Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

lucim
26. mar 2010

ani, moja aj draheho. my pracujuci mame raz mesacne pozitivne pipnutie v mobile o stave uctu. 😀
ale priznavam uprimne, momentalne ma praca dost unavuje ... teda nie to co robim, ale vsetko dokopy, domacnost, krpcek aj tam, som z toho momentalne unavena.

ani3012
26. mar 2010

a ty čo si myslíš,že žijeme z lásky ? 😨 ja len že už ani nepamätám,kedy výplata bola 😀
a inak vás veľmi obdivujem-pracujúce mamičky 😎 Domácnosť,práca,dieťatko,manžel ......

samayka
26. mar 2010

ahojtee

ale sa vás tu zbehlo.

lucim - michal spáva cez týždeň tak či tak v poslednej izbe, aby cez deň fungoval... a ja som si našla taký kulilinček volný vedla nej... a dnes sme ju dali do postielky, tak uvidíme či to bolo naozaj tým... ale asi áno, lebo v nej najprv odmietala zaspať a potom sa urazila a zaspala... tak som zvedavá aký spánok na nás vybalí teraz...

teda ven, poviem ti ja by som infarktovala... určite.. ja som si do takej tajnej skrýše na kočík schovala klúče od bytu, už sa mi pár krát stalo že som za sebou zabuchla a zostali sme aj so sýkorkou a bekou vonku.. našťastie u mamíka mám ešte jedny klúče, tak sme mali o prechádzku navyše... ale takto je to lepšie.. lebo mne na materskej mäkne mozoček.. už mi drahý slúbil šnúrku ku klúčom a budem ako usmrkanča... s klúčmi na krku

ani3012
26. mar 2010

baby u nás inak strašne fúka 😝

lucim
26. mar 2010

samy to ja len tak, vasko tiez spava v obyvke. 🙂 pri matkovom cucani by sa asi aj taj nevyspal. 😉
vramci kojodemencie - uz asi 300x som chcela umiestnit nahradne kluce u susedov, stale nezrealizovaneee, zeby zajtra? 🙂
matko uz spi....

aspine
26. mar 2010

zdravime vsechny 😵
nejdriv chci pochvalit vsechny fotecky - jsou to proste krasna ditkav 😉
lucim Matysek je velky fesacisko 😎

vendy ta story...ufff uplne jsem se u toho cteni zapotila 😕 hlavne ze byl dobrej konec a Emca je v pohode 😵 teeeeda vy ale berete veci 😀

jinak jsem zkusila dat Marketce tu Activii a hodila mi na to bobek 😅 ale pak jsem dala Bobika a mnami mnami 😵 tak aspon neco 😉
jo a predevcirem se sama postavila v postylce a ten jeji pysnej vyraz to bylo neco 😀 ale od ty doby nic....se sice snazi, ale vzdycky se ji nejak zapletou nohy 😀 jo a taky neleze jen se plazi 🙂 to mame lucim s vama stejny 😉
a co se tyce zubu.....tak zatim tichi po pesine.....ani jeden! 😅 nejsme nahodou uz posledni bezzubi? 😕 😀

aspine
26. mar 2010

jo holky jak se kouknu na fotoalba? 😕

lucim
26. mar 2010

cau aspi ..... fiiiiha, ako tak pozeram, maju tam chybu, pockaj, kym ju opravia, chyba tam ta ikonka.

lucim
26. mar 2010

ako sa vsetky vypytuju na tu bezzubu sutaz, hehehe, aspi, este vas par je. a kvetinke gratulkooooo k postaveniu, neboj, snad si este spomenie, ze to vie. a plazuni su zlatunki. naco drat kolienka? 🙂

aspine
26. mar 2010

ahoj 😉 tak matysek jeste spinka? 🙂
marketka spi uz od osmi (snad zase najela na svuj rezim) byla cela unavena....ted kdyz v kocaru sedi tak se nemuze vynadivat okolo 😀 hlavicka ji lita na vsechny strany aby ji neco neuteklo 😀 no a vecer je pak plna dojmu a taaaaaak unavena 😵

aspine
26. mar 2010

to jo kolinka fakt nepotrebuje 😀 musim ten jeji styl natocit a pak je muzem porovnat 😀

lucim
26. mar 2010

vsak spinka chvilku, nech sa ozve az o polnoci. ti nasi drobci su tak krasne zvedavi. viem si markytku predstavit, ako kuka. 🙂
a natoc, som zvedava. 🙂

lucim
26. mar 2010

mmy sme boli dnes 2x vonku, matko tiez okukaval a kecal mi do toho. 🙂 a na cudzie babky sa mracil. 🙂

aspine
26. mar 2010

nastesti marketka kdyz uz usne tak spi az do rana 😎 a kdyz uz usne v osm tak je to super dloooouhy cas pro sebe 😉

to pocasi me stve 😠 ted tady leje a je bourka i s blesky 😕 cely tyden krasne a vikend bude stat za nic 😖 jdeme zitra na jednu akci pod sirym nebem tak nevim nevim jak to dopadne 😕

aspine
26. mar 2010

taky jsme byly dlouho venku 🙂 no prece na babky nebude delat kukuc...to si nechava pro sve vrstevnice 😉 😀
ale opravdu je to velky fesak a ta mikca mu moc slusi 😵

lucim
26. mar 2010

to ze si nevidime albumy je problem noveho oddeleneho kona, tusim treba napisat adminom, ze nech ti nieco nastavia, na ktorej stranke ti to ma zobrazovat??? neviem. ale nepaci sa mi, ze ja nevidim momentalne cz. albumy.
a dakujeme este raz. 😵 kde je nejaka nova marketkyna fesacka fotka? do textu sa tiez da dat.
ze spi do rana .... niekedy to snad zazijem aj ja .

aspine
26. mar 2010

ja nevim me tenhle konik prijde takovy chaoticky a neprehledny 😒 nejak se mi nelibi 😖
jeee to se musi neco nastavovat? ach jo.....

neboj taky zazijes 😉 mala takhle nejak spi porad....jediny kdy se budila v noci bylo kdyz jsem kojila, ale pak kdyz byla starsi a jeste jsem kojila tak vzdycky spala od pulnoci do sesti, sedmi rana. no a ted vydrzi od osmi do sedmi v kuse 😉

aspine
26. mar 2010

no fotky jsem ted nejak zanedbavala....ve fotaku jsou, ale nejak je dostat do PC 😝 budu se muset asi zavrit do pokoje jako vendy 😀

tak jo....jdu se chystat na kute 😉 tak se tu mejte krasne a zas nekdy 😉 dobrouuuuu 😲 (cmuk)

ani3012
26. mar 2010

lucim,klikni si na pas aspi a presmeruje ťa to do CZ albumu

pirinka
26. mar 2010

ahoj kočinky 🙂

chválím moc všechny fotečky a videjka. Drobečkové jsou kouzelní 😵

lucim; tak říkáš, že to zelí nic moc jo? Tak to teda radši udělám segedýn 😀

samy; koukám, že sýkorka je akční i ve spánku co 😅 ?
je fakt, že naše beruška sebou ve spaní taky pěkně mele a to bude asi taky jeden z důvodů, proč má takové lehké spaní a často se budí. Rotuje z boku na záda a zas zpátky...ale běda jak se otočí na bříško. To se probudí a když přijdu k postýlce, tak jí najdu pást koníky a kňourající. Na tom bříšku to nějak neumí chudinka. Ale většinou stačí, že ji zase otočím na bok a spinká dál. Nebo si ji vezmu na rameno a okamžitě na mě usne 😅

jsou to stejně zlatíčka. I když nám někdy dávají řádně zabrat 😉

ani3012
27. mar 2010

jana.jaro...............27.5................Emička má dnes 10 mesiačikov 😵

Dnes máme 9 mesiačikov 😵 😵 😵
mousa.................27.6.................Amálka
susy....................27.6................Maxim
samayka..............27.6..................Ela
jennna................27.6................Dianka
simonito..............27.6................Amálie
piatok.................27.6...............Leonard

josifek.................27.7............... Simonka má dnes 8 mesiačikov 😵

Prajeme všetko najlepšie a skalným júlovčatkám pusinku naviac ♥

Meniny oslavuje: Alena, Rupert, Ruprecht, Dita
Meniny oslavuje v ČR: Dita

Kalendárium:
Svetový deň divadla
(UNESCO, vyhlásený v 1961 na podnet Medzinárodného divadelného ústavu – ITI, oslavuje sa od 1962)

Svetový deň sociálnej práce /aj sociálnych pracovníkov/
(Medzinárodná federácia sociálnych pracovníkov – IFSW, prvýkrát v 2007)

niečo akože vtipnejšie :
Staví sa kulturista s erotomanom, kto dlhšie vydrží. Kulturista bude nosiť na druhé poschodie ženské a erotoman ich bude uspokojovať, kto to vydrží dlhšie vyhráva. Večer začne kulturista nosiť a erotoman každú uspokojuje. Tak to ide celú noc. Ráno kulturista so slovami "ja už nemôžem" odpadne.
poučenie - je lepšie mať styky ako donášať. 🙂

vendulacky
27. mar 2010

ahojky všem ;) našim zlatým miminkům přeju vše nejlepší k 9 měsícům a malé čiperné simonce vše nej k 8m...to je neuvěřitelný, jak je ta karamelka malá a tak čiperná🙂

piri, samy...malá se mi házela taky napříč, z boku na bok nebo na bříško a jak říká piri, to bylo ouvej🙂) Ještě horší časy nastaly, když začala sama si sedat, zvedat se, klečet a stoupat...to už jí pak neudržel nikdo v poloze ležmo, v nejhorším případě se ještě břinkla o šprušle, když padala ze stoje nebo jí sjely nožičky úplně ven, seděla tam zaklíněná a ječela🙂 Tak jsem to vyřešila spacím pytlem JE KLID!! Koupila jsem v ikee, ani neprotestovala, když jsem jí do něj poprvé navlíkla a spinká krásně. Vyzkoušejte..Jinak emča už je taková hbitá ještěrka, že už se učí točit i s pytlem, popř vlézt na 4...ale to myslím, že už nám nepomůže nic, jedině jí přiklofat na tvrdo🙂)

duuupka
27. mar 2010

Přeji všem pěknou slunečnou sobotu. Můžu se k vám přidat? Mám 9 ti měsíčního Matěje a jsem na koníkovi poprvé, tak se zatím moc neorientuji. Julie

traktor
27. mar 2010

ahojte, peknu sobotu vsetkym oslavencom a ze ich teda je 😀 , vsetko NAJLEPSIE 😵 ,duuupka, vitam ta u nas, dalsi matko do rodiny julovciatok 😉 , napis nieco o sebe, urcite tu vsetky budu zvedave, zo mnou na cele 😀 ...a kedze je vikend tak je tu poredsie ale cez tyzden je tu zivo az , az 😉

lucim
27. mar 2010

ahojte pusinkyyyyyyyyyy 🙂 zdravim vas z prace. oslavencom vsetko naj. hlavne nasej nevesticke eluskeeeeeeeeeeee, ale vsetky zlatickam vsetko vsetko 🙂
sorry vcera, zase som sa nerozlucila, zase na mna znenazdajky prisiel utlm.

ani - super finta, diiiiiiiiiiik , uz som si pokukala aspinkyne markytkyne fotecky, paradne. 🙂

ven u nas spacak na dieta nehrozi, matulo potrebuje pri otockach dvihat nohy dohora, no proste, to by ho obmedzovalo.

a vitam novu julovku s dalsim matkom, duuupka julka ahoj, matejovia su uzasni chlapi. 😵

lucim
27. mar 2010

ahoj trakyyyyyyyyyyyyyyyyyyy 🙂

jennna
27. mar 2010

ahojte....aj my gratulujeme oslávenčekom a ďakujeme za gratulácie....júúúj...tak už máme 9mesiačikov...paráda!!!

duuupka....jasné..pridaj sa k nám!!!! napíš nám niečo o sebe a Matejkovi...a pridaj dáke fotečky....

myslím, že tá Beba na dobrú noc má niečo do seba....Dianka spinká oveľa lepšie.....zas potiahla 6hodín....potom som ju do rána už len kojila...dva krát....a spali sme do 8mej s jednou polhodinovou prestávkou na hranie.... 😉

traktor
27. mar 2010

ahoj luciiiiim...ty aj na mna poslednu dobu daco ide, a mm to nie je 😀 ...asi jarna unava ci co...ja vecer normalne zaspiiiiiiim...ty brdo , u mna nezvyk 😀 ...jennnka to je super ze dianka uz lepsie spinka 😵 , a mozno to bude tym ze uz je taka velkaaaa kocka 9 mesacna 😵

jennna
27. mar 2010

traky...možno hej...

inak ja som včera tiež odpadla...ani Panelák som nedopozerala....

asi trápna téma, ale mňa to serká....9mesiacov prešlo a kilečká navyše mám stále...do prdky..ako si mám urobiť pevnú vôlu???

duuupka
27. mar 2010

Moc vám děkuji za přivítání. Co bych tak o nás napsala... Jsme z Opavy, Maty je naše první dítě, takže se učíme, ale myslím, že celkem úspěšně. Už má 4 zoubky, leze jako drak a pomalu se snaží chodit kolem nábytku. Takže jsem hlídací pes 🙂 máme teda i fenku, ale ta když může, tak před Matýskem uteče. Ale když má náladu, tak si spolu hezky hrajou. Jinak pořád kojím a samo dávám příkrmy. Už mi ale došla inspirace, tak budu ráda za každý recept.

Jinak taky přeji všem dětičkám, co dneska slaví, krásné malé narozeninky. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre