Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

jennna
6. nov 2009

sesternica mi hovorila, že ona prišla o mlieko zo dňa na deň, ked mal malý 10týždňou a zúfalá, čo tak reval mu dala na rýchlo pribináčik a že hlatal ako o život a potom utekala kúpiť plnotučné kravské mlieko a robila mu to..podotýkam, bolo to pred 17rokmi a infošky neboli a nemala sa ani poradiť s lekárom....alle malý to prežil v zdravý a zdravý je dodnes.... 😀

jennna
6. nov 2009

týždňov

mifinka
6. nov 2009

Lucim, myslíš si že v brkaši je tolik mlíka že ho to zabije? ? ? 😀

jennna
6. nov 2009

ja chcem pohárikovú stravu kupovať najmä tú s mäskom..teľacím, jahňacím, rybacím a tak...čo nemám kde kúpiť...

lucim
6. nov 2009

treba zaregistrovat v hami klube a budu posielat vzorky. viem to. 😉

inneska
6. nov 2009

traky...to je ništ, len že žiadaš susedov, aby ti pohnojili, že si mala slabú úrodu 😉 a dajú sa po novom sadiť brusnice a patizony 🙂 len tá beba mi bude asi na nič, ked po 6 mes. začnem s príkrmami..to mu UM už dávať nebudem 😅

jennka..vdaka, teraz mám kúpený ten 300g nutriton..tak zatial je v zálohe ten 😉 ale číselko si uložím 😉

lucia32
6. nov 2009

Mifi, nikto ťa nebude kameňovať, je to na svedomí každej matky, čo urobí a čo nie...aj ja som dávala našim pribináčiky asi od 6-7 m a teraz som sa dočítala na nete, že je to nevhodné, lebo do 1. roka to zaťažuje obličky...tak asi dávať nebudem...ale nič nie je len biele a čierne...aj ja som pila ako ročná kravské mlieko a rovno z vedra od kravy a tu som...dokopy mi nič nie je až na pár alergií...a či tie s tým súvisia? Ktovie? Podotýkam, že nie sú potravinové 😝

jennna
6. nov 2009

bože ja robím hrubky a preklepy...sa ospravedľňujem a strašne za to hambím... 😠 😖

lucim
6. nov 2009

mifi ja nechcem bojovat proti tebe, viem co deti mozu, co nie,
mozem vam poradit, mozem najst linky, mozem nieco odporucit, ale zariadte sa same.
viem o dojcenskej vyzive dost, a aj ja si dam rada poradit.
len tolko som chcela.

jennna
6. nov 2009

luci..aj ja som pila priamo od kravy....od mala na Sunare a kravskom mlieku denno-denne do 6tich rokov som pila mlieko z flašky.. 😀 ... a nemám žiadne alergie...

ktovie od čoho to všetko závisí....ale určite kým tomu môžme predchádzať, tak treba.. čo tu disktujeme, veď máme svoje mliečko...stačí odsať..nie???

inneska
6. nov 2009

ťukám jedným prstom, preto tak opozdene reagujem 😀

mifi..kameňovať ta nebudem..je to na každej mamičke, čo dá svojmu dieťaťku..ale ja by som asi tiež s tým mliečkom počkala 🙂

jennka..sme si zvykli na hrubky 😉 od traky 🙂

mifinka
6. nov 2009

lu a o tom to je, co bylo před 10ti lety u tvých starších dětí normální, je v dnešním světě nežadoucí pro stravu... proto můj názor je at jdou tabulky do pr.... když mi malý řval hlady. měla jsem mu cpát jen mlíko které nestačilo? at moje nebo nutrák? ne.. já jsem v jeho věku taky jedla krupici a žiju.. a jen upozorním, že moje problémy s ledvinama s tím nemají nic společného, narodila jsem ses refluxem a ten občas prostě zazlobí, i když to bylo obou straně operované..

lucim
6. nov 2009

jenn v neskorsom veku uz je organizmus tak vyzrety, ze dokaze spracovat vselico, a zobrat si z toho to naj. ja aj teraz pijem litre mlieka a samozrejme, genetika aj prostredie mnohe ovplyvni.

ale kocky, pokial si tu nieco precitam, co by mohlo niektore babatka ovplyvnit v zlom, ine to zvladnu bez ujmy a mozno aj s nadsenim, mne to neda, musim napisat svoj postoj, ak to vadi, tak sorry, neda mi inak.

jennna
6. nov 2009

nie lucim...ani mifi..každá vieme čo je pre naše bábätká najlepšie..každá konáme podľa svojho vedomia a svedomia..... máme svoj materinský inštinkt... 😀 ve´d každá chceme pre svoje miminká len to najlepšie!!!

lucia32
6. nov 2009

Jenn...naše mamy nemali toľko info, tak robili tak ako ich mamy, priateľky , susedy...hovorí sa tomu davová psychoza 😀 Jedna začne, robia všetky... 😝 Dnes je už množstvo potravín a hotových, nie sme odkazané na kravské mlieko a tvarohového pribináčika...Jasné pribináčik je lacnejší ako jedna sklenka hotovej stravy...chceme ušetriť?
To šetrenie sa nevyplatí...ja to vidím u svokry, už pred rokmi som jej vravela, že nech drží diétu, že sa jej upraví zdr. stav a ona, že niééé, že si nemôže dovoliť šunku každý deň, veď treba strkať doktorom a kopu prachov na tablety...a dnes je tých tabliet oveľa viac a cukrovka sa zhoršila a musí pichať inzulín...vtedy na sebe šetrila, na svojom zdraví, aby dnes krmila farmaceutické firmy...lucim nič v zlom...ty naša farmaceutka 😀
len som chcela ukázať, že v takýchto prípadoch sa šetrí na nesprávnom mieste...

jennna
6. nov 2009

ale rada si prečítam všetky vaše múdrosti a názory a zoberiem si z toho, čo sa mne páči či hodí...

ĎAKUJEM žE STE!!!!! 😲 😲 😲

lucim
6. nov 2009

mam este reagovat?
doba pokrocila a ludia budu mat vzdy viac a viac poznatkov.

mifi - urcite aspon davas dojcenske veci primerane mesiacom, snad.

josifek
6. nov 2009

Nazdárek všem co se objevili.Já mám názor že kdysi toho moc nebylo , ale také byli nemoci co nejsou dnes a teď máme na výběr. Proč nezasitit dítko třeba sunarkou nebo UM když je hladoš 😉 Kravské mléko je podle mého názoru až od 1 roku ale když ho dám do kaše bram. nebo v sýru tak neva 😉 jen pit dávat až od ročku,Alergie je sviňa a dokáže dítko i zmrzačit 😉 Skleničky jsou opravdu fajn na výlety a dlouhé procházky třeba po horách ale né na doma jsem zastancem vaření i s maskem 😉

Jinak Vás mám všechny ráda a určo uděláte pro své mrňousky to NEJ 😵 😵 😵 😵 😵

jennna
6. nov 2009

lucia...super názor!!!!! keby tu bol zdvihnutý palec ako že si "jednička".tak ti ho sem šupnem.. 😀

lucia32
6. nov 2009

padám na obed, ale prídem, pá

traktor
6. nov 2009

ynn co sy mislela timy hrubkami od traki?... 😀 😀 😀 😝

josifek
6. nov 2009

Lucia doobrou chuť 😉

lucim
6. nov 2009

aj ja vas lubim 🙂

lu, super si to napisala 🙂

lucim
6. nov 2009

a nejak to tu stichlo, tak ja sa idem venovat,
a nebojte, dalej sa k vyzive budem vyjadrovat len na otazky.
bavte sa 😵

mifinka
6. nov 2009

Lucim myslíš? Malý ještě nemá ani 4 měsíce, nenašla jsem kaši od ukončeného 3 měsíce.. Jíme od ukončeného 4 tého měsíce.. štávičky mám doma taky tak a čajík zrovna tak..
A nevím jestli tu bylo to mlíko pochopeno.. Podle mě v brkaši nezabije, na ostarváčku jsem vyrostla i já, a to by se neměl dřív jak od 8měsíce mám pocit (ukončeného)..
Já to prostě něřeším. A lu, tam to není o tom jestli chci koupit lahvičku nebo pribináka.. DOmácí strava je domácí strava.. Tím myslím oběd, snídaně, večeře.. Fakt nebudu dávat malému na oběd pribináka tak za 2 měsíce 🙂 to si myslím že by mě poslal někam hned jak by se naučil mluvit, se svým hladovým bříškem 😀

voskovka
6. nov 2009

aojte...moj nazor k alergiam a krav.mlieku...moja mama má astmu IV.stupna...a kopec alergii na perie...atd
ja som na potraviny asi 7druhov,davidko na skoro všetky ATB,a adamko na krav.mlieko...
dedičnosť a genetika tiež do toho čosi maju....
ak je jeden z rodičov alergik,je až 70% riziko alergie u dietata....
a čo sa tyka krav.mlieka-david ho dostaval od roku a pol a odvtedy sme mali problem zjesť vobec rohlik na ranajky....totalne nechutenstvo...teraz mu opäť davam bud hami od 24mesiaca alebo sunar,sem tam nutrilon a poviem maly opäť je ako jedol,takže som za to že krav.mlieko až od 3rokov ako sa odporuča....

josifek
6. nov 2009

Lucim ja jen nakukávám zase makám ale zachvíly chci jít s malou ven 😀 😀 😀 😀 večer pojedeme na chalupu a tam si malá užije svůj nový tank 😀 😀 😀 😀 budeme šlapat zelí nechce přijít někdo pomoct 😀 😀 😀 😀

josifek
6. nov 2009

Mifi byli jsme si pro kapičky u Romana a on říkal ať malé dávám ovoce 😀 😀 😀 😀 no a pak si vyber u lékařů nikdy nevíš 😉

traktor
6. nov 2009

tak sa mi ozvala ta pani ohladom toho odrazadla zaukcie...tak ho neberiem, bola zlata...a budeme mat to so sice drahsie ale 4 v 1 😉 - tak asi som sa konecne pekne vyjadrovala, ked to pochopila 😀 😀 😀

jennna
6. nov 2009

josi.. 😀

voski..to máte perné v rodine..no určite má veľa do seba dedičnosť...

babýýýýýý....akurát sme sa pridali k adke s alexandrou a ideme ja s Diankou aj laura s lenicckou chodiť na plávanie...budeme ako správna 6stka...jéj ...sa už teším!!!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre