Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

lucia32
5. sep 2009

to prasiatko je zlaté 😀
reily ahoj...ako dnes?

battole
5. sep 2009

ahojte kocky

lucia32
5. sep 2009

rei...náhodou ja som hore už od piatej...my máme živý budíček 😀 , presne o 5 😝 , potom ešte prispí do 6 a potom už frčíme 😀
Ohľadom probiotík...včera vôbec nekakala a dnes za pomoci rr, som tu kaku už chcela vidieť a sa trochu pučila 😀 , sa vyprdkala a vykakala a už to bolo iné kafe...smradík za kyslým mliečkom, a kaka spočiatku hustá a nakoniec riedka, ale tiež za kyslým mliečkom a nie také smradľavé...takže sa to už lepší 😉

lucia32
5. sep 2009

bat... ahoj, ako Šarlotka?

battole
5. sep 2009

Lucia: no ked pises o kakani, tak nasa uz treti den nekaka....neviem co sa stalo. Doteraz do kazdej plienocky pekne kakala. Ale berieme vitaminy, lebo sme anemicke, tak rozmyslam, ci nahodou to nebude s tym spolocne...pyridoxin, Cebion a acidum folicum

inac sa mame celkom fajn, akurat, ze trosku sa nam rozbil rezim, v noci je casto hore, tak kazdu druhu noc a kazdu prvu je dobra....

lucia32
5. sep 2009

Batt, my sme mali koliku ako blázon, celý deň nespala, v noci tiež žiadna sláva, len plač a plač 😖 , kaka smradľavá, riedka, strieľala ako z kanóna 😕 , a začalo sa to tiež, že prestala kakať, ale nebrali sme nič...

battole
5. sep 2009

cize kolika je vtedy, ked sa nekaka?

lucia32
5. sep 2009

ani nie, dokial je dieťatko spokojné, nemusí kakať aj týždeň...

battole
5. sep 2009

rei...si tu?.....aky vysoky je tvoj maly a kolko mal,ked sa narodil?, lebo mne sa zda, ze nasa velmi rychlo rastie do vysky a a pribrala len pol kila zatial

battole
5. sep 2009

luc: to vazne? a nema potom ziadne problemy ze nekaka?, kam to potom ide?, ci to vsetko vstreba?

lucia32
5. sep 2009

batt: ano, všetko sa vstrebe...
Od kedy pribrala len pol kila? Od narodenia? či od poslednej poradne?
Ja som zvedavá, ako je na tom naša malá, pol kila pribrala určite...za 4tt

reilyy
5. sep 2009

sorry zienky, musela som sa najest, maly letmo spi....dnes dostal 2.davku dophilus a 7.den boigaju......uvidim, pomohla som rr, tak ako vravis lu, smrad za kyslym mlieckom, je to uz menej huste ale furt dost huste....uvidime

batt, maleho na poradni nemeraju vobec, len obvod hlavicky a hmotnost, dlzka absolutne 😒 ale v 6tt co sme boli na poradni mal 4800g, od narodenia teda +1600g...a zda sa mi ze tiez rastie do dlzky

reilyy
5. sep 2009

ale prd sa vstrebe 😝 cely tyzden sa im to tam kopi a na 8.den sa vyseru jak polna rota vojakov 😠

reilyy
5. sep 2009

kebyze sa to vstrebe jak pisu tak sa nevysere na 3x, ci nie?

reilyy
5. sep 2009

a na dalsiu poradnu ideme az v 13tt

battole
5. sep 2009

lu,rei: tak nasa mala ma iba 4010g.ked sa narodila mala 3600g - valibuk a vyska 51cm a ked sme sli z porodnice na 5 den domov, tak mala 3520g. Minuly tyzden vo stvrtok ju vazili a mala tych 4010g. neviem ci to nie je malo...

battole
5. sep 2009

my ideme na poradnu v stredu, tak som zvedava. ale tam sa mi nepaci, ako vazia, lebo vzdy odratavaju plienku, ktora nevazi tolko, ako oni odratavaju.

reilyy
5. sep 2009

hmmm, sa mi to zda byt teda dost malo, za 7 tyzdnov pribrat pol kila 😕 a doki co na to?aj ked vsetci hovoria, ze dieta by malo zdvojnasobit svoju porodnu hmotnost v 6.mesiaci

reilyy
5. sep 2009

nasho vazia furt na holaka, ziadna plienka, to co je za vazenie???? 😕 ho vyzlec nabuduce bez plienky, nech zvazia poriadne

battole
5. sep 2009

a vysku ma uz 62 cm

reilyy
5. sep 2009

batt, a nevravel ti predtym doktor ze ju prepchavas? si mala davat vodu, ci nie? ci to nie ty? 😕

battole
5. sep 2009

no pampersku jej davam dole, ale plienku na ktorej lezi,...taku latkovu. a ta moja je polska, takze taka tenucka neskutocne a oni odratavaju 200g

reilyy
5. sep 2009

to sa mi zda moc...a nam plienku neodratavaju...

battole
5. sep 2009

rei: mne iba v porodnici hovorili, ze sa mala prejeda, ale inac mi nehovorili

reilyy
5. sep 2009

ak mas doma vahu na varenie tak zvaz plienku tam

reilyy
5. sep 2009

tak zjavne sa neprejeda 🙄

lucia32
5. sep 2009

bat...naša mal apri narodení 3700, pri prepustení 3440...50 cm pri narodení...na prvej poradni 10.8..mala 2tt a 2 dni jej navážili 4050, čiže pribrala 600g za 12 dní...
Ale asi každé dieťa je indi-vindi...naša vraj pribrala dosť, optimum je 150 g na týždeň, som niekde čítala...

battole
5. sep 2009

no urcite sa neprejeda. papa mi tak 10 az 15 minut z jedneho prsnika kazde tri hodinky, niekedy dve...ale to tak raz za den sa stane. a ked papa viac ako 20 minut, potom aj tak vygrcne

battole
5. sep 2009

nam sestricka hovorila ze dolna hranica za mesiac je 500g a horna 1kg....ale moze byt aj okolo toho...

lucia32
5. sep 2009

ani nám plienku neodrátavajú a dokonca sme vážili v košielke...plienka určo nemá 200 g, ja robím s digi váhou denne...maximálne 50g

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre