Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

lucim
12. aug 2010

ja budem davat aj nadalej UM, ... ale vcera matko kostoval krabicove ... mala som ja, pytal si, to co ma mama, tak dostal na dno poharika a chutilo. 🙂

majkas
12. aug 2010

@zmurkaz posli mejlom, pisem IP

@traktor no ved hej, aj ked zatial este nedavam kedze sa kojime

jajona
12. aug 2010

@pirinka no ja som dávala papučky, lebo býval v bežke a aby nemal plochú nôžku. lebo mm má, tak sa bojí, aby nemal aj Matúško

hathor1231
12. aug 2010

@traktor my mame UK 3. ja chodim do obchodu ked mi nozicku pomeraju aj na dlzku aj na sirku a potom poskusaju,o 4-6t sa ide na premeranie ci treba novu, su super kvalita,kozene.
maju ich dobre rozdelene na deti co stvornochuju, pre loziacich s pomocou a pre samostatne chodiace
http://www.clarks.co.uk/find/department-is-kids...

a znackove su tu neni drahsie ako tie z clarksu... je to tu viacej pouzivane a odporucane hlavne koli tomu,ze ti ich premeraju...
my sme si boli dneska pre nove 😉

traktor
12. aug 2010

@pirinka ahoooj...tak tooolko darcekov..ta sa teda ma 😉 a v tescu som bola, a maju vsetko co pisali v letaku, tak som vzala tie ovocne vyzivky sunarky a kupila som biele body z dlhym rukavom..jaj fajnovy material, na dotyk super, v baleni 3 ks po 4,20..a farebne rozne tiez z dlhym rukavom 2 ks za 3 eura...kupila som teraz , lebo v zime zas nebudu

jajona
12. aug 2010

@traktor ja som body nejako prehliadla, keď si písala. tak tie by sa zišli aj nám

traktor
12. aug 2010

@hathor1231 ..no..tak neostava ine, len si musis otvorit obchod..lebo u nas nic nie je....a teraz mi teta doniesla take one 😀 ..co sa meria nozka,,,tam maju skratka vsetko 😀 ..tak som teraz frajerka...mne je furt smiesno , kednapisem teta a ona je odomna starsia len o 2.5 roka 😀

lucim
12. aug 2010

@pirinka ja papucky este neriesim, doma chodime, ako pises ty - na boso alebo v ponozkach ... my sme nepapucovi aj rodicia. a ked bude chladnejsie, pustime si to podlahove kurenie.
a perkelt robim prudko lenivo a jednoducho ... do tlakoveho hrnca oprazim cibulku, nahadzem naporcovsne kura , sol, sladka cervena paprika, podlejem vodou, ked uz je, tak okyslim citronom, pridam sladku smotanu, zahustim mukou... k tomu cestoviny a mnam. 😉
traky ja som chcela tenisky skusat a mozno aj kupit ked som bola u ani, ale nic ma moc neoslovilo ... ale asi som si nasla na nete .... uz mam link ulozeny. 😉 alebo zbehnem niekam v blave , ked budeme na stretku 🙂

jajona
12. aug 2010

ja sa lúčim. dobrú noc všetkým

majkas
12. aug 2010

piri nam doky vravela ze ed sa rozchodi tak na doma uz papucky take tie spevnen sandalkove aby sa jej nepotila nozka

hath clarks mam ja jesenne topanky a su super, len neviem ci u nas dostat aj detske. a tie dospelacke su riadne drahe 😠

traky no musim ist asi kuknut do tesca, aj ked par veci na oblecko som poriesila teraz cez bazar tu na konovi a uspesne som pouzila tvoju vetu Nedalo by sa dohodnut na cene? 😀 a dalo sa, par eur a postovne 😀 takze diky 😉

inac dnes som bol av kauflande a mali Sunar kase dvojbalenie aj s darcekom (jednorazove podbradniky) len za 3,99e, cize jedna kasa bola len za 70 centikov

traktor
12. aug 2010

@jajona body...to nikdy nie je dost..aspon u nas a hlavne teraz, ked chce sam pit, sam jest.tak sa vecne vyzlieka, prezlieka..kedze u nas podbradniky nie..pre tu bradu.. 😒

hathor1231
12. aug 2010

@traktor tak to aj ja si hovorim,ze tu nic nie je 😀
ale tu zase nemaju topanocky co maju podporu na clenky a ani vystuze. su len mierne vystuzene ale nie ako na sr. tak v tom su na sr lepsie 😉

lucim
12. aug 2010

hath jeeej, kolko vela peknych boticiek 🙂

traktor
12. aug 2010

@lucim tak sa pochval 😉 ...ja teraz ani moc na nete nie som..len chvilku ..a teda teraz som 😀 ..tak velmi som ani neokukala topanocky..no a kedze sa podarilo, ze aukcia tak ani pozerat nebudem...aj tak sa furt vyzuje a je bosi..tak co s nim...

traktor
12. aug 2010

@jajona dobru nocku 😉

hathor1231
12. aug 2010

@majkas ja tam kupujem len malej 😀 ja si kupujem v zanackovych sportovych. tu stoja nike botasky o polovicu menej 😅 takze dam aj za svoje tak max 30libier a na sr na mna kukaju ze ake paradne 😀 😀 😀

traktor
12. aug 2010

@majkas 😀 ..to je moja oblubena veta..a vzdy sa da dohodnut tak preco nie 😉

lucim
12. aug 2010

skoda, ze moje dieta kase nechce ... snes som hodila zase pokus .. ani nahodou. 😒

hathor1231
12. aug 2010

@lucim nedaj sa oklamat,to sa preriedi ked odmeraju nozku a podla toho,ci chodi alebo nie.
tie pre chodiace su tazsie a maju tvrdy spodok aby bola nozka pevna. a ked z toho vyberie este dlzku a presnu sirku,tak mas na vyber mozno 5 parov 😀

lucim
12. aug 2010

@traktor aha na tejto stranke toho maju dost .. ale tieto maju aj fajn cenu 😉 http://www.bestsports.sk/lonsdale-benn-infant-b...

traktor
12. aug 2010

@lucim a skusala si ovocne ci len ciste..nas matko obycko ryzovu alebo viacejzrnu..ine tiez nechce 😅 ..a predtym chcel...inak teraz leti na zahustenych polievkach..dnes mal vajickovu z hriankanym chlebikom..spraskal plny tanier / dospelacky ...a potom neskor este jeden..tak sa tesim, lebo ja nie som vobec polievkova

katkah
12. aug 2010

ahojte dievcata, prisla som len nakuknut...gratulujeme vsetkym oslavencom dodatocne. Vidim, ze riesite topanocky, my papucky vnutri nosime, ale tak na striedacku, raz jej ich dam, raz nie....a mame od raka take na pracku. Ja sa tiez pomalicky pozeram po topanockach na jesen, ale budem brat tiez ako lucim z lekarne, mame tak aj sandalky a malej sa v nich chodi fajnovo 🙂 Babulky potrebovala by som pre nasu herecku nejake pekne biele alebo smotanove topanocky na svadbu, ideme v septembri a akosi sa mi nedari nic najst. Ak by ste videli nejaky inzeratik, dajte mi vediet c. 20 potrebujeme. Hladam nieco nie prilis drahe, bo to bude mat raz obute a uz to nevynosi. A co sa krabicoveho mliecka tyka, ja chcem zacat davat od roku a pol.V 11. mesiacoch sme prestali kojit, teraz davam UM, ale postupne prejdem na krabicove.

lucim
12. aug 2010

jaaaaj traky majka .. ja som terza par veci kupovala a na tu vetu som zabudla 😒 ja blbka 😝

traktor
12. aug 2010

@lucim krasne su, a supeeer cena... 😉

traktor
12. aug 2010

@katkah ahoj 😉 ..od raka na pracku ma aj matkoa uz su mu male..a mal ich na nozke mozno 5 minut 😖 ...ale zas aj tak si myslim, ze plochu nozku mat nebude, kedze je skoro cely den vonku a chodi po kamienkch, po trave, v zahradkepo zemiakoch 😀

lucim
12. aug 2010

@traktor skusala som aj aj .. dnes bola broskynova kasa, broskyne lubi, mixovane odmieta, tak tam zjavne priradil aj kase ... si mala vidiet, ako tu jedinu lyzicku vyprskol. potom som to doriedila a dala do flase, ze nech si pocucka, prrrd. a polievky tiez matkovi vacsinou idu.

katkah
12. aug 2010

@traktor no kedze mi dorabame domcek, tak Ninka by vonku bosa chodit nemohla, mame tu total bordel 🙂) Ale u babky po travicke to je paradicka na boso 😉

majkas
12. aug 2010

ja by som sa ja pochvalila ale ked su pozastavene inzeraty tak vam nic neukaze.... ale kupila som nove leginky, troje teplaciky, 2 tricka s dlhym rukavom, suknu, ciapku s rukavicami, potom taky komplet natelnik a vesticka a flisove teplaciky adidas a to vsetko za 35e 🙂 moze byt, hm?
este mam dohodnutu jednu maminku co je tiez z petrzalky ze si mozem dojst osobne prist vybrat tak uvidime co bude mat
ale myslim ze veci na doma budme mat dost, uz len nejake pekne rifle a este zopar veci na von a sme do zimy vybaveni 🙂

pirinka
12. aug 2010

@lucim ahoj luciiii 🙂 . Spíš bych měla pochválit Zuzíka, že se na tu metodu po pár krušných dnech nechala ukecat 😀 . Jsou to takové ty obecné věci co určitě všechny děláte automaticky, ale my jsme to usínání neuměly, takže jsme se to musely naučit a od toho se všechno odvíjelo. V tý knížce je to ale tak hezky v kostce napsaný. Kdyby někdo potřeboval, tak se jmenuje Každé dítě může dobře spát. Máš si stanovit časy, kdy by mělo dítě spát přes den a od kdy večer. Pak si vytvořit každodenní usínací rituál a těsně před uložením do postýlky se dítěti intenzivně věnovat alespoň 10 minut, třeba tím, že si s ním budeš číst, hrát atd. Hlavně v tomhle čase nesmí být kojený. Pak ho uložíš do postýlky a pokud vyvádí, tak k němu chodíš v pravidelných minutových intervalech, které jsou tam popsané jak mají být pro 1., 2., ...atd den a každý den se samozřejmě prodlužují. Duležitý je stejný systém praktikovat i při denním usínání a při každém nočním buzení a minimálně prvních 10 dní by ses měla snažit odchýlit od těch usínacích časů maximálně tak o 30 minut, aby si na ně to děťátko zvyklo a srovnalo si podle nich svoje vnitřní hodiny. První dni jsou krušné, když to má člověk dodržovat, ale je fakt, že už během třetího dne Zuzi začala spolupracovat mnohem líp.... no a teď usne sama max do 5 minut od chvíle, kdy jí položím do postýlky a pokud se v noci probudí, tak většinou umí zase znovu usnout aniž by mě k tomu potřebovala (teda pokud nás zrovna nebereou zubi, nebo nemáme horečky na dovolené 😉 )

ježiši, se omlouvám za ten elaborát, ale nějak jsem se zakecala 😀 . Doufám, že mi to odpustíte a tu nudnou pasáž klidě přeskočte. Pro většinu z Vás jsou to beztak určitě samozřejmosti, ale my jsme fakt s tím spaním byly na štíru, atkže jsem za to byla vděčná 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre