Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

anavi85
30. aug 2010

@lucia32 tie vyrazky mame aj my, ale nie dudlika, ale preto, ze je furt nacucnuty na flaske s cajom 😀

lucia32
30. aug 2010

@anavi85 to je podobné... 😀 jednoducho je pusina vkuse vlhká a preto sa tvoria. Naši malí dudloši 😀

lucia32
30. aug 2010

Dúfam, že nik od nás nebýva v Devínskej Novej Vsi...to je strašnééééé ☹

ani3012
30. aug 2010

@lucia32 mám blbí net,že majú akúsi poruchu celé záp. Slovensko,tak ani čítať nemôžem a našla som štrbinku,keď mi ide 🙂 Teším s ana zajtra,videla som,že ste toho veľa popísali 😵 Tak zatiaľ pá ! A je to strašné v tej Blave,ja som tam v tej hodine bola-nie v Devínskej,ale policajné autá nás prebiehali aj so sanitkou.To som si iba pomyslela,že asi zase nejaký prepad a toť ho !
Inak Spišiak na talčovke povedal,že sa strelec sám zasamovraždil 😀 som sa nasmiala.i keď veľmi smutná udalosť 😢 😢 😢

zmurkaz
30. aug 2010

Ahojkýýýý ...máme nový žub 😵 😵 😵

zmurkaz
30. aug 2010

😕 ...a tu nikoho?

zmurkaz
30. aug 2010

waw - nikoho 😅 ...tak jedna na dobrú náladu a druhá pre @traktor 😉

zmurkaz
30. aug 2010

..no pošta vybavená .. idem hají ... dobrú nocku dievčence 😉

monr
30. aug 2010

@zmurkaz gratulka k zúbku,
my stále na tých 8, to sme mali prví alebo druhí z júloviek 8 a odvtedy stojíme, stojíme a nič ďalej. To keď počujem, že 16 a pod, no sila.

idem aj ja búvať, drobátko spí, už raz docuckávala, a zachvíľku bude zas, no čo už 😀 😀 😀 😀 😀

brú noc

majkas
30. aug 2010

bry vecer,

u nas bude zachvilku zubkov 12, mame teraz 9 a dalsie tri stolicky napoly vonku. tak to by som mohla ratat aj 10,5 ci nie 😅 😀 ?

a lekari? ja som stretla aj takych aj takych a vsetci mali jedno spolocne, diagnozu napisali len do karty a tym to pre nich haslo. mne nikdy nic, tak sa furt musim pytat lebo inac clovek nic nevie. ale verim ze praca lekara nie je jednoducha, su diagnozy zretelne na prvy pohlad a su diagnozy kde mozu len "tipovat" na zaklade priznakov. a najhosrie je ked sa pacient pyta na vyhliadky do buducna... ked som zacala robit vo financnictve tak sme lekarov casto pouzivali ako priklad - na zaklade doterajsich vysledkov by sa to malo zlepsit, alebo aspon nezhorsovat a o 5 minut je aj tak vsetko inak. to iste platilo o financnych trhoch takze ich v tomto plne chapem. Aj ked nam ludia nadavali "len" pre peniaze ktore v zlych obdobiach stratili a tu ide o zdravie a to sa neda dat na misky jednych vah.....

majkas
30. aug 2010

a inac sa mame celkom fajn, Tami nam velmi dobre spinka u babky, bez problemov zaspava tak sa vytesujem. a stale je nejaky program, tak mam pocit ze to strasne rychlo ubieha a zachvilku ideme domov 🙂

majkas
30. aug 2010

a dneska sme kupili pekarnicku z lidlu za 35e, ku podivu aj celkom dobre vyzera. vyslusali sme teraz vecer nejaky zemiakovy chlieb z hotovej zmesi a pekne sa upiekol, len ked domiesilo, tak cesto ostalo viac na jednom haku, nie rovnomerne v celej nadobke tak sa tazko vyberal a bol taky krivy. ale inac OK, asi bol aj chutny, neskusala som 🙂 zajtra vyskusame bezlepkovy 😉

majkas
30. aug 2010

som si trosku potapetovala a mozem ist spokojne spat 🙂

dobru nocku vsetkym 😵

traktor
31. aug 2010

@zmurkaz no kraaaaaaaaasna fotecka....zuzi rovno do reklamy 😵 😵 😵 a vyzera uz ako 2rocna 😉 ..vesticka krasna..take farby mam velmi rada 😉
@majkas gratulujem k zubkom, ..a len same vonave dobrotky z pekarnicky nech sa daria 😉
@monr aj nam stali zubky veeeeelmi dlho a teraz kukaj ho..vsetky naraz a ze 16 ks 😀 .......a dobre ranko...u nas leje ale aj tak nam bude dobre 😉

nina41
31. aug 2010

Dobre ranko 😵 😵 😵
@zmurkaz mala je zlatučka a vestička je super 😵
Unas ne prši ale leje 😠
Janik nielen striha vlasy ale aj lakuje nechty 😀

zmurkaz
31. aug 2010

@monr ...aj ja len pozerám že 16 😀 😀 - ale včera vyšiel 9-ty - tak hádam raz aj my budeme mať všetky 😀 😀 😀
@traktor .... 😵
@nina41 - waw Ninka - super chlapa máš doma .... a keď budú aj ostatní takí 😵 😵 😵 😵 😵

No a dnes sa princezná 1x vycikala do nočníka .... tááááááááák sa tešila - len mala nervu, že jej jej poklad beriem 🙄 ...😀

A hlásim aj počasie - zima a leje ☹

ani3012
31. aug 2010

čaute kočky ! tak my máme stále len dva zuby,neviem ako je na tom karamelka od @brusinka.pusinka , lebo aj nej dosť neskoro vyliezli a ešte tu nemal zub malý Matej od @zrnik a ešte ktosi spomínal,tak súťaž o Požužlanú piškótu ešte stále beží 🙂

@zmurkaz mi začalo srdco búchať,keď som zbadala tvoju Zuzku...strašne veľká slečna je z nej a ja si uvedomujem,že ako rýchlo tie deti rastú...len pred rokom sme riešili prdíky .A na tej fotke je vážne ako do reklamy 😎 😵

@traktor vy ešte 4 kuse a máte to za sebou .Aj trošku závidím,ale aj tak je to pekné,mať doma takého zajačika ako je Evička 😀

@nina41 Máš šikovného syna.A to len on sa chytá na takéto veci,alebo aj tí mladší ako napr. Jurko a Jakubko ?

@majkas ja som sa bála tú pekárničku kúpiť.V októbri mám okrúhle narodeninky,tak som si želala pekárničku.Aj som váhala,že kúpim tú z Lidla,ale nejako som sa bála. Čo som čítala,tak asi by som chcela tú,čo sa jej háky schovajú pred pečením dole,aby neboli v chlebe diere.No a aj to som čítala,že stačí len jeden hák.Tak uvidím,do mesiaca ešte času na výber.
A ty teraz nemôžeš ani trochu "normálnej " stravy ? musíš len bezlepkové veci,alebo nevadí,ak si sem tam niečo daš ?

@monr tebe sa Miška ešte tak často budí na papanie ? Ja som rada,že malá dnes v noci celkom dobre spala,inak kvôli zubu sa budí každých 50 min. Som si to stopla.A nezaspala hneď,ale bola zase hore takých 20 min a tak stále dokola. Kristínka sa teší do školy ?

ani3012
31. aug 2010

@battole Evička teda má len dva zuby aj to jej vyliezol po roku,ale nemixovala som jej.Ak jej budeš mixovať,tak ti nebude vedieť kúsať a prehltať.Malej som len potaličla zo začiatku vidličkou aj chlebík papala normálne.A keď mám pravdu povedať,tak ani som nepocítila nejakú zmenu,keď jej tie dva zuby narástli 😅

zmurkaz
31. aug 2010

@ani3012 ..no musíme sa zmieriť s tým, že nám kočky rastú 😵 😉
...a ohľadom mixovania - nemixovania ...ja som mixovala a teraz normálne kúše... je to asi vec uprednostňovania čo komu vyhovuje a čo mu je bližšie ... keď som jej skúsila dať dávnejšie nepomixované všetko bolo v plienke presne také ako na tanieri - bez zmeny tvaru 😖 - takže asi záleží aj od bábenka 😉

ani3012
31. aug 2010

@traktor
@brinzulka mne sa teda nezdalo,že by hádzali všetkých do jedného vreca,len povedali svoju skúsenosť s lekármi.

Mne sa napr. nepáči v našej nemocnici toto:
ideš sa objednať na ultrazvuk(napr.aj štítnej žlazy) a oni ti dajú termín o tri mesiace.
ty: a nejde to skôr ? Snažíme sa otehotnieť,tak aby boli výsledky čo najskôr
ona: bohužial,máme plno,najbližší termín je až v decembri.,ale ak zaplatíte 10 euro,tak vás môžeme spraviť skôr
ty: a to kedy by bolo ?
ona: aj teraz

Tak sestrenka zaplatila 10 euro a má ultrazvuk. A to už voľné miesto mali ? Podotýkam,že to bolo počas prac. doby a je to tak normálne legálne,lebo platiť išla na centrál.A práve o tom je to naše zdravotníctvo.Zarobiť !

Ten Matej je inak aj na FB : http://www.facebook.com/home.php#!/pages/Pro-Ma...

Mne tiež brali mandle a tiež mi to začalo po 10 dňoch krvácať.A nie len málo,ale s tou krvou som sa až dusila.To trvalo v skracujúcich sa intervaloch asi 3-4 min.V MA lekári mali k tomu veľmi zlý prístup,do nemocnice do BA som sa dostala až po 4,5 hodinách a to mi zase tam dali hubovú,že kde som bola doteraz. A to som v MA lekárovi vravela,že by som mala ísť do BA nemocnice ale on mi len pichol Kanavit a poslal domov. MM sa bál,lebo stratila som veľa krvi .
Ale zase to bolo o prístupe toho jedného lekára .
A ešte sa mi stalo to,že Patrik mal úraz hlavy-buchol sa o hrabu radiátora na koreň nosa.No neutíšiteľný plač a kopec krvi.Išli sme na chirurgiu do našej nemocnice a tam nás doktor ani nepozrel,lebo že je to dieťa. Akože tomu rozumiem , že dospelý nemá liečiť detí,ale keby aspoň zasvietil tým blbím svetlom do očí a skontroloval ranku a povedal : budete musieť ísť do BA,tak nepoviem ni pol slova.Vtedy to bolo prvý krát,čo som si otvorila hubu a doktor mi iba,že nemám po ňom kričať a blablabla a ja som povedala,že kričať budem, a blablabla a nakoniec nám aj sanitku RZP dal.
ale zase to bolo len o tom lekárovi.

ani3012
31. aug 2010

@zmurkaz ono nejde o to aké to je v plienke,veď telíčko sa musí naučiť stráviť aj väčšie kúsky.
Môj bratranec .teda jeho žena,mixovala malej skoro stále a všetko.a keď dostala (teraz má 2,5 roka) nejaký kúsok tak sa ním drhla. Vlastne sa drhne stále,lebo nieje zvyknutá na kúsky.Keď videla,ako Evička papá chlebík povedala,že ona by to malej nemohla dať,lebo že by sa dusila.Ňu až napína na vracanie,čo to nevie prehltnúť.

brinzulka
31. aug 2010

@ani3012 uz to nejdem rozoberat....s Lu sme si pokecali....
ani- ja idem gynekologovi o 3mesiace na preventivku-za peniaze mozem aj hned...a andrej mu robi urgentne sona
a musim cakat...minule som cakala pol roka...

kamosi nam volaju a urguju sona-andrej ide vdaka tomu do prace skor...alebo pride neskor...a ani niekedy nepovedia dakujem

traktor
31. aug 2010

s tym mixovanim suhlasim s ani...dietatko sa musi naucit zut...inak pokial pamätate, ja som asi najskor davala nemixovanu stravu a to nemal ani zubky...a cele kusky mame v plienke doteraz... 😉

zmurkaz
31. aug 2010

@ani3012 ...aj tak si myslím, že je to o dieťati a nie o "zvyku" ... a že každá maminka si vie odhadnúť svoje dietko či je to preňho vhodné alebo nie... ja si zase myslím, že do takých 8 mesiacov je úplne v poho a šetriace pre babuliatko - teda kojené - mixovať .... toť len môj názor 😉
A pri nekojených je to zas o inom 😉

traktor
31. aug 2010

@zmurkaz zmurka ano do 8 mesiacov...ale tu su uz starsie deticky..cize rocne..a tam mi pride, ze uz by nie mixovane ale normalne mali jest...ci som to zle pochopila? 😅

ani3012
31. aug 2010

@brinzulka ja neviem čo ste popísali ďalej,idem postupne 😀

traktor
31. aug 2010

..ja mozem ist aj postupne a furt mi to tu blbne...neukazuje mi vsetky prispevky...ked prejdem doinej temy a vratim sa tak uz su tam aj ine odpovede...a v skorsi cas....tak ja neviem, preco mi to tu takto blbne... 😠

ani3012
31. aug 2010

@traktor

@zmurkaz proste chcela len povedať,že je to len @battole vec,ako kŕmi svoju malinkú,ale ja som len chcela poradiť ,lebo sama bat napísala,že jej mixuje,lebo nemá zuby.A toto som jej chcela vyvrátiť. Veď aj karamelka papá všeličo a zuby dostala až nedávno 😉

brusinka.pusinka
31. aug 2010

Zdravíme zdravíme a přejeme celý dník krásný a pohodový 😵 😵 😵

@ani3012 my máme jen 2 zoubky ale tlačí se horní jednička v pravo ale my to poznáme až bude venku malá nemá žádné nálady ani neplače tak uvidíme 😉
My jsme mixovali jen první měsíc u příkrmu jinak nemixujeme , malá měla zezačátku také vše v plínce ale pak se naučila pořádně mělnit dásněmi a je ok 😉 Ale je to fakt u dětí každého jinak od kamošky kousky neveme do pusy a když jo tak ho natahuje musí to bít do hladka a to mají i zuby 😒

ani3012
31. aug 2010

@traktor tak si otvor viac kariet a skús či ti to bude blbnúť 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre