Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

inneska
19. jan 2011

@laurajana janka, my sme boli tiež na eeg, ale dopadlo to ako u vás..plač a trochu skreslené výsledky, ale kedže mi sme boli preventívne na kontrolu, tak to doktorke stačilo..plakal už len preto, že som ho tam položila a potom ked sme mu nasilu držali ruky nohy, to ho jedovalo ešte viac ☹ a keby je ospalý, tak by bol rovnako ak nie viac nervný a uplakaný 😒 tak sa držkajte, nech vám to výjde a hlavne, nech je to v poriadku 😵
@brinzulka obdivujem, že to tak stíhaš, deti školu...hlavne sa teraz všetcia povyliečujte, nech je lepšie 😉
@puckalucka ahoooj 🙂 mne je tiež teraz mooc fajn, najlepšie obdobie..a tiež nemám pôvodnú váhu sprad tehu, som -2kg 😝 ale presno do júla dalekooo, to dobehnemeee 😀 a erik mi začal pekne spinkávať, čo som ho ostavila pred 2 týždňami..ale aj tak sa budieva, čo pomrnká, sem tam pomôže dať čajík..prespatú noc máme len jednu, čo som sa pochválila, tak zase sa budieva 🙄 a počuj holka, nie si náhodou na fb ?? sme tam skoro všetky odtialto a aj tam dosť debatíme 😵
@duuupka matne si spomínam na teba 😉 a super takýto pokrok, u nás nočník len zatial ako sedátko, alebo na hranie..necikal do neho ešte ani raz 😒

inneska
19. jan 2011

@ani3012 tie nové znamenia sú total blbooosť 😝 čítala som diskusie, a boli tam celkom rozumné a logické vysvetlenia..a aj tak ja som býk a býkom ostanem 🙂 takže tomu neverím...

inneska
19. jan 2011

To je davno znama vec, ze suhvezdia su oproti znameniam posunute.
"Západná astrológia nie je postavená na súhvezdiach, ale na znameniach zverokruhu (teda minimálne od pôsobenia jej prvého známeho nestora – Klaudia Ptolemaia), ktoré nie sú so súhvezdiami vôbec totožné! Rozdiel je v tom, že znamenia majú presne a nemenne určený svoj počiatok v jarnom bode, pričom súhvezdia nemajú dosiaľ jednotne stanovené pevné hranice a navyše sú v súčasnosti znamenia voči súhvezdiam posunuté.V súčasnosti sa jarný bod nachádza v súhvezdí Rýb, v jeho juhovýchodnej časti. Zároveň sa jarný bod nachádza v znamení Barana, preto sa označuje symbolom tohoto znamenia. Znamenia zvieratníka sa na rozdiel od súhvezdí pohybujú spolu s ním, preto tento bod ostane v znamení Barana už navždy."

takže znamenia ostávajú 😎 a basta 😀

puckalucka
20. jan 2011

@vendulacky Ahoj Vendul 🙂 , děkuju. Vždyť víš, jak to chodí, ty si můžeš vybírat vhodný měsíc na narození miminka, ale ono si to nakonec zvolí samo 😀 . Asi se chce pokusit narodit jako Matěj 😉 . A jak se má Eminka?
@kristina1984 Děkuju 😉
@inneska Tak s těma kilama jsme na tom stejně, já mám taky tak minus 2kg. Na FB jsem chvilku a taky ne moc často, zatím jsem tam spíš jak Alenka v říši divů 😀 , ale písnu Ti do IP jméno 😉 .

duuupka
20. jan 2011

Pěkné ráno, koukám, že tady jsou už i nějaké těhulky, tak aspoň takhle opožděně gratuluju.
Jinak se chci zeptat, je tady ještě někdo, kdo pořád kojí?
A taky mně zajímá, jestli už dětem berete dudlíky, Maty je zavislák jak na prsu, tak na dudlíku, ale začínám pomalu uvažovat, jak ho to odnaučit, tak budu ráda za každou zkušenost. 🙂

lucia32
20. jan 2011

Ahojky...
@puckalucka super, že sa Vám darí a tehulkovanie prebieha v poriadku. Držíme pästíky...
@duuupka tak vitaj späť...gratulka k úspešnému nočníčkovaniu...
@laurajana tak snad vam to EEG nabuduce vyjde lepšie 😉

lucia32
20. jan 2011

@duuupka ešte tu viacere koja 🙂 Dudlikujeme i my...občas ak nevieme najsť dudinky, zaspí i bez neho, ale s dudkou je to rychlejšie a kludnejšie 😉

kristina1984
20. jan 2011

@duuupka Ahoj my už dudlik mame len na zaspanie

sorciera24
20. jan 2011

dudlik, co to je? 😕 😀

katica5
20. jan 2011

@duuupka Ahoj no my duddlik nemame ale sme zavisly na prse 😒

laurajana
20. jan 2011

@inneska ďakujeme inka uvidíme čo a ako nabudúce

@lucia32 ďakujeme uvidíme, ako bude nabudúce

puckalucka
20. jan 2011

@lucia32 Lucí, moooc díky. Zatím pořád říkám, že chci mít tři děti, uvidíme jak budu zvládat dvě a počkej budu si psát o rady, nápady a pomoc Tobě jako zkušené mamině 😉 .

inneska
20. jan 2011

@puckalucka žiadosť poslaná 😉 a kedy je presne maty narodený?? ja mám erika 9. a termín mám 6. takže je real šanca na velmo podobné dátumy 😀
@duuupka ja by som kojila doteraz, keby som neni tehu..ostavila som ho po novom roku a dudku sme nemali od 7-8mesiaca..a čo by si chcela odnaučiť?? od dudky či od kojo?? ja som odstavovala tak, že som bradavku potrela citronom, tak nechcel..ak chce odučiť od dudy, skús tiež s omočiť do citronu a povedať, že dudka je pokazená, ked mu nebude chutiť, tak ju nebude chcieť 🙂 treba skúsiť..
@laurajana a kedy máte dalšie eeg?

samayka
20. jan 2011

@inneska - inka, a čo dávaš teraz eričkovi piť?? my sme skúšali UM ale bez úspechu... skúšali sme aj na lyžičku, aby si zvykla na chuť, aj do flašky ktorú miluje aj do pohárika - aj všetky značky a chute.. nič... tak kojím dalej 🙂 ale len ráno - ešte v posteli a večer pred spaním. ešte sa necítim na kravské mlieko... a čítala som si odborné články, že vraj kojiť prestať nemusím... a že môže byť že sa odstaví sama. ale čo jej potom dám??? hlava v smútku z tej našej pusky fajnovej ...

samayka
20. jan 2011

@inneska - inka, a čo dávaš teraz eričkovi piť?? my sme skúšali UM ale bez úspechu... skúšali sme aj na lyžičku, aby si zvykla na chuť, aj do flašky ktorú miluje aj do pohárika - aj všetky značky a chute.. nič... tak kojím dalej 🙂 ale len ráno - ešte v posteli a večer pred spaním. ešte sa necítim na kravské mlieko... a čítala som si odborné články, že vraj kojiť prestať nemusím... a že môže byť že sa odstaví sama. ale čo jej potom dám??? hlava v smútku z tej našej pusky fajnovej ...

sorciera24
20. jan 2011

@samayka my sme odstavovali pred 3 mesiacmi a tiez minevypil ziadne UM, vsetky som vyskusala...aj sladky Sunar...nie je enchcel, jedine, co vypil je kravske...ja viem, ze nazory sa lisia, co sa tohto tyka,ale aj som vdacan, ze mi vypije aspon nejake mlieko a dr. povedala, ze v pohode mozem davat aj kravske...

samayka
20. jan 2011

@sorciera24 - ja sa bojím jedného.. my sme v rodine nemali ani nemáme nikto alergiu ani intoleranciu, ale ked bola sýkorka ešte malinká, tak som musela asi na 2 mesiace vysadiť všetky mliečne výrobky. mala hlienovú stolicu a mala ju častejšie ako bolo treba. potom sa to upokojilo a začala som po debate s laktačnou znovu pridávať do mojej stravy mliečne výrobky. už sa to nevrátilo, ale aj tak mám také malé obavy... aby som jej niečo neprivodila. naša doktorka je toho názoru že s kravským počkať čo najdlhšie sa dá. vyskúšam ešte pár mesiacov pokojiť a uvidíme. ak sa odstaví sama, tak nemám inú možnosť ako kravské.. ale asi si dáme najprv spraviť testy...

samayka
20. jan 2011

@puckalucka - jeeeej ahjoj spolutehula a spolutehula 🙂 teba som teda riadne dlho neregistrovala 🙂 dúfam že sa vám darí a tehulkovanie prebieha v poriadku 🙂

sorciera24
20. jan 2011

@samayka jasne, to ta chapem....to by som sa tiez bala, ale mozno prave bude reagovat inak, uz je predsa vacsia a silnejsia....ale asi by som tiez pockala, ale by som si sito dala urobit testy...

samayka
20. jan 2011

@sorciera24 - uvidíme ako to pôjde. teraz je to super, kojíme sa ešte v posteli - potom vie ešte hodinku potiahnuť spánok.. niekedy nie.. a celý deň si na mliečko ani nespomenie.. teda občas ked spadne alebo má nejaký svetabôl.. vtedy by sa pocuckala, ale to už riešime inak. a večer pred spaním sa nadrúla... takto mi to vyhovuje, nezaťažuje a je to stále krásne. sú to také naše chvíločky.

laurajana
20. jan 2011

@inneska Inka máme ho keď uznáme za vhodné (vraj máme volať, keď nám bude malá spať, že ideme k nej, tak to asi skúsim spraviť tak, že pôjdem v čase spánku do ZV od našich a povozím ju v kočíku a keď zaspí tak by som s ňou tam šla, nech ju natočia v kočíku) po prípade ako radí kamoška, zájsť, si po tú "čiapku" potom jej na to dať jej čiapku a potom už len ju pripnú a natočia...tak uvidíme, možno bud. týždeň niekedy...

samayka
20. jan 2011

inak včera som si na vás všetky spomenula.. pri večeri 🙂 treska a broskyňový kompot.. hovorím si že na také chute je ešte priskoro.. ale čo už so mnou 😀 😀 😀

majkas
20. jan 2011

@samayka a kedy mate termin myslim svadobny? mozno si uz spominala ale nejako som to nezaregistrovala 🙂

ak tom ukojeniu, my sem sa asi 3 mesiace pred odstavenim kojili len rano a vecer, a naucila sa na UM tak, ze som jej na olovrant kedy mlieko nezvykla pitpripravila prave UM. a tm ze bol ahladna tak ho vypila. prve dni nam to sice trvalo niekedy aj 2 hodiny ale vypila 🙂 ved osm to tu aj pisala. a na chut si zvykla tak cca za tyzden, ale zo zaciatku sme je ho prisladzovali. a pijeme sunar

inneska
20. jan 2011

@samayka v podstate sme na kravskom..ale piť ako nápoj ho nepije, jedine čo spravím kakavko a do toho rožtek, piškoty, alebo čisté mliečko s musli...inak samotné nepije..a popapá dosť jogurtov a zbožňuje krupicu a puding..um sme ani neskúšali 😅 a viem, že nemusela som prestať kojiť, je aj tandemové dojčenie, ale mňa už desne boleli bradavky a erik sa po mne dosť válal(sadol mi na brucho, lahol a tak pil) tak som sa bála skôr o to, aby mi neublížil..a tie noci nadránom, ked na mne visel aj vyše hodiny, boli na slučku 😒 ale som rada, že som prestala, spí aj kludnejšie, dlhšie..z mojej strany spokojnosť, že som prestala 🙂
@laurajana tak dúfam, že nejakou fintou sa vám to úspešne podarí 😵 držím palčeky ..

samayka
20. jan 2011

@majkas - my by sme radšej odsladzovali 🙂 jej sladké stále moc nereže... preto si myslím že ti UM sú na ňu aj prisladké.. ale zasa ked zarobím slabšie to potom nie je ono.. fakt neviem.. ale toto vyzerá ako dobrý nápad, vyskúšam s tým olovrantom.. ale až od pondelka - cez víkend by nám to tatinko pokazil 🙂

a termín máme 30.4. 🙂 to už budem bruškatááááá 🙂

samayka
20. jan 2011

@inneska - ja nemám pocit že ked prestaneme kojiť, budú noci lepšie. ale v každom prípade ju chcem odstaviť - tak o 2-3 mesiace. hlavne ale kvôli tej závislosti na mne. a začneme s prípravami na súrodenca, aby to pre ňu nebol šok 🙂
ona ani kašu nemá rada... skúsime potom neskôr aspoň krupicovú. jedinú čo lúbi je ryžová -ale to taká moja - ryža s jablčkami... ale neskôr to nejak vylepšíme - mliekom a podobne...

duuupka
20. jan 2011

@inneska moc díky za tip, kojit chci ještě nějaký ten měsíc, ale s tím dudlíkem to teď začalo být už až moc, mívá ho jenom na spaní, ale chtěl ho teď i mimo spaní a vždycky ho nějak vyčmuchal 🙂 A když ho má v pusině, tak se chová jako opilý, zakopává, motá se... kolikrát už spadnul a bouchnul se. Tak proto to chci začít omezovat. Citronovou šťávu určitě zkusím.
@samayka já jsme už tak dva měsíce zpátky zkoušela dát Matymu UM a taky nechtěl, tak jsem přemýšlela, co s tím a tak jsem rozmixovala banán a smíchala ho s tím mlíkem, dala na flašku takovou tvrdou savičku, co byla na hrnečku NUK a strašně mu to tak chutnalo, dělala jsem totakhle ještě několik dní a pak jsem přešla na holé mlíko a ani mu to nepříšlo. Předtím to taky z ničeho nechtěl pít, ani hrníček ani flaška...

Sleduju, kolik vás tady ještě kojí, já jsem ve svém okolí jediná a občas se na mně dívají, jako bych byla nějaká divná 😀 ale ještě tak 5 měsíců kojit chci. Taky už je to jenom večerní a ranní kojení. Takže mně to nijak neobtěžuje 🙂

inneska
20. jan 2011

@samayka ja som sa bála nocí, aké bude, ale erik velmi milo prekvapil..som dokonca posielala chlapa, nech ide aspoň na týždeň spávať k rodičom, že sa nevyspí a prvá noc bez kojo a my sme sa krásne vyspali, čo bol hore len 2x, a to som ho len pohladkala po chrbátiku a spinkal dalej 😵 ja to už s um ani nejdem skúšať, ale ty ked máš obavu,tak radšej ešte vymysli nejakú fintu na elušku 😉
@duuupka ako kojo cez deň ani mne nevadilo, aspoň mi vždy rýchlejšie zaspal, ale noci boli katastrofálne 🙄 hlavne kôli nim som prestala..a kôli možnému ublíženiu na bruško..

inak som stretla kamošku, a ozmámila mi, že je tehu 😵 vraj je 9tt a tp má 8.8. len mi to nejde dokopy 😒 či môže byť?? 😅

duuupka
20. jan 2011

@inneska tak u nás byli noci celkem v pohodě, tak 2x za noc chtěl kojit a hned zase usnul. Teď už jsme to omezili jenom na jednou kojení. Většinou nad ránem a hned zůstane u nás v posteli. Ale to se už většinou moc nevyspím, protože se strašně roztahuje 🙂

ségra je teď v 8týdnu nebo 9 týdnu a termín má 3. září 😉

anavi85
20. jan 2011

@puckalucka
@samayka
@inneska jak ja vam zavidim, ze cakate dalsie babo...

inneska
20. jan 2011

@samayka a už to máš potvrdené aj dr?? 🙂
@duuupka náš spí stále s nami, postielka sa mu zrušila, ked v nej nechcel spávať a potom aj priestorové dôvody(viem, hlúpo to znie, že nebolo miesto na postielku, ale sme len v jednej izbe, zatial 😅 ) tak asi si aj zvykol mať to stále kedy si zažiada..ale už je to za nami a je to fajn(a o pol roka ma to čaká zas 😝 😀 )
@anavi85 neboj, aj u vás bude dalšie bábo...chce to možno len čas 😉

duuupka
20. jan 2011

@inneska a jak se ti spí? Já jsem i za ty dvě až tři hodiny vždycky tak oddělaná, jako bych celou noc skládala vagóny... Maty se strašně vrtí, pořád se na mně lepí nebo na mně i leží... takže jsem ráda, když můžu vstávat :D

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre