Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

lucim
22. nov 2010

ahojte milaciky 🙂

@traktor ty mas doma anjelika zlateho, zasluzis si 🙂 ale aj u nas su take chvilky, ked matko robi vyskum svojich hraciek a pokladov - apr. teraz skuma odmerky na mlieko, co som mu dala. 😉
@ani3012 ahoooj,ta baba mi nevolala, asi si to rozmyslela. 😀
@lucia32 juj, ta ABKM, ale aspon viete, comu sa mate vyhybat. mozno budete moct skusit vyrobky, kde je bielkovina fermentovana - napr. acidka, jogurty, to mnohe deti toleruju. a mozno sa to casom vytrati, (tato alelergia sa vie) . ale dobre, ze vam robili tie vysetrenia. naty bude sledovana. 😉

lucim
22. nov 2010

a este som chcela, choroby, dajte nam pokoj, prec od deticiek aj ich mamiciek , aj tatinkov . take hrozne potvory sa lepia -inak, ten studeny zapal pluc som mala aj ja v detstve.
a zubkacikom, kto ma komplet, gratulkoooooooooooooooooooo - traky-matko 😵 😵 😵 a ostatnym lahky priebeh bez knuckania a teplot.

my pozbierame pradlo a chystame sa robit ovsene kolaciky. uz sme v piatok jednu varku robili, matka to ohromne bavilo, miesal a kostoval vsetko co som do nich nasekala, tak sme cez vikend dokupili vlocky aj hrozienka aj susene ovocie vrhneme sa na to. pripada mi to ako zdravsia maskrta a matkovi chutia, inak mi kolaciky moc neje. chuti to ako musli tycinka. tento recept http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=34383

laurajana
22. nov 2010

@ani3012 áno tak zatiaľ to tak bolo vždy...preventívne dávame bio gaiu tak uvidíme...zatiaľ len dorastajú tie čo zatiaľ vyšli po očných ani stopy

baby neviete náhodou kde v obchode predávajú zn. Lytos obuvi? Chcem pre Mattiaska vo v. 28 a v nejakej modro-šedej, čiernej farbe...tak sa pýtam, lebo na nete sú len v červeno-čiernej vo v. 27 a v. 28 je bieda

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6764146

traktor
22. nov 2010

@lucim ahoooj 😵 ..tento kolacik poznam..aj nam chuti 😉 ..a mas doma sikovnicka- kucharika 😉 .....a aha..mame noveho clena..od vcera, ma 3 mesiace a darovali nam ho 🙂 ..uz mame doma ZOO 😀

lucia32
22. nov 2010

Aktuááálne 😀

Jak se rodí kotě? Kotěním.

> Jak se rodí tele? Telením.

> A jak se rodí vůl? Volením...

Dobré ránko...

lucia32
22. nov 2010

@traktor krásny zajo...vy ste už ako ZOO 😀
@laurajana bio gaju dávam teraz momentálne aj ja, ale kvôli " našim" problémom 😝 ... inak nam už presvitajú dalšie 2 očaky, horné...sú na spadnutie....

@lucim no uvidíme....zatial som jej všetko vyradila...aj detska spominla, že možno fermentované bude môcť...ale čo som čítala, tak pri BMK vraj vôbec nie a pri intolerancii na laktozu, že ano...tak neviem??? v stredu ideme ku kožnej a ta nás asi pošle k alergologovi...keby aspon tie fermentovane mohla, tak to by bolo super...mliečko to eee smradlavé alergické už pije s vanilkovým cukrom či grankom celkom v pohode, zvykla si...
@ani3012 ak budeme mať diagnozu, tak nam mliečko bude predpisovať alergolog do 3 rokov veku...ale nie HA, to nie je na alergie, len na predchadzanie....a tie špeci už detska sama od seba predpisovať nemôže 😝

ivet78
22. nov 2010

dobré ránko dievčence.
Takže Mišku mám ešte dnes doma, po obede ju príde zase doktorka kuknúť, ako pokračuje liečba...
@lucia32 @ani3012 no takúto chorobu som ja tiež počula prvý krát, ale v noci sa nám dusievala a tak sme išli k doktorke akože s kašlom a toto z toho vyšlo... taká zaujímavá diagnoza ☹ ale myslím že ináč je v pohode, lebo elánu má za dvoch - no možno aj za troch
@hathor1231 😀 😀 😀 tak na tomto som sa fakt zasmiala, ja viem že tebe asi nebolo do smiechu ale asi do jedu, že si sa chcela uliať a takýto veľký marod z teba bol...
Niektorá z vás píše že treba deťom vybrať baterky... Ja sa pýtam AKO SA TO ROBí, ja by som ich práve Miške vybrala, lebo tá nieje v klude ani v noci, ked nelieta, alebo nevymýšla alebo sa neblázni, tak v noci mele hubou ako mlym múku.... no aspon nám nieje smutno, ale trocha by som tie baterky predsa len na chvílku vybrala, ak viete ako na to sem sa nápady sem 😝 😝 😝 😀 😀 😀
Peťka už pokročila v plienkovaní sa: ukáže ked sa pokaká a povie ka ka 😝 😝 😝 , snád do školky pojde bez plienok alebo snád to stihneme do školy odučiť

ivet78
22. nov 2010

@lucia32 ó´óóó´´oóóóóó čo to tu čítam , máte alergiu, ? nestíjham vás všetko dočítať, ale zrovna sa mi ukázal posledný príspevok , ojojoj preč od našich aj vašich detičiek...

lucim
22. nov 2010

@lucia32 praveze pri ABKM by sa snad mohli dat papat tie fermentovane produkty, ved vyskusate, uvidite ... a nieco sa zmenilo, kym som na materskej? uz sa moze predpisovat do 3 rokov, ked je potvrdena diagnoza? netreba vynimku z poistovne? to by bolo faaajn. 😉
este kolacikujeme .... lennakukam, lebo matko medzi tymchcel pustitako kulisu Medvedikov
@traktor jeeeej,zajo, vitaj v traky-zoo 😀

@ivet78 gratulujem k plienkovemu pokroku ... u nas matko siceobcas oznami ee ze kakal, uz aj povie bleeee, ze smrdi plienka, ale to je vsetko, do serblika zase ani cik.

monr
22. nov 2010

ahojte

ani3012
22. nov 2010

@monr ahoj Moni ! 🙂

monr
22. nov 2010

@ani3012 😀

monr
22. nov 2010

rozmýšľam, či ísť do obchodu, miška 38, kurnik ☹

ani3012
22. nov 2010

@monr o chvíľku pôjdem pre Patrika,len musím vybaviť varovanie k Evičke. Asi spí,lebo ju nie je počuť.púšťam jej bambuľku a ona zaspáva pri nej 😵

kristina1984
22. nov 2010

Dobrý deň,náš malý už sedí na hrnečku ale sem tam mu to vyjde do pančuch...ale dufame,že sa to naučí...

ani3012
22. nov 2010

@monr teplotkuje ? Idú zúbky ? Do Bratislavy kedy zase pôjdete ? Že by som zobrala aj malú a dali si kávu-hoc aj v bufete 😀

ani3012
22. nov 2010

@kristina1984 Evička bola v sobotu celé doobedie bez plienky,chodila som s ňou na wécko tuším každých 20 minút a po obede som dostala teplotu a už som nevládala,tak som jej ju dala a skúsim bezplienkový deň keď mi bude dobre

monr
22. nov 2010

@ani3012 takže pri bambuľke, to u nás nehrozí.
zúbky idú, ale tie odkedy má korálky, klop klop úplne v pohode. Začala kašľať, chytila od Kristínky asi. ☹
blava netuším, chystám sa 11-teho na zraz vyšívačiek, ale bez detí. A inak netuším. Keď pôjdem, iste ti dám vedieť.

nočníkovanie, bojkot pokračuje, také super to už bolo, no neva, raz aj to bude.

monr
22. nov 2010

@ani3012 a už si zdravá?

@kristina1984 neboj, raz sa naučí 😉

kristina1984
22. nov 2010

@ani3012 Musíme to aj my skusiť,bo do školky by som ho chcela dať skorej

ani3012
22. nov 2010

@monr ale ono sa netreba stresovať tým nočníkom,ja len skúšam,či si to uvedomuje a keď áno,tak prečo to nevyužiť ? najlepšie bolo,keď sedela dlho na záchode a nechcela zliezť,ale ani necikala.Dala som ju dolu tak na holo a ja,že jej ukážem ,ako sa ciká.A ona sa pozrela medzi nožičky a začala cikať na zem 😀 prestala,keď zistila,že má mokro pod nožičkami

ani3012
22. nov 2010

@kristina1984 Patrik sa odučila aj v noci od plienky ,keď mal dva roky a dva mesiace. bez nejakého kriku,som mu začala dávať latkovky a ak som ani ja nechcela mať moc roboty,tak som si v noci par krát privstala a do týždňa bol bez. Naše detičky to majú o to horšie,že teraz je dosť chladno.Keby bolo leto,tak polovica je bez plienky.Ja rátam,že bezplienková ostane až na jar

@monr ešte nie,dosť kašlem,ale už ma nebolí hlava ani hlasivky.Skôr teraz priedušky.. no a nádcha samozrejme

kristina1984
22. nov 2010

To sa stalo aj nám,už dva razy sa nám vycikal do pančušiek a ešte si k tomu čupol a cikal a potom,že som bak bak

ani3012
22. nov 2010

@kristina1984 😀 😀 😀

monr
22. nov 2010

@ani3012 nestresujem. 😉 Kika nemala na deň v 15-tich, na noc asi v 17-tich. Mišina už bola tak, že sa vypýtala, ale teraz sa jej nechce, keď povie dám, nasilu ju nedávam. 😀
šikovno sa vylieč 🙂
Evička šikulka 😉

sorciera24
22. nov 2010

@monr u nas je to podobne, uz sa mi pekne pytal na nocnik hadam od 9. mes. a teraz tak par tyzdnov dozadu, naschval, vie, ze sa mu xce kakat, aj sa ho to opytam, aj na serbel posadim, on vstane, tak ho zabalim a pototo sa do plienky...naschval...no chapete to?....to co je?.....a pritom to chape.....co mam robit? 😕 😅

ani3012
22. nov 2010

@monr tak to je správne 🙂 ja som pri Patrikovi práve že stresovala,aby bol už 1,5 roku bez plienky-čo sa mi cez deň aj podarilo,ale ostal chorý,zobrali nás do nemocnice a tam že žiadny nočník-plienky 😝 a potom som sa na to vykašlala,nechcela som ho znovu tým všetkým zase zaťažovať.

monr
22. nov 2010

@sorciera24 nič s tým neurobíš, nechaj ho, musí začať sám zas.

ani3012
22. nov 2010

@sorciera24 nič, s tým si nepomôžeš . Hlavne nenútiť jáj,ale sa mi zas ľahko píše 😀 😀 😀

sorciera24
22. nov 2010

😀 len preco to zacal zrazu bojkotovat? a naschval? nejde mi to do hlavy 😅 vidno, ze mam prve, vy uz ste skusenejsie 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre