Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

traktor
24. jan 2011
kristina1984
24. jan 2011

@lucia32 Aha ďakujem pekne

lucia32
24. jan 2011

@traktor jednoducho Maťko 😀

ani3012
24. jan 2011

@traktor počúvaj,ja inak keď počujem tvojho Maťka,tak akoby Evička blabotala ! Prisahám ! On ma taký jemný hlások...to Patrik náš bol chrapkoš tuším od narodenia 😀

ani3012
24. jan 2011

@lucia32 😀 😀 😀

traktor
24. jan 2011

@lucia32 cista mamina 😀 😀 .moja mama povedala, ze v blbostiach bude po mne 😀 😝
@ani3012 😀

traktor
24. jan 2011

V brušku nastávajúcej mamičky sa rozprávajú dva plody, jeden je SKEPTIK, druhý je OPTIMISTA.

S:„ty veríš v život po narodení?“

O:“pravdaže verím, náš terajší život nás má pripraviť na život po narodení, aby sme boli dosť silní zvládnuť všetko, čo nás tam vonku čaká!“

S:“hlúposť!, ty tomu veríš? ako asi taký život VONKU môže vyzerať?“

O:“to ešte presne neviem, ale asi tam bude oveľa oveľa viac svetla ako teraz tu, a možno sa všetko zmení- jesť budeme ústami a chodiť nohami...“

S:“nonsens, nemožné!!! Jesť ústami a chodiť nohami??!! Taká hlúposť! Čo sú to za nápady? Akoby také niečo mohlo fungovať? Však na jedenie tu máme pupočnú šnúru, život po narodení teda nie je možný, veď tá šnúra je už teraz dosť krátka...“

O:“ ver mi, že všetko bude fungovať, len všetko bude asi trochu inak, ako teraz“

S:“nikdy nič také nemôže fungovať! Ešte nikdy sa nikto po narodení nevrátil! Po narodení určite všetko končí a život teda logicky nie je nič iné ako dlhá tmavá tortúra v malom priestore.“

O:“Aj keď ešte neviem presne, ako bude vyzerať náš život po narodení, jedno presne cítim: stretneme sa s našou mamičkou, a ona bude na nás dávať velikánsky pozor.“

S:“S mamičkou? Ty veríš v mamu??? A kde je vlastne tá mama?“

O: „cítim ju všade, okolo nás, sme v nej a len vďaka nej existujeme, bez nej by sme tu neboli“

S:“ ešte som žiadnu mamu nikdy nevidel, takže určite neexistuje.“

O:“vieš, niekedy, keď sme tu ozaj potichúčky, počujem ju , ako si spieva, a občas sa mi zdá, že ma hladká po chrbátiku, a aj to pravidelné buchotanie určite pochádza od nej. V každom prípade si skutočne myslím, že ozajstný život začína až po narodení, veď uvidíš“ 🙂

majkas
24. jan 2011

ahojte,

tak bud som ja divna alebo co, ale nic som u zmurky nevypatrala, pomoooc! 😅 😅 😅

@lucia32 krasna ciapka, fakt sa ti podarila. uz si ju aj predala?

@traktor no Matko je teda supersky podareny 😀 😀 😀 to sa sam tak nastyloval s tym holym ramenom? 😀
a jak si keca krasne... 😉

u nas Tami vobec nehovori tak jak matko, vobec si nevie este pospajat slova, furt len to svoje mama, baba, tata, mnam, ma (male, malo), A (vela, velke), najnovsie hab (holub) a potom uz len citoslovce zvieratiek a auticka. Myslite ze uz by mala spajat slova? akoze sa vzdy pochopime co chce povedat, len mam pocit akoby troska zastagnovala a nehovori skoro nic nove, teda az na toho holuba co nam pristal na parapate 😀

jajona
24. jan 2011

Ahojte,

@majkas no náš Matúško nehovorí ani to, čo Tami. On len mama, tata, auto, ham, mňam a to je všetko

traktor
24. jan 2011

@majkas ma este cas..môze byt, ze potom zacne hovorit krasne, cisto..neboj pride to 😉 ..a matko..no on sa sam oblieka..vsak to aj vidiet..tak chodi takto doriadeny po dome 😀

majkas
24. jan 2011

@jajona ahoj,
no ved ked tu pozeram to videjko a este co aj brusinka davala karamelku tak mam pocit ze sme pozadu.
ja viem ze sa nema porovnavat ale aj tak... niekedy mam pocit ze tami bude hovorit len citoslovcia, kadejake zvuky lebo to sa nauci hned na prvykrat take somariny, ale hovorit ee.
minule jej mm "predvadzal " dych do seba aj so zvukom, hadam viete co myslim, a jasne ze to po nom hned zopakovala... 😠 🙂

jajona
24. jan 2011

@traktor 😀

jajona
24. jan 2011

@majkas jasné... to aj keď mm nesie drevo, tak začne stonať, že je to ťažké, tak Matúško s ním... ale všimla som si, že asi od včera sa snaží nejaké slovká aj zopakovať. jasné, že je to len schomolenina, len nejaké písmená... ale hádam, to už pomaly bude lepšie. A nech sú ešte ticho 😀, už len potom to bude zábava 😝

traktor
24. jan 2011

@majkas je rozdiel ak je dieta same a ak ma surodencov....u nas ak sa chce presadit..tak musi aj kecat..nech vedia, ze aj on ma dake slovo 😉 😀

jajona
24. jan 2011

a ešte som zabudla. náš Maťo je taký "nenapapaný" V stredu chodievame do telocvične sa zahrať. Sú tam deti a jasné, že si každý zoberie so sebou aj maškrtu. A Matúško vždy chce všetko. Už mi to bolo aj trápne. Keď niekoho zbadal, tak si hneď pýtal... nepoviem, keby doma normálne nepapal, ale vždy ide najedený.

majkas
24. jan 2011

@traktor presne,asi to bude tymi surodencami 😉 a vybavene, mame este cas 😀

monr
24. jan 2011

ahojte,
ešte si ma pamätáte ? 😀
@majkas ukľudním ťa, ani mišina tak nerozpráva, presne ako si písala, tak aj u nás to je tak. Kristínka v jej veku už hovorila úplne čisto a skladala normálne vety. Obrovský rozdiel. Takže vôbec neriešim, raz sa hovoriť naučia.
@traktor maťko v čiapočke nemá chybu a pionierske pesničk a sľuby, ach jo, to ale boli časy.

no a keďže sa mi budí dietko, tak zas musím utekať, no čo už

majkas
24. jan 2011

ja som tiez bola chlacholit,ale este zaspinkala 🙂

majkas
24. jan 2011

@monr dik, po trakynom vysvetleni @traktor a teraz aj po tvojom som kludnejsia 😉

lucia32
24. jan 2011

@majkas ahojky...neboj Tami nie je pozadu...aj naša Natálka nie je rečníčka, ani tie 2 pred nou neboli 😝 až neskôr...napodiv ja som vraj ako 1,5 ročná vraj už pekne rozprávala a dokonca aj jednoduché vety 😀 Je možné aby tak genialne dieťa ako ja mohlo porodiť partizánov? ( nič nepoviem) 😀
A čiapka ešte nie je predaná, ak sa nepredá odložím, snad aj na druhý rok bude zima 😝 😀
Už hačkujem další druh, naťahovaciu do šírky...zelenú.....tú druhu ružovo sivu mi nedošla vlna 😝 a ako na potvoru už ju nemajú, kúpila som podobnú, tak snad nebude velky rozdiel, lebo už polovicu mám... tak spodok bude miernučko odlišný 😎 snad to medzi pasikmi nebude velmi vidno 😝
A do soboty musím stihnuť ešte tu jarnu s kvietkom, čo som hački Natalke...pre neterku k 2. rôčkom...v sobotu ideme na oslavu...to okrem iných darov 😉

lucia32
24. jan 2011

@majkas a to čo žmurka mala, tak je na FB a sú to zoznamy hotelov kam by sme mohli ísť 😉 na stretko

sorciera24
24. jan 2011

@majkas
@lucia32 tak nas Risko tiez nepovie toho moc dokola 5 slov....ale royumie vsetko.....ja som v 1,5 roku vraj hovorila uz basnicky....ja neviem, ci sa tym detom nechce, ci co..... 😝 ale ved oni sa raz rozrozpravaju...este budeme kukat 😉 je to individualne 😉

nika251
24. jan 2011

Ahojte. Daaaavno som tu nebola. Snad si ma ale este pamatate. 🙂 . Zahlasim akutalne miery- Attila ma 86cm a 12kg. Má 16 zúbkov a je to riadne certisko svojhlave. Co sa tyka reci- zopakuje uz skoro vsetky slova ktore pocuje a to velmi pekne.Bezne pouziva slova ako prosim si, voda, serblik, Damino, ocinko, mama, dakujem, daj sem, kde si, pod sem, doplna niektore jednoduche basnicky, pomenuje psika, auto, a hehe comu sa hrozne smejem, rata do 5 😀 😀 😀 . Je to mile- naucil sa to od Damiana. A plus hovori hodiny, telefon, kupat. Ale medzi oboma chlapcami je veliky rozdiel.Damko zacal hovorit ako rocny ale zrozumitelnost bola pre cudzich mensia ako pri Attilovi. Atti hovori neskor ale pekne vyslovuje. Je to taka mala, svojhlava osobnost. Hrozne rad kresli- vie nakreslit slimaka a cervika. Strasne ma rad hviezdy, mesiac a slniecko. Jaj a hrozne rad kresli na steny 🙄 🙄 . S bratom sa uz paradne vedia pobit, kedy Attila spusti hrozny krik a vadi sa s Damiankom. Je to sranda, nuda nema miesto 😀
Ono je to podla mna tak, ze cim neskor zacnu rozpravat, tym krajsie budu hovorit. Ked sa pusa rozbehne, potom budeme spominat na krasne casy 😀

laurajana
24. jan 2011

a čo na stretko hovoríte maminy v danej téme????? 😀

laurajana
24. jan 2011

@nika251 šikovné to detičky, naša Laurinka v poslednom čase viac kričí ako rozpráva, ocko, mama, Matti, baba, Pepe a pod. znelky vie, ale že by strúhala celé vety...šikovné to dietky máte niektoré fakt...ale my sme posledný - teda už augustovčiatko, tak snáď to príde neskôr, hoci kecáme stále, ale jej sa nejak nechce, v tomto bol Mattiasko šikovnejší 😀

kristina1984
24. jan 2011

Detičky sú šikulky 🙂
Ten náš opakuje všetko ale ešte tak po španielsky ....vie mama,tata-Janek,baba,teta,dedo-starý,kukuč je švagor-teda vlastne každý policajt a policajné auto bo švagor je policajt,atm su chalani a detičky,piti je Peti,ami je Maji to su bratranci,lara je kamoška Klára,Simi je Simonka kamoška,teraz sa naučil patitač-počítač,....a stále niečo džaboce.............ale má ešte trochu času

adka12
autor
24. jan 2011

Čaute baby nestresujte, každé dieťa je iné a nemôžte sa riadiť podľa knižiek ani podľa iných detí čo by malo vedieť, ako rozprávať, koľko vážiť a merať....
Maťko je šikulka, ale nezabúdajte, že má 3 súrodencov, takže to sa absolútne nedá porovnať s detičkami jedináčikmi, ktoré sa nemajú od koho učiť. To vidím na kamoškynej malej, čo už vie, ale darmo, má väčšiu sestru.
Takže kľud, o pol roka budete radi, ked budú deti ticho 😀 😀 😀
Naša Saška vie povedať mama, tato, deti, auto, bus, jaja ako janka, toto ked si niečo pýta, vie povedať ako sa volá (Saša), a ešte áno, nie a pá pá. Už ma nič nenapadá 😀 😀 😀
no a samozrejme citoslovcia, tie u nás prevažujú 😀 😀 😀

adka12
autor
24. jan 2011

a spájanie slov do viet máme my ešte ďaleko asi. Ked to príde, bude to tu 😵

nika251
24. jan 2011

Adka ma uplnu pravdu. U nas sa Atti tiez uci velmi rychlo aj vdaka tomu, ze jeho brat je tlčhuba 😀 , cize po nom zopakuje velmi vela a to ze teraz su doma obaja tak stale donho cosi huci. Ale ako citam, vsetky deti su velmi, ale velmi sikovne. Mozeme byt na ne velmi hrde 😵

lucim
24. jan 2011

aaahoje zlatinka ... cez den nestiham reagovat, len obcas kuknem, co toblika na fb a obcas pisnem.
@traktor 😀 😀 😀 bude z neho topmodelka. 😀 😀 😀 a pekne si dzavoce. 🙂
@majkas chaaapem chaaapem, neporovnavat 😉 ..... ale ono sa to vzdy neda, ze? 🙂 pekne to tu kocky napisali,zase sme pri starej vete, ze kazdy ma svoj cas,kazde dieta sa vyvija inak ...
a tami je sikulka, my holuba nevieme (lebo tu nie su. 😝 ) nedavno som aj ja takto uvazovala, pamatas?ked som pisala, ze tu vsetky deti zacinaju kecalkovat a matko zacal mlcat a nehovoril a neukazoval ani co vedel. 😔 😢 ... preslo par dni , slovka a znaky sa vratili a pridava si pomalicky aj nejake nove. dokonca uz druhy den robi take dzavotanie, presne ako traky - matko na videu. (kedysi tak dzavotal, potom prestal a hovoril len slova ktore vedel) inak - neviete, co znamena nati-nate? matko to zacal hovorit a vazne mi tym nieco vysvetloval. 😀 😀 😀 nemam slovnik.
takze majka - tamarka sa chysta na nieco velke, len pockaj, o chvilu ta prekvapi, ze sa jej pusa nezastavi. 😀 😵 😵 😵
a vobec,som rada, ze mam normalne dieta, ktore sa priemerne vyvija, nech je priemerne, hlavne ze je zdrave a spokojne. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre