Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

lucia32
23. nov 2010

@ani3012 čo už 😝 😀 Taká doba 😀

ani3012
23. nov 2010

@lucia32 hlavne, že je veselo 😵

ani3012
23. nov 2010

@kristina1984 neviem čo s cystami,ja mám tiež momentálne nejaké problémy-ale nie cysty ,veď uvidím,čo mi povie,keď pôjdem na kontrolu

hathor1231
23. nov 2010

hallo, potrebujem poradit 🙂
recept na buchyt ale z polovicnej davky (nie z kila) a mam len susene drozdie 🙂 tak mi z toh cosi vycarujte 😅 lebo ja ked som si davala napolovicu jeden recept tak to vyslo katastrofalne 😝 tak radsej na istotu a mozem to zvalit na vas 😀 😀 😀

kristina1984
23. nov 2010

@ani3012 Tak držíme palce nech je vsetko ok

monr
23. nov 2010

ahojte

@kristina1984 ja som mala cysty, pookiaľ nerobia problémy, tak lekár len sleduje a môže sama zmiznúť ako u mňa. Uvidíš, čo ti povie na ďalšej kontrole.

@ani3012 držím palce na kontrole

@hathor1231 aké buchty? na pare? či pečené koláče?

tak miška vyfasovala ATB sirup, sirup od kašľa, Aerius, ach jaj. A ja očr 🙂

hathor1231
23. nov 2010

@monr peceneeee 🙂 na mimibazare su vsetko z kila muky a to su dva pelchy kto by to pojedol? 😅

ani3012
23. nov 2010

@kristina1984 aj ja tebe 🙂

monr
23. nov 2010

@hathor1231 ja robievam tieto.http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3593

monr
23. nov 2010

a dnes ešte budem piecť dukátové buchtičky

hathor1231
23. nov 2010

@monr super,to vyzera ze bude tam max jedne plech,nie? a ako dlho ma to cesto kysnut? ze ci to ma zmysel robit treaz alebo urobim zajtra rano 🙂 lebo ked som videla ze cesto moze prekysnut 😅 tak to si neviem predstavit ako vyzera prekysnute cesto 🤐

monr
23. nov 2010

mne cesto robí pekárnička, pol hodinu miesi, a hodinu aj šrvrť kysne. potom ešte na plechu hotové 😉

hathor1231
23. nov 2010

@monr ja som raz robila kysnute a dopadlo to hmmm, nejedlo 😀 a na tom plechu to este kolko nechavas,ak sa smiem spytat 🙂

monr
23. nov 2010

@hathor1231 cca pol hodinku ešte naplnené na plechu a potom do trúby.
ináč,kým som nemala pekárničku, tak som kysnuté nevedela ani ja, ale teraz fičíme na kysnutom často.

dobre že píšeš, idem nahádzať veci do pekárne, nech sa mieša.

lucia32
23. nov 2010

@hathor1231
TRAKYNE BUCHTY NA PARE
pol kg polohruba muka, drozdie pol /na 1 kg muky cele/stipka soli, krystal cukor, vajco, olej , teple mliecko.....muku dame do misky v strede urobime priehlbinku a do nej rozmrvime drozdie, na drozdie dame asi 3 kavove lyzicky cukru zvysok cukru....8 kav lyz po bokoch, , .jamku z drozdim zalejeme mlieckom...ostatne mliecko si odlozime na bok...do muky / nie do dierky s drozdim...pridame stipku soli a dookola olej , vajicko...ked vidime,ze uz nam to drozdie naboptnava cize sa dviha dolejeme mliecko a miesime, miesime, miesime a mliecko prilievame podla potreby , kym sa nam cesto neodlepuje od nadoby...nechame nakysnut a potom robime buchty....ked robime kolac tak do cesta pridam este polku palmarinu..alebo iny tuk...buchty budu mäkke ako oblacik...
ja naparujem takto mam 2 hrnce aby pasovali na seba...do stvrt hrnca dam vodu na hrniec utierku a na utierku gumicku z gati ...ked voda zacne vriet dam buchty...tak dalej od seba..podla velkosti bud 4 alebo 5 kusov...prikryjem hrncom a necham parit 10 minut...knedlik 15 minut....ked ich vyberiem pierkom ich potriem olejom ...dukatove buchticky robim tak isto ako buchty na pare, len do cesta pridam este palmarin alebo iny tuk, aby boli mäkucke, a rezem ich na malicke buchticky a ukladam na plech vedla seba, potriem ich olejom a dam upiect, po upeceni sa krasne oddelia ../ ak chces , môzes este do cesta pridat vanilkovy cukor, ..budu vonavejsie/-ja ich robim vela, nasi ich jedia aj ciste, aj s pudingom..ak sa ti zvysia, zamrazis.....len este doplnim ze ak robim z celeho kila muky aj tak davam 1 vajicko nie 2...

Kludne z tohto receptu ( ako na dukatové buchtičky) môžeš robiť aj pečené buchty....po naplnení buchtičiek ich na teplom mieste nechám podkysnúť asi pol hodiny 😉

monr
23. nov 2010

utekám bamuľky, idem dať haji ešte mišku, bo spala dobeda u lekárky, tak nech ešte pospí.
pa zatím.

hathor1231
23. nov 2010

@lucia32
@monr dik babule 🙂 bud sa do toho pustim vecer (az mala spi) alebo zajtra si urobim cesto.. ja som doma len plnila tak netusim 😀 a robim len muffins, francuzsku, bublanicu a z listkoveho...

lucia32
23. nov 2010

Naša o pol roka staršia sesternica 🙂 má o pol kila a o 2 cm menej 😀 sme to my riadny macík 😵

vendulacky
23. nov 2010

Ahojky zlatíčka po velmi veeeeeeelmi dloooouuuhééé době🙂

Tisíckrát si řeknu, že dneska už napíšeš a ono prd a ticho po pěšině...já vím, mám to aspon za 100 trestnejch bodů, 1000 neomluvenejch hodin a trojku z chování minimálně🙂 Já byla vždycky průserář🙂

Jak se máte holky moje? Samozřejmě vás tu a tam čtu, jen zběžně pochytat novinky, recepty, rady.....tímto přeju @inneska všechno nejlepší k těhulkování, holka moje, jsem za tebe tak ráda a samozřejmě přeju pohodové těhu dny jako s eričkem a dávej na sebe hlavně pozor-to že bude prďolka v pořádku je samozřejmé a nebudem o tom vůbec špekulovat ;)

Jinak já už mám celkem slušnej pracovní režim, a to že se u mě furt něco děje taky není nic nového.
Pondělí až středa chodím na 5 hod do práce "relaxovat" 🙂, pak vyzvedávám emču z jesliček a užíváme si spolu druhou půlku dne. Blbý je vstávání v 6, abych nachystala snídaně, svačiny, dala se do kupy a nakonec po 7 budím emču. V jeslích to zvládá super, strašně se změnila kočička, je taková víc samostatnější, rozumější, předvádí mi psí kusy, pořád přijde s něčím novým🙂
Od nového roku najedu na 4 dny v týdnu, tzn. poloviční úvazek na 20hod. A víc ani ránu🙂 Nechala jsem si pátek volnej, budem mít s emuš aspon prodlouženej víkend.

Musím zase přidat na fb pár fotek, je to už velká slečna, jen neví jak se tvářit do foťáku, jakmile na ní zamířím, tak se začne zubit a házet ksichtíky🙂 Je to s ní na dýl, pořídit pár normálních fotek🙂

Taky máme za sebou sraz s pirinkou, Luckou_M a aspine v Krkonoších, nevím, jestli některá z holek psala. Bylo fajně, hlavně večer, kdy jsme se slejzaly postupně na bar, každá v ruce babyfon a střídavě jsme zas lítaly nahoru 😀 😀 Nejvíc mě dostalo, kdy se mě číšník zeptal, co to dělám (honila jsem signál s chůvičkou po baru), tak jsem řekla, že chytám signál a on, že WIFI signál je po celém hotelu 😀 😀 😀
A taky naše rafinované smlouvání.....dostaly jsme pozdě večeři, kuchař tam s tím seknul na hodinu a tak přišel číšník s nabídkou opožděné večeře (2,5hod nebo jak dlouho jsme čekaly) a pití zdarma....a my: "do ted nebo ještě můžem objednávat...? 😀), tak prý této otázky se bál, a tak jsme si objednaly ještě zákusky a lahev vína za 500kč....může bejt rád, že jsme si nevzaly bublinky za 2000 😀 😀 A takovejch perliček bylo víc, byla prča, jen to nějak rychle uteklo....a hlavně ta cesta, v pátek 6 hodin tam a v neděli 6 nazpátek. Ale emma byla v poho, jen maminka moc ne🙂
Taky přidám pár fotek....snad...někdy🙂 musela bych je zmenšit a já ted rychle dopsat a spát, bo jsem dnes jak přejetá válcem, mám po celodenním školení....

Tak jsem ráda, že jsem se ozvala, gratuluju si a plácám se po rameni🙂 Zvládla jsem to!! 🙂))

Mějte se krásně a brzy napsanou.... 😲

traktor
24. nov 2010

dobre ranko 🙂
@vendulacky ven ty holkausata..ci jak sme ti to pisali 😀 ..konecne si sa ukazala 😉 ..a zas si nesklamala, je co citat 😀..a super si to uzivas 🙂...jaj baby , kde su tie casy, ked slniecka isli na plny plyn a klebetili sme o 106..ale zas ked pozriem na matka...je to neskutocne, ako to vsetko rychlo ide...

monr
24. nov 2010

dobré ránko
veru, letí to veľmi rýchlo, už sú z tých našich detí veľkí ľudia 😀

lucia32
24. nov 2010

Ránko....
Dnes po kontrole...IgE na BMK 15,7...norma je pod 0,35 ☹ nad 17 už silná alergia 😲 ...takže žiadna sláva.... ešte na kožnom ma trošku potešila, lebo si myslela, že je to celková IgE a že nemáme alergiu na BMK, že ona to tam nikde napísané nevidí 😕 ...ale je to tam 😝 Som sa navnadilana sojove mlieko na krupicu, ale pediarička mi sojové neodporúča 😝 tak si ho necháme pre seba na horšie časy 🤐 ale zas nam dovolila jogurty a pod. Som jej vravela, že som googlila a že to sa pri BMK nesmie, ale že je už natravená...tak budme múdre 😝
Máme piť to Allergy care, najprv nam doporučovala HA (vidím, že sa v problematike moc nevyzná 😝 😝 😝 ) a uvidíme čo bude o mesiac...tak sa radšej objednám sama k alergologovi...sa mi zdá, že dokonca v decembri mám so sebou kontrolu...a uvidíme čo alergolog...lebo akože dávať 13 €/ 4dni za mlieko sa dlhodobo nedá utiahnúť....a alergia na BMK sa nelieči mesiac, ale aspoň rok....o booože vďaka ti za internet 😵 inak by sme boli ako pokusní králici 😀
Uvidím čo alergolog 😉

lucia32
24. nov 2010

@vendulacky posielame pusinkyyyyyyyyy 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲
@traktor @monr ahojky....

lucia32
24. nov 2010

K pediatrovi přijde žena s nemocným dítětem. Lékař je prohlédne a obrátí se k paní: "Svlékněte se a položte se!" "Proč já?" brání se žena. "Přece dítě je nemocné, ne?" "Jemu už nic nepomůže, udělám vám druhé."
--------------------------------------------------------------------------------
Chlápek se podrobil operaci žaludku a když se probral, stěžoval si: "Sestři, děsně mi bolí hlava a mám na ní ohromnou bouli." Sestra netušila, jakou by to mohlo mít souvislost s operací žaludku, nicméně se šla zeptat operatéra a ten jí povídá: "No jo, sestři, to je jasné. Opravdu má bouli na hlavě, není se čemu divit. V půlce operace jsme zjistili, že nám došlo anestetikum."
--------------------------------------------------------------------------------
"Pane doktore, kolik mi teda ještě tak zbejvá času?" "No, bejt váma, tak bych si nekupoval žádný dlouhohrající desky."
--------------------------------------------------------------------------------
Doktore, jak dopadly ty moje testy na AIDS? Mám pro Vás samé pozitivní zprávy
--------------------------------------------------------------------------------
"Pane doktore, řekněte mi pravdu, jak to se mnou vypadá?" "No,... no, celkem dobře, ale do smrti nesmíte nic jíst!" "Jejda, pane doktore, ale vždyť... to nevydržím!" "Ale pane, dvě hodiny bez jídla snad vydržíte, ne?"
--------------------------------------------------------------------------------
"Musíte vědět pravdu, bohužel, vaše žena má před sebou už jen několik dní." "Nevadí, pane doktore. Když jsem to vydržel tolik let, tak to těch pár dní taky nějak doklepu."
--------------------------------------------------------------------------------
Na chirurgii: "Pane doktore, jaké mám vyhlídky?" "No, v podstatě máte dvě možnosti: buď se nechat operovat, anebo umřít sám."
--------------------------------------------------------------------------------
Doktore, ale pravdu, kolik života mi zbývá ?? Deset, devět, osm....
--------------------------------------------------------------------------------
"Pane doktore, kolik mi teda ještě tak zbejvá času?" "No s televizníma seriálama bych už nepočítal."
--------------------------------------------------------------------------------
Přijde elektrikář na jednotku intensivní péče. No tak, přátelé, naposledy se nadechněte a jdeme měnit pojistky.
--------------------------------------------------------------------------------
Přijde doktor k posteli kritického případu a povídá: "Mám pro vás dvě zprávy, dobrou a špatnou!" Pacient povídá chraplavým hlasem z posledního tažení: "Tak nejdřív tu dobrou." "Podle laboratorních testů vám zbývá den života!" "Ó Bože, a ta špatná?" "Ja vám to včera zapomněl říct!"

ani3012
24. nov 2010

Meniny oslavuje: Emília, Aretas, Cvetan, Gilbert, Harold, Herald, Krasomil, Kvetoň, Kvetoslav, Rafael, Šalamún, Areta, Cvetana, Gilberta, Kveta, Kvetana, Kvetava, Rafaela

Meniny oslavuje v ČR: Emílie, Emilie



@lucia32 som ti vravela,že nám dali to mliečko HA. Veď uvidíš,čo ti povie na alergológii 😉 Práve sa snažím dovolať gastroentrologičke,uvidím,čo mi povie.Malej som mala dať na mesiac iné mliečko,lenže stále niečo bolo a ja som nevedela,či to z mlieka alebo zo zúbkov(hnačky,nepokoj a tak).Teraz som jej ho zase nasadila a vyzerá to dobre.
No ale to som chcela,že uvidím,či mi bude niekto predpisovať Nutrilon Comfort. Tiež stojí 12 euro,ale zase Evička nevypije toľko ako Natálka,tak mne vydrží to mlieko 5-6 dní

@vendulacky ahoj vééén § ako závidím stretko...baby tiež niečo plánujú u @zmurkaz,ale ja zase nepôjdem,lebo stále mám nádchu a vykašliavam,ale o mňa by tak ani neišlo,ale Evička začala sopliť. Dnes celý deň spinká.Hore bola možno 1,5 hod.

@monr ahoooj ! Ako sa deti majú ? tuším si minule písala,že Miška mala teplotku

@traktor letí to strašne...ja len ke´d pozriem na fotky čo sa spravili pred rokom...toto budú ich už druhé Vianoce 😵 😵 😵

ani3012
24. nov 2010

@kristina1984 dnes som bola konečne na tej kontrole a že OK ! 😵 Objednala som sa na sono prsníkov a že 21.9.2011 😝 alebo za poplatok 15 euro už teraz v decembri 🙄

lucia32
24. nov 2010

@ani3012 pediatričky do toho velmi nevidia...súdim podla našej... 😝 len mi vravela aby som asi mesiac skúšala, že ako sa to bude vyvíjať... a ani netušila, že to mliečko môže predpísať alergolog...niekde som čítala, že až do 3. roku dieťata 😉 ...a že ak bude zaberať, mám sa objednať na alergologiu, a nech nam ho predpisuje, kedže máme potvrdenú diagnozu 😝 ...žiadne, že spešl nejaká uprednostenka, u nás sú čakacie doby aj 3-4 mesiace 😲
Ešte šťastie, že idem so sebou na kontrolu v decembri, tak tam Nataly prepašujem 😀 A to všetko len po mojich pripomienkach, čo som si naštudovala o tejto alergii...inak by sme asi skončili v 😝

lucia32
24. nov 2010

@ani3012 nutrilon comfort určite nie je na predpis 😝 , ak som dobre čítala... a tie hnačky a nepokoj to kludne môže súvisieť s BMK, aj ked nemusí 😉
Mne robila sono poprsia naša gyndoška...pri preventivke ...mamografia až od 40 😉

lucia32
24. nov 2010

@ani3012 tak sa mýlim...Nutrilon comfort je na predpis...mi to nedalao, googlila som 😀 Doplatok za N Comfort je priblizne 7 EUR a predpisuje ho pediater alebo gastroenterolog. Ja som patrala po HA a neskôr po tom allergy a sa mi zdalo, že len tieto sú na predpis....

ani3012
24. nov 2010

@lucia32 neviem či je alebo nie,len v lekárni som sa pýtala a že aj na predpis.to bolo dva mesiace dozadu.Ale ono sa to všetko stále mení,tak uvidíme

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre