Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

majkas
10. aug 2010

rius aha 😉

u nas uz ani ovocie velmi nejde, nieco sa mi do nej podari napchat pri bebe tv ale niekedy ani telka nepomaha...

riusik
10. aug 2010

majka, lucka dik za pokec, idem si lahnut, som zvedava, koho dnes zobudim 😎 tento rezim, ze vsetci v jednej izbe je hrozny... aj som chcela tomasa vystvat a posielala som ho spat k mame mojej alebo k synovcovi, ale nechcel.. jedna z nevyhod pobytu u nasich, ale inak same vyhody.. nevarim, nic nerobim, iba si vychutnavam krasy vidieka a dvor a hojdacku a nohy hore 😎

lucim
10. aug 2010

@majkas u nas ovocie ako kedy a ako co ... este stale nechce jablka a asi ani banany. dnes kostoval slivku cerstvo zo stromu, 2 hryziky mu chutili, potom mi ju odovzdal.

majkas
10. aug 2010

sak ja tiez takk davam vedla na tanierik, ale nie vzdy to pomoze, dneska ale kukurica ficala jedna radost 😀

no idem ja spat, sak uz je davno po jedenastej, nejako sa mi nedari drzat to predsavzatie 😅
tak dobru nocku 😉

lucim
10. aug 2010

@riusik tak si to vychutnavaj naplno, a sladke sny zelam. 🙂

riusik
10. aug 2010

😵 😵

riusik
10. aug 2010

aj vam sladke....

lucim
10. aug 2010

majka aj tebe sladke snicky. 😵

brinzulka
11. aug 2010

dobre ranko...

ak by mal niekto chut vybehnut na mini dovolenku...nanukam Vam privat Natalka Zuberec-google najde...
tutaj je ihrisko....a zahrada za ich domom
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/brinzulka/al...

nejake vyletiky do okolia....a Rohacov na plesa, Kvacany, Tatralandia, Besenova, Oravice....skanzen Brestova Zuberec...Oravsky Podzamok....atd atd...

trak-pocasie sme mali nadherne...dakujem tomu hore 😵

lucia32
11. aug 2010

Ránko....tak my máme novinku, Nataly sa včera sama postavila sama zo zeme a celý deň chodila sama ako bludná ovečka ( samozrejme, že my v blízkosti) ...jáj sa teším 🙂
Za Miloška ďakujem...fľaky na stehne sú už bledšie, hoc fľak na stehoch rovnaký, noha horúca, ale doky-kolega nevola, takže výsledky asi neboli až tak zléééé, v piatok na kontrolu a zrejme aj rontgen, či je štep v poriadku...inak je to už starý Miňo, opäť žerie nervy, takže mu je už dobre 😀
Idem vás počítkať...ale ZUZANKÁM všetko naj...zmurke jej Zuzanke,Brinzulke, babyzuzane, malinkej Zuzke od kochanski, zuzineee a ja si ešte spomeniem 😀

lucia32
11. aug 2010

@adka12 tak takéto počínanie poznám, občas utečie z nočníka a kakance som už zbierala a utierala po celom byte, umytie po je občas problém, reve a zo sprchy uteká...ale teraz to robím naopak, ked sa nevykaká , respektíve nezačne tlačiť do nočníka, beriem a balím do peluchy, lebo sa viackrát stalo, že do nočníka nie a o pár sekúnd na zemi kopa 😝 😀
Utieranie ritky ako kedy, väčšinou ju postavím pri dospelackom vecku a utriem ritku, zvyšok umyjem v umyvadle...idem zabaliť a nočník riešim nakoniec...síce trošku dlhšie smrad, ale vždy lepšie ako mať okadený byt 😀

Rev a vzdor začína aj u nás, som zvedavá čo z toho bude, zatial ju to vždy rýchlo prejde, ked sa pomojká, zaroven vysvetlujem...neviem čo na ňu platí viac ? 🙂))
kamienky do pusy má rada aj ona....kričanie nono a ba zatial zaberá 😀 my mame kamienky pri pasoch kde stojí auto, také okruhliačiky, tak ju vždy posadím radšej do auta...to miluje 🙂 , kamienky ju potom už netrápia...

lucia32
11. aug 2010

@lucim krásne fotečky, vidno, že ste si stretko s @ani3012 užili...bola si v MA ?
A o chodenie sa nebojte...raz chodiť budú všetci...len neviem čo je lepšie, ked chodia skôr? či neskôr? 😀

ani3012
11. aug 2010

@lucim no ten havušek nemá chybu! veľký a malý kamarát 😵 😵 😵
a depka by ťa prešla s kýmkoľvek,tak nepreháňaj,lebo sa budem červeňať 😅 a keď mám pravdu povedať,tak mne si sa zdala v pohode aj keď si prišla 😉

@klara_klara
@adka12
@majkas ale ste si vydýchli,že toto trápi viaceré maminky,že ? naše deti v tomto veku sú preto také,lebo si začínajú uvedomovať samy seba ako osobnosť a vlastne už skúšajú. V tomto má @riusik pravdu čo vám radila,ale viem,že je to strašne ťažké.Mne keď sa narodil Patrik,tak som vravela,že druhé dieťa už ani nechcem,lebo naozaj bolo s ním kopec roboty (a ešte aj niekedy je) .
Evička tiež dáva všetko možné do pusinky. Špaky už nedáva,ale aj tak ich zbiera a dáva mi ich do ruky. Ale inak si tam strčí čokoľvek a hodne mi chodí do koša.Možno preto,že je to druhé dieťa ma to nejako moc netankuje a baby,najlepšie je sa s nikým neporovnávať,lebo maminky okolo vás aj zaklamú,nepovedia pravdu a potom si myslíte,že to ste vy taký "neschopní" rodičia. toto prežívajú všetky maminky-je naozaj len pár výnimiek detí,že sú strašne kľudné už od narodenia a chodia spávať ako hodinky.
A ak máte živé dieťa,tak vám to poviem ako Patrikova psychlogička -
sú deti veľmi živé a veľmi kľudné. Patrik bude patriť vždy k tým čo neobsedí. A ani sa o to nesnažte. Pretože on proste taký je a iný nebude.Práve že vyťažte z toho maximum, rozvíjajte ho a podporujte.
a ono to naozaj funguje 😉

@traktor aký vtip? Veď mi bol tuším zmazaný celý príspevok....

ani3012
11. aug 2010

no ja fotiek moc nemám,ani mi nevyšla tá v obchode ,kde @lucim tančila s Matejkom,boli strašne zlatí 😵 😵 😵
Vybil sa mi foťák 😝 😝 😝

lucia32
11. aug 2010

@lucim podarená fotka s tým vyliezaním 😀 ...tak toto u nás ešte nehrozí, máme vysoké skrinky postele...raz sa jej podarilo vyliezť na gauč, ale nejak ju to neoslovilo a ešte vylezie na Miňovu posteľ, tá je nižšia ako naše....

ani3012
11. aug 2010

@lucia32 Luci,my už chodím dlhšie a tiež nikam nevylezie,len na malú detskú stoličku 🙂

lucia32
11. aug 2010

@brinzulka tu ste boli na dovči? Vyzerá to pekne...a je blízko aj Bešeňová? No možno sa nechám raz nahovoriť...aspon viem, kam sa môžem obrátiť na referencie....vyzeráte tam takí spokojní 🙂
@ani3012 zdárek maminko...

lucim
11. aug 2010

a&yhhhhhhbbbbbbbbbbbbbbbbbnhhhhhhhhhhhhhhhh

ani3012
11. aug 2010

@lucim čau Matej ! 😀

Ja idem off,lebo Evička ma tu ťahá za nohu,idem sa teda s ňou pohrať a niečo navariť. 🙂

lucim
11. aug 2010

dobre ranko, uz som vas chcela pozdravit, ale matko ma predbehol.
ani, krasne fotecky vyliezli aj z tvojho fotaku. a nelichotim, pravda to je! 🙂 🙂 🙂 a mne sa zase vybil fotak, ked tu bola samy. 😒 😉
lu joj dobre, ze sato minovi lepsi. 🙂 natynka je tiez poriadny certik. 🙂 a mas ty pravdu, vlastne som nechcela aby matko chodil prilis skoro, co som sa o jeho chrbticu bala, tak mi len plni zelanie. 😝
brin, tam to muselo byt krasne a urcite psycho-relaxacne. 😵 😵 😵 chalanom sa ako pacilo?

lucim
11. aug 2010

ani co dnes varis? daj inspiraciu

lucia32
11. aug 2010

@lucim jj je to čertica, no ale po kom by bola inakšia, že? 😀 Ja sa radujem, že naberá stabilitu, lebo chodenie za nou nič moc, ešteže sa striedame a mamou, ale cez dovču som to bola na 90% len já a já 😀
Ja mám navarené od včera, mm varí, ja už ani nepamätám kedy som varila, jáááj v pondelok palacinky 😀 Aj ked to nie je varenie 😀

lucia32
11. aug 2010

Tak som poslala ten link na Zuberec mm a to sa mu páčilo, nie ako tá katastrofa v Maďarsku 😝 😀 ...mám rada info z prvej ruky, obrázky vedia byť tak zavadzajúce 😝

lucia32
11. aug 2010

Pomooooc...tak nakoniec sú tie krvné testy zlé, volal nám doky, sa včera poobede nemohol dovolať mal staré číslo, všetko má zvyšené, CRP 204 😝 nasadil nám injekcie a zajtra maširujeme do PO priamo k ortopedovi ☹ Len aby bolo dobre 😒 Dúfam, že je to len z tej teploty, na rtg snimku zatial nič nebolo , na MRI sa čaká dlho, tak ideme radšej do nemocky ...

brinzulka
11. aug 2010

@lucia32 chudatko...ja som mala pred porodom CRP 200a doteraz sa nevie z coho...tie snimky MRI by sa dali posurit, ked ste v nemocke...ale nechcem trepat...ak nezabudnem..opytam sa andreho -ze ako sa to da pourgovat

lucia32
11. aug 2010

@brinzulka jj, ved preto máme ísť radšej do PO, kde ho operovali...ak by ho vraj oni " odbili" že to nie je z kosti, tak nám ho tu vezmú na detské na pozorovanie...

majkas
11. aug 2010

@lucia32 juj, drzim silno prsty, sice nerozumiem co je CRP ani MRI ale aj tak nech sa mu polepsi. a ked pises ze spravanim je to uz stary mino, tak je to mozno na dobrej ceste, hm?

@lucim tak teda ta horolezecka foto stoji za to 🙂 asi by som uz mala mierny infarkt 🙂

@brinzulka trosku mi je to zname, sme tam boli pred 2 rokmi na dovolenke 🙂 a pekne foto, ste zlata rodinka 😉

a inac ahojte

majkas
11. aug 2010

ja som dnes bola doobeda na urade ohladom toho ZTP a prispevku na dietne stravovanie, tak ten prispevok mi asi nevyjde, lebo sa dava prijem este za min kalendarny rok a to som este pol roka robila... a preukaz ZTP sa vybavuje len na vazovovej tak to netusim kedy sa tam dostanem a ako kedze tam nie je velmi kde parkovat...jaj preco sa neda vybavit vsetko na jednom mieste ale clovek beha po uradoch jak debil a to este treba taky papier, a hentaky papier a zo socialky papier.....no horor.. som si spomenula na vendy a jej story s uradom prace 😀

majkas
11. aug 2010

a hlasim ze dneska sme zatial revali len doma, na urade sa spravala celkom slusne 😀

lucia32
11. aug 2010

@majkas dík....no zajtra budeme múdrejší, zatial dostal injekcie pre istotu a zajtra sa to musí poriešiť...
CRP je http://www.zdravie.sk/sz/content/480-27585/c-re...
a MRI či MR je magnetická rezonancia http://www.magnetickarezonancia.sk/hlavna-stran...

lucia32
11. aug 2010

@majkas úrady no comment...ja som vybavovala príspevok pre Naty tiež na lakte...dokonca teraz už asi 2 mesiace po rozhodnutí, že ho mám stále chcú ešte nejaké papiere...najnovšie moje výpisy, že to naozaj platím opatrovatelke, akoby nestačil jej, že ona ho dostala na účet 😝 Je to tu strašnééééé...a Tami chválim za nerevanie, najnovšie začína naša revať za nami, ked ráno odchádzame a aj naobed 😅 Dnes ide spať do babky, lebo nám treba ráno o 6 vyraziť, bude bezo mňa moja malá bobulka 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre