Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

lucim
4. mar 2010

inn 😀 😀 😀 ani ja. 🙂 ale mam napad - na konovi je vsetko, idem pohladat taku temu. ... btw paci sa mi, ked nieco hodim do googlu a prve odkazy mi da na kona. 😀

inneska
4. mar 2010

lu..no neni nad koňa 😀 aj mne to tak robí 😉

lucim
4. mar 2010

naska som aspon 5 tem, mam co citat. 🙂

inneska
4. mar 2010

tak príjemné čitkanie 😉

ja furt snorím po bazáre...sa akosi neviem rozhodnúť čo pokúpiť...teda nejako to farebne zladiť...nech nechodíme ako šašo 😀

lucim
4. mar 2010

v tejto teme su celkom prakticke prispevky, keby to este niekoho zaujimalo. https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... 😉

inn a ake zhanas veci? co? jarne? ja som mala maniu vtedy, teraz chvilu pauzujem. 🙂 lebo konecne mozem obliekat to, co som nakupila. 😀 a farby ... no, ja som zacala doladovat k tym zelenym botickam a nakoniec je toho az moc v tej farbe. 😝

inneska
4. mar 2010

lu..hej, jarné a letné...proste nejakú bundičku, nohavky...a nejaké nohavky tenučké na leto ...

no asi to spravím tak, že kuknem, aké máme tričká, mikinky..a k tomu to farebne doladíme...

práve som našla úžasne krásnu bundičku..ale pre nás úzka(a vraj 86 🙄 )z fleku bu som ju zobrala...možno sa niekomu zapáči 🙂 http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=8020155&tab=0

lucim
4. mar 2010

inn naaadherna, preco je uzka? aku sirku potrebujeme? som sirku nemerala, iba dlzku....

inneska
4. mar 2010

šírka je 32cm...my potrebujeme aspoň 34-35cm..merala som mikinky čo máme...tie majú 33cm...takže by bol v nej naprataný..a zase ju kúpiť, aby ju nosil mesiac?? 😒 neviem..ale mooooc ma láka...

lucim
4. mar 2010

najdes krajsiu , vrchna bunda musi byt volnejsia. 😉 idem do sprchy, tak zatim paaaaa, Potom este pridem vypnut pc. 😵

inneska
4. mar 2010

super rande s kačičkami 😉 paaaaa

pirinka
4. mar 2010

lu...super odkaz dík. Možná se bude hodit jestli náááhodou pojedeme někam na dovču...ale musel abych nejdřív překecat mm 😅

inn; kašičky úplně bez mlíka? No vidíš, to mě nenapadlo. A tu rýži, vločky atd vaříš ve vodě až do rozvaření? A těsně před podáváním nebo to máš připravené dřív? My máme vždycky ty večery docela hektické, tak jsem ráda, že ta instant kaše je tak rychlá 😅 . A stejně mi mm furt stojí za zadkem s malou v náručí a kibicujou mě ať pohnu 😀

inneska
4. mar 2010

idem aj ja haji...dobrú nocku 😉 lucka, potom zhasni 😉

pirinka
4. mar 2010

jsem tu zůstal sám bueeee 😢

asi půjdu teda taky hají

brinzulka
5. mar 2010

dobre ranko....

ako sa mavame? U nas bola vcera chora svokren aj svagor...jeden uz soplikuje a mna hrdlo boli...alebo autosugescia 😀

pekny den...oslavencom vsetko naj...

Ženy sú anjeli.

A keď nám niekto poláme krídla, jednoducho v lietaní pokračujeme..... na
metle.

Sme flexibilné.

ani3012
5. mar 2010

Piatok

Meniny oslavuje: Fridrich, , Lucius, Teofil, Friderika, Teofila
Meniny oslavuje v ČR: Kazimir, Kazi, Kazimíra, Oliva, Ovilie, Teofil, Teofila, Theofil, Theofila

Všetko najlepšie k menínkám !

Kalendárium:

Svetový deň modlitieb žien (ekumenický, od 1927)

ako po iné dni, júlovčátko v 5. deň mesiaci NEM 😒

lucia32-nezabudni na ftip 😉 😀

nina41
5. mar 2010

Dobre ranko 😵
Všetko najlepšie k meninam 😵 😵 😵

lucia32
5. mar 2010

Idú dve kostry na motorke,jedna sedí v predu a druhá v zadu.Tá ktorá sedí v predu má na krku náhrobný kameň,a druhá sa jej pýta:,,Prečo máš na krku ten náhrobný kameň?"
-,,A čo?Nepoznáš vyhlášku?"-
-,,Poznám,poznám."-
-,,No vidíš.Predsa nemožem jazdiť bez papierov!"-

lucia32
5. mar 2010

A jeden haluzák 😀

Víš jak ulovit (vánočního) krokodýla?
Potřebuješ na to: rybářský prut, aritmetické tabulky, maso na gril, jablko, 2 pletací jehlice a příručku na lov jelenů.
A pak musíš postupovat takto :
Přijdeš k řece, kde předpokládáš výskyt krokodýla a nahodíš prut.
Jenže na prut krokodýla nechytíš, takže začneš grilovat maso, abys ho přilákal.
Ale než je maso ugrilované, tak to chvíli trvá, a aby sis zkrátil to čekání, tak si sedneš k tomu prutu, chytáš ryby a čteš si aritmetické tabulky.
Jenže aritmetické tabulky jsou strašně nudné čtení, takže usneš.
Mezitím se ugriluje to maso, krokodýl ho ucítí a vyleze z vody.
Tam uvidí tebe jak spíš a chce tě sežrat, jenže tam uvidí ty aritmetické tabulky, tak si je začne číst, ale aritmetické tabulky jsou hrozně nudný čtení, takže usne.
A kdo dřív usne, tak se i dřív vzbudí.
Ty se teda vzbudíš, uvidíš vedle sebe spícího krokodýla, hrozně se vyděsíš a vezmeš jednu tu pletací jehlici a bodneš mu jí do oka.
Jenže pletací jehlicí krokodýla nezabiješ, takže ten krokodýl se akorát vzbudí, nasere se a začne tě honit.
A ty jak zdrháš, tak upustíš to jablko.
No a jablko nepadá daleko od stromu, tak na ten strom vylezeš, počkáš si, až tě krokodýl dožene a když se za tebou na ten strom začne sápat, tak mu bodneš do druhýho oka tu druhou pletací jehlici.
A krokodýl se dvěma pletacíma jehlicema v očích vypadá skoro jako jelen, takže dál postupuješ podle příručky na lov jelenů.
P.s. Nejlépe chutná krokodýl na modro.

inneska
5. mar 2010

ránko 🙂 dnes mali viacej mrnkaciu noc..ale inak sa dalo..neviem, či mu nejdu dalšie zúbky, lebo ručičky má stále v puse, a niekedy ten dudel tak hryzie, až mám pocit, že ho rozkúše ... tak žeby?? 😕

dnes je zase krásne slniečkovo, tak pôjdeme von...ale až tak za hodinku 🙂 nesmiem si zabudnúť 😎

inneska
5. mar 2010

lu 😀 😀 😀

lucia32
5. mar 2010

Ahoj inn...
My sme dnes celkom pekne spinkali, večere už zaľahla o pol 8, prvé budo o pol 1 a druhé o pol 5, vstala o 7.15 😵 Dokonca sa ani raz neprebrala tak, že sme sa museli hrať 😝 Na večeru mala kašu s jablkovým pyre s kukuričným škrobom zavarené....
Ráno som dala dnes pudig, trochen cukru a vanilinového na chuť...nikde som nenašla vyslovene vanilkový, dúfam, že jej neuškodí...moja malá citlivka...ale aj tak ten vanilinový sa mi nezdá pre malé deti, čo dávať?

lucia32
5. mar 2010

To jablko zavarené so škrobom je na konzistenciu pekne husté, som rozmýšľala, že do toho zamiešam len sušené mliečko, žeby sa to podobalo na puding...lebo len čistý zlatý klas bez cukru je eeee 😝 😀

nina41
5. mar 2010

Inka unas tak sneži čo sa môžeme sankovať ,ja už chcem jar,,
Mne maly chodi spavať o 22.00 v noci raz kojo a vstava o 6.00,

lucia32
5. mar 2010

Pravý vanilkový cukor
V obchodoch sa predáva vanilínový cukor, čo je cukor aromatizovaný ethylvanilínom. Pravý vanilkový cukor za zatiaľ na slovenskom trhu nepredáva – takýto je označovaný ako vanilkový cukor alebo príp. s dodatkom „Bourbon vanilka“, čo je určitý druh vanilky. Pravý vanilkový cukor si môžete vyrobiť doma tak, že z vanilkových strukov vyškriabete dreň (struk rozrežeme a vnútro vyškrabeme špičkou noža). Struk potom vložíme do pohára alebo dózy s práškovým cukrom.

A môžu deti škoricu? Neviem? Musím pohľadať.

lucia32
5. mar 2010

http://www.alinka.sk/c/vianocne-menu-pre-nase-d...
http://www.mamatata.sk/indexPure.cfm?module=Art...

tak tu som v receptikoch našla, že škorica štipka aj od 7. mesiaca a vanilka od roka? 😅 Nič priame som nenašla 😝

lucia32
5. mar 2010

Vanilka a ethylvanilín( vanilínový cukor) priamo rada od lekára http://poradne.rodinka.sk/viewtopic.php?f=10&t=...

ani3012
5. mar 2010

tak aj vanilka aj škorica áno 🙂 a čo granko? 😅

lucia32
5. mar 2010

Aké sú nevhodné potraviny pre Vaše dieťa?
Vaječný bielok, všetky sladkosti, med, 100% ovocné džúsy, pudingy, údeniny, hovädzie mäso, tučné mäso, silné čierne a zelené čaje, soľ, orechy a iné semienka, kakao, škorica aj iné korenie, celozrnné pokrmy (do 1 roka)

http://www.hami.sk/sk/vy-a-vase-dieta/4-6-mesia...

lucia32
5. mar 2010

No ani, ale čo je to malé dieťa? že? Myslím, že raz nikoho nezabije...ale asi do roka nie velmi vhodné 😝
A granko nie je kakao...

lucia32
5. mar 2010

A rozmýšlam, že deti nemajú také chute ako my...takže čo mne pripadá nechutné, vlastne bez chuti, jej chutiť môže 😉 Takže ak sa nevyskytne žiadna nežiadúca reakcia, vyskúšam bez cukru a s ovockom...ale myslím, že aj keby ho nejedla o nič nepríde...zjedla, ale asi tak ako aj kašu 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre