Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

lucia32
24. nov 2010

@ani3012 😉

ani3012
24. nov 2010

@lucia32 tak to mi tak pomôže...to radšej budem kupovať sama jej ho,nemusím nikam chodiť doprosovať sa. Za 10 eur ho majú v lekárni MAX,ak máš kartičku vernostnú
ešte že mám zásoby z ADC

lucia32
24. nov 2010

@ani3012 po roku vraj poistovna hradí len 1/3 ceny 😝

lucim
24. nov 2010

kukuk 🙂
len na skok, na 3x som konecne dozehlila horu 🙂 pradla, estetospratat,ked samatko zobudi,.

@ani3012 skoda, ze neprideteeeee 😢 ale skoro sa vyzdravte .... a,, a u evicky to vyzera, ze ta intplerancia tam stale, je,ze sa laktaza stalenetvori, ze? skoda 😒 a zase - pozitivna sprava - na moje a zmurkyne a nikyne narodky ti na nasu pocest budu osahavat prska. 😀

@lucia32 oou to su teda vyssie cisla z tych vysledkov ... ale nasadite rezim, mliecko, zabudnete na mliecko z farmy a bude dobre. 😉
@vendulacky cicuska s nasa zaneprazdnena,super ze si nam napisala zase roman, aspon mame co citat a prehlad o tebe. 🙂 ten vylet vam zavidim,musela to byt parada. 🙂 a cmukame emcu 🙂 necha sa ti dari a nech ta to nevycerpava. 😉
@traktor co patkova pusa? zubky mu nechybaju? hnusak spoluziak 😠

lucia32
24. nov 2010

@ani3012 ja mám allergy za 12,65 ...akurát kukam na docsimon, že by som objednala a tam až 14,20 ...no sú normálni??????

lucia32
24. nov 2010

@lucim čúúúz 🙂 ma to štve, možno kebyže dlhšie dávam práškové, tak sa ani nezjaví 😝 ale aj v praškovom je BKM tak to by som si asi nepomohla a HA sa po roku nepíše a na vlastné náklady trošku drahá káva 😝 Je to trošku zvláštne, že pri tak vysokom výsledku sa nám už skôr nevyhádzala z kyslomliečnych výrobkov...tie sme dávali už pred pol rokom 😝

lucia32
24. nov 2010

Ale keby to človek vedel, že? Tak jej to HA kupujem aj nadalej 😅 Ešte šťastie, že sa to prejavilo len tou dermatitídou a nič vážnejšie jej nie je 🙂 Dietu určite budeme dodržiavať, pretože aj ked alergia na BMK vie vraj do roka dvoch vymiznúť neskôr sa môže prehaviť inhalačnou alergiou 😝 ...ale ja som tiež alergik, Bianka tiež , mm nikdy na vyšetrení nebol, ale príznaky má, dokonca možno aj na BMK...aj ked si to nechce priznať 😝 ... tak tomu aj tak velkú šancu na nechytenie nedávam 😅

lucim
24. nov 2010

lu v cechach a na sk je rovnaka polititika pri nutrilone, ma to jedno vedenie ... jedine, ze by si kukla niekam za ine hranice .. a postupne bude potrebovat toho mlieka menej, napapa sa aj z ineho -... a ze vam doktorka zatrhla to sojove - dobre urobila, zacinaju da vyskytovat krizove alergie, jedno s druhym. 😉 a vidiiis, tie kysle mozno bude moct. uvidite 🙂

lucim
24. nov 2010

@lucia32 tak tak, mudro pises 🙂

adka12
autor
24. nov 2010

caute baby, po dlhšom čase nakúkam 🙂

@lucia32 a na čo to máte alergiu? Musíte piť ešte HA mlieko? To už poisťovňa neprepláca po roku, čo?

adka12
autor
24. nov 2010

Nám zistila kožná pred týždňom atopický ekzém slabučký, takže som tiež "nadšená" 😢 😢 😢
ale dala nám nejakú mastičku, čo mi robili v lekárni a tá super zabrala, po ekzéme už ani stopi 😵

anavi85
24. nov 2010

ahojte, po dlhej dobe sa hlasime, mame vsetko v celku po starom, len sa budeme musiet casom stahovat a este nevieme kam a vlastne ani nic ohladom toho.... 😖 takze mame dost nervy...nic sa nam v poslednej dobe nedari... 😢 este ze je Adko zdravucky...ked bude dajake stretko, tak mi dajte vediet, rada by som vas vydela a pokecala na zivo a hlavne videla drobcekov...zatial pa

lucia32
24. nov 2010

@lucim v čechach ma pixla Beby HA vyšla na 7€, tu skoro 11 a kedže som brala nad 100e tak poštovne gratis...ma prekvapilo, že pri allergy to tak nie je 😝 To sojové viaceri dávali, že robia krupice, tak ked som bola na rožky v potravinácj kúpila som, potom som čítala, že až 50% deti s BMK môže mať alergiu aj na sojove, tak nedám 😝 Kyslomliečne papava dlho a nič jej nebolo, tak uvidíme....doslova jej to vyšlo po tom kravskom 😝 nie hned, kedže kožné exemy sa môžu vyvíjať dlhšie 😝 Ale neberiem to tak tragicky, Natálka ho pije "už" v pohode, aj ked trošku menej 😉 , čajik velmi nemusí...ale bude musieť, aby mala dosť tekutín.....dnes rano bola plienočka suchá...tak neviem či včera málo pila, či sme sa posunuli vo vývoji 😀 Inak ju ma načuranú na mraky, občas aj v noci prebalujeme, ked sa zobudí na mliečko 😀

lucim
24. nov 2010

@lucia32
@ani3012 kukla som do kategorizacie, co noveho po novom od oktobra. pri vasich mliekach,pokial su vsetky vysetrenia, to mozu pisat specalisti (alebo ped.na ich odporucanie) do troch rokov, ale treba na to vynimku z poistovne, .... takze Lu - ak sa ti to podari vybavit, budes z toho platit len 53%.
a tusim som tam videla, ze predpisovanie HAcok stiahli uz len do 10 mesiacov.

lucia32
24. nov 2010

@adka12 alergiu na BMk...bielkovina kravskeho mlieka.... HA už nepijeme, po prechode na kravské sa jej vyvinula ta dermatitída 😝 Tiež mažeme kortikoidmi...super, že vám zabralo, u nás poslabšie 😝

lucia32
24. nov 2010

@lucim ano stiahli...dnes mi to pediatrička ukazovala, jej to prišlo...mi to vravela, kedže mne písala to HA 😝 Polovica je okej, to by bolo fajn 🙂

adka12
autor
24. nov 2010

@lucia32 to nie je s kortikoidmi, to sme mali locoid a ten nezabral. a to vám kožná povedala že dermatitída? to ako vlastne vyzerá?
a to HA mlieko sa dá dať teda na predpis či už nie po roku?

lucim
24. nov 2010

@adka12 HA uz potom nejdu predpisat.
a aj v zarobenej masticke mozu byt kortikoidy, ale nemusia. 😉 som radA,ze zabrala. 🙂
idem nieco zjest, drobec sa mi o chvilocku zobudi ....

lucia32
24. nov 2010

Takže allergy care z docsimon len 10,50 ...to 14,20 je allergy digestive care...to je vhodné aj na varenie 😝
@ani3012 kukni mi kolko stojí to alllergy care 2 u vás v tom maxe ? 😵

lucia32
24. nov 2010

@adka12 len do 12 mesiacov, teraz po novom len do 10 mesiacov 😝 Hej kožná...ale ona tiež najprv, že to len od slín, čo malá cumle, ale ja som trvala na svojomn, že ona cumle od mala a nikdy to nemala, až posledný mesiac 😝 a slintala ako buldog dávno predtým a nič...a teraz odrazu??? Tak nám dala masť a zyrtec na alergiu a poslala nás k pediatičke na odber krvi na tú alergiu na BMK ...

lucia32
24. nov 2010

@anavi85 ahoj....kde sa budete sťahovať? do toho Rakúska? no ono ked sa darí, tak sa darí 😝 ako sa vraví, na posratého aj hajzel spadne 😠

kristina1984
24. nov 2010

@ani3012 Tak to som rada že je všetko OK. 🙂

adka12
autor
24. nov 2010

@lucim máme Ichthamol pastu 2% z lekárne urobenú. v tej sú kortikoidy?

majkas
24. nov 2010

ahojte,

@lucia32 luci to mam mrzi ze sa vam potvrdila ta alergia ☹ ale ako uz pisalai baby aj ty, hadam z toho vyrastie. a ked mozte jogurty a kyslomliecne tak je to super. dobre je ze si uz aj ako tak zvykla na mliecko aj ked verim ze to ide riadne do penazi... 😒
asi ako vsetko pre alergikov vid bezlepkove veci....

u nas umele mliecko uz nie je take popularne, veboc ho nechce pit vecer, vypije len rano cca 150ml a potom poobede ked sa zobudi tak asi 100ml. nic moc ale aspon co si

a inac vsetko po starom, spole ustupuju takze noci su uz lepsie co sa tesim, lebo tamarkin upchaty nos v noci bol horor, ale to vam asi nemusim pisat 🙂

@vendulacky super o tebe znova pocut resp. ta citat 🙂 a je dobre ze sa mate dobre, hlavne ze ste zdrave 😉

lucia32
24. nov 2010

@majkas tak doky nám to akože dovoluje, tie kyslomliečne, ale všade pri alergii na BKM to zakazujú, k alergologovi idem až 16.12, tak dovtedy jej nedám....pre istotu...ono aj ked jej vraj viditelne nespôsobujú problémy, v krvi vraj prebiehajú reakcie a neskôr to vraj môže prepuknúť aj ako inhalačná alergia či astma 😝 tak to by som nerada...treba minimálne vraj pol roka držať dietu a potom zaradiť mlieko...po troške a sledovať reakciu 🙂 U nás mliečko ešte frčí...predtým aj 800 ml , teraz pomenej, predsa len nie je také chutné 😅
A som rada, že sople sú na ústupe a Tami sa polepšilo 😉

ani3012
25. nov 2010

volala som tej gastroentrologičke,tak comfort na predpis pre Evičku už vraj nie 🙄 Ešte sa spýtam našej lekárky,ale veď nevadí,mám tu ešte zásobu mlieka Nutrilon ADC,sem tam kúpim aj comfort,aby sa naučila spracovať aj laktózu- trošku jej to posuniem o pár mesiacov 🙂
a kyslomliečne výrobky mohol aj Paťko,ale neviem aké mal výsledky,čo sa týka alergie na BKM

ani3012
25. nov 2010

Meniny oslavuje: Katarína, Katrina
Meniny oslavuje v ČR: Kateřina, Čistoslav, Čistoslava, Karin, Karina, Katrin, Katrina, Rina

Kalendárium:
♦ Medzinárodný deň za odstránenie násilia páchaného na ženách (OSN, vyhlásený v 1999; pôvodne vyhlásený na prvej feministickej konferencii Latinskej Ameriky a Karibiku v kolumbijskej Bogote 18. – 21. 7. 1981; v ten deň 1960 zavraždili sestry Patriu, Minervu a Mariu Teresu Mirabelové, politické aktivistky, odporkyne diktátorského režimu Rafaela Trujilla v Dominikánskej republike)
♦ Medzinárodný /aj Svetový/ deň bez mäsa a deň práv zvierat (iniciovaný v Indii, od 1986)

lucia32
25. nov 2010

Ránko....
Naša Nataly včera postavila vežu z 9 kociek...ešte som ju nevidela to robiť samu, ked postavila 3 tak sme jej zatlieskali, pri 4 som už brala foťak do ruky a fotila...je to moja šikulka 😉 A včera mi utiekla a dole schodmi urobila 2 kroky, skoro som chytila kolaps 😝 ...už je to tolko rokov čo bola Bianka malá, je krásne to opäť prežívať.... a mame nové slovo...bajo, baďo 😀 Dnes máme presne 16 mesiacov 😵

ani3012
25. nov 2010

@lucia32 😵 😵 😵 jáj sa teším s vami ,super Natalka architektka bude z teba
uf! to je ale ťažké slovo.....architektka

ani3012
25. nov 2010

a malá sa práve zobudila tak idem od PC 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre