Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

lucia32
7. jan 2010

Júúú a to vstávanie u detí...des a hrôza, naša mica bola vyspatá už o 3/4 na 5 😝 ale večer šla do postele už v 7, o pol 10 scucla fľašu kaše a spala až do rána....

ani3012
7. jan 2010

luci ale napríklad náš Patrik mal len 37,5 teplotu a mal zápal obličiek.A len troška soplil a bol nervóznejší.

lucia32
7. jan 2010

Ani...každá maminka pozná najlepšie svoje dieťatko, ale všetko je možné, je pravda, že Emuš má teraz problémiky s kakaním a prdkaním a možno aj s trávením...
A to behanie som myslela s prkotinkami, že zakašle a bežím, vybehne jej soplík a bežím...samo ak by mala aj nejaké iné príznaky tak treba ísť, ako sa vraví, radšej 100x zbytočne 😝

lucia32
7. jan 2010

Vravím len podľa toho, že u mudry je vždy kopec chorých detí...to nemám rada 😝

vendulacky
7. jan 2010

lucia, emuš je holt cimprlína každým coulem, děsný bebíčko 😅 Ted mi dohryzala zas prsa, tak jsem jí udělala flašku, ale nechce, vypila tak 50..jdu nás pomalu oblíct a letím do čech pro Hami a koupím rovnou paletu 😀 A skočím pro nějaké české osvědčené léky, ten homeo sirup je asi šetrnej, ale jestli zabere...? Vezmu jí mucosolvan..

ani3012
7. jan 2010

jasne, my sme to konštatovali pri mojom krstniatku, že ma zvýšenú teplotu a bolí ho v krku a ich doktorka automaticky ATB.Ten chalan nebol do troch rokov chorý a teraz ho precpávaju liekmi.Tiež si myslím,že najskôr skúsiť doma.Ja s Paťkom tiež nebehám s kašľom,až keď si neviem dať rady a vyčerpám všetky možnosti,ktoré by nám dala aj lekárka.
Ja len,že treba byť opatrní pri malom dieťatku.A možno jej idú 😉 zúbky

ani3012
7. jan 2010

Malá je hore,tak idem,majte sa papá 🙂

lucia32
7. jan 2010

Ven...ani moja občas nevypije viac ako 60, ale my už statočne papáme 🙂
A ja som mojej minule kúpila Calcium Chloratum, syn bol chorý, tak som mudre volala na druhý deň, že aj malá nejak čudne pokašlieva...tak nakázala ten a naša trubka len napodobňovala brášku 😀 nič jej chválabohu nebolo, ale zicher je zicher, radšej nech je sirup doma 😉

lucia32
7. jan 2010

Ani...papá
Žeby som šla pracovať? 😲

lucim
7. jan 2010

dobre ranko
vsetko najlepsie traki traky trakulka ivanecka nasa zlatunka, zelame ti prijemny laskavy zivot so vsetkymi, co ta maju radi, a ze ich je neuuuuuuuurekooooom, vela zdravicka a smiechu. 🙂 😵 😵 😵 😵 😵 😵

aj sebastiankovi vsetko naj,aj ked jeho mamina uz ku nam asi nenakuka.

a chorobky hes hes hes.

samayka
7. jan 2010

tak som tu zas

sýkorka spí.. dospáva noc... zas sa nám pohoršilo, posledné 3 noci sa budí čo hodina a doknca už aj s plačom, čo u nej nebolo zvykom. nad ránom pustí taký rev, chuuuďa naše malé. rozmýšlame čo ju môže bolieť...ale ako padne 7 hodín a vstávame, tak sa vyškiera ako pampúch a všetky boliestky sú fuč. tak neviem.

včera sme dali brokolicu a poviem vám, keby som pred ňou neskovala polovičku flaštičky tak je schopná ju spráskať. ale po tej "zemiakovej kake" radšej opatrno... dnes som sa rozhodla do tej polovičky flašky pridať kúsok zemiaku. myslíte že tým môžem niečo pokaziť??

ven - tak sýkorke začalo naopak od tvojej emuš chutiť.. nielen zeleninka ale aj mlieko. dáme na obed pár lyžičiek a potom ma vycucne až do spoďárov... a to jej doteraz vadilo moje pravé prsko, teraz??? keby som mala 4 pravé tak ich vycucá. ale dúfam že emuš sa to upraví.

lucim
7. jan 2010

samy ja som do mrkvy pridavala zemiacik, len uvareny vo vode, popuceny. chutilo mu to viac ako samotna mrkva a zem-mrk flasku som uz nemamala a tieto este 2.
vcera somm primiesala do mrkvy cestovinky mixovane, nooo, tak vela nezjedol, potom bol chvilu nervozny, ale inak v poho.
a to ma mrzi, ze sykorenka zase zle spava . aj matko ma v noci casto otravuje, prska by furt chcel, verim, ze to je prechodne.

lucia32
7. jan 2010

Ešte nepracuje, obrábam farmu, nakukujem 😀
Samy...ja by som možno ešte 1 deň počkala, daj jej zmlsnúť len brokolicu, alebo zamiešaj mrkvu, tu môže že?
Lucim čauko...my sme včera testovali ovsené vločky, vcelku mňamka...zo začiatku pľula, dala som hotový príkrm pľula, mliečko pľula a ona opica nebola o 12 hladná, od pol 8 ju držala kaša, tej spráskla cez 200 ml, až som sa bála, aby ju nebolelo brucho...sa mi usypalo kaše a riedila som a riedila až bolo cez 200 😝
Poučenie...kašu prisypávať lyžicou, nie z pixle 😀
Potom o 2 ked sa vyhajala spapkala mixntú vločkovú polievku bez problémov. 😉

samayka
7. jan 2010

luci - ja som šítala tú debatu o lepku. aj v tej knižke čo sme v pôrodke dostali - Mama a ja po 1 rok je, že OD 7 mesiaca môže byť chlebík, múka cestoviny.. tak ja počkám. my papáme zeleninku len druhý týždeň. a počkám aj s kašami ( dík že si mi pripomenula čím sa mám riadiť )

a pozdrav matýýýskáááááá

ozaj a vie niekto kde máme tabulku s mierami??

lucia32
7. jan 2010

Ja nemám ani tušenia? 😅

lucim
7. jan 2010

ani ja nemam tusenia a mmame popolrocny udaj.
samy a nemas zac ... my papame zeleninku uz 4ty tyzden. tak som dala. poucenie do zivota odo mna - mini mnozstvo bezvajecnej tarhone saaj tak neda rozmixovat na hladko, matko mi to vypluval na podbradnik. (bezvajecne nitovky sme nemali. 😉
matko vola eluske ej hejjja giiiiiiiii aaaaaaa hou 🙂
dnes mam este pol flasticky mrkvy, dovarim aj ja zemiacik? 😝

cau luuu, ja zase dovaram v kaviarni na fb. uroda bude az na vecer.

a zhanam po nete autosedacku, uz som sa rozhodla ktoru konecne.

lucia32
7. jan 2010

Som trošku praci-praci 😀 Zas sa nestrhám, že? 😀
Mne úroda až poobede, ale dobytok bučí a stromy sa ohýňajú 😝
My máme na dnes ešte zvyšok polievočky a príkrm otvorený s mäskom 🙂 A kúpila som jej 2 hrušky wiliamsovky a 2 banániky, tak na zajtra bude bašta 🙂

samayka
7. jan 2010
https://www.youtube.com/watch?v=XQchRtpiG8k

toto je eštelepšie ako to včerajšie 🙂)))

blani2
7. jan 2010

Ahojte Luc, Lu, Sam 🙂

😀 😀 Samy 😀, jak to chudákovi havovi podkluzuje. Koukám, že máte novou zábavu. Super videjko 🙂

Já zrovna vybírám jídelní stoličku.... 😕 máte nějaké tipy? Váhám mezi Babypoint fabula a Baby design PEPE. ...To je furt nějaké vybírání, a pak mám mít čas na studování medicínských info do práce..

Luci a jakou autosedačku jste vybrali.

lusia_99
7. jan 2010

ahojte babulky ja len na skok vsetky vas tu zdravime mame sa fajn sme zdravi zatial klop,klop,klop 🙂
papame uz pekne 3x denne cez den uz nechce ani mliecko poriadne...
gratulujeme vsetkym oslavencom 😵
a prosim poradte mi kupila som Miskovi spenatik a chcela by som mu dneska spravit s kuracim mäskom aj co ja viem zemiakom??? ako na to? poradte

majkas
7. jan 2010

ahojte,

som vas dosla na skok pozdravit, idem malej este pripravit zemiacik dokial sa nezobudi.
chcela som sa vas spytat co davate kase vecer, ajky mate systme, pred kupanim, alebo po? Krmite lyzickou alebo treba spravit riedku na flasu?
Tami sa zacala v noci tiez castejsie budit, citam ze je to u viacerych tak, nevadi mi nakojit ju, len z nej mam uz par dni pocit ze je rano vzdy taka umrncana, akoby nevyspata, tak rozmyskam na kasou.

Akurat predvcerom sme zacali zoznamovat Tamarku s flasou, davam jej tam len cistu vodu, tak dneska sa jej prvykrat podarilo potiahnut 10 ml 🙂 a to uz povazujem za uspech ze sa vobec k tomu prisala lebpo najprv to mala len jak hryzatko 🙂

samy super videjko, Eluska je fakt super smejko 🙂

blani my mame Baby dizajn Pepe tu cervenu s levikom

a nakoniec to najlepsie, TRAKY vseeeetko najlepsie k narodeninkam, vela zdravicka, vela lasky, rodinnu pohodu tiez pribalujem a cele to previazujem zdravymi detickami a poslusnym manzelom 🙂 A Tamrka posiela veeelku pusu, a odkazuje ze je rada aku ma super svokrusu 😎 😉 😉

blani2
7. jan 2010

Ahojte Lusia a Tami, s těmi příkrmy vám bohužel neporadím. My jsme pole neorané, začínáme mrkví v sobotu 🙂

Tami, a jsi zatím spokojená? Na netu psali, že má ta stolička 2 pultíky, je to tak? Jeden je asi s těmi prohlubněmi na hrníček, atd. (neumím se nějak vyjádřít) a druhý je plochý na hraní?

blani2
7. jan 2010

s tím nočním buzením mi dr. vysvětlila, že si mě spíš Kubík volá na pomazlení, mělo by to přejít....ale nedá se to tak zevšeobecnit na všechny mimi

majkas
7. jan 2010

blani ma to jeden pultik ale s dvoma plastovymi doskami, a ta vrchna sa da dat dole, idem kuki ci je aj tan spodny s priehbinami alebo nie

lucim
7. jan 2010

blani tutohttp://www.babymarket.sk/index.php?page=product...
ale nasla som ju aj na ceskej stranke a vychadza lacnejsie, ak mi poslu teda cenu v realnom kurze, nie v nejakom prestrelenom.
ja stolicku nevyberam, ale spominam si, ze kocky si obzeral ia chvalili tu pepe

samy beky ma tuaim pred eluskou coraz vacvsi respekt 😀 😀 😀

lus zatial neporadim, este som nevarila.

majkas
7. jan 2010

blani, tak vrchna tacka pultika ma dve priehbinky na poharik na oboch stranach v rohoch, a spodna ma len jeden napravo

a zatial spokojna som , aj ked je este stale v testovacej prevadzke, kedze Tami nie je zvyknuta sediet tak sa mi tam v klude nevie najest, ale paci sa jej triskat lyzickou po pultiku a obijat misticky 😀 vydrzi asi 10 min potom uz nechce sediet, takze zatial davame prikrmy v lehatku

luci autosedacka vyzera super, a ktoru farbu ste vybrali?

blani2
7. jan 2010

Tami, díky 🙂 a je na nich místo na hraní, že? Mě známa odrazovala, že si nemám kupovat moc s prohlubněmi a zarážkami na nadobí, ale podle tvého popisu to bude asi ok 🙂 jinak barvu jste vybrali super

Luci, autosedačka vypadá fakt dobře, určitě jste vybrali správně a Maťko si v ní bude bezpečně hovět 🙂

lucia32
7. jan 2010

lusia...ja som uvarila mäsko do mäkka, špenátik zvlášť a celé to potom zmiešala a rozmixovala...ale nemalo to nejak super konzistenciu, s mrkvou to vyzerá lepšie, ale malej chutilo, tak som neriešila, možno trošku viacej vodičky som mala sať, bolo to docela husté...
No nič ja padám, prídem po obede...
Ahojky

majkas
7. jan 2010

blani hej, pultik je dost velky aj na hranie

no a idem aj ja robti zemiacik, uz je uvareny

papa

josifek
7. jan 2010

Zdravím sluníčka a sněhové vločky 😵 😵 😵 😵

traky ještě jednou vše nejlepší a nejkrásnější na světě (to už vlasně máš 4x) 😀 😀 😀 😀 a velký cmuk čokoládový od nás 😵 😵 😵

Lu ty máš stejnou jako my 😀 😀 😀 😀 u nás v práci ji máme kukni 😉
http://www.britax.cz/katalog.php?idg=1003

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre