Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

lucim
31. jan 2010

inn povedz mi nieco o tej zumbe, tiez ma to laka a nasla som, ze aj tu to cvicia.

mas sikovnych chlapov, poradia si spolu 🙂

my uz spime .. asi 5 minut. 😉

lucim
31. jan 2010

uz som si precitala na fb o zumbe 🙂

inneska
31. jan 2010

Čo je ZUMBA?

Najhorúcejšia fitness novinka teraz prichádza na Slovensko!!! Zumba kombinuje dynamickú latinsko americkú hudbu a unikátne a exotické tanečné a aeróbne pohyby. Príďte sa naučiť a vyskúšať tance ako Salsa, Merengue, Flamenco, Hip-hop, Cha-cha, Samba, Calypso, Belly Dancing a mnoho viac...

Zábava...typ cvičenia, ktoré budete chcieť robiť každý deň a budete sa z neho tešiť!

Jednoduchá...môžte začať na akejkoľvek úrovni. Všetci vieme tancovať, no nie?

Efektívna...založená na princípe intervalového tréningu, ktorý maximalizuje výdaj kalórií, spaľovanie tukov a tónovanie svalov.

je to perfektné na odreagovanie a vybláznenie...cvičili sme asi 5min a prestávka, 5 min cvičili a prestávka..precvičíš komplet celé telo...ruky, hrudník, panva, nohy...ja odporúčam 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=tm7DyRjtWRc
lucim
31. jan 2010

kuknem to videjko a preverim, ci a kedy sa to tu cvici,..... to je supeeer, na tom videu, aj vy ste tak temperamentne santili? 😀

inneska
31. jan 2010

u nás je to zatial každú nedelu ... a temperamentne je slabé slovo 😀 fakt sme sa tam vrteli a prepletali nohami a tančili po celej telocvični 😀

majkas
31. jan 2010

ahoooojki,

idem vas este na chvilku pozdravit a pojdem hajat.

ta zumba vyzera fakt super asi sa na to dam, len kedy 🙂 asi najprv zacnem poskakovat trosku pre Tami nech naberiem kondicku, ona zboznuje ked sa tancuje a robia kadejake take somarinky, podskoky a otocky 🙂

a samy, fakt blbec s tou rohoskou, hlavne ze su obaja OK, aj ked ako pise lucimka asi ma drahy troska obite telo

no a hlasim ze oslavy dopadli dobre - posielam zvysky tort pre lucimku a este myslim pirinka chcela 🙂 a pisem oslavy lebo cez vikend boli svokrovci tak sa oslavovala 30tka este raz a este aj Tamuskine meniny a 7mesiacikov no a dneska mame s mm 12 vyrocie od nasho prveho rande 🙂
sme sa s mm smiali, ze ked budeme mate ste chlapca a bude sa volat Timi (mne sa strasne paci Timotej) tak to budeme mat na konci januara veselo 😀

lucim
31. jan 2010

to je super .. aj nedela by sa mi hodila, uvidime, ako tu .. uz som preposlala link a info kamoske sefuli. 🙂 potrebujem tahaca so sebou. 🙂

lucim
31. jan 2010

majka dakujeeeem, necham si tortu ulozenu v poste, nech na noc nemlsam. a pekne mena mas vymyslene. drahemu sa darceky pacili? 🙂

majkas
31. jan 2010

hej pacili, najviac bol prekvapkany z tej kucharskej knihy 😀 ale uz sme z nej aj odskusali karfiolovu polievocku s pangrattatou (akoze taka oprazena struhanka s cesnakom na oliv.oleji) a bola fakt vyborna 🙂

inneska
31. jan 2010

majka....super, že oslavy vyšli 😉

lu..aj my sme tam boli banda dubnických koníkoviek...dnes nás bolo 6..a 3 nemohli...takže sme banda 9 mamičiek 😵 😵

a idem do hajan...erik už zaspal a ja som tiež unavko....takže papaaaa 🙂

PS..zajtra ma čaká zubár o 11,30 😝

lucim
31. jan 2010

no super 😝

majkas
31. jan 2010

idem aj ja do hajan
dobru nocku

lucim
31. jan 2010

inn dobru nocku a zubar nech neboli. ja mam tento mesiac tiez dva terminy.
tu nemam ziadne konikovky, ale neva.

ani3012
1. feb 2010

Pondelok

jediné júlové dvojčátka majú dnes 8 mesiačikov 🙂
bipka..................01.6.................Natálka a Laurinka

Alex,Natálka a Peťka majú dnes 7 mesiačikov 🙂
maximilian..........01.7................Alex
wydata.............01.7............... Natálka
danulik500.........01.7................Petronela

medzi posledné polročné júlovčatka patrí aj Miško 🙂
lusia_99.............01.8..................Michal

Všetko najlepšie 😵 😵 😵 😵

Meniny oslavuje: Tatiana,Hynek, Trifon, Táňa, Girron
Meniny oslavuje v ČR: Hynek

všetko najlepšie aj k meninkám 🙂

Kalendárium:
Medzinárodný týždeň sieťovania
(International Networking Week, má pripomínať kľúčovú úlohu, ktorú networking zohráva v rozvoji a úspechu obchodovania na celom svete)

inneska
1. feb 2010

ránko 🙂

ideme k babke a ja si potom odskočím k zubárke 😝 😝 a babka ide až nanočnú, tak tam pobudneme...ohlásim sa až k večeru 🙂 tak papa zatial 🙂

a gratulkujemeeee všetučkým babatkám 😵 😵 😵 😵 cmuk cmuk

majkas
1. feb 2010

ahojki,

aj my sa pripajame ku gratulkam 🙂

vcera som zabudla napisat, ze sme boli este v stredu na poradni, tak na 7 mesiacikov vazime 8200g a meriame 69centi, a inac vsetko OK

specialne som sa pytala na zavadzanie lepku kedze ja som ako decko bol na bezlepkovej diete a doki mi povedala ze podla najnovsich vyskumov sa odporuca dat lepok detom skor ako po roku, pokial mozno este pokial su kojene a to aj u tych kde je rodinna predispozicia, takze kazala nam uz teraz po ukoncenom 7.mesiaci. Ze pokial dieta zdedilo neznasanlivost lepku tak je jedno kedy sa lepok zavedie...
a nasla som aj clanok v mama a ja v decembrovom cisle v casti vyziva dojciat a tam pisali takmer to iste, dokonca podla casaku sa ma zaviest lepok po 6 mesiaci este do ukoncenia 7meho.
Pravdepodobnost vyskytu u deti kde je rodinna anamneza pozitivna je len 10 % kym u inych alergii je to az 50 %.

a uz mozme veselo davat aj kase aj ovocko, a tak jak sa do konca 6M nemohlo nic tak mam pocit ze teraz sa uz moze skoro vsetko 🙂 tak sme zacali ovocinkom, jablcko nam velmi nechuti ale kazdy den sa podari spapat aspon o lyzicku viac, bananik som jej dala len ochutnat ked som ho ja jedla a to sa jej lubilo 🙂 a este papame chrumky, bola sranda ako si najprv nevedela odhryznut ale teraz je uz majster, normalne si mozme zachvilku dat preteky ze kto skor spapa 😀

a vcera sme mali prvykrat cviklu a vsetko spapala, zeleninka jej celkom ide 🙂

kase mozme davat mliecne kedze nemam tolko mliecka na odstriekanie ale vraj nejake hypoalergenne. len na ziadnej kasi som to nenasla napisane, predpokladam ze ziadna hotova mliecna kasa nema v sebe HA mlieko ale obyc mlieko. Nestretli ste sa nahodou s nejakou HA kasou?

laurajana
1. feb 2010

ani ďakujeme že posledné júlovčiatko je od lusie_99 ☹ fnuk na nas sa uz zabuda...tak asi ideme do augustoviek fnuk...jedna ani
😉

laurajana
1. feb 2010

majka...ty už aj prikrmuješ? Mne dr. povedal, že kým plne kojím, tak aby som ak sa bude dať aspoň do roku kojila a ja si myslím, že malá keby bola prikrmovaná, tak mi noc prespí, teraz sa budí neskutočne často

raona
1. feb 2010

ahojte babule..
aj my sme boli na poradni, vazime 7320g , merat neviem kolko meriame, bo nas nemerali a doma som na to zabudla.. he he..

majka, nie je nutrilon nejaka kasa HA?

traktor
1. feb 2010

http://www.docsimon.sk/kategorie/detske-kase?ar... tu su rozne kase, myslim 4stranky...staci si vybrat 😉 a ahojte a gratulujem vsetkym oslavencom 🙂

raona
1. feb 2010

Majka a presne ako ty pises, ja som bola tiez prekvapena, ked mi dokyna povedala, ze mozeme zeleninku ovocko, a dokonca aj masko.. skoro som na rit padla.. ze do 6 mes. nic nic a teraz zrazu akoby uz vsetko...
Sarinka ma 6,5 mes. ja ju stale kojim, na obed davam zeleninku a po obede zacnem ovocko, no a masko asi az v siedmom mesiaci, co ja viem.. ja mam taku prilohu Mama a JA zavadzanie prikrmov, a tam je masko az po ukoncenom siedmom mesiaci..
Co sa tyka kasiciek, tak nejak nedavam, vyskusali sme take co sme mali vzorky,akoze zjedla to, ale zeby bola extra najedena z toho ,tak to veru nie.. a za kazdym jedlom si aj tak pyta moje mlieko..
a o lepku mi povedala, ze az po dalsej poradni budem moct zavadzat.. na dalsiu poradnu ideme tusim az v osmom mesiaci...
No a inak zeleninka a jabko nam chutia.. dneska skusim bananik, hadam bude chutit aj ten..

ani3012
1. feb 2010

ja som nenapísala,že posledné ale medzi poslednými 😉 Akoby som mohla na Laurušku zabudnúť 😠 . nebój ! 😀

ani3012
1. feb 2010

raona
my sme sledovaný v gastroentrologickej ambulancii a mäsko pridávame.Aj na rizikovej poradni pani doktorka povedala,že zo zeleniny mi malá nepriberie,že kľudne mám začať dávať aj mäso.

Za ten lepok som nevedela- ďakujem majkas 😲 (cmukací)
a tiež malej chutí viac zelenina ako ovocie.Banán som ešte nedávala,lebo má tuhšiu stolicu.

ani3012
1. feb 2010

jáj Jani a ešte po tebe je jedna maminka -teda babuľka 🙂 zuzkalenka a má Lenku a ta sa narodila 8.8.

monr
1. feb 2010

gratulujem všetkým oslávenčekom.
staršie dietko doma, dokonca aj mm, tak blázninec. Snáď zajtra bude viac času.
pa všetkým.

jennna
1. feb 2010

ahojky slečny....

ako si tu nažívate....viem, že vás dosť zanedbávam....tak sa ospravedlňujem!!!!

vidím, že tu už poniektoré začínate chodiť cvičiť...aj ja sa pomaly chystám....doma sa nedokážem prinútiť!!!

ale už 4 dni "nežerem" !!!! 😀 😀 😀 😀 a na váhe zatiaľ nič.. 😠 😠 😠

dnes je von tak krásne!!!! aj som zobrala Dianku do kočíka...ale kedže sa jej nechcelo spinkať, bol vréésk nervozny...tak sme šli domkov
keby už sedkala, dala by som ju do športového kočára....ale voľáky je jej veľký...tak by sa tam neudržala zatiaľ...

nie je to dáke zlé...že ešte sama nesedká???? možno by aj...ale stále zháňa oporu...
ale zato na nohy sa driape....len ju držať pod pazuškami a ona si hopká a hopká.... 🙂

jennna
1. feb 2010

aspoň som nás z 2hej strany vytiahla do predku...

a pridávam sa ku gratulácii oslávenčekom

my ideme zajtra na poradňu.....chcela som ísť pred týždňom, ale toľko detí bolo, že by sme sa nedostali na radu...
ale máme 72cm....dlhaňa

majkas
1. feb 2010

ahoj jennka,
ja nezerem od dnes 😀 sladkosti 😀 este musim zvysok torty zbalit do mrazaku nech ma nelaka tak dufam ze mi to chvilu vydrzi

a ani my este nesedime, ked ju pridrziavam tak posedi, ale sama nie. podla nasej doki by mala najprv stvronozkovat a potom si sama sadne, tak uvidime. ale na poradni ju aj skusala ci uz sedka, tak chrbatik nema az taky gulaty, ale rovnovaha tak max 20 bodov zo 100 🙂

jennna
1. feb 2010

majka...tak to si ma potešila...lebo ja mám pocit, že Dianka už loziť za chvíľu začne....

a mi hovor o jedle....prišiel bráško so švagrinou z Irska...a mama urobila druhé vianoce, tak mám čo robiť , aby som odolala....šalát, rezne, kapustnica, pečené mäsko, knedľa a dusená kapustička..koláčik...júúj len tak slincem... 😝 😀

majkas
1. feb 2010

ticho budes? 😠 😠 😠 😀 take ani nespominaj 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre