Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

majkas
1. jún 2010

tie v carrefoure v akcii vyjdu 4ka velkost 54 ks na 0,0916 centa

a tie wickies mate aku velkost?

majkas
1. jún 2010

ven tu su aj s postupom na naparovanie. ja som ich naparovala v parnom hrnci az 15 min nie 10 jak pise traky a teraz citam ze som ich nepotrela nakoniec olejom, ale aj tak boli dobre 🙂 ja som ich potrela maslom az pred podavanim

TRAKYNE BUCHTY NA PARE
pol kg polohruba muka, drozdie pol /na 1 kg muky cele/stipka soli, krystal cukor, vajco, olej , teple mliecko.....muku dame do misky v strede urobime priehlbinku a do nej rozmrvime drozdie, na drozdie dame asi 3 kavove lyzicky cukru zvysok cukru....8 kav lyz po bokoch, , .jamku z drozdim zalejeme mlieckom...ostatne mliecko si odlozime na bok...do muky / nie do dierky s drozdim...pridame stipku soli a dookola olej , vajicko...ked vidime,ze uz nam to drozdie naboptnava cize sa dviha dolejeme mliecko a miesime, miesime, miesime a mliecko prilievame podla potreby , kym sa nam cesto neodlepuje od nadoby...nechame nakysnut a potom robime buchty....ked robime kolac tak do cesta pridam este polku palmarinu..alebo iny tuk...buchty budu mekke ako oblacik...
ja naparujem takto mam 2 hrnce aby pasovali na seba...do stvrt hrnca dam vodu na hrniec utierku a na utierku gumicku z gati ...ked voda zacne vriet dam buchty...tak dalej od seba..podla velkosti bud 4 alebo 5 kusov...prikryjem hrncom a necham parit 10 minut...knedlik 15 minut....ked ich vyberiem pierkom ich potriem olejom

lucim
1. jún 2010

majka, pockaj, idem sa potisku pozriet. 🙂

lucim
1. jún 2010

maji 7-14kg, maxi. 😉 su vacsie ako huggiesky 4, malinko mensie ako sleep&play 5ky. 🙂
a na tie belly je to fakt fantasticka cena. ak su dobre, tak kuuuuup.
my musime opatrnejsie, vsak vies, matkova fajnova prdelka zatial okrem pampersov a huggiesov vsetko odmietla, tieto sediaaaa 🙂
ven, dobra zabava na tych fotkach. 😀 😀 😀

traky recept ulozeny, rucne to urcite placat nebude, ale navnadili ste ma, zajtra pekarnicka asi zamiesi. sa mi zbiehaju slinky. 😝 😝 😝

majkas
1. jún 2010

luci dik, asi vyskusame tie happy bella a potom zase niekedy tie wickies

no a idem k malej, lebo uz ju pocujem jak sa hra s cumlikom, ale pekne pospinkala 2 hodky, ju chvalim
papa

zmurkaz
1. jún 2010

...no a ja tak potichúčky rozmýšlam, či by som to nemohla vyskúšať z bezlepkovej múky .... 😅 😵 😵 😵 😵

samayka
1. jún 2010

@majkas -tie plienky mávajú v akcii v hypernove - 2 balíky za 12,99 čiže jeden ťa víde neakých 6,5 ! a nosíme ich aj my a už dosť dlho. sú fajn, najbližšie majú k tým z DM ale majú aj ten zelený prúžok čo tesco plienky a aj gumička je vzadu, čiže na deň na hranie sú skvelé. aspoň pre našu "turbosýkorku".
na noc používame tie z DM. sú trošku väčšie, nie je tam gumka - takže netlačia a keď do nich naciká tak nemenia tvar ako zvykli pampersky - neviem čo naša žaba v nich stvára, ale pampersky sa nám nehodia...

samayka
1. jún 2010

@vendulacky - som to tak v rýchlosti dočítavala a namiesto "vylila" som čítala "vyblila".. ale vidím že si to ustála 🙂

samayka
1. jún 2010

mamulky - dávate už smotanové jogurty, alebo stále activiu??

lucim
1. jún 2010

ahoj samyyyyy, ja hladam po nete vsecicko mozne, tak sem len nakukujem .......napr. ze co ma dedko kupit matkovi 🙂
samy, takze hovoris, ze su tie plienky prisposobive aj makke? zeby sme skusili? sme skusali albertove, kamoska mi dala dve, matkova ritka ich zvladla, ale boli take neforemne tvrde.
smotanove jogurty uz davam, teda, pokial ich mlady muz raci papat. dnes bol pokus o milblu - kaufland , aj probitika to obsahuje a prd.

lucia32
1. jún 2010

@majkas Naty váži 10,5 kg...my sme dostali 4ky, ja by som kupovala už 5ky, sú jej akurát, ale ako vravím, pampersy máme už 5ky, ja radšej trošku väčšie...
A nie sú väčšie ako pampers, sú zhruba rovnaké....

lucia32
1. jún 2010

@samayka helou...ja už dávam smotanové ochutené, reklama...zvolenský smotanový 😀 , ten mne chutí a aj Natynke 🙂 activie sme dávali zo začiatku, ale sú na môj vkus riedke 😅

zmurkaz
1. jún 2010

@lucia32 ...mňáááám - tie sú najlepšie
@samayka -ja ešte neee - my až po roku 🙄

samayka
1. jún 2010

@lucim - nooo, práve že nie sú také moc mäkké - akože super extra prispôsobivé - tie nám práve vadia, tá ich prispôsobivosť rovná sa u nás zmena tvaru a hrče medzi nôžkami.. i keď mi už toho do plienok moc nenarobíme. na nočníku sme tak 3-4x za deň a ak nekakáme tak cikáme určite.. asi treba vyskúšať komu ako sadnú

a smotanové zvolenské - presne tie som myslela.. aj my ich máme radi - dokonca ešte radšej máme ich coop - jednoťácku obmenu - je to ten istý jogurt len v inom obale a je tam trooošku menej toho príchuťenstva 😀

samayka
1. jún 2010

že "mi" boooože matka na materskej...

lucia32
1. jún 2010

no dnes sa nám darí 😝 , vyprala som centrál od auta, mm ho nechal v rifliach 😅 , odišiel nám harddisk na noťase 🙄 , čo sa ešte stane? ☹

lucia32
1. jún 2010

noťas bol v oprave, ešteže si technik dal zálohu do svojho compu, tak aspoň mám Natynkine fotky zachránené 😉

traktor
1. jún 2010

ahojte...u nas plienky tesco, modre, este ani raz sa nestalo, ze by sa precural...a ma ich celu noc...je mi luto hu budit...ritulka uplne cistunka...ale kazda ritka si ine ziada 😉 , ..jogurtiky, rozne...a hlavne marhulove tie nam velmi smakuju...a vidim , ze sa tu buchtickuje...olejom sa buchty potieraju preto aby tie co sa nespapaju a nie su pocukrovane, pogrankovane, pomaslovane, ..leskli a nevyschli tak zvrchu.ale nic sa nestane ked sa to neurobi.....u nas dnes na obed halusky z bryndzou, matkovi velmi smakovali...vek uz velmi neriesim, vsak sme jednou nohou v 1 .rocku...ale samozrejme su veci s ktorymi pockame este velmi dlho...a este dukatove buchticky...uz tu rozvoniavaju...ale este nie je ich cas..vybrat ich..este chvilocku a dame si do nosu 😀 😀 😀

lucim
1. jún 2010

jeeeesuse lu, musim rychlo zalohovat fotky, furt nemam, nech sa to nestane aj nam. mojko, smolu mas uz dufam vycerpanu na 5 rokov dopredu.
zvolenske aj my lubime. 😝 😝 😝

ani3012
1. jún 2010

@samayka aj ja sa v poslednom čase mýlim v slove my - mi neviem prečo 😕 😝 😀

traktor
1. jún 2010

luuu..no dnes mas den 😒

lucim
1. jún 2010

traky zase si mi spustila slintaci reflex. 😝 😝 😝

lucia32
1. jún 2010

@traktor aj u nás dnes halušky bryndzové boli na obed, len Natynka nepapala, bo spinkala...zožrali sme všetko 😀 ...tak premiéra koštovka sa dnes nekonala 😝
@lucim no čo povedať...deti sú kazisvety, mladý s nim praštil a takto to dopadlo 😠 môže si šetriť na nový 😝

lucia32
1. jún 2010

@traktor no smola, čo to len postihlo júlové koníkovky 😅 asi chcem byť solidárna 😝 , aby vám ľúto nebolo 😝

blani2
1. jún 2010

Ahojte bambulky 🙂

všem dnešním oslavencům blahopřejeme a ať si ten dnešní svátek užijí úplně všichni i přes to uplakané počasí, protože každý je přeci něčí dítě, no ne??? 😎

My teď spinkáme už skoro 2 hodiny, tak čekám, že se brzy otevřou vedle dveře. Kubík se naučil po vyspání sám ohlásit tím, že si otevře zašupovačky a hulázňá, že už su hore!!!! 😀 Spánek se nám upravuje k jednomu denně. A jinak prší a prší a prší a už by to teda stačilo. Sopka jedna potroublá, tak nám otravovat nejkrásnější roční období! ☹ 😠 Dopoledne tu byla kámoška s malým Davídkem a za hoďku čekáme další návštěvu. Našeho kámoše Martínka. Takže když nemůžeme ven, tak si užíváme s kámoši doma. Včera jsem též vplula do mánie jménem Zumba a strhlo mě to tak, že jdu dnes zas. Sice jsem dělala naprosto jiné kroky než cvičitelka, protože jsem na ni prd viděla, ale můj hlavní úkol byl udržet rytmus 🙂 Což byla teda fuška. Večerní uspávání je pohodička a naštěstí ho zvládá mm sám bravůrně. Je to celkem oddych po těm hodinovým rituálech dřív.

Jdu rychle kuki, co jste tu popsaly..

traktor
1. jún 2010

lucim neslintaj...poslem ti postou? 😀

vendulacky
1. jún 2010

majky, díky🙂
traky, když jsi tady, tak taky díky🙂 Hmmmm, dukátocý buchtičky, ty jsem neměla 100 let....dala bych si
samy, prej vyblila🙂)) To by byl jinej kalibr🙂)

traktor
1. jún 2010

lu mam pocit, ze kazdej sa tu daco deje...marnost..vsak aj ozi s tou chladnickou...lucim, ja, ty...uz chcem slnko a pekne dniii

traktor
1. jún 2010

nen...vsak si ich urob..recept mas...robia sa tak isto len este pridas palmarin alebo iny tuk a vanilinovy cukor....nasi aj take ciste buchticky vijedaju...bez pudingu.. 😉

lucim
1. jún 2010

traky posli mi mailom, to bude najrychlejsie. 😀
ahoj blaniiiiiiiiiiiiiiii 🙂 🙂 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre