Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

jajona
8. júl 2010

Ahojte,

všetkým oslávencom rôčikovým aj výmesačným všetko naj... naj... naj...

dlhšie som nebola a ani nečítala, tak nemám ani bohvieaký prehľad...

Na FB som videla foto z dovoleniek, jáááj ako vám bolo dobre 🙂 My asi tento rok nič. Asi len chata, aj to možno na 1-2 noci.

Máme sa tak akurát. Keby nie sme v noci 5 krát hore, tak sa nám to ani neráta. Zdraví sme, to je hlavné.
Chodenie je zatiaľ ešte v nedohľadne. Tak je možné, že vyhráme aj tú súťaž. Už ani neviem, že ako sa voala 😅

Tak zatiaľ....

lucia32
8. júl 2010

@ani3012 tak ja nemám v zozname arci...som si niečo vytlačila zo začiatku tejto témy 😝
Takže gratulujem všetkým oslávenkyniam, špeci Zuzinke veľká pusinka 🙂
Všetky boliestky nech sú hééééč...my sa trápime, teda moja gebuľa nad vyrážkami u malej....najprv som si myslela, že bradavička nejaká špecifická, ale zrejme to budú len komarie kusance, bo po dezinfekcii sa jej to trochen zmenšuje, má jeden velký a pár menších...kiahne to nie sú, lebo od prvého pupáku už ubehol týždeň 😝 Vraj malé babuliatka nemajú ešte komplet imunitu a môžu reagovať rôzne...tak som kupila aj biopron, probiotický komplex posilnujúci aj imunitu 🙂 Uvidíme čo bude ďalej 😵

samayka
8. júl 2010

ahojte mamulienky

aj my sa pripájame ku gratuláciám... fotečky sú parádne . krásne nám rastú tie júlovčiatka...

a @vendulacky - aby sme nezaostávali, tak som dnes sýkorke našla stoličku... sme síce len 9 zubec, ale podla správania v posledné dni to skoro dotiahneme na dvojciferné číslo... chúďatká naše maličké, ale aspoň to budú mať za sebou...

a maminky, čo dávate na rozbité kolienka?? my sme mali chrastičky a dnes sa jej znovu priblížil chodník a jednu si odšupla, tak jej to aj trošku krvácalo. normálne som si pofňukala kvôli nej, ona ani nepípla... ale mne jej bolo ľúto...

vendulacky
8. júl 2010

Jéje, vy tu už řešíte odřený kolínka🙂)) Malá se teda sama postaví, udělá 2-3 kroky, ale po čtyřech je to jistější. Takhle experimentujem už týden..je to chození? Jinak celý den stále leze o chození se spíš pokouší, mám nějaký videa, tak snad někdy dodám🙂
Ted je ale tak hezký počasí, celý den jsme se čábřily v bazínku, bylo fajn, dneska to ještě šlo, ale mají přijít větší horka, tak to bude zas za trest.
luci, chudinka natálka, takhle poštípaná...to jsou přemnožený ty komáři sviňský určitě z těch povodní!!

Jinak musím s politováním oznámit, že na slovensko s největší pravděpodobností nejedem 😔 😔 Dneska byla mamka na dotočení sádry a bude ji mít ještě tak 3-4 týdny, což vleze do slovenska. S ní jet nemůže, ani by si chatu neužila, natož domašu a co tepřiv těch 10-12 hodin v autě...a bez ní jet nemůžu, chata bez ní prostě nejde ☹
Tak mě to mezí...tím padne i setkání v Košicích..a já se tak těšila ☹ ☹

hathor1231
9. júl 2010

ahojte 😉

oslavencom vse naj 😉

ja akosi nemam cas na net ist. mala je riadna potvorka,uziva si navstevy a prechadzky 😵 uz sa sama pusta a udrzi sa na nozkach tak 3s a potom hapa, vcera urbila krocik dopredu a sup na zem 😅 konecne tu mate pekne,som si nemala co obliect,vsetko som si doniesla letne 😀 ideme pokracovat v obiehani navstev 😅 mam na mesiac co robit... mala vpohode zvlada naval cudzich. a spinkava mi stale pekne sama v postielke 😵

ani3012
9. júl 2010

@meza Nela
Nelka sa narodila o 3 týždne skôr,ale aj tak mala Nelinka krásnu váhu: 3020 gramov a 47 cm
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/meza/album/n...

@kochanski Zuzanka
Zuzka sa narodila o 11 dní skôr ako maminka myslela s váhou 3520 gramov a mala pól metra 🙂


@battole Šarlotka
Lotinka sa narodila o dva dni neskôr s pôrodnou váhou 3600 gramov a mala krásnych 51 cm
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/battole/


@inneska Erik
Eriček sa narodil o 6 dní neskôr a mal najväčšiu váhu zo všetkých júlových kinderok a to 5120 gramov a mal 56 cm.
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/inneska/
a len pre zaujímavosť debata našej Inky s @adka32 ,keď zistili,že čakajú potomkov 😵
https://www.modrykonik.sk/forum/som-tehotna/slaba-druha-ciarka-na-tehotenskom-teste/ 😀

@kamilečka Sarah
Sarah sa narodila o 10 dní skôr a váhu mala 3130 gramov a 49 cm

Meniny oslavuje: Lujza, Lukrécius, Lizelota, Lukrécia
Meniny oslavuje v ČR: Drahoslava, Berenika, Drahuše, Letície

Kalendárium:
♦ Medzinárodný deň za zničenie malých a ľahkých zbraní (International action network on small arms – IANSA, organizuje sa od 2001; v ten deň 2001 sa v New Yorku začala Konferencia OSN o malých a ľahkých zbraniach, trvala do 20. 7. 2001)

Prajeme všetko najlepšie k prvým narodeninkám,pekne si tento deň užite,aj počasie tomu praje (aspoň u nás 😀 )

ani3012
9. júl 2010

@hathor1231 nazdár Slovenka !
Tak to je fajn,že sa ti páči a priprav sa ,že bude ešte teplejšie ako písala vendulka.Vraj až 35 °c má byť. 😕

hathor1231
9. júl 2010

@ani3012 uz sa tesim,mame bazenik,plavky a hlavne opalovaci 50+ faktor 😀 takze mooooze 😀 😀 😀 ale pre mamu isto nie 50+,som biela ako stenaaaa 😝 nevadi 😀 samoopalovaci mi tiez vyhodili z batoziny 😝 kazdy den pridem na naove a nove veci,co mi v taske chybaju... vcera ma nastvala detska kasa,vyhodili mi aj tu 🙄 preco,netusim...

brusinka.pusinka
9. júl 2010

Zdravíme všechny a přišly jsme jen popřát všem oslavencům 😵 😵 😵 😵

https://www.youtube.com/watch?v=irYjDSLJNgw
ani3012
9. júl 2010

ahoj brusííííí !

ani3012
9. júl 2010

@hathor1231 to fakt ? To je strašné ako sa v tom niektorí vyžívajú 😝
Tiež nechápem prečo.... 😠

ani3012
9. júl 2010

a ja už aj odchádzam...Evička sa zobudila a počujem,že vyhadzuje z postieľky hračky
Ako sa má naša Karamelka ? Už máte žub ? Či si to necháva k roku ? 😀

hathor1231
9. júl 2010

@ani3012 len som tam prisla,kukli na boarding pass,ze slovakian a uz to islo. malu som musela dat von s klokanky a prehladali mna aj ju, mlieko,vodu,presnidavku som musela skusit. otvorili prirucnu (tam som nic nemala) a potom hned aj batozinu a zacali vyhadzovat 😠 malu som si nemala v com okupat,co mi vsetkuuuu kozmetiku vyhadzali 😠 a tiez som musela bojovat o jej syrup co ma na kalcium,ze je viac ako 200ml 🙄 tak som mu povedala,ze ak mi to vyhodi,ze podam complaint na neho,ze mi vyhodil medicinu predpisanu pre moje dieta (priamo na flaske je nalepka od GP,ze je to pre malu a potrebuje to 4x denne) tak to mi vratil 😝 a este som platila 35gbp ze ma museli kontrolovat,vraj som prisla po gates close,aj ked som tam cakala vo vestibule 30min a ziadnu ani neotvorili,tak som sa isla spytat a hned ma poslali hore. marek mi ani s taskami nemohol pomoct,tak som si na checking najprv dotrepala (s malou v klokanke) 15kg batozinu, potom som sa vratila pre kocik a nakoniec pre prirucnu a oni tam len stali a kukali 😠 uz s nou letiet nikdy nebudem... ked pridem domov,tak im napisem staznost,isto sa z toho nepos...u,ale len tak to nenecham...

brusinka.pusinka
9. júl 2010

Ahojky Ani zub nikde nic a a ni to nevypadá 😉 ale máme se zle malá teplotkuje a nikdo neví proč jinak jí a pije tak uvidíme co ukáže zejtra výtěr z kčku.. Jinak jsme v pohodě a užíváme si léto 😉

anavi85
9. júl 2010

vsetko dobre oslaveneckom 🙂

zmurkaz
9. júl 2010

Ahojte kočky .... ďakujem ešte raz za gratulky 😵 😵 😵 😵

A dnešným oslávencom CMUUUUUUUUUUUK 🤐 😵 😵 😵 😵 ...špeci Eričkovi a Zuzanke 🤐 🤐 🤐 😵 😵 a všetko len to naj naj naj naj 😉

lucia32
9. júl 2010

Prajem pekný deň...oslávencom všetko najsamlepšie...špeci Eričkov, Šarlotke a Zuzanke 🙂
@brusinka.pusinka malej Simonke prajem rýchle uzdravenie 🙂
@hathor1231 no comment...by som ich vyhádzala, takto komandovať matku s dieťatkom 😝

jajona
9. júl 2010

Pekný slnečný deň,

dnes máme oslávencov a oslávencom. Tak všetko naj... najmä tým skalným 🙂 🙂 🙂

jajona
9. júl 2010

@samayka my máme zatiaľ len modrinky, čo štvornožkujeme. ku chrastičkám sa ešte len dostaneme 😝

battole
9. júl 2010

ahojte
vsetkym oslavencom prajem vsetko najlepsie ku krasne prazitemu rôciku a meninovcom, vela peknych prezyvok 🙂

battole
9. júl 2010

som tu dlhsie nebola, tak len zhrniem nase pokroky 🙂
- chodime bez pomoci po vlastnych
- zubky nemame ziadne
- a dnes mame rôcik 🙂

traktor
9. júl 2010

ahojte, vsetkym oslavencom gratulujem a posielame pusinky 😵 😵 😵
@hathor1231 no mna by asi porazilo ...mozno by som aj pokutu dostala co by som sa s kazdym povadila...to je teda pristup...ale hlavne, ze ste stastne dosli 😉

battole
9. júl 2010

kde su albumy deticiek?....neviem sa k nim dostat

traktor
9. júl 2010

klikni na fotku toho, koho album chces pozriet 😉

laurajana
9. júl 2010

ahojte aj mi blahoželáme všetkým oslávencom aj tým, ktorí mali skôr a mi sme tu neboli, Laurinka posiela pusinky

My od dnes - teda Laurinka má rúčku v sádre, spadla na schody sa skotúľala, lebo jeden z dvoch loptošov za sebou nezatvorili dvere včera ráno a celý deň štvorkovala bez pomoci pravej rúčky, tú si držala stále hore, inak ju používala aj zakývala, papala s ňou a tak, ale divné mi bolo to štvorkovanie bez nej, tak sme dnes zašli na snímok a ešte že sme šli, rúčka v zápästí pravá zlomená ☹ ☹ ☹ a to som len sekundu odbehla niečo odložiť, lebo sa hrala so svojou veľkou sesterničkou so štipčekmi a ako to dopadlo 😠 😠 moje zlaté zasádrované

inneska
9. júl 2010

ahojte 🙂

dakujeme za gratulky, aj na FB 🙂 my už perfišne chodíme, zubov máme 11ks(3 dalšie už presvitajú), dosť sa vykecávame(mama, tata, toto, ja, pepe)...proste vieme toho dosť, a je to pre mňa to najúžasnejšie dieťatko, tak ako pre kždú maminu to jej 😵

a len tak narychlo, som bola v robote pozrieť, tak som ešte od včera zbúchavala tortičku(zachvílu hodím foto na fb)dnes som robila ešte somtanovú, ked už dnes máme ten rôčik, aj sme boli na cintorine za paťkom, a teraz idem rýchlo zbaliť veci a odchádzame na week do udiče...

tak za tu mávajte krásne, bude hoooruci víkend, tak si ho užite..papa 🙂

a gratulkujeme všetkým spoluoslávenčekom 😵 😵 😵

ani3012
9. júl 2010

@laurajana no čo ! Tak vyhrávate ešte nevyhlásenú súťaž o "Prvé sádrované júlovčatko " 😀
No asi ju to až tak moc neboli,ale neviem si predstaviť dieťatko so sadrou a ešte v takomto počasi 😝

@battole ty myslíš ten náš spoločný album? ja neviem ani ako sa presne vola,nikdy som v tam fotky nevládala.

@jajona o dva týždne to čaká aj vás 😵 že rok....do kelu,ako to strašne uteká.Škoda,že nám vymazali ten posledný album,keď sa liahli naše kuriatka.Bolo by zaujímavé si prečítať nejaké príspevky,že ? 🙂

@vendulacky tak to budú baby vééééľmi sklamané...ale čo sa dá robiť ? Ja by som tiež neišla. Hlavne,nech sa dá maminka do poriadku 😉

@samayka neboj ! Toho ešte len bude 😀 rozbité kolienko sme ešte nemali,ale netreba to nejako riešiť, dezinfikovať a nechať tak

@lucia32 komáre sú svine hnusné ! Zabiť ich ! Už aby robili tie postreky,lebo ak nie si natretá repelentom,tak nemáš šancu proti nim. 😠 Patrik mal inak od jedného komára silné bolesti hlavy.Teda aspoň si myslím,že to bolo z toho.Na druhý deň už bol fit.Probiotikum papáme skoro stále,ale dávam jej dophilus infantis (snáď som to napísala správne,nechce sa mi ísť do chladničky)

@raona
neboj,nič nemeškáš, jedine,že malá Laurinka od @laurajana má zlomenú pravú ručičku v zápäestí a @brusinka.pusinka sa trápi s teplotkami-ešte nemajú zub,tak len dúfam,že to bude len to,@traktor a ja sme si ponadávali v inej téme na Simonkinu maminku-to je tá,čo hodila malú do Váhu (ja si to teda myslím), Natálka od @lucia32 má pravdepodobne štípance od komárov a @vendulacky maminka má sádru v nohe,tak nepríde na stretávku do Košíc. Matejko od @lucim začína kurz na vodičský preukaz Matejko od @zrnik začína papkať,darí sa mu,čo nás všetky veľmi teší, @samayka jej sýkorka má rozbité kolienko a Šarlotke od @battole má dnes 1 rôčik.
@simonito má chorého Šimonka,tak držíme päste,aby bolo tiež všetko v poriadku inak jej malinká Amálka je OK !
A tešíme sa s tebou na oslavu,hoď potom fotky 🙂 Ak som na niekoho zabudla,tak sa omlúvam .-Evička mi tu reve,tak idem het 😅

ani3012
9. júl 2010

@inneska a Eričkovi všetko naj naj naj naj k narodeninkám! Nášmu bodygardovi 😎 🙂 CMUK !

laurajana
9. júl 2010

@ani3012 asi nie je statočná, lebo fakt ani zdania po plači a nakoniec sádra...snáď ju dlho mať nebudeme uvidíme 😒

ani3012
9. júl 2010

@laurajana deťom sa rýchlejšie zrastajú kostičky ako dospelým a ja by som ťa skôr pochválila,že si s tou malou išla,lebo keby jej to zle zrastlo,tak by to bolo horšie. Takže si dobrá maminka a to že ma sadru na ručičke vôbec neovplyvní 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre