto a treba držať figúru do plaviek 🙂))

no a teraz vám musím napísať, aký som spravila včera pokus s tým naším spaním... nechala som sýkorku našu zaspať o ôsmej večer vo velkej posteli a neprekladala som ju do postielky. nechala som ju tam. urobili sme z jednej velkej deky a jednej periny umelého tatinka a maminku, to aby sa nezgúlila a keby ste videli čo sa dialo... to naše dietko robilo pomaly až premety, tak sa vrtela... na brucho - z brucha na bok - na druhý - na chrbát - na brucho... ale všetko v spánku. ani raz sa nezobudila, že by ma potrebovala... všetky tieto akrobatické kúsky v podstate asi stvára aj v postielke, ale tam ju hold zastavia mriežky a tým pádom sa budí.. myslíte že to tak môže byť??? no prvý krát sa zobudila o 3 a potom bola 5:50 vysmiata, vyhajaná a keď poviem že do ružova tak neklamem...

ani3012
26. mar 2010

samy mm kolegov syn spával vo veľkej posteli práve od 8. mesiacov.tiež sa budil na búchanie do mreží a tak ,keď skúsili veľkú postel,tak spal celú noc. Aj môj Patrik spal vo veľkej lepšie.Len on mal už 1,5 roka. Tak určo to môže byť aj preto . 😉

A veru, samy má pravdu! Chalani aký frajeri 😎

no a našla som si čas na ten Vendy príbeh ! brrrr. Ani si to nechcem predstaviť. Chudina moja malá...jedna aj druhá ☹

vendulacky
26. mar 2010

Ahoj kočky, chtěla jsem si z internetu stáhnout seznam jedovatých rotlin, jestli třeba nemám v bytě něco jedovatýho a našla jsem OLEANDR, který se považuje za jednu z nejjedovatějších rostlin vůbec!!! Mám jí v létě na terase, je krásná, úžasně voní - a přes zimu jí mám v chodbě...minule u ní byl kočárek s malou a už se jí snažila otrhat...úplně mi zatrnulo, pro dospělýho člověka stačí 2 listy k usmrcení, pro dítě 1 list....zítra jde z domu...
Kdybyste věděly ještě o nějaký jedovce, která by určo neměla bejt doma, budu ráda, když dáte info;)

Jinak kati, maxík je fakt taaaak kouzelnej!!!
samy, snad jsi našla způsob, jak malou udržet ve spánku 😉

lucim, jak chutnala ta dobrota z kysaného zelí??? Vypadalo to úžasně, jen jestli to ještě chutná 🙂

vendulacky
26. mar 2010

ani byl to horor, ale furt se dalo něco dělat, v nejhorším případě bych prostě rozbila sklo a bylo by to "krapet" dražší....aspoň je člověk poučenej 🙄 Jinak malá sedačku anštěstí zbožňuje, snad je trauma pryč...

ani3012
26. mar 2010

neboj malá na to zabudla ešte než si dorazila do Čiech 😉

a pošli dva lístočky,keď ma niekto naserie,uvarím čajík 😀
Ja mám doma len 5 kvetiniek ,z toho gerberky nikdy nevädnúce (umelé,ale každý si myslí,že sa tak pekne o ne starám) a palmu a dve neidentifikovateľné.Ja sa v tom moc nevyznám 😅 Som rada,že žijú! Hip hip hurá !

no a ešte jednu smutnejšiu správu.Ja som sa dnes dozvedela,že mojej vedúcej pred asi dvoma týždňami zomrel zať. Mal len 35 rokov a doma majú 10 ročného a 10 mesačného chlapca ☹ 😔

lucim
26. mar 2010

aaahojte pusky, uz vas citam, len nezmar este nespinka a ja sa pokusam dat naspat pravy shift, bo sa sikovnikovi podarilo zase nieco vytiahnut.
dakujeme za pochvaly, sa snazimebyt kuzelni, , zatial to ide, nevesticke cmuuuuk. 😉
maxik je paradny, a fakt vobec neposobi ospalo. trakyMatko je sikovnyyyyyyy, no perfekt, ako stoji, zlatko. 🙂
ven, viem ze este dyfenbachia, ci ako sa to pise a lalie.
inak - to kapustove nieco chuti ako kapustnica bez vody. jedle, dobre, ale kolozvarska kapusta je ovela lepsia.
mame doma FP odrazadlo, aj to hra, tusim karamelka ma nieco take, tak to skumame. zatial pri tom nechce stat. a este cosi - vcera tato doniesol z ikey podbradniky s rukavmi - genialny vynalez, nobelovu cenu. 🙂 a este mame zupncek - ponco , perfis, a este maly stupienok, po tom sa lozi vyborne. a sup, nech je tu dalsia vyplata. 😵

lucim
26. mar 2010

ani, to je smutne 😨

ani3012
26. mar 2010

aká výplata ? 😕 😀

lucim
26. mar 2010

samy no eluska je osobnost, potrebuje priestor aj v spanku. keby to na nu fungovalo, bolo by to vyborne, drzim palce. a kde ste spali vy?? 🙂
matko spava na manzelskej a aj tak sa budi, ale to ten jeho lahky spanok a hlad.
jennka, tesi ma, ze to na dianku zabralo, na matka ani to.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre