Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

ani3012
22. máj 2010

hat- není jedno kde tie čerešne papá ? 😀
a to už máte 9 zubov? Veď vám to rastie ako huby v lese 🙂 My ešte nič 😅

lucia32
22. máj 2010

Ránko....
My máme na hlavke bozuľu 😝 bucli sme hlavou o stolček ☹ mamka nedávala pozor...ocik sa zlostil 😅
Mladý je okej, už mi stihol poslať aj foto rany z preväzu 😀 , pekné štichy 😝 Ešte nevieme kedy ho pustia, možno zajtra, možno v pondelok....
Oslávencom všetko naj....

hathor1231
22. máj 2010

@ani3012 len nech papa,aj mne by mohlo dat 😕 😀

jj, dneska som este nekukala. ale nechce mi ich dat umyvat 😠 posledny tyzden robi uplne protesty,ze to moze byt koli tomu,ze este rastu 😕 moze byt? ked jej ich chcem umyt,tak musi asistovat marek a drzat ju dokonca sa koli tomu naucila plakat so zatvorenou hubkou 😒 nechem ju nutit,az sa potom nebrani,ale ako inak 😕

ani3012
22. máj 2010

luci,to je fajn,že sa cíti dobre 😵 a kde ho to nakoniec operovali?

hat- tak určite,zuby rastú až do dvoch rokov-ako komu. A ako jej umývaš zúbky? S pastou alebo ako? Evička mám kefku zatiaĺ len na hranie-aby sa oboznámila.Neviem ti v tomto poradiť,ale myslím si,že nasilu čistiť to asi tiež nieje dobré...

lucim
22. máj 2010

dobre ranko,
oslavencom vsetko naj 🙂
dala by som si ceresne, mnam. 😝

ani3012
22. máj 2010

veď májovky by už aj mohli byť nie? Síce v tomto počasí aj nie..... 😝

sorciera24
22. máj 2010

Babyy, ide nam zub, uz kustik trci, ale od vcera sa nepohol....no ale celu noc sme mali 39 horucky 😒 no hruuza, teraz ma 37,7...myslite, ze mozeme ist aspon na xvilku von, ked je konecne tak pekne? 🙂

lucia32
22. máj 2010

Ani...operovali ho v Prešove....
My zúbky zatial neumývame, máme len 2...s kefkou si šuruje v puse, ale umývanie to nie je 😀 Malým deťom sa môže pusa vytierať aj čistou vodou a gázičkou, alebo je možné kúpiť špeciálny náprstok so štetinkami...
Zubná pasta zvyčajne od 1. roka, najlepšia je vraj detská Elmex...
🙂
Dobré ráno, dobrý deň
zúbky si dnes umyjem.
Na kefku si pastu dám
blúdim kefkou sem a tam.

ani3012
22. máj 2010

@sorciera24 ale kľudne môžeš,veď nieje chorý a pobyt na vzduchu Riškovi spraví len dobre 🙂

@lucia32 no krásna básnička.Ju budeme veršovať pri umývaní 😵 😵

lucia32
22. máj 2010

😀 Ani...tak môžte veršovať o 106 😀
Lucim ahoooj....čerešne by som si dala aj ja 😀 Včera som videla na strome svetločervené májovky 😝
Sor...ak bude pekne a nebude fúkať vietor, tiež si myslím, že trošku pobytu vonku mu nemôže uškodiť 🙂

nina41
22. máj 2010

Dobre ranko 😵
Oslavenčekom prajeme všetko naj naj najlepšie 😵 😵 😵

hathor1231
22. máj 2010

babeny, ja umyvam odkedy vykukli 2x denne. zozaciatku no problemmo ale ako jej vyrastli dva horne,tak zacala protestovat 😒 ked jej umyvam dolne,tak jej to nevadi ale ako idem na horne,tak sa jej to nepaci 😕 to rastenie som myslela,ze to moze byt citlive koli tomu,ze ten zubok rastie a preto sa jej to nepaci... ona do ust celkove nedava vela veci. kefku tiez len obzera. predtym som ju nenutila, vzdy si dala sama ale teraz zacala takto protestovat tak musim aj nasilu 😔 viem,ze tym jej vzbudzujem len odpor voci cistni zukov ale ako inak 😅 tu naprstovu tiez velmi nechce. asi je to fakt len tym,ze su citlive lebo rastu... posledny vecer som ani necistila alebo ma stale lepsiu techniku obrany 😅

hathor1231
22. máj 2010

a zubnu pastu som zacala pouzivat len asi 2dni dozadu,som skusala,ci to nebude pre nu nieco lepsie ale to som kupila od 0-3r pre mimca a len som o nu otrela stetinky az toho moc nepohlce...

samayka
22. máj 2010

dobré ránko dievčatká

oslávenčekom všetko naj naj naj a hlavne zdravíčka...

my máme za sebou dalšiu horor noc... ja už neviem. dali sme aj panadol a nič... od druhej do piatej to buntošilo, nariekalo, kvílilo... a potom o šiestej už vyhajaná.. a to zalomila okolo pol desiatej večer. teraz dospáva... a ja som na odstrel. ale hlavne že sme zdraví a už jej trošku viac chutí papať.

ozaj, ako je na tom súťaž o piškótku? kto je vo finále ??

lucia32
22. máj 2010

Hathie...tak asi ju tie zúbky, vlastne dasienka možno bolia...určo by som to nesílila nejak do krajnosti 😝 Detské pastičky sú vyvinuté tak, že nevadí ak ich deti prehltnú 🙂
Vraj je vhodné dať hryzkať mrkvu alebo jablko, tie majú tiež čiastiacu schopnosť 🙂 Myslím si, že u väčšiny detí pri prerezávaní zúbkov je problém s čistením...

ani3012
22. máj 2010

čo viem,tak Evička , Karamelka ,(Riško pomaly ale iste v súťaži končí 😀 ) a ešte niekto nemá zuby ale neviem kto....tuším to mal byť ten vymyslený chlapček Philip Maxim od andrejkaa23.Tak toho diskvalifikujem,ak súhlasíte 😀

Samy a neboj,malá začne spávať čo nevidieť.Sa ani nedivím,že takto buntošia.Mne ide zub múdrosti-už cez mesiac a niekedy ma to hodne bolí,celá sánka

lucia32
22. máj 2010

Skopčila som jednu, ked sme my vypadli...možno nie je celkom aktuálna, kto má zuby, nech hlási 😀

Požužlaná piškota ( o posledného bezzubca)
Evička
Riško
Karamelka
Markétka
Fifo
Sárinka
Oliver
Emmka
Šarlotka

samayka
22. máj 2010

večer keď zaspinká, tak ja vás nakuknem, a kým dočítam tak je hore... a niekedy ani nepozdravím a zmiznem... 😒 hanba a až na vylúčenie zo skupiny by som sa brala...

ale dúfam že je to zas len také obdobie.. a cuckáme sa v noci aj 4-5x... a niekedy je to fakt len žužlanie.. a už to začína aj bolieť... vrrrr... ale kojenie si nedáme 🙂

ani3012
22. máj 2010

samy,ja tu tiež behám všelijako a ani nezdravím-načo sa zdržovať,nie? Veď ráno som pozdravila 😀
že vylúčenie zo skupiny 😀 😀 😀

zmurkaz
22. máj 2010

Ahojky .... aha čo som ulovila 😵 😵 😵 a ešte hodím jednu adresu
....https://www.modrykonik.sk/bazar/detske-tricka-t...

zmurkaz
22. máj 2010

https://www.modrykonik.sk/bazar/detske-komplety...

...no som tu opúť iba na skok 😠 😠 😠 ....je to na figu keď šlovek nemá svoj PC 😒 ...inak krásnu sobotu 😉

ani3012
22. máj 2010

@zmurkaz ešte raz to daj

ani3012
22. máj 2010

@zmurkaz už som ticho 🤐 😀

ani3012
22. máj 2010

inak ja som predvčerom dvihla ceny šatičiek,čo mám po malej a je zaujímavé,že drahšie skôr predám ako lacnejšie 😕

lucia32
22. máj 2010

Ja sa tiež tralalákam po aukciách...som zistila, že mi skončila jedna aukcia ešte v stredu, som až dnes maminke odpísala 😅

Samy....tak také hranie v noci sme si aj my odžili...ale prešlo ju to...včera pocuckala mliečko ešte okolo pol 10 a spala do 5, opäť cucla a o 3/4 na 6 už bola vyhajaná 😝 😀

adka12
autor
22. máj 2010

Ďakujeme, že ste si spomenuli na nášho lezúňa 😀
Doobeda robí skazu u starkej, lebo ja sa učím na štátnice a poobede keď sa vyspinká fičíme do mesta, má tam byť vyhlásená tehulka zase ako minulý rok a nejaké akcie pre deti 😵

sorciera24
22. máj 2010

samy, takze sme na tom podobne....
dakujem baby, ale uz mu stupla teplota na 38,7....tak pri takej nejdem nikde.....chudak uz 2krat dnes spi 😒

lucim
22. máj 2010

keby cosi.... sme na zahrade, matko dohojdany, uz spi v kociku a my ideme vycarovat ten travnik .... 😵 vsetkym pusuuu. 😵 😵

samayka
22. máj 2010

my sme hajali 2 hodiny!!! odpadnem... dobiehala zameškané 🙂 ale taká bola krásna keď hajala... slniečko moje.

luci - ona sa moc nehrala... ona skôr plakala, a mrvila sa a aj by hajala ale akási divná sila ju nenechala hajať...

už sa vypnem. ideme papať... tak držte palúchy.. nech nám to šmakuje aj bez boja 🙂

sevzuz
22. máj 2010

ahojte nemam precitane, docitam vecer, len sa musim pochvaaaaalit boli sme kupit trojkolku z druhej ruky 😉 a Je krasne uz mame za sebou aj skusobnu jazdu a Lukaskovi sa paaaaaci, aspon sa zda. 😵 😵 😵 😵
A
@lucim autosedacku mame zopa carerra 9-36 kg a je fajn aj sme zlavu dostali, lebo sme brali dve jednu k nasim do auta 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre