Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

jajona
23. aug 2010

Ahojte,

tak po menšej odmlke sa hlásim.
Čítam, čítam...
@monr pánečku, držím palec nech je všetko v poriadku. snáď na to malá čo najskôr zabudne

@anavi85 tiež držím palce, snáď vám všetko výde tak, ako má.

@traky nech výsledky dopadnú OK, aby mohol Maťko šantiť a vyvádzať

@adka12 no do nejakých 2-3 rokov by sme chceli aj my druhé, ale mám z toho strach Ti pravdu poviem, že to nezvládnem. Veď teraz pri Matúškovi je to "o hubu". A často myslím na to, že toto čo prežívam teraz sa bude ešte raz opakovať

jajona
23. aug 2010

a Matúško je upišťaný stráááááášne, asi z toho zuba a možno sa tlačia aj iné, len o tom nevieme.
tiež sme ostrihaný, 2 krát. tak na kratšie. je úplne iný, včera sme si na neho nevedeli zvyknúť 😀

traktor
23. aug 2010

@lucim ahooj 🙂
@jajona neboj, pri dalsom dietatku to bude lepsie, uz budes vediet co a ako...a potom , ked bude väcsie sa pohraju...neboj, zvladnes to 😉

pirinka
23. aug 2010

@ani3012 já jsem noční sůva, ale na druhou stranu se bez vydatného spánku neobejdu...což teď momentálně nehrozí. Takže bych ti přála vidět mě ráno a dopoledne 😀

@traktor tak hlavně, že už jste pochodili dneska líp. By bylo fajn, kdyby si Vaše doky ještě dodatečně tu starou husu podala 😉

@adka chudák Saška ☹ . Klíšťata svinský 😠 . Zuze už jsem taky našla. Ale naštěstí bylo úplně mikroskopický a bez reakce. Tak držím pěsti ať je na další kontrole už všechno v pohodě

@lucia32 dovolenou si zasloužíš a nemusíš se cítit vůbec špatně. Taky bych hned někam vyjela. Zatím alespoň ještě nějaký prodloužený víkend s malou a na jaře třeba nějaká dámská wellnes jízda na pár dní 😉

@monr teda fíha, s těma hafanama je to někdy na prd ☹ . Přeci jen je to zvíře a nikdy nevíš co se mu v hlavě vyklube a i když třeba nechce ublížit úmyslně, tak prostě nemá odhad stejně jako ta naše drobátka a průšvih je na světě...ještě,že to takhle relativně dobře dopadlo

@anavi85 závidím ti tu odvahu a rozhodnost. Já bych byla asi moc srab na takovou životní změnu a hlavně bych asi umřela steskem. Ale ty jsi podle všeho kosmopolitní ženská s otevřeným srdcem a hlavou, takže Rakousko čeká jen na Vás...držím pěsti 🙂

jo a dobrý večer všem 😀

adka12
autor
23. aug 2010

@jajona ja sa toho tiež trošku bojím ako to bude, ale Saška už bude v škôlke a ja zase doma s druhým, tak hádam nejako zvládneme. Ja sa ti bojím len toho, či dokážem obidve deti lúbiť rovnako a či nebudem potom sašku nejako zanedbávať. Možno som šiši ale tohto sa fakt bojím 😅

adka12
autor
23. aug 2010

@pirinka ďakujeme, saška mala tiež len takého malinkatého klieštika, som takého malého ešte ani nevidela a svinucha aký bol hnusný...

jajona
23. aug 2010

@adka12 no na tú škôlku som trošku zabudla 😅 a to je veľké odľahčenie... a nad ostatným ešte nejako ani nerozmýšľam

jajona
23. aug 2010

@pirinka ahoj

pirinka
23. aug 2010

@adka12 ty klíšťata jsou fakt takový potvory. Takovej mrňous a jak dokáže člověka potrápit 😠 . U sebe to člověk ještě snese, ale když to vidí u našich malých berušek, tak je na mrtvici viď.
Jinak i my plánujeme brzy druhé 🙂 . Bych to viděla tak na jarní snažení 😀

@jajona ahoj 🙂

lucim
23. aug 2010

ups, spadol nam net, ale uz sme povstali. 🙂
acer , pisnem ti do IP mobil, niekedy sa fakt musime skontaktovat, nech sa aj krpci okukaju. a od septembra sa chcem ist kuknut do materskeho centra 🙂
ahoj piri 😉

lucim
23. aug 2010

@adka12 ju, hnusak kliest 😠 my sme mali davno maleho, ale bez problemov isiel von a nist nebolo.

traktor
23. aug 2010

@pirinka ahoooooooooooooj 😉 ..ako sa mate, co nove, co stare..co...vsak hovooooor 😀
@adka12 adka...neboj..lasky mame mi maminky dost aj pre tooooooooooooolko deti.... 😉 a to ti hovorim ja...mama co je doma tooolko rokov a ma toooolko deti 😀 😉

adka12
autor
23. aug 2010

@traktor no fakt mám z toho strach, ešte si to nejako neviem predstaviť

pirinka
23. aug 2010

@lucim, @traktor ahoooj berušky 🙂
máme se fajn. Dneska veveruška spala až do 6 a pak ještě do 8 hodin a kolem oběda si střihla spánek přes 2 hodiny...kéž by jí to vydrželo 😀 . Nového je to, že jsem se namlsala na dovolenou a někam bych vyrazila...a starého mám doma....manžela 😀

jajona
23. aug 2010

@adka12 ono, veľa vecí si človek nevie predstaviť a keď to príde, tak to ide samé od seba... tiež som si nevedela predstaviť, keď som bola tehotná, že ako to bude... prišli sme z pôrodnice a ono to všetko pekne išlo. aj ide. klopkám... aj keď niekedy si človek aj poplače

traktor
23. aug 2010

@adka12 no ..ani ja somsi to nevedela predstavit..vlastne ani to prve dieta...akoze ja a mama..vsak sama som este dieta 😅 ..ale ked to prislo..tak to islo akosi samo..a ked prisla miska , uz to bolo take jednoduche, vsetko islo automaticky..a potom patko...tiez tak...akurat , ze pribudali skrinky, hracky, blbosticky.... 😉

jajona
23. aug 2010

@pirinka no ten výraz "starý a stará" používali aj moji rodičia, ešte keď sme boli menší... mamina otca volá väčšinou po mene a oco mamu "mámo" 😀

lucim
23. aug 2010

@traktor traky maminka 😵 😵 😵 😵 😵

ja som sa zavrtala do znakovania deti .. sa mi to pozdava, tak si o tom citam ... samy ma navnadila a matko ma k tomu vlastne taha, lebo stale chce vediet nieco nove - vcera mi ukazal datela, co som mu len asi 2x predviedla pred 4 dnami a on si to zapamatal. len tak v rychlosti som si spocitala, kolko vie zvukov a znakov, co som si spomenula, vyslo mi 32. uz mi zacina vrzgat a dochadzat fantazia na nove, tak som nasla nejake znaky a len som to pustala na pc a krmila ho a hovorila som k tomu, ze ideme papat a matko uz ten znak zopakoval. 🙂 🙂 😉

jajona
23. aug 2010

@lucim vy ste akí pokročilí... mne Maťko ani prštíkom ešte neukazuje, sa mu nechce

traktor
23. aug 2010

@lucim 😵 ..a kde o tom citas?...my sa z matkom v pohode dorozumieme..poviem dones topanky..donesie..ideme von...postavi sa k dveram..ideme papat..uteka k stolicke odsunie si ju a ze papat...je to super...uz je taky velky 😵 ..kazdy den ma prekvapuje...a to znakovanie ma zaujma..ked mozes , hod link..rada si o tom precitam 😉

adka12
autor
23. aug 2010

@lucim áno áno hod nám link, ideme aj my študovať 😀

acerka
23. aug 2010

myslim, ze sa robia aj kurzy znakovania je to na jeden den kurz, kde sa da kupit aj kniha a tam vysvetlia ako to treba spravne robit...som to uz davnejsie okukovala a robia to aj v senici...ten kurz

lucim
23. aug 2010

citam si to tu https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/baby-signs-a-zazitky-2/ a znaky su tu http://www.mybabycantalk.com/content/dictionary... ... a este jednu temu som na konovi citala, ale uz som ju zavrela, a este http://www.babysigns.sk/ ... 🙂
A na youtube su videa .... a tak.

@traktor aj my si rozumieme, presne ako hovoris, (uz som sa docitala, ze co uz hovorime, tomu uz znak neucim) ked ideme papat, matko cupita do kuchyne a krici mnam, ked von, tak sa vali do predsiene a dviha topanky ... atd. ale chceme to rozsirovat ....
@jajona no co sme si este neodslapali nozkami, to si odkracame jazyckom alebo znakmi 😉

lucim
23. aug 2010

@acerka som aa nad tym zamyslala, ale asi nam netreba kurz, ci celu drahu sadu o znakovani, aspon tak mi to vyplynulo z tej diskusie, ze len mat znak a chciet a ukazovat a opakovat aj so slovom , hrat sa pri tom. 🙂 bud si znak vymysliet, alebo si ho niekde najst. 😉

acerka
23. aug 2010

my ked ideme von ,poviem, ze ideme papa a maly uz pri dverach s klucami v rukach caka a ked sa spytam kam ide Adamko krici papa papa 😀 😀

acerka
23. aug 2010

a papa mame aj ked ideme papat....

acerka
23. aug 2010

@lucim co som pozerala ta kniha je dost draha 😒

jajona
23. aug 2010

@lucim pekne napísané 🙂

pirinka
23. aug 2010

@lucim jé tak to jsem ráda, že jste se taky nechali zlákat znakováním 🙂 . Myslím, že to je super věc a další článek v tomjak si krásně porozumět s těma našima dětičkama. Mě Zuzík taky už kolikrát šokovala tím, že začala sama ukazovat znak, který jsem jí předvedla mimoděk třeba jen jednou a ona si ho zapamatovala a naopak některá slova, která jedeme od začátku nedělá do teď. Prostě pro ně jsou zajímavé a důležité úplně jiné věci než pro nás a v tom je to úžasné, když to můžeš vidět jejich očima 😵

lucim
23. aug 2010

@pirinka jeeej, tak vy tiez znakujete? Ako dlho ? a co vselico viete? 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre