Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

traktor
2. feb 2010

ani ty si teda cislo 😀 😀 ...no vies esxtra dieta extra choroba...tak to musi byt 😀 ...ale u nas fakt nie je zima, tak mame nastaveny kotol, leplomer tolko ukazuje...a deti su spokojne... 🙂 ..a pochvalim miska aj simonka dostali v skole pochvalu, boli aj v rozhlase, za 0 hodin vymeskanych 🙂

majkas
2. feb 2010

tak chvalime, chvalime 😉 a v jakom rozhlase?

traktor
2. feb 2010

skolskom ...sam pan riaditel hlasil 😀

majkas
2. feb 2010

jaaj tak to uz je nieco 🙂 ale super ked neboli ani raz chori

traktor
2. feb 2010

boli cez prazdniny obe mali kiahne ,,,inak nie...

traktor
2. feb 2010

no nadnes sa lucim, idem lebo ocka klipkaju...az sa tomu sama cudujem, u mna nezvyk....papa a dobru nocku 😵

majkas
2. feb 2010

som bola kojo a idem tiez haji

dobru nocku zelam 🙂

ani3012
3. feb 2010

Streda

zuzzii.......................03.7................Oliver
vendulacky..............03.7.................Emma
janulkaVALOVA........03.7.................Jakub
fibi.........................03.7..................Linda
zunajda..................03.7...................Lea
majaza...................03.7.................Veronika

všetky tieto spomenuté detičky maju dnes krásnych 7 mesiačikov 😵 😵 😵 Cmukáme a posielame veľa pozitívnej energie 😉

Meniny oslavuje: Blažej, Celerín, Celerína
Meniny oslavuje v ČR: Blažej

blani2
3. feb 2010

Dobré ránko 🙂

všem oslavencům jen to NAJ NAJ NAJ! I když spousta maminek sem už moc nechodí. Zuzzi jsem tu neviděla ani nepamatuji. A ta mi tu teda chybí. Jak jsme miskovali, to byla správná adrenalinová zábava. Ven Emmičce cmuuk 😵

My se chystáme s Kubíčkem do cvičení. 2x jsme nebyli, tak už se těším, zase příjemná změna. Jinak je venku zas nějak víc bílo. Ta zima je nekonečnááá.

inneska
3. feb 2010

ránko...

baby, ja mám pocit, že si erika, také krásne a šikovné dieťa, ani nezaslúžim...bo včera, mojou a mm vinou sme boli s erikom na pohotovosti...vylial horúci čaj...mm sedel pred tv a čaj vedla seba, to som ale ja o čaji nevedela,tak som šupla erika na zem nech si ešte polozí...z doliezol k čaju a pohroma na svete...našťastie mu to zasiahlo len jednu nožičku..vyzeralo to na jeden pluzgierik, ale aj tak sme šli na pohotovosť..a ked sme tam došli, tak sa mu tam spravili 3 velké, už naliate vodou..
šli sme na pohotovosť tu do dubnice, nikde nikto, tak rovno do IL ... vraj u nás je len do 22...v IL nám vravia, že to musíte ísť na chirurgiu do TN...a dívali sa mu na to ako na zjavenie...vôbec nevedeli čo mu na to dať...tak mu to obliala trochu fyzákom a obviazala...a my prášili do TN...tam boli úplne super ludia, hlavne sestričky..pluzgiere prepichli a obviazali...a erik vôbec neplakal, ešte sa tam na nich škeril...dosatali sme atb a vo štvrtok máme ísť na prevez už sem k nám na chirurgiu..
tak erik dostal krásny darček k meninám 😔 😔 už som to aj oplakala, že si ani na syna neviem dať pozor...je mi to tak hrozne luto...radšej by som si 10x na seba ten čaj vyliala...

tak pre teraz sme aj s plávaním skončili..ale čo sme boli, tak sa erikovi mooc páčilo...ked sa uzdraví nožička, tak budeme pokračovať...neskôr dodám aj foto...

inneska
3. feb 2010

a ešte raz dakujeme za všetky gratulky a tiež gratulkujeme všetkým dnešným oslávenčekom 😵 😵 😵 😵

inneska
3. feb 2010

traky...a ten doki čo bol na chirurgií v TN, tak sa volal ako ty(priezviskom myslím) 🙂

traktor
3. feb 2010

innnnnnnnnnnn si najlepsia mamina na svete, take reci si odpusti...kazdemu sa to stane, aj keby si ho strazila nonstop 24 hodin denne...proste je to zive striebro, zbojnicek ako sa patri a chvalabohu , ze je to len takto,nie viac...vyrastie s toho a nebude ani vediet co bolo... 😉 ...este toho priiiiiiiiiide, ...tak hlavu hore a hor sa za zbojnikom 😀 cmuuuuuuuuuuk

traktor
3. feb 2010

ty zeby daka utajena rodina? 😀

inneska
3. feb 2010

ivka...si to teraz tým tvojim príspevkom zaklincovala...som si fajne prečistila slzné kanáliky 😀 teraz to akosi na mňa dolahlo, včera nebolo kedy, bo ked sme prišli, tak sme zlikvidovali čajovú pohromu na zemi a šli spať(vrátili sme sa 15 min. po polnoci..erik zaspal ešte v aute)šak aj erik sa teraz tvári akože sa vôbec nič nestalo..akoby na tej nožke ani nič nemal...bo mi tu stále lozí, štverá sa...a škerí sa a vyspevuje...tak aspoň že tak 😅

a mňa čakajú ešte puzzle vo vani, musím ich poumývať, bo sú lepkavé od čaju 😝 a šťastie bolo asi aj to, že sa to stalo na tom puzzle, bo väčšina čaju sa hned dostala pod to...inak by to asi horšie skončilo ☹

no ja ti neviem, kam siahajú vaše(teda skôr mm) korene 😀 asi preto bol taký milý, ked mal tvoje priezvisko 😉

nina41
3. feb 2010

Ahojte 😵
Oslavenčekom prajeme všetko naj naj najlepšie 😵 😵 😵
Inka si najlepšia mamina na svete,take reči ani nehovor,,,
Baby unas nefunguje orange sieť 😀
Inja pytala som sa doktorky na tie znamienka tak môžu sa babetkam robiť,mam doma troch marodov,,

samayka
3. feb 2010

dobre ranko babulky,

včera som vás trošken čítala, ale nemala som už síl vám odpisovať..

inulienočka... mali sme včera podobný deň ako vy... ale ja som si to sama zavinila... malá sa mi zgúlila zo sedačky.. som myslela že zomriem. boli sme dohodnuté s mamou že ideme k lekárovi, ortopédovi. išli sme sa obliekať, položila som sýkorku na fusak, do overalu - a chcela som ju do toho overalu navliecť, len som sa ešte natiahla po čapicu a rukavičky a zrazu rana... musela sa riadne vymrštiť, lebo to bola fakt stotina sekundy. strašne moc začala plakať, volala som rýchlo našej dokine, že či mám k nim utekať, či na pohotovosť či kam. tak že mám rýchlo k nim prísť. malá už mala čas spánku a v sedačke mi začala zaspávať - a ja paniku zo všetkých tých doktorských filmov, že pri otrase mozgu nemôžete nechať pacienta zaspať som jej lúskala prstami pred nosom, spievala som jej najhlasnejšie a najveselšie ako sa mi dalo, len nech nezaspí... zaspala keď som zo sedačkou utekala do ambulancie, ale pred dverami sa prebrala a keď sme vstupovali, už sa aj rehotala na doktorku. a našťastie je všetko v poriadku, skúšala jej hlavinku, zreničky, reflexy.. škerila sa ako keby nič... to len ja som potrebovala asi riadneho panáka, bo som bola poriadne v strese. joj ale od vtedy som ju ani na stotinu sekundy z oka nespustila... fuj, nikdy viac také šoky...

inak všetko naj dnešným aj minulým oslávencom... a hlavne eričkovi - všetko naj k meninkám a skoré zahojenie pluzgierikov. cmuk a fuuuuu posielame na nožičku

monr
3. feb 2010

ahojte, oslávenčekom srdečná gratulácia, *Eričkovi k včerajším meninám všetko naj.

monr
3. feb 2010

samy, inn, také veci sa stávajú častejšie ako možno myslíte, fakt tie deti občas človek neustriehne.
moja kika je toho skvelý príklad, a drží ju to doteraz 😉

monr
3. feb 2010

a choručkým a zúbkolezúcim skoré polepšenie

lucia32
3. feb 2010

Ahojky maminky...
Dnešným oslávencom všetko najlepšie, špeci sladký cmuk pre maskovanú východniarku Emušku 😀
Inn...aj moja segra mala ako bábo obarenú nôžku, nič tam nemá a ani si to nepamätá 😀 Pre Erička budeš vždy tá najlepšia a najkrajšia mamina 😵
Samayka, tak aj u vás horory? Dobre, že to dobre dopadlo...ale určite si sa zľakla 😝

majkas
3. feb 2010

ahojte bambule,

inn, samy pre svoje deturence budete stale tie naj maminky, vsak ako vas poznam zniestli by ste im aj modre z nebicka keby sa dalo 😵 😵 😵
u nas sa Tami buchla do hlavicky do hranatej nohy stola rovno na vianoce jak sa mi sermovala na rukach ked sme sedeli pri stromceku ale chvalabohu nic sa nestalo len trochu viac placu ale bala som sa kedze hlavicku maju este makku... a tiez som si to vycitala a este viac mm, ze jaki sme rodicia,ze na nu nevieme dat pozor... ale ako pisu baby urcite tych "nehod" bude este dost pokial nam deturence vyrastu a dobreze sa nestalo nic horsie
posielame pusinky na bolacky******.............*****

a samozrejme gratulka dnesnym oslavecom 🙂

lucim
3. feb 2010

co to ze na druhej strane? sup hore ...

najprv - oslavencekom nasim uuuzasnym vcerajsim aj dnesnym vsetko naj naj naj, zvlast velke cmuky pre ericka a emusku 😵

kocky - musim sa len pridat, ste uuuuuuuzasne, starostlive perfektne maminy a mate zivotaschopne zive striebra, tak ako to ma byt. deturence budu zvedave, drobne nehody sa stavat budu. urobime pre to vsetko, aby sme zabezpecili domacnost aj dozor, ale oni su mali badatelia, skumaju hranice ich moznosti. 🙂 ok?

a neviem, ci som to pisala - pridam do zbierky padov aj nas - ked sme boli u maminy - matko lezal na chrbte na rozlozenom gauci, ja vedla neho, koleno este pred nim, jemne ma okopkaval. bola som natocena na neho, zacala som vypisovat mamine papiere k lekarke a ja fakt neviem ako to v sekunde urobil, ale zvladol 2 otocky naraz a zrazu len lezal na zemi na chrbatiku pod gaucom. trosku hukal, ale kedze som ho hned postavila na nohy, to ho rozptylilo a zacal sa natahovat okolo seba.

inneska
3. feb 2010

dakujem babulky(za vaše slová, fúkačky, pusinky)...ja viem, že pre erika budem tá naj mamina, ale mohol byť takejto skúsenosti ušetrený...a tej bolesti...viem, aká je to svinská bolesť, ked sa popálim...aj ja som bola obarená, ked som mala nejakých 4-5rokov...moja babka nechtiac drgla do hrnca s vriacim mliekom...tak celé 2 litre ma obliali od krku dole 😝a niet po tom stopy ani pamiatky...
viem, že zrejme mu tam nič neostane, ani si to nebude pamätať, ale aj tak ma to štve, že sa to stalo 😒

samy...jú, tak aj vy šoky..u nás tie pády ani nepočítam, ale máme všade puzzle, tak ked capne, tak na mäkšie 😅

nina...tak nech sa chlapci rýchlo pouzdravujú, nech sa môžu ísť blázniť von do snehu 😉 tak som zvedavá, kedy sa začnú nejaké tie znamienka objavovať 🙂 a či vôbec 😀

lucim
3. feb 2010

inn ja som ako dieta polozila dlane na horuce platne el. sporaka u babky - v pamati mi ostalo len to, ze sa tam nemam natahovat, bolest si nepamatam. 😉

raona
3. feb 2010

ahojte babule.. cau Lucim, ako v praci?
oslavencom vsetkym vsetko naj naj naj.. cmuk..

Inn, neboj si dobra mama.. neboj sa mu to zahoji a bude zase dobre..take sa moze stat hociktorej z nas.. a neboj Ericko Ta ma aj tak za super mamu a za nic by ta nemenil...

My mame soplik, malej sa zle dycha bo sa jej upchava nostek, aj jej ho cistim,ale moc nepomaha.. tiez by som tu nadchu vzala radsej na seba, nech sa netrapi..
Lucim,alebo babule, co mate uz skusenost s nadchou ake su najvhodnejsie dojcenske kvapky do nosteka??

jajona
3. feb 2010

ahoj raonček,
my sa tiež tak trápime asi 3 deň. je to hrozné. zle sa mu spinká, stále sa prehadzuje. aj mi začne plačkať, čo nemôže spinkať. ja mu dávam Nasivin a homeopatiká. Cez deň sa ako-tak dá, najhoršie je to v noci.
Len dúfajme, že im to čo najskôr prejde. Zajtra máme poradňu.

traktor
3. feb 2010

teta iiiiiiiiin, tricko doslo , je krasne budem frajer 😉 ...a kym isla mamka na zachod , stratili sa cokoladky, nevies kde ? 😀 😀 😀 paaaa tvoj matko 😀 https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

raona
3. feb 2010

jajo, my to mame druhy den.. no katastrofa, tiez v noci je to najhorsie.. ale vcera vecer som uvarila kamilky, dala som si ju na kolena, prehodila cez nas deku a spolu sme sa troska naparovali, dlho nevydrzala, ale aspon co to a troska lepsie sa jej spinkalo..

boze sneh katastrofa dalsia.. dneska som uz tri krat odhrnala aspon ze teraz chvilu nepada...

traky, zjavne mu cokoladky chutili 😀 😀 😉

traktor
3. feb 2010

jajo, no , co narobim, bol rychlejsi ako ja 😀 ...a kamilku mozes dat s hrncom vecer ku postielke , ked mala spinka, nech sa jej vyparuje a bude sa jej lepsie dychat... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre