Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

zmurkaz
28. nov 2009

Nina - som si to prečítala a zdá sa mi, že niečo podobné som už čítala ... no taký je život ... (mne naša maminka tiež porozprávala vecíííí - čo zažila ☹ - nás by už bolo asi 6 a sme 2)

lucka - tak to poznám - už nedúfam, a sprchujeme sa spolu - teda ona ma z kresielka sleduje, či to robím správne 😀

zmurkaz
28. nov 2009

Nina - a nečítaj také veci! 😠

nina41
28. nov 2009

zmurka moja sestrička zomrela 2 dni po narodeni,

zmurkaz
28. nov 2009

....no vidíš! Nečítaj to! teš sa z detúreniec! Ľudského nešťastia je dosť na svete!
Čítaj pekné veci ... 😵 😵 😵

Musím of - lebo sa mi tu dieťa nech samé hrať ... ale prídem 😉

nina41
28. nov 2009

zmurky ja som to našla ,len nahodov,aj mne maly vstal, 😵

traktor
28. nov 2009

nina fakt take veci necitaj, ja to tiez radsej preskakujem,ten prvy pribeh som totiz aj ja prezila pri patkovi, tiez to mala byt gravidita bez akcie plodu, cakalo ma cistenie, a vdaka bohu ze som natrafila na skveleho doktora, ktoremu sa tam nieco nezdalo.....dnes sa tesime z krasneho patka na zle uz nemyslim ale stale mam v pameti meno toho *SUPER DOKTORA* co povedal ved co ved mate 2 zdrave deti tak budte rada, co vam nestacia? 🙄

traktor
28. nov 2009

a sup sup na veselsiu temu...takako? uz mate vsetko poupratovane a uz si vegetite? 😀 ja ano,pomahaly mi deti, eej ale je dobreeeee mat tolko pomocnikov 😀 😀 😀 , dnes som robila segedinsky gulas a knedle a este zemlovku / z vianocky/...amoj mm zjedol 12knedlikov a to teda robim riadne velke knedle.... 😀 😀

lucia32
28. nov 2009

😢 😢 😢 aj ja som si poplakala 😔 a som šťastná, že mám svoju Natálku, aj ked sme boli rozhodnutí mať len 2 deti 😝
...ešte stále som sa nedostala k tomu dvd 😝 , pri prcine to nemá zmysel...už nás stihla obe ocikať, skočili sme obe do sprchy, mala z toho mierny šok 😀 a teraz koníkujeme 😉

traktor
28. nov 2009

lucia takze ste 2 baby konikovky? to je super ze mate rovnaky konicek.... 😀 😀 😀 😀

traktor
28. nov 2009

a som zabudla...vsetkym oslavencom vsetko naaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaj, naaaaaaaaaaaaaaaaaaaaj ....to bol teda plodny den 😀 😀 😵 😵

lucia32
28. nov 2009

trak...len ju to velmi nebaví 😝 😀

traktor
28. nov 2009

tak jej daj pred seba klavirik, ja to tak robim ....ja tukam do klavesnice matko na klavirik.... 😀 😀 😀 a obcas sa pomylim a tuknem inde ako mam 😀 😀 😝

lucia32
28. nov 2009

klavirik nemáme 😝 ...ideme spinkať...teda Naty...ja idem kuk ten film 😵

traktor
28. nov 2009

tak sladky spanok a prijemny zazitok papa

mononoke
28. nov 2009

ahojte mamulky a babuliatka! je tu niekto? Ja som prave ulozila Filipka, spravila veceru a kuk-kuk sem do juloviek. 😵

mononoke
28. nov 2009

Tu v Taliansku je zamracene, takze nic moc. grrrrrr... ako doma?

Chcem sa spytat- uz sa kazde babatko v julovkach pretaca? Nas Filipko este zdaaaaaaaaaaaaaleka nie a mam z toho hysky. No a ked som videla Matejka Traky- fiiiiiiiiha, to je strasne sikovny chlapcek. 😀 poslem Filipka na doucovanie. 😉 Inak sa chystame s manzelom na cvicenia Vojtovky, tak hadam sa rozhybeme. Cvicite tu niektora Vojtu?

mononoke
28. nov 2009

a este jednu otazku--- zatial nedviha ani hlavicku, ked lezi na chrbatiku a tiez sa k tomu nejak nema. fnuk-fnuk
co si o tom myslite?

zmurkaz
28. nov 2009

Mono - a tú vojtovku ti odporučil akože lekár? 😨 Lebo my sa veľa nosíme - tak niekedy ani nestihnem zistiť, ako je ďaleko s tým otáčaním a tak... no skús ho trošku "potrápiť s tým, že keď leží tak si ho skús priťahovať do sedu - teda keď má dobrú náladu....
A my sa pretáčame: z bruška na chrbátik
z chrbátika na bok - ešte sa celá nepretočí....

No a mne pri Jurkovi dokina poradila fintu (zo začiatku chcel uprednostňovať jednu stranu kam stále otáčal hlavu) - hrať sa s ním tak, aby bol prinútený vlastnou zvedavosťou otáčať sa hlavne na opačnú stranu.... a aj všetky hračky mal na opačnej strane ako preferoval....

Inak neviem... a čo hovorí doktor? Či vy to tam máte asi na inom princípe...

mononoke
28. nov 2009

Ahoj Zmurky! Tak zatial netusim, na akom principe to fici tu, ale pravdupovediac ja by som sa najradsej vratila na SR si to cele overit s nasimi lekarmi. Vojtovku nam sice neodporucil lekar, ale v utorok sa chystam tu za doktorkou. Ked som sa doma na to pred mesiacom pytala (konkretne na lenive pasenie konikov), tak ma len odbili tym, ze ma tazku hlavicku, a je tucnucky a podobne, pre maminku neakceptovatelne, odovodnenia. Asi tyzden dozadu, si uz pri paseni zacal davat hlavku nabok, akoby sa chcel pretocit a ja celaaaaaaa vytesena. A po dvoch dnoch prestal, na ten pohyb aj zabudol a sme spat na nule. A co Ti budem, do pasenia sa mu nechce vobec...od narodenia to boli pre neho muky. Neznasa polohu na brusku. A hracky ho na brusku nezaujimaju vobec, takze ho mozem, oblozit aj neviem cim. Chvilu po nich pozera, ale nenatahuje sa za nimi. Proste na ne kasle. ☹ Len na rukach!- to je jeho

nina41
28. nov 2009

nove foto v albume https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage... šipka doprava

zmurkaz
28. nov 2009

Mono - určite si urobila dobre, že po tom pátraš .... jasné - tabuľky sú tabuľky - ale ako orientačný bod nie sú zlé.... Ja by som určite naliehala na doktorov, nech ho poriadne vyšetria - a možno na Slovensku by to bolo celkom fajn.... 😉

Naša sa už pomaličky drží pri sedení.... tak neviem... že by bol až tak lenivý? 😅

A aj by vám aj odporučili Vojtovku.... neboj - je to síce zaberák - kamoška to cvičila s malou, bo jej išlo chodidlo dovnútra a teraz malá má 2 roky - si ani nevšimneš aj keď na ňu poriadne pozeráš 😉

traktor
28. nov 2009

ahoj mono a matej ze dakuje 😀 ,tak ani nas matko nechcel dvihat hlavicku a o paseni sme mohly len snivat, uz sme maly zacat cvicit aj vojtovku ked sa z nicoho nic do vsetkeho pustil 😉 , ale dodnes nema rad polohu na brusku, vydrzi len chvilku....inac nam dokyna na zaciatku poradila, / ked este nedvihal a nepasol koniky/ aby sme ho maly na rukach ale vzdy tvarou od seba, ze vtedy je prinuteny sa otacat, pozera okolo seba....potom je dobre s nim cvicit / mam to odfotene v albume/ vtedy je tiez nuteny tiez dvihat hlavicku, hrat sa s nim na lietadielko...toto nam hovorila dokyna ze je dobre, robila som to tak a neviem ci ho prave to nastartovalo...ale asi hej, lebo on je dost spavy afurt lezal ako taky zemiak... 😅 😀

zmurkaz
28. nov 2009

mono - ale teraz ma napadlo - on nemôže byť lenivý, keď sa nosí .... 😕 ...sa ti udrží keď si ho dáš vertikálne? Alebo ako sa nosíte?

zmurkaz
28. nov 2009

nina 😵

traktor
28. nov 2009

a este som chcelana cvicenie sme isli asi 3 x a neboloto nic strasne, matkovi sato dokonca pacilo,ja som malavecsi strach, pretoze to kazdy opisuje ako horor, a nic to nie je... 😉

mononoke
28. nov 2009

ved prave to. Horizontalne by som ho zo sveta vedela vystvat, vzdy place, ked mi lezi na rukach. Je to taky otoceny (odpadnuty) maly netopier, este aj zaspavat mi zaspava vertikalne. Inak ked snim robim lietadielko, tak cumi do zeme. Sranda je, ze on si vzdy najde co pozerat v polohe, ktora mu je najpohodlnejsia. Mozu okolo neho aj plysove hracky padat ;). Pri pritahovani hlavku nema zaklonenu, par-krat sa uz pritiahol sam za palec, ale jak schvalne maminka sa vytesila a on na tento progres just zabudol.

traktor
28. nov 2009

nina krasne fotecky, a ten stol na konci...to ste daco slavili?

mononoke
28. nov 2009

Traky dakujem! Tak uvidime, co sa podnikne dalej. Potom dam vediet, co a ako. Ja by som s nim uz najradsej zacala cvicit dnes. Samozrejme robime nejake tie cviky, ale asi potrebujeme nejakeho supervisora. Ale som riadne nervozna z toho vsetkeho, si vies predstavit.

Nina, pekne fotky. To ste oslavovali krstiny, ze? a aky je Risko smejo! 😵

nina41
28. nov 2009

Dakujem ten stôl -to boli krstiny,len tu musim hodiť ešte fotky,,
Mono mne sa Riško začal pretačať len nedavno, 😉

traktor
28. nov 2009

mono ja ti tu mozem hovorit cviky, ale fakt je ze najlepsie ti to ukaze ta dokyna, nam ukazala skvely cvik, pretoze matko preferoval viac jednu stranu, aj hlavicku ked som si ho akoby posadila tak tahal do jednej strany, ale keby som ako chcela neopisem ti ho , pretoze to musis vediet ako chytit,ako pritlacit...je to super, fakt sa toho netreba bat....ja som tiez mala obavy, hlavne ked tu ovela mladsie deticky uz hlavku drzali, uz davno pasli koniky a nas lenivec vobec nic...a vidis, teraz je z neho sikulka, vsetko by chcel naraz...a na cvicenie uz nechodime boli sme dokopy 3x a dokyna sa smiala ze uz nemusime, ze matko bude ju ucit co treba... 😀 tak sa drzte, dostante sa k spravnym ludom ktory ti ukazu co a ako, a z filipka uz bude sikulka , /aj ked obcas lenivec ako je to u nas 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre