Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

lucia32
30. aug 2010

@sorciera24 najviac ma štve, že si cucajú diagnozy z rukáva, na základe dlhoročných skúseností...okej, v 99% to môže byť pravda, ale čo to 1% a hlavne, ak je to tvojhe dieťa? 😅 Nie žeby som to priala niekomu inému...
Diagnozy nie sú podložené vyšetreniami, krv či moč sa berie, už len ked je zle 😝 Kuk do hrdla a je to vybavené...nejaký výter? To som pri 3 deťoch snad ani nezažila 😝 Je pravda, že ked deťom nič vážne nie je, tak sa tým človek tak nezaoberá...mňa trošku teraz vyhecoval Miňov prípad a skutočnosť, že som pár dní predtým čítala Miluškin príbeh ( tu na MK a dopadol najhoršie ako mohol ☹ ) moje myšlienkové pochody boli nastavené týmto smerom a preto som všetko vnímala úplne inak, ale aj tak som sa nedožadovala silou mocou nejakých vyšetrení ( vyvíjalo sa to priaznivo)...verila som úsudku lekára...ale aj tak mohli urobiť ovela viac....celé to bolo také nemastné, neslané ...

battole
30. aug 2010

@lucia32 my mame asi geneticky dane, neskore zubky. Z manzelovej strany im vychadzali az okolo 13 mesiacov.

lucia32
30. aug 2010

@battole tak to máte ešte čas 😉 a vlastne to treba riešiť až vo veku 3 rokov http://www.zdravedasna.sk/clanky/prerezavanie-z...

brinzulka
30. aug 2010

neda mi...
moj mm pracuje od 7:30-16:00hod ...denne odsonuju 40pacientov+pacientky na mamografiu-ak je potrebne sono...
ide jest na obed na otocku...kde sa podpise, tam si musi za tym stat...a keby bola kontrola-bude stihany...ma problem so mnou hovorit, lebo pacienti idu za sebou a ak sa niekomu venuje dlhsie-nalez...ostava tam casovy sklz....
nikto od nikoho nepyta nic, su plateni zamestnavatelom, svoju pracu robia podla vlastneho svedomia a vedomosti...

su dni, ked su na CT a magnete a je to trosku ine-kusok volnejsie...

sem tam im pacienti nadavaju...

chcem len povedat, ze je to o ludoch a nie o lekaroch, ze hodme ich teraz do jedneho vreca...Stretla som vybornych odbornikov-ktori sa este mohli delit na hulvatov a zlatych ludi...stretla som lekarov, o ktorych mam velmi cudnu mienku- vid ako dopichali pred operaciou davida, vid ako mal po operaci komplikacie....atd ....a to sme zdravotaci...niekedy ani ja neviem najst pekne slovo..Ale takto vsetkych odsudit mi pride dost

Asi ste to tak nemysleli a ja to vnimam inak ako zdravotak a zdravotak, kde jeho rodina skoro vsetci robia v zdravotnictve...Ano aj ja mam zly den, menzes-boli ma brucho, mam migrenu a vtedy sa neusmievam...asi nie som 4krat prijemna...Ale sa snazim...kolko mi to ide..

A chapem aj to, ked je niekto na lekarov nahnevany...ked sa stane to, co tomu chlapcekovi...

anavi85
30. aug 2010

ahojte, u nas prsi a tak to nieje boh vie co...
s lekarmi je to rozne...ono zalezi aj od povahy...Aduskova detska a este aj /do 29 rokov/moja lekarka 😀 , patri do starsej generacie, no a musim povedat, ze co povedala a ako konala bolo super, sme velmi spokojny, len horsie je, ze nam hrozi, ze ju nahradi uz niekto iny, lebo uz davno mala byt v dochodku ☹ ...naozaj ona je jedna skvela osoba a lekarka...no ale zial mam aj zle skusenosti, ale to velmi nechcem rozoberat, je to zbytocne a aj tak s tym nic neurobim

anavi85
30. aug 2010

chcem Aduska objednat u alergologicky, pre istotu, kedze ma Petko tolko alergii a radsej ho dat testovat, nech vieme co a ako...

traktor
30. aug 2010

marnost...ja som vas nechcela rozhadat 😅 ...toto som tu dala preto, ze mi to prislo strasne, ze jeden zakrok a co s toho vyslo...zdrave dieta a teraz...a jasne ani ja nehadzem vsetkych do jedneho vreca...hoc mam aj ja velmi zlu skusenost/ ked bol matko dopichany pri tej 6tej chorobe co mu nevedeli zobrat krv...su lekari a lekari...jasne nemusia mat svoj den, aj oni su ludia, ..ale musia si svoju pracu robit zodpovedne...ja viem, ze ked sa napr. este raz dostaneme k tej doktorke, uz nikdy jej svoje dieta nedam vysetrit...skratka jej neverim...a pri nej to ani nebol zly den, ale asi jej ..neviem ako to napisat...vecne sa pytala sestricky, co a robit...tak , ked sa v tom este nevyzna, tak k nej mali postavit skuseneho lekara...a nie skusat si vpichy na mojom dietati...ale ako pisem su lekari a lekari...a ja sa sklanam pred tyxmto povolanim, ja by som to nemohla robit, je to velka zodpovednost, treba mat na toobcas aj zaludok, aj komunikacia s ludmi je niekedy tazka...ale tiezma prekvapuje, ze u niektorych je doslova problem dostat sa k informaciam o zdravotnom stave, ..alebo ako sme boli z matkom na pohotovosti, tak ze nas jednoducho odbili...ale to je vsetko o ludoch...blby?? priklad ..to je ako s ciganmi..tiez ich vsetkych hadzeme do jedneho vreca..hoc su medzi nimi i taky, co 100x lepsie ziju ako biely...

traktor
30. aug 2010

...a kedze ja mam obcas problem sa pisomne vyjadrit..citajte aj medzi riadkami...bo mne to v hlave inak ide ako pisem, obcas... 😉

traktor
30. aug 2010

@anavi85 ak ma niekto v rodine alergiu, treba to testovat aj u dietata?...sa pytam, ..bo u nas nie su ziadne alergie, teda len jedna...mm kedpostipe vcela, tak cely opuchne , nevie dychat a musi ist do nemocnice...treba to testovat?...3 deti stipla vcela viem, ze nie su ..ale matka este nie...

lucia32
30. aug 2010

@brinzulka nehádžeme všetkých do jedného vreca...len to človek píše pretože ma viac negatívnych skúseností ako dobrých...viem, že je to o ludoch...vždy sa môže stať chyba, nikto nie je neomylný...ani ja nemám vždy náladu a ked ma niekto nas...e väčšinou si to zlízne zákazník , ktorý nasleduje za ním...lenže tu sa pre moju zlú náladu nikomu nič nestane....mne nejde o to, že niekto nemá náladu, ale že sa veci riešia laxne, bez záujmu...viem, že doky po 20 rokoch už nemá ten entuziazmus a zanietenosť práve vyštudovaného lekára...ale aj tak....a mimochodom aj ja som vyštudovaný zdravotník, takže poznám to aj z tej druhej stránky 😝

zmurkaz
30. aug 2010

Ahojky 😵 ...asi vám trochen zmením téme 😅 😉 ....nejdem dočítavať - mám zbežnú predstavu - vyjadrovať sa nebudem ....

...a sme pocmučkaní, pomojkaní, popestovaný, okomentovaní .... sme boli v tej robote 😉 - aký je Jurko veľký, a či má všetko do školy ... a čo vie Žužu už povedať - a ako krásne behá (a ja tiež - jak taká handra za ňou 😀 😀 ) .... a tak 😉

...a prišla mi dnes pre jurka taká vesta - pletená ... Nextvoá - no krááááásna - s bielo - bledo modrými pásmi 😵 😵

lucia32
30. aug 2010

Nechcela som nikoho uraziť...len som napísala svoje pocity, aký mám dojem z posledných dní a z toho všetkého...prepáčte, ak som sa svojími slovami niekoho dotkla....
Ale ak sa niekto osopí na vášho syna, že prečo bol s operovanou nohou po 3. mesiacoch na slnku, že tam nemal čo robiť a pritom nam to nikto nepovedal....a že je to reakcia na slnko....a nakoniec sa po 2. tt potvrdí erysipel ( ruža) tak sa nehnevajte, že mám z nášho zdravotníctva zmiešané pocity 😝 A keby išlo o život? Prepáčte....stalo sa 😅
No asi som negativne nastavená...už budem radšej mlčať 😒

traktor
30. aug 2010

@zmurkaz 😀 😀 😀 😀 ..ze handra...ty cloveku hnednaladu urobis 😉 ..mas foto vesty?..ja zvedavy clovek 😀 😉 ...a do skoly uz mate vsetko?...patko v podtate hej, uvidime, co nam este dopisu...ty a ja mam normalne strach....co ked im zdrhne abo take cosi? 😅 😀

traktor
30. aug 2010

@lucia32 lu neber to tak...viem ako si to myslela...
@brinzulka ved aj brin to vie...skratka su lekari a lekari...a podme k inej teme...u nas svieti slniecko, aj ked je chladno..aaaaa prisli sme na to, ze topanky co nam boli dobre su male...naraz nam vyrastla nozka...a odpadnem teraz z matka...keby ste ho videli ......ja si tu pisem a on normalne zaspal posediacky, len hlava na hrudi...sedi na posteli.. 😅 😀

traktor
30. aug 2010

...no a uz odpadol...tak ho idem ulozit 😀 😀 😀

zmurkaz
30. aug 2010

@traktor ...akurát mi zaspááána lejdy - ako inak ako pri zdroji 😝 😀 😀 - a vestu ešte nestihol ani obliecť ... ale bude mu dobrá ... možno stihnem urobiť foto 😉
no a som si myslela, že máme - teda podľa zoznamu aj máme - ale dnes som sa stretla s kolegxnkou čo robila riaditeľku na ZŠ (na jednej dedine ) a ona že a hygienické vrecko už máš? 😅 😕 😕 - tak som vedela hneď - že nem 😠

traktor
30. aug 2010

@zmurkaz 😀 😀 😀 tak to vrecko je veeeeeelmi dolezite...na to musis mysliet 😀 😀 😀 ..my mame vrecko na vytvarnu, vrecko na telesnu, hyg. vrecko, vrecko na prezuvky....toooooooooooolko vreciek , ze az...a nezabudnut vesiak do skrinky... 😉

zmurkaz
30. aug 2010

@traktor no vidím, že nemáme ništ!!! Ale dali nám taký zoznam ktoré zošity, aké papiere, ..... tak máme telesnú a výtvarnú ....a prezuvky ... 😉
Musím aj ja zohnať nejaké topánky pre Žužu ... ale niečo ružové k šatám ....také k nohaviciam máme 😉

zmurkaz
30. aug 2010

@traktor ...niečo takéto ... aj sme také mali a boli sme stráááášne apokojní http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6662009&tab=0

traktor
30. aug 2010

@zmurkaz zoznam aj nam dali...a v podstate je to uplne rovnake, co kazdy rok...len tie zosity su ine...teda ja to beriem tak ze rovnake..lebo vsetkym detom som to iste kupovala...takze mame vsetko..este vcera som dokupila teplaky...lebo tie co mali byt na telesnu su nam male...patko sa teraz akosi vytiahol..a v tescu/ ako inak 😀 / maju po 4,50 tak sme zobrali 😉 ...no a potom uz treba len peniazky v hotovosti...bo sa plati triedny fond, a kooopu inych veci....tak rozmyslam, ci tu penazenku vobec unesiem..

traktor
30. aug 2010

@zmurkaz 🙂 jeeeej..a to mi velmi pripomenulo tie lienocky do vlaskou...to bolo chutne...pamätas?..neviem ci to este teraz niekde vidiet....

traktor
30. aug 2010

idem dat detom jest...a nech matko kludne spinka..tak zatial papa 😉

zmurkaz
30. aug 2010

http://www.mimibazar.sk/foto_detail.php?id=8109... .no nie sú krásne? ... v nedeľu do kostola k šatám ... alebo do kočíka .... 😉

zmurkaz
30. aug 2010

@traktor ..pa

inneska
30. aug 2010

ahojte...u nás prší a prší, ale aj tak sme boli vonku..musela som na poštu...ale prišli sme, erik lahol a spal 😀 ja zatial varím polievočku pre neho, najedla som sa a pôjdem si kafe spraviť...

je to ťažko s lekármi, ja by som mala mať tiež na nich ťažké srdce...lebo som tu mohla mať svojeho chlapca..a ako sa s nami rozprával primár detského oddelenia ?? som mala pocit, že sa bavíme o mrtvom psovi a nie o mojom dieťati...sme s mm nechápali..ako keby robí niekde na geriatrií, kde sú starí ludia a umierajú, tak budiš, je často v kontakte so smrťou a u starých ludí sa to tak berie, niečo si už prežili..ale deti nezomierajú každý deň...proste som nemala z neho dobrý pocit..
mám kamošku tehulku v nemocke, v noci došla za sestričkou, že má bolesti a sestrička váhala,či má vôbec pani doktorku zobudiť..nakoniec zobudila a ona sa len spýtala, či je to pôrod, ked povedala, že nie, tak sa ani neobťažovala prísť, len nakázala injekciu proti bolesti...kamoška ju odmietla..a ráno na vizite jej dala to isté pichnúť a ked sa jej ešte chcela spýtať, tak jej otočila chrbtom a šla preč..toto je prístup??

viem, že práca s ludmi je to najhoršie čo môže byť, lebo nikdy sa nedá vyhovieť všetkým..ale či už má náladu doktor alebo nie, tak informovať pacienta by mal, ked sa aj na niečo pýta...a práve preto, že sme nevzdelaný čo sa týka medicíny, tak by nás mali informovať..

zmurkaz
30. aug 2010

@inneska ..ahojky - tak u nás tiež len prší a prší 😠 ...ale boli sme doobeda v mojej robotke - na konci ulice 😀 😀 - a malá - keďže ma neucucávala celé doobedie - prišli sme - spráááášila polievku a ryžku z mäškom 😵 pokadila sa 😀 😀 😀 - hodila sprch a už je tatam 😵 😵 😵 - ja sa táááák teším z každého jej ozajstného jedla 😵

nina41
30. aug 2010

Ahojte 😵 😵 😵

zmurkaz
30. aug 2010

ahoj 😵

zmurkaz
30. aug 2010

Baby - tá moja herečka ešte spí 😵 😵 😵 😵

anavi85
30. aug 2010

@traktor traky, no my to chceme pre istotu...Petko ma aj smrtelne alergie, tak sa bojime

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre