Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

riusik
17. aug 2010

ahojte..
preco som stale v tom, ze stretko je vo stvrtok??? marnost, som chcela prist bez tomaska.. prinesiem ho asi von, babam na ihrisko a necham im ho 😀

ozi
17. aug 2010

@traktor , dobrúúúú 😔

ozi
17. aug 2010

@riusik 😀 😀 😀

ozi
17. aug 2010

no baby, idem aj ja 😔 😔 😔 , čím to je, že mi tu vždy tááák strašne rýchlo čas uletí 😕 😕 😕

tak dobrúúúú 😔

majkas
17. aug 2010

tak vsetky uz asi hajate, aj ja zachvilku pojdem len mi este musi uschnut lak na nechtoch ked uz som si kvoli vam dala tu namahu 😀 a dokonca na cerveno aby som sa zajtra medzi vami nestratila 😵

@samayka samy az tak dobre nepoznam tu cast petrzalky kedze my sme na uplne opacnom konci. v tych novostavbach kde je hopsasa netusim ci je nejake ihrisko, ale na opacnu stranu sustekovej ulice ked zabocis doprava nie dolava tak tam za tou starou terasovou bytovkou bola kedysi skolka ked ma pamat neklame, tak mozno tam nieco je.
inac podla toho ako skoro pridete tak tam blizko zacina kanal k chorvatskemu ramenu dunaja, mozno vidiet labutky a kacicky ked tam prave su. staci ist po ulici ktora je kolmo na sustekovu smerom doprava (ked ides z hopsasa) asi 10 min a potom po lavej strane, to uz uvidis vodicku

jaaj a krizy, my sme sa v pondelok pochytili s mm lebo sa na mna egositicky v nedelu vecer vy.... a nechal ma upratat celu kuchynu po tom co som sa cele poobedie snazila upiect bezlepkove venceky (podaril sa az druhy pokus aj cesta aj plnky) a este som si piekla chleba v rure, takze som prestala v kuchyni pol dna plus doobedie varenie (aj ked to sme viacmenej varili spolu), samozrejme vsetko som si za sebou upratala, ostal len riad po veceri a este pospratovat do chladnicky, co vacsinoou znamena vsetko dat do plastovych nadob kedze sa mi hrnce nezmestia a vsetko umyt..A to uz bolo po 22 lebo Tamarka si zmyslela ze ona sa bude hodinu a pol uspavat.... este sami aj priznal ze to spravil naschval nech vidim ze co to je lebo on to robi stale 😠 akoze ja nerobim doma nic len si sunky valam 😠 tak sme si to akoze vyjasnili so zaverom ze obaja robime strasne vela a padame vecer od unavy a ze si asi normlane rozdelime sluzby kto co kedy... a tak som cakala ze si podelime upratovanie bytu, a figu vsetko som upratovala vcera a dneska sama, takze som mierne fyzicky mimo ale co uz. asponze zabaval Tamarku ked prisiel z roboty...
jak to funguje u vas? myslim starostlivost o domacnost versus o dieta versus praca?

a teraz ked tak rozmyslam ani neviem ci som bola viac nasrana jak sklamana, asi skor to druhe..... 😒

som sa nejako rozpisala 🙂 esteze sa je komu vyzalovat 🙂

majkas
17. aug 2010

@ozi to stredisko vyzera fakt fajn, aj by sa celkom hodilo na take stretko

@lucim tak super ze to tak pohodovo dopadlo a tesime sa na vas zajtra, teda uz dnes 😉

@zmurkaz tak dufam ze je to len unava, a ze sa zajtra vidime 😉

majkas
17. aug 2010

no a jak tak kukam na svoje nechty, vidno ze som vysla z cviku, odkedy mame Tamarku tak som si na rukach lakovala nechty hadam trikrat aj s dneskom 😅 ale uz je to skoro suche tak idem zalahnut aj ja

dobru nocku vsetkym 😵

traktor
18. aug 2010

@majkas majka u nas je komplet domacnost na mna.mm predsa chodi do prace...ale uz som si aj zvykla...a ak sa stane, ze aj chce pomoct, tak mi to uz vadi, lebo ja mam system a on mi ho narusi 😀 ...a fiiiiha, ty sa teda chystas na stretko..ze nechty... 😀 😉 ...babyyyyyyyyyyyyy fotte 😀 🙂 😵 ...a ako sa ti dari?..uz si si nasla chlebik a ine, co ti vyhovuje a chuti tak ako by si chcela?...

ani3012
18. aug 2010

bre ráno! Tak som kukla trasu do Hopasasa,snáď nezablúdim 😝
@zmurkaz tak ja teda skalmaná som že neprídeš 😒 😉 Patrika musím brať už tak či tak,lebo už sa teší-teda tešil sa hlavne na Jurka,ale keď som mu povedala,že Jurko nemôže ísť do detského kútika (som trochen klamala) tak už ho to tak netrápilo,len povedal,že mám zavolať Riškovi (bratrancov syn) aby nebol v tom kútiku sám - myselel Aupark,kde sa potom s deckami presuniem.
Ty si hlavne odpočiň 😉

@lucim
Hurááá ! Super že prídeš 😵 ešte som niečo chcela,ale už som zabudla 😅 No neva, spomeniem si ešte určite 🙂

@majkas Silivina maminka vravela,že jej bezlepkové veci nechutia.Aj malý Matúško mal takú tortu upečenú-bola ale inak krásna,ale jej to moc nejde. Ja som bezlepkové ešte nejedla a som rada,že ani nemusím . No porozprávame o takú 1,5 hod. 😉

@riusik stretko je dnes! Nezabudni 😉

ani3012
18. aug 2010

@traktor čau Ivi. 🙂

traktor
18. aug 2010

@ani3012 čau ani 🙂 ..keby si nahodou netrafila , brnkni mi, ja ta znavigujem 😀 😀 😉

raona
18. aug 2010

hura a my uz vyrazame na stretko.. predsalen dlhsia cesta pre nas, tak nech sme tam na cas... krasny den zelame... 😉

ani3012
18. aug 2010

no pekne ! Nemám papiere od auta. 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

tak musím ísť teraz do Gajar,kde je mm,aby si ich vytiahol zo svojej tašky 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

načo ich tam má ? Jáj !!!!!! Nasratá som !!!!!
A Patrik je stále nenajedený v pyžame. 😠

lucia32
18. aug 2010

Ránko...tak som vás trochen prečítala...ste si tu pekne poklabosili....
Hathor, vlastne Nikol gratulka k cupitaniu, aj Maťkovi od lucim k 1. krôčku 😀
Maťko od Ivky je super tanečník....ten chalan sa vážne vydaril 😀
A k tomu depkovaniu...ja vážne neviem čo to je...práca mimo dom je fakt relax....ked som s Naty tak si to užívam, dobré i zlé...ale verím, že keby som bola vkuse doma, tak by to nebolo také ružové 😝
A k domácnosti verzus práca verzus deti....väčšinu domácich prác prebral na seba mm, nemá problém upratať, navariť, povysavať, učiť sa s deťmi...je síce pravda, že v robote sa fyzicky nenadrie...ale on radšej urobí túto robotu a ja mám byť s Natalkou...takto to funguje od narodenia...ked bude staršia veci sa vrátia do normálu, čiže aj ja budem viac prikladať ruku k dielu...nie žeby som teraz nerobila..občas niečo , ked mi Naty dovolí ...ale veľa vecí urobí aj babka aupairka...napr. okná som ja neumývala už rok...takže u nás je to pekne podelené a zdá sa, že ja lížem smotanu 😲 😀
No tak som sa pochválila a môžem ísť 😅
Miloš malý je stále v nemocnici, príde asi až v piatok, dnes naobed skok za ním, bo mu treba čisté veci, takže si urobíme menšiu 200 km rozcvičku s autíčkom čo v najkratšom čase 😉

brinzulka
18. aug 2010

@majkas u nas je delba prace...inak to nejde...vecer ma mm na starost davida-vecera, zuby, rozpravka...ja zatial na PC a maly andrej beha...potom idem uspavat ja a mm ma cas na svoje "sukromie"

nakup robi on-pisem mu zoznam, domace prace sa snazime delit-kolko to ide a da sa...zahradu nemame-ani nejaku dielnu-cize jeho "muzska" praca sa straca a nema problem so "zenskou".. varenie-ako kedy- ako -kto, pradlo a zehlenie-je moja starost....

prisla sestr. z Kanady a priniesla daco ako kuskus-ale ide o semeno, nie cestovinu...Quinoa....je to s obsahom Fe, Ca, pre vegetar., asi aj bezlepk...idem pohladat info...dava sa to ako priloha, sucast salatov k ranajkam ako vlocky....na pohlad ako kuskus...este som to nepripravovala

brinzulka
18. aug 2010

http://www.google.sk/images?q=quinoa&hl=sk&prmd...

udajne velmi zdrave...s obsahom vsetkeho mozneho...idem hladat infosky...

brinzulka
18. aug 2010

a este ma napadlo...v TT je akcia trnavska brana-folkl.fest. a dielne remesiel....20-22.08.2010
http://www.slovakia.travel/data/Resources/Uploa...

nam splesnivela kuchyna...tak mame nejake prerabacky...zrejme sme skoro na nove jadro nacapili linku...a vlhkost sa vsala do linky...tak demontovali...stena je v pohode...bude sa pekne aspon 2tyzdne vetrat, sme jak na bojisku...vsade pachne domestos...vsetko dokoran....Tak dufam, ze to pomoze

lucia32
18. aug 2010

@brinzulka jeje...to fakt? A teraz čo? Linka sa vyvetrá? Či čo? Dúfam, že to bude okej....

brinzulka
18. aug 2010

😉 @lucia32 nasla som forum, ze sa to stava, ak nie je " dozrete" ale sak nik nenamietal predtym, ze by mohol byt problem...a boli 30stupnove horka- necakalo sa to...je to len na spojoch-teda bolo..ak sa to neupravi..tak asi sa vyhodia zadne dvierka linky...bo co ako...budeme cakat vetrat....ci porastie, ci nie...momentalne je stena na vetranie...a skrine v inej izbe tiez v plievane

battole
18. aug 2010

ahojte kocky...posielam videjko co je na fc, ako nasa Sarlotka tancuje 🙂
http://www.facebook.com/profile.php?id=10000133...

battole
18. aug 2010

to tu vobec nik nie je?

majkas
18. aug 2010

ahojte,

tak sa hlasime prvi po stretku kedze sme aj prvi odisli, lebo mudra mamka nevzala obed ani kociar so sebou, Tami som musela riadne spievat aby mi po ceste nezaspala, sak komu by sa dalo pri takom speve 😀

stretko bolo pre detuchy uplne super, vsetky tam lietali, santili jedna radost (az na nasu Tami ktorej to trvalo asi hodinu kym sa pustila mamkinej sukne 🙂 ), myslim ze sa im pacilo. a maminkam asi tiez, lebo sa vsetky stale usmievali a pokial to deti dovolili tak klabosili kazda s kazdou 🙂
zopar foto kuk sem https://www.modrykonik.sk/fotoblog/majkas/album...

ovela viac bude od ostatnych lebo ja som fotila len trosku, a najviac sa tesim na tu spolocnu 😉

majkas
18. aug 2010

@battole ja ta asi nemam medzi priatelmi lebo mi nezobrazuje videjko

majkas
18. aug 2010

@brinzulka dik za linky, uz som o kuskuse pocula ale este osm neskusala. ved ked z toho nieco spravis tak daj vediet 😉 a linka, no nepotesi ale co uz narobis, esteze nie je vacsia skoda

monr
18. aug 2010

ahojte kočky

krásne fotečky, škoda, že som nemohla dojsť, ráno ma chytili kŕče, a strávila som celé dobeda na wc, som si normálne poplakala od bolesti, aj zlosti, že mm musel do práce, a mne malá na krku, chúďatko sedela so mnou na wc-ku

ad krízy, občas mám aj ja, mm doma nič okrem nákupov neporobí, našťastie riady už myje myčka, aspoň o starosť menej, ale inak všetko sama. no čo už, človek si zvykne, len občas to naňho doľahne. 😒

teším sa na ostatné fotečky, popozerám a poteším sa aspoň tým.

pa zatiaľ všetkým.

ozaj, tento víkend je v Orechovej Potôni na Sovakiaringu nejaký pretek automobilov, treba manželov poslať s deťmi, nech máte trošku voľna. 😀

monr
18. aug 2010

@brinzulka to je na porazenie, ale snáď to v pohode tá linka rozvetrá.
Mne sa podarilo novo maľovanú stenu v kuchyni poliať sirupom, tak niekedy budem maľovať zas. 😒

majkas
18. aug 2010

a este k tej mojej otazke, ja by som tiez niekdedy radsej isla do prace aspon na jeden den v tyzdni, lebo sak mm tvrdi ze on 8 hodin maka, co mu samozjrejme uznavam,ale ja makam tiez a nie len cez pracovny tyzden ale aj cez vikendy a este aj v noci, ked su blbe jak ta vcerajsia....

takze uz nas asi tiez bude delba prace, lebo ja mam na sukromie cas len ked tami spi, a to si furt davam na vazky ci mam odddychovat alebo ist nieco robit v domacnosti co viem ze ma aj tak pocka....

no a idem skladat plienky

dnes mi dojsu prazdninovaci segra s brachom ,ostavaju do pondelka, tak cez den asi nebudem mat tolko casu konovat, ale hadam vecer sa mi podari nakuknut.

majkas
18. aug 2010

@monr ☹ dufamz e uz je ti lepsie

a kde je ten slovakring?

monr
18. aug 2010

@majkas o skladaní plienok ani nehovor, na gauči tu vedľa mňa sa týči kopa šiat a plienok, niečo na žehlenie, niečo len na skladanie, a taaaaaaaak sa mi nechce, a ani nevládzem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre