Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

jennna
20. aug 2009

a gratulujem Laure k druhému výmesačiu!!!!

adka12
autor
20. aug 2009

Ahojte 😉
Sa tu zbierame bystričanky 🙂
Ja som akurát dala Sašku na brucho, ale nie a nie tú hlávku dvíhať - dúfam, že nebudeme musieť cvičiť tú Vojtovku ☹
V utorok ideme na neurológiu kvôli tomu 😖

riusik
20. aug 2009

to je jasne, ze jej chyba...ja si to neviem uz ani predstavit...par dni, na to som zvyknuta, ale nie nadlho 😒
tak, 25 hej? to si uz ani nepamatam........ 😝

riusik
20. aug 2009

adka: ahoj, aj keby, troska pocvicite, potrapite sa, ale hlavne, ze to saske pomoze... isto ti dr povie, ze je to ok, iba ze je z nej lenivcek 😉

leniccka
20. aug 2009

jennn ja uz davno chodima kade-tade a vzdy si vypytam dva vankuse a ideme na to...
dakujeme k vymesaciu :-ň

adka cau, nasa sa akurat teraz puci na bruchu a dviha hlavu... celu noc sa prehadzovala zlava doprava a naopak, lebo mi spime vacsinou len na brusku 🙂

jennna
20. aug 2009

ahoj adka.....no už musíme dať to rande....ja môžem kedykoľvek...

to ma mrzí s tou hlavičkou, hádam to bude v poriadku.....Dianka drží hlavinku krásne.....ale nie na dlho samozrejme......potom sa unaví....ale už je mocnejšia, už sa mi s ňou lepšie narába...

leniccka
20. aug 2009

a baby my uz mame nauscnicky od vcera 😀 😉

riusik
20. aug 2009

leni: blahozelam aj ja 🙂 tvoja laura je presne o mesiac starsia ako moja alexandra 😉

jennna
20. aug 2009

inááák včera som bola u "Mareka"......kto nevie...na gynde...po šestonedelí.....

júúúj ten je fešák...ale o inom....sa mi asi uvoľnil jeden steh, tak mám dve dierky.... 😀

ak sa to neupraví pri ťuťu-muťu....tak mi to prestrihne....tá druhá dzúrka je taká mini.... 😀

riusik
20. aug 2009

jenn: 😀 😀

leniccka
20. aug 2009

jennn ty si xicht 😀 😀 😀 😀 sa tu rehnim a pada mi jedlo z ust kvoli tebe, drahy si mysli ze som gebra 🙂
ja som bola dnes u neho a daco mam v maternici o velkosti 1cm na 0,5cm, chcel mi dat injekciu ale som povedala ze mam paniku z ihiel tak idem znova o dva tyzdne na kontrolu ci sa to vstrebalo alebo co...

adka12
autor
20. aug 2009

Aj my blahoželáme Lauruške 😉
My ideme na naušničky v stredu, tak dúfam, že to prežijeme bez veľkého plaču a bolesti.
Inak včera sme boli na poradni, tak Saška má krásnych 4355gramov. SI to dobehla veľmi rýchlo. Ked si predstavím, že z pôrodnice sme odchádzali s 2140gramami, tak za necelé dva mesiace super, no nie?
Teraz papká o dosť menej, lebo od včera má soplíky tak odsávame vysávačom a dávam jej nasivin. Dúfam, že sa jej to zlepší, lebo je dosť mrzutá a má aj teplotu 37,2 od včera, ale doktorka nám na to nepovedala nič 😠
Len že máme striekať vincentku do nošteka, ale tá prd zaberá, tak som jej dnes bola kúpiť nasivin pre novorodencov

leniccka
20. aug 2009

riusik dik, tak tebe blahozelame k mesiacu 🙂

jennn a uz mozte tutu-mutu??? a bola si aj s malou?? ja hej, tak mi ju sestricka strazila kym som ja nohy roztahovala

leniccka
20. aug 2009

aj my sme mali ist na kontrolu dnes, ale dokina bola len doobedu a tatik nemal cas, tak sme sa dohodli ze pojdeme v pondelok... takze hmotnost nam opat zostava zahadou... ale uz som straaaaaasne zvedava kolko dala za mesiac, lebo papa o 106 🙂

wydata
20. aug 2009

😉
drobecek moj malinky spinuska ako anjelicek... sa na nej s muzom chechceme aka je ftipna ked sa tak ksichtikuje stale neuveritelne...naspaapanie!!!! 😝
... my tiez rozmyslame nad nausnickami... ale este nemame vybrate a nevieme este ani kde tu v blave...

adka12
autor
20. aug 2009

Ja som sa tiež objednala k "marekovi", idem si dať predpísať 2.9. antikoncepciu nejakú.
Len ešte netuším, akú 😅
Inak ja mám taký pocit, že sa mi jeden steh nejak nezahojil, lebo si tam cítim také svtrnuté presne ako tá niť čo nou šili. Mohla mi tam zarásť alebo čo 😲
No druhý nástrih by som už asi nerozchodila 😖

leniccka
20. aug 2009

ja teraz neviem ci mam cakat so sexom az do tej dalsej kontroly alebo co... bo ja sa citim ok, aj ked do mna napchal tiez zeleza tak to nebolelo tak som zmatena, a nechcela som sa ho pytat nech nevyzeram nedockava a nadrzana... aj ked asi tak nejak na tom som 😅

adka12
autor
20. aug 2009

No my si už s mužom fičíme v plnom prúde - sme nevydržali ani do ukončenia šestonedelia 😀
Ale bolí to stále, asi to chce viac času...

lucim
20. aug 2009

rei zelenuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu 🙂 (ano, aj ja som na tu farbu zatazena 😀

lauruska lenickova vsetko naj naj naj k 2ke 😉 o den starsi mates cmuka 😵

a aaaaaaahojte.

wydata
20. aug 2009

no ja som rodila cisarakom a mne tie stehy tam vrastli taakze si asi viete predstavit tu bolest ked to dr este nevedela a namotala nit na noznice ci co to je a potom sklbala o sto tristo az kym nezkonstatovala ze mi to tam musi nechat...tak mi to po 5 tyzdnoch zacalo sa vystrkovat to modre tenke cudo a napokon som si to s mensimi zavratami vytiahla von sama... 😅
inak baby co poviete na DANA antikoncepciu ?? 😒 😉

lucim
20. aug 2009

alexinka riuskova secko naaaaaaaaj k 1ke 🙂

lucia32
20. aug 2009

Som tu prišla a odišla...ale už som zbežne dočítala a hneď padám....Lauruške všetko naaaaj....
Idem pá...
Reilyy: zelená je pekná...mne môja šatka nevyšla, kamoška naposledú chvíľu cukla, tak sme si objednali...
Pá už musííím

leniccka
20. aug 2009

lucim dakujeme 🙂 aj matesovi gratulujeme

adka, ja som poctivo cakala na kontrolu, ze nech je to potvrdene ze som ok, a mohla som sa ja na to radsej vyprdnut a necakat, lebo teraz viem ze tam nieco je a ja sprosta som to aj drahemu povedala a on sa teraz bude bat nieco podniknut, lebo doki tam nieco nasiel 😠
ale asi ho cez vikend znasilnim aspon raz, len rozmyslam ci mam kupit aj lubrikacny gel alebo to bude klzat aj bez toho 😅

adka12
autor
20. aug 2009

Wydata a koľko stojí tá DANA? Ja som nad nou rozmýšlala, ale počula som už o viacerých tehotenstvách cez Danu 😖

wydata
20. aug 2009

vidis rei tak je nas uz dost na to aby si si vyberom bola ista? 😀 🙂 😝
jen zelena to muze byyyt, sa la la la la la la la la la 😎

adka12
autor
20. aug 2009

No my sme museli aj s gélom, lebo inak bolí, bolí.... Treba viac rozťahať a potom to už pojde aj bez gélu 😀

leniccka
20. aug 2009

no tak zajtra sa asi prejdem opat na kyjevske do DM a daco pokukam 😀 😝 ať to maže 😉

lucim
20. aug 2009

wyd ty sa nezdas, sa sama operujes. 🙂
na manu - ci mirenu nemam nazor ani za ani proti. ale nedavaju si to skor starsie damy?

wydata
20. aug 2009

Intrauterinné teliesko IUD DANA si zachováva antikoncepčnú účinnosť až niekoľko rokov, nie je nutné ho vyberať. Často je možné DANU ponechať až do menopauzy, kedy po jednom roku bez menštruácie ju definitívne vyberáme von. U medikovaných intrauterinných teliesok ako napr. MIRENA je doba ich ponechania limitovaná časom, udaným výrobcom(cca 3-5 rokov). Pokiaľ vám IUD nerobí žiadne problémy, stačí chodiť na prehliadky k svojmu gynekológovi raz do roka.

😀 som nasla na nete...

no ci starsie to neviem ale co viem urcite- nema zarucene vedlajsie ucinky....

leniccka
20. aug 2009

wydata, dana ma len jeden vedlajsi ucinok, obcas take male babo 😉 ja mam tiez kamosku ktora by sa mohla volat Dana 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre