Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

brusinka.pusinka
16. sep 2010

@traktor bych ji schutí praštila přes papulu , megeru 😠

lucia32
16. sep 2010

@brusinka.pusinka Kuchy držíme palce? A vieš čo bude mať?

traktor
16. sep 2010

@lucia32 chlapca 🙂
@brusinka.pusinka veru...jaj keby ma nevymazali, take napisem, ze az...

brusinka.pusinka
16. sep 2010

@traktor to bychom napsaly dvě 😉
@lucia32 jj kluka by měla mít 😉

lucia32
16. sep 2010

@brusinka.pusinka som si priniesla vlnu a hačkovku 😀 Najprv si ma navnadila ty a teraz dorazila inka...tak idem asi dačo tvoriť....mám dokonca strakatú vlnu, tak možno svetrík a tú bekovku? Daj link ak máš...

traktor
16. sep 2010

@lucia32 😀 😀 ...sikulky maminky...ja sa do toho radsej nepustam...chudak dieta...to by vyzeralo 😀 😀 ..potom sa pochval 😉

brusinka.pusinka
16. sep 2010

@lucia32 http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=1853 podle tohoto s nad bude stačit 😉

lucia32
16. sep 2010

@brusinka.pusinka snad sa z toho vysomarím...popozerám aj na nete....
Najprv idem skúsiť tu kvetinkovú čiapočku od inky...a nájsť nejaký dobrý strih na svetrík 😉 časáky sa mi nechce kupovať 🙂

brusinka.pusinka
16. sep 2010

@lucia32 jo jasně najdi a čepička je snažší na poprvé určitě a já kupuji katarinky a tak jich mám doma hromadu tak podle nich beru míry a občas nějaký nápad 😵

lucia32
16. sep 2010

@brusinka.pusinka http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=1583 zaujímavý nápad na svetrík...aj ked bude treba zväčšiť strih 🙂
Ja som niekedy mala časáky, deti boli opletené od malinka...ale s nástupom netu v práci sa mi nejak odnechcelo 😝 a zhruba od nejakých 7-8 rokov to ani nechceli nosiť, že nemoderné 😝 tak som prestala a pekných pár rokov neplietla...no 4-5 rokov určite 😅

brusinka.pusinka
16. sep 2010

@lucia32 supr krásný vypadá

lucim
16. sep 2010

ahojte sikovne maminky. my uz sme doma, este sme sa zastavili v tescu, ze kupim tielkove body, no zase prd ... ale aspon mame 1 ciapku na chladnejsiu jesen k veste a bodyno.
@traktor tie pedaliky sa daju zabrzdit, my to tak mame od zaciatku a povolime to, ked tam matko bude vediet aj nieco riesit .... ale nepytal sa ma ako sa to robi, k montazi ma drahy nepustil. ked pride, spytam sa ti . 🙂
a ta tema - mozno to napisala nejaka studentka, ktora si mysli, ze ked jej tam napisete nejake vyroky, tak za nu urobite domacu ulohu. 😒
a nedrazdite ma s tym hackovanim, ja mam fakt chalana, nie terezku 😝 😝 este chvilku a budem sa aj ja zapajat do kruzku sikovnych ruk, vy potvorky. 😉

traktor
16. sep 2010

@lucim budem rada, ked mi das vediet...nechcem sama spekulovat a montovat...aby som daco nezbabrala..a mm sa nepytam, ten chodi domov az v noci teraz..

brusinka.pusinka
16. sep 2010

@lucim Však se daj šikovnica do klubu šikovných ruček a kluk může mít bekovku proč né bude krásný Maťko 😵

lucim
16. sep 2010

@brusinka.pusinka a mame navod na bekovku? kde je galanterka uz viem, popri navsteve mat.centra sa mozme zastavit, uz sme tam boli nedavno po brzdicky na snurky - som vymyslela, ze ked sa nam snurky na teniskach rozvazuju - bud same, alebo im matko pomoze, tak ze tam dam tie oneeeee dzindziky ako na mikinu a funguje to. 🙂

brusinka.pusinka
16. sep 2010

@lucim hodila jsem link k lucia koukni 😉
http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=1853

lucim
16. sep 2010

a nejake fotecky - s kittynou, ktora uz u nas nie je, isla sa asi tulat inam , potvora, obojok mi mohla vratit, a dokaz, ze nam opat chutia termixy a pribinacky 😝 som zistila, ze nejak zanedbavam v poslednej dobe fotenie, dnes uz bol pokus o napravu, mala som fotak v mat.centre, mozno potom dolozim.

brusinka.pusinka
16. sep 2010

@lucim supr aji u nás termixi jsou mňam jenže u nás jeden nestačí sní malá i tři 😀 😀 😀 a pul rohlíku 😀 😀 😀 tak děláme svoje termixy a vlasně i synátor je zase baští 😉 😵
1/2 l mléka, 1 pudinkový prášek, 1 tvaroh (250g), cukr dle chuti
Uvaříme si z mléka, cukru a pudinkového prášku klasický pudink, necháme vychladnout, a aby se nám neudělal škraloup, vrch pocukrujeme krupicovým cukrem. Vychladlý pudink dáme do mixéru, přidáme tvaroh a umixujeme v hladký krém.

a je mňam
a Maťko fešák a číča nu což bude jiná

lucim
16. sep 2010

naaadherne su tie bekovecky 😵 😵 😵

brusinka.pusinka
16. sep 2010

a Pro ty co mají pekárny ale dá se upéct i normálně 😉
Makovník:
Ingredience:
500 g polohrubé mouky, 200 g cukru, 250 ml mléka, 125 ml oleje, 2 vejce, 1 prášek do pečiva, 1 vanilkový cukr, 3/4 hrnku mletého máku (podle chuti), rozinky

Postup přípravy: Do pekárny dáme mléko, olej, vejce a potom ostatní ingredience. Program DORT. Někdy je potřeba přidat tak 10 min. pečení.

brusinka.pusinka
16. sep 2010

my máme dvě červenou a modrou 😝

lucim
16. sep 2010

@brusinka.pusinka navod na termix si zapamatam, kto vie, ci aj u nas nebude treba vyssie davky, ked mi to konecne zase papa.
a cica bola milunka, zlatunka, ale stara sa nasla, tato bola u nas tyzden a mozno si nieco povedali cez dvere, ked od nas odisla. a mozno sa aj ta niekedy zjavi. 😝 ja uz to s nimi neriesim, su to selmy, ktore mi obcas svojou pritomnostou sprijemnuju zivot.
tak mi napadlo - taka zimna ciapka, s tymi dlhymi usami na bokoch - podsita flisom - to by bola ina parada. 🙂

brusinka.pusinka
16. sep 2010

Jinak k nim dělám štucek neboli rukávník a návleky na nožky 😀

brusinka.pusinka
16. sep 2010

@lucim dá se koupit ale i uplést a podšít 😉 😉
http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=1900

lucim
16. sep 2010

taketo nieco som myslela - ale pre chalana take ako je ta fotka originalu http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=4889 🙂
ja budem robit zase jablkove kolace, uz budu tie nase jablcka na stromoch pouzitelne, tak oprasim moje recepriky z pc ... urcite bude prvy na sobotu sypany ... mnamky mnam. 😝

brusinka.pusinka
16. sep 2010

@lucim my máme tedy měli jsme nakovník a teď jsme s Karamelkou dodělali nepečený dort s vařenými jablíčky a skořicí no ale večer nebude jak přiletí ten hladovec je po vše 😵 😀

sorciera24
16. sep 2010

ahojte...pozeram, ze tu sa pecieme...ja strasne rada peciem...ale pri tom mojom Risidle momentalne vobec nestiham...kedy to vy baby stihate? 🙂 asi ste sikovnejsie 😉

@brusinka.pusinka dobry recpet na termix.....a jednoduchy...vyskusame aj my 🙂

brusinka.pusinka
16. sep 2010

@sorciera24 však já jen lehké a snadné recepty a chutné 😀 času také málo 😀 a ahojky

lucim
16. sep 2010

@traktor takze: v strede kolesa je na tom oranzovom take cierne - to sa da zatlacit alebo povytiahnut .... v jednej polohe su pedaliky na volno a v druhej zaberaju. 🙂 a aj som na teba a tvojho manzela vcera vnoci myslela - chodili tu traktory hore - dole, chapem, ked je sezona, treba to okamzite pozvazat.

lucim
16. sep 2010

@sorciera24 ahoj 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre