Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

ani3012
5. mar 2010

ale malá ma aj tak najradšej chlebík s maslom 🙂

lucia32
5. mar 2010

A s tým jogurtom, jogurt biely je sám o sebe kyslý, takže samotný ho jesť nebude...ja som jej ho miešala do presnídavky...ale sa mi krútila v noci ako hadík, tak nedávame 😝

lucia32
5. mar 2010

O chlebíku a s maslom sa nám môže len snívať 😀 ...trošku chlebíka okuše, ked večeriame a ona chce tiež 😀

lucia32
5. mar 2010

Ani a myslím, že všetky tieto nové veci si čovek musí odsledovať...čo robí dobre a čo nie...

ani3012
5. mar 2010

ja napr.čo viem,že jahody sú silný alergén,ale ani malej ani Paťkovi to problém nerobilo.Uvidíme,čo bude,keď dostane čerstvé. Ja neviem,ale myslím si,že keď telo dostane odrazu cudziu látku do tela tak vtedy ta reakcia vzniká.A záleží asi aj od toho,ako staré to telíčko je.
Mi to pripadá ako s alkoholom:
ten kto nepije,stačí štamplík a je otupený
ten čo je zvyknutý sem tam si dať,tak mu štamlík nič nespraví...
Ale to je len môj názor,že treba pomaly zvykať deti na potraviny.Samozrejme napr.oriešky by som jej určite nedávala,len aby si zvykla. 🙄

ani3012
5. mar 2010

súhlasím s tebou luci!
každé telíčko je iné a čo niekomu nevadí,tak druhému robí problémy! Tak uzavreli sme to 😀

ani3012
5. mar 2010

a samozrejme aby ste si nemysleli,že ju teraz napchávam s jahodami a grankom-to nie 😀

traktor
5. mar 2010

ahojte...chlebik s maslom mam matko tiez rad, zje ho cely velky krajec...teda okrem korky 🙂 , a vcera sme boli na prechadzke akedze sa cajik minul tak som kupila take ze zajko, mrkva, jablko, broskyna- ovocny nektar...pil to ako o zivot...davateto niekto?

lucia32
5. mar 2010

Ja som dala kompotovú broskynu, z obchodu...že spestríme kašičku, asi pol broskynky a sa mi osypala... 😝 tak neexperimentujem...ale inak jej nič nebolo 😵

traktor
5. mar 2010

lucimka kremik dosiel, hlava pomazana 😀 ...tak uvidime a diky 😵 , inka kuponik dosiel tiez...len jedna otazka, teda kto bral tie plinky 1+1 na kuponik...na kupone su v bielom, a u nas v tescu su vylozene v oranzovom a pisu 1+1 na kuponik, to su tie , ci to ina akcia ci ako... 😅

traktor
5. mar 2010

a inka dakujeeeem 😵

ani3012
5. mar 2010

no vidíš luci a malá napr.bez problémov aj šťavičky tak,preto sa nebojím jej skúšať nové zložky.ŤUK!ŤUK!ŤUK!
Pri Natálke budeš musieť dávať pozor,keď je citlivejšia

Traky ja dávam od Hipp marhuľový nápoj.Vraj upravuje stolicu. Iné som neskúšala

katica5
5. mar 2010

Ahojte, vsetko naj oslavencom
inn prepac ze som vcera nereagovala ale neobnovila som si stranku a tak som hodila prispevok nechcem sa bit o tu bundicku nasla som inu co sledujem 🙂

traktor
5. mar 2010

ani ja som to vcera vyskusala, fakt mu velmi chutilo, a nic mu po tom nie je tak mu to budem asi kupovat...hlavne ked niekam pojdeme, aby sme mali co pit.-...a je to take hustejsie....a same dobre veci..

ani3012
5. mar 2010

no a my asi zajtra nikam nejdem...malá začala sopliť...že by následky návštevy plavárne? 😒

inneska
5. mar 2010

kati...nič to 😉 dúfam, že ju vydražím 😅 do závratnej sumy ale nepôjdem 😝

traky..neviem, u nás majú tie biele a pri nich 1+1 😅 skús sa spýtať na infoškách..a nemáš za čo 😉

ani..rýchlo sa odsoplíkujte 😉

lu..no naty bude asi fajnovka, ked nie hocičo môže spapať..ale možno(určite) sa to časom upraví a bude s nej velký papkáč 😉

odchádzame na prechádzku...erik mi zaspal...pa zatial 🙂

traktor
5. mar 2010

in vsak ukaz co drazis...kurnik...hladam a neviem najst... 😀

ani3012
5. mar 2010

baby bežte súťažiť! je to pre ČR aj SR.
odpovede:

1.Čím to je, že mléko Hami Hajaja miminko zasytí na delší dobu?
díky přídavku rýžových a kukuřičných vloček

2.Průzkum mezi 1500 českými maminkami potvrdil, že s mlékem Hami Hajaja spí děti v průměru déle. O kolik déle?
až o 2 hodiny

http://www.hami.nutricia.cz/akce/soutez-s-hami-...

súťaž trvá do 15.3. 😉

lucia32
5. mar 2010

Jojo, máme asi fajnové bruško 😀
Nové občas vyskúšame, ale zatial nám nesadlo 😝

majkas
5. mar 2010

ahojte,

dnes nemame zidaneho vymesacnika? 😕 😕 😕

ste mi neodpovedali k tomu pudingu, pls pre mna neskusenu maminkokucharku 😅 ako ho mam spravit s tym susenym mliekom?

traky ja so mkupovala tie nove biele pampers premium co su na kupone nakreslene, oranzove su myslim sleep &play a to su ine. sak sa opytaja na informaciach, mozno maju na tie oranzove este nejaku inu akciu

a my asi tiez na stretko neprideme, furt soplime

k tym novinkam v papani malych - ja si tiez myslim ze im treba skusat davat postupne vsetko, a odsledovat reakciu. ked sadne, sadne , ked nie tak nie. som niekde citala ze od roka by uz mali valstne papat ako my dospelaci co sa tyka druhu surovin, tak aby potom nemali sok

a dneska som Tami na desiatu pripravila jablcko, hrusku, 2 sunarky plus osupane a pokrajane hrozno asi 5 bobuliek a paradne chutilo 🙂

lucia32
5. mar 2010

Majkas...hore som niekde hádzala( včera) receptoš na puding zo sušeného, ale pýtaj sa...poradím...
Tie plienky sú 2 rôzne akcie na kuponiky...biele Sensitive care a oranžovésleep and play...biele máme doma a na oranž sme dostali kuponiky od kamošky...Včera som na jej kuponik brala kukuričnú a ryžovú krupičku, vzadu síce píšu, že na clubcartu, ale ja som to riskla a šla bez a nedávala ani svoju... a nebol problém, ešte zoberiem aj tie plienky, len som nechcela naraz že keby nejaký problém s menom na kuponiku 😝

lucia32
5. mar 2010

Ktoré pravidlá porušuje: | Zruš Puding z kojeneckého mléka Od 10. mesiacov
Ingredience:
2 vrchovaté lžičky vanilkového pudingu nebo kukuřičného škrobu
200 ml studené vody
odpovídající množství kojeneckého mléka v prášku (zpravidla 6,5 odměrky, ale řiďte se prosím návodem na vašem mléku)
podle chuti cukr nebo ovoce
Postup přípravy:
Ve studené vodě rozmíchejte metličkou kojenecké mléko v prášku a puding (nebo kukuřičný škrob). Vařte alespoň 2 minuty. Puding můžete buď osladit cukrem nebo dochutit ovocem. Puding můžete podávat až po vychladnutí, ale dětem velmi chutná i teplý.
Tip:
Pudingy prodávané v běžných obchodem obsahují často aromata a barviva. Vyberte si proto raději nějaký puding bez těchto látek v prodejnách zdravé výživy, popř., pokud se obáváte alergické reakce na vanilku, použijte kukuřičný škrob, který se zde dá také koupit.

Dobrý tip: ja pouzivam kukuricny skrob, uvarim napr. jablcka a co zahrada, dom da, ovocie rozmixujem, dam skrob a nemusi tam ist ani mlieko ani cukor, ked das nejake sladsie druhy ovocia ( banan)

majkas
5. mar 2010

luci dik, asi som to nejako prehliadla

a k tomu tipu ked priadm k tomu rozmixovanemu uvarenemu jablcku ten skrob tak to uz nevarim???

lucia32
5. mar 2010

Varím to chvíľu ešte aj s tým škrobom, asi minútku.. a je to mnamkové, zvyšok som zožrala ja 😀

lucia32
5. mar 2010

Je to tip od inej mamičky, ja ovocko nastrúham, varím a ktomu primiešam v dojčenskej vode rozmiešané 2 odmerky gustinu a ešte povarím 🙂

majkas
5. mar 2010

tak skusim najprv to bez mlieka, uvidime ci jej bude chutit

vcera sme zase isli spat az o 22.15, neviem ci jej nesadla kasa alebo co, ocka mala malinke uz jak maly cinan ale nemohla nijako zaspat

lucia32
5. mar 2010

Aebo varíš vcelku, nakrajané, v hrnčku mixneš ponorným mixerom a pridaš ten škrob, aj tak môže byť 😉

majkas
5. mar 2010

no asi sparvim tak ako ty, mame nove hrnce tak v tom nechcem mixovat a ked to dopredu nastruham tak nemusim 🙂

lucia32
5. mar 2010

Mne sa tiež zdá, že kaša jealinkej ťažká na noc, ale predvčerom a včera som jej pomiešala s tým pyré so škrobom a krásne mi spinkala...teda, že sa v noci úplne nezobudila a nemuseli sme sa hrať, dnnes dokonca potiahla do 7.15, nádhera, inak vstáva o pol 6 😝

majkas
5. mar 2010

sorry som bola ukludnovat pre vypadnuty cumel

tak to je super ze krasne spinkala
a to si jej primiesala do mliecka, ci len take same si jej dala?

my asi vyskusame dneska dat kasu pred kupanim, sak nejake akrobaticke kusky vo vani nerobi zeby sa pogrcala a uvidime ci to pomoze

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre