Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

lucim
22. dec 2009

uz mam notebook v kuchyni 😀
aj ja teraz davam active baby na noc. 😉

zaba2707
22. dec 2009

lucimka chcela som sa spytat v poslednej dobe mi pokozka zostala uplne sucha fuj az nechutne to je 😀 ze cim by bolo najlepsie sa natierat ??? lebo kto maze ten jedeeee 😀 😀 😀

lucia32
22. dec 2009

Lucim...neviem, ale včera som len bola mrk v 101 v MI, veeeľa ľudí, tak peľucha vychádzala okolo 5,70 sk a k tomu ešte obrúsky...ale to boli len do 9kg...ale idem do mesta dnes a kuknem u nás...

lucia32
22. dec 2009

Vanilkové rožteky

POTŘEBNÉ PŘÍSADY

300 g hladkej múky, 200 g Hery, 100 g mletých vlašských orechov, 40 g práškového cukru, 2 žĺtky, práškový a vanilkový cukor na obaľovanie

POSTUP PŘÍPRAVY

Milé maminky, ktoré ešte nemáte recept na vanilkové rožky, toto je jednoduchá a zaručene dobrá verzia vanilkových rožkov. Robievam ich každoročne a vždy zmiznú ako prvé. Z tohto cesta by vám malo vyjsť cca 70 kusov. Tááákže, ideme na vec:
Všetky suroviny, samozrejme okrem tých na obaľovanie spolu riadne premiešame a vzniknuté cestíčko švihneme asi na pol hodinky do chladničky. ja to ale niekedy nerobím, keď nie je veľmi mäkké, rovno z neho urobím valček a odkrajujem malé kúsky, z ktorých tvarujem rohlíčky. Hotové ich ukladáme na plech, na ktorom máme papier na pečenie a capneme do vyhriatej rúry na 180 stupňov. Rohlíčky sú upečené asi za 10 minút, je dobré si ich sledovať aby nezhoreli. Ešte teplé obaľujeme v zmesi práškového a vanilkového cukru.

lucia32
22. dec 2009

Vynikajúce vanilkové rohlíky

POTŘEBNÉ PŘÍSADY

35 dkg hladká múka špecial, 1 celá Hera, 7 dkg práškový cukor, 7 dkg mleté orechy, 1 žľtok, 1 vanilkový cukor

POSTUP PŘÍPRAVY

Zo surovín spracujeme cesto , dáme do mikroténového sáčku do chladničky.
Robiť ho môžete keď troška stuhne, alebo keď máte čas. Kľudne aj o pár dní.
Cesto vyberieme, rozrežeme na polovicu, druhú dáme spať do chladničky.
Prvú rozváľame rukou na dlhý šulec, nakrájame na 2 cm / podla toho ake velke rozky chceme/, tvarujeme do rohlíčkov a ukladáme na vymastený plech. Pečieme vo vyhriate trúbe na strednom ohni.
Pozor aby nezhoreli!
Po vybratí z trúby jemne špachtličkou oddelíme od plechu a ešte teplé obaľujeme v zmesi práškového cukru a vanilkového cukru.
Sú veľmi krehké, ale vynikajúce a zatiaľ zo všetkých najchutnejšie aké som kedy robila.

lucim
22. dec 2009

lu a podla ktoreho rp robis ty?

zabi maz cim ti vyhovuje ... a to pokozka na tele ci tvari? uz sme tu preberali co by som odporucila - atoderm od biodermy trebars. maze cela rodina. 😀

zaba2707
22. dec 2009

no praveze po tele ... s tym so ja nikdy nemavala problem vobec som sa nicim nenatierala ale asi hold stara korculka uz tak treba zacat mazat. Oki tak skusim kupit 🙂 dakujem

viem, ze o tom atoderme ste pisali len som myslela, ze to je len pre krpcov

zaba2707
22. dec 2009

idem zehlit zienky lebo je tu taaaaaaaaaaakaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa kopisko

zmurkaz
22. dec 2009

Ahojte kočky ... ešte stále žijem... ale nestííííham.... ☹

Moje kočátko chodí spávať stále okolo 00:30 a druhé kočátko vstáva okolo 7:00 tak som stále ako po dobrej žúrke 😅 😀 😀 😀 ☹ (cez deň malá spáva po polhodine ... )

Nestíham nič - ledva som stihla kúpiť niečo na Vianoce, trošinku upratať ale aj tak nemám dorobené - tak ešte zabojujem a uvidíme, ako to vypáli 😅

Kočenky - akurát dnes som sa rozhodla, že si vás zapnem - asi po týždni ... tak som nahodila fotos.... idem sem šupsnúť link.... tak nakuki - ak chcete 😉

A Idem kúpiť mangelíkovi ešte nejaký padarúnok - PC nevypínam - DNES TU CHCEM BYŤ S VAMI 😵 😵 😵

zmurkaz
22. dec 2009
lucim
22. dec 2009

cau zmuuuuuur, zabi, schovaj kopu do skrine a nezehli 😀

lucim
22. dec 2009

zmur jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeej anjeliky, krasneeeee 🙂

lucim
22. dec 2009

a kde mam traky, co mi slubovala, ze kecame cely den? 😲

laurajana
22. dec 2009

ahojte...pár receptíkov, ktoré som robila aj ja a sú fajn...

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=2938
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=2940 je na Vás aký tvar si z cesta vykrajujete a ako zdobíte 😉
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=21345
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=9802 potrebné sú formičky plechové na rožteky
ešte som robila griláž bez salka len s 2 vajíčkami, slonie slzy a linecké kolieska...snáď postačí, aj tak na sviatky až do Nového roku plánujeme ísť k našim 🙂

laurajana
22. dec 2009

Vianoce sú, keď sme spolu, keď rodina sadá k stolu.
Mamka, ocko, detičky, dedkovia aj babičky.
Vianoce sú od Ježiška dal nám lásku do balíčka.
Bolo jej dosť. Dostal každý, rozdelil ju raz a navždy.
Medzi ľudí, kvietočky, zvieratká aj včeličky.
Kúsok lásky zo srdiečka, ukri aj ty do balíčka.

Príjemné prežitie Vianoc a Šťastný Nový rok 2010 praje Janka, Mirko, Mattiasko a Laurinka.

lucia32
22. dec 2009

Lucííím ja som už tak dávno nerobila vanilkové, že ani recept neviem...ale oba sú podobné 😀
A sa pochválim, že naša srnka malá robila kakanec do nočníka, máme aj zachytené 😝 😀 a ten zúbok vyzerá čoraz reálnejšie...som bola na obed u mamy, srcko spalo, zobudila sa pred odchodom 😎

lucia32
22. dec 2009

hehe, tak aj Laurajana ich robila, musia byť dobréééé 😀

zaba2707
22. dec 2009

bambuleeeeeeeeee zehlim zehlim maly pri mne chrnel vydrzal hodku aj stvrt 😲 uplna parada a potooooooooooom tu daval zabrat hrazdicke a zrazu citim smrad .... MY UZ DRUHY DEN SEREME SAMIIIIIII CHAPETE TOOOOO JA SA TAK NENORMALNE TESIIIIIIIIIIIIIIIIIM DUFAM, ZE SOM TO TERAZ NEZAHRIAKLA ALE MUSELA SOM SA POCHVALIT 😎

zmurkaz
22. dec 2009

Zabi - gratulkoooooo 😵 😵 😵 😵 - máš super vianočný darček 😵

Som doma... kúpené.... ale som unavko jak taký konisko 😀 😀 😀 😀 ... idem doozdobovať stromčúra, a upratať posledný bordel 😉

Stále vás sledujem 😀 😀

traktor
22. dec 2009

a ja peceeeeeem robila som capucino keksy , kokosove gulky a este som vyskusala bebe dobre rano a su fakt uzasne....tymto sa hlasim po vianociach k +30 naviac 😀 😀 😀 😀

lucia32
22. dec 2009

Bola som v Jednote a dávajú darček k 2 heram, dostala som odmerku a mašľovačku, tak šup-šup, kto máte Jednotu poblíž 😀

lucia32
22. dec 2009

Trak capucino keksy mám aj ja uložené...ak zvýši orechov a času...možno 😝
A laurajana ma navnadila na šuhajdy, košičky kúpené...jednota 😀

lucim
22. dec 2009

taaaak, posledna davka rohlickov v rure, asi idem urobit to cesto na vanilkove. matko nam robil spolocnost piskanim a teraz ho to zmohlo a spinka .
zabi gratulujeeeeeem.
lu gratulkooooooooo.
sa tesime z hovienok 😀 😀 😀 ale viiem co to je, ked sme my prestali pouzivat RR, tak som jasala, jak keby sme vyhrali loteriu. 😀
zmur, co si kupila?

lucim
22. dec 2009

jednotu mam zajtra po ceste, tak si snad zajtra spomeniem. 😉
traky neviem, kam som ulozila tie capuchino keksy, hodis mi prosim este raz recept?

lucim
22. dec 2009

dakujeeeeem, uz ho mam v oblubenych. 🙂
cesto sa miesa. 😝
takze budem mat medovniky, rozteky a vanilkove, a vraj este nejake kolacky dostanem od "sefkinej" maminy. 🙂

zmurkaz
22. dec 2009

no kúpila som takú športovú drigovicu vpredu na zips s kapucou a tričko - obe so škorpiónmi .. také mangelík môže 😀 😀 😀 😀 a ešte Jurášovi rukavice - také lyžiarske a tenkú drigovičku ... ale všetko také aké som chcela 😉

lucim
22. dec 2009

nasla som akciu na pampersy active v DM - http://www.zlacnene.sk/detail/plienky-pampers-a...
ked som tam brala plienky- daaaavno, dala sa akcia kombinovat s kuponom z baby knizky.

lucim
22. dec 2009

zmur dobre si nakupila. 🙂 ja dnes nikam nejdem a zajtra - no neviem ci sa mi chce ist niekam do davu. 😒

lucia32
22. dec 2009

6,43 Sk za pampersu...nie je to nejak moc? 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre