Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

aspine
4. máj 2010

Moc moc vás s Markétkou všechny zdravíme 😵 😵 😵 a zároveň se omlouváme za delší odmlku….no jo máme asi velký áčko :o))

Zkusim to napravit souhrnem nejdulezitejsich udalosti….
Taaaaaaakze……

Je nam cerstvych 10 mesicu (timto dekujeme za mistni peclivou evidenci a projevene gratulace). Na poslední poradne mela mala 8140g a 71 cm 😉

Marketka se uz krasne naucila lezt coz uz ji stejne davno nestaci a porad stoji a chce chodit. Obdobi klidu tedy skoncilo a vyzaduje si porad chodici asistenci 😵
Zvatla o stosest a od vcerejska mame novy prirustek do slovniku BA-BA-BA a BE-BE-BE 😵
kuk video

https://www.youtube.com/watch?v=x-i818bbDsE

Další velka a dost cerstva udalost – minulý pátek jsem našla ZUB!! A ne jeden, ale hned dva zuby!! 😀 Proste tam najednou byly a to bez jakychkoliv predchozich naznaku a signalu. Doufam, ze to tak pujde i s ostatnima 😅 a taky to teda znamena ze od patku uz nejsme v klubu bezzubcu a musime tudiz ukoncit nas urputny boj o ozuzlanou piskotku 😀

Taky jsme zacaly chodit na plavani….uz mame za sebou dve lekce a musim rict, ze na poprve to nebylo zadne velke nadseni, ale podruhe uz se libilo. Taky to bylo asi tim, ze na poprve jsme se musely jit „otuzit“ do vetsiho bazenku coz byla pekna blbost a Marketka zacala ricet pac ji to studilo 😝 tak jsme to podruhe odmitly a uz to bylo lepsi 😉

Jo a jedna mensi perlicka na konec……vcera jsme byly na nakupu a když jsme vjizdely do Tesca tak jsme piply….(uz se nam to minuly tyden nekde stalo tak jsem si rikala aha tak to bude nekde nejaky kod v nektere casti kocarku, který mame ted cerstve predelany na sportak) no nikdo si nevsiml a ja na to během chvilky zapomnela. Po plodnem nakupu jedeme ke kase a jak jsem projela tou branou za kasou a ze jdu uklidit nakup tak PIP PIP….tak si rikam no jo zas ten kocar. V tom se ke mne hrne securitak….povidam mu to vite nam pipa novej kocar nekde tam asi bude zapomenuty kod musime to doma prohlidnout…..nastesti byl rozumnej a nechtel prohlizet celej kocar. Tak jsme vyrazili smerem k domovu ale ještě se stavily v Baumaxu….no tam se to samozrejme opakovalo….ale byli tam sympaticti securitaci tak jsme je rovnou s manzelem pozadali at nam presne tou placackou vyhledaji to místo které pipa at to doma zbytecne nehledame. Tak se na to vrhli a zjistili ze pipa sedacka jakoby zespodu…..tak jsme vyndali Marketku a ze to zacnou prohledavat z vrchu……a ono nic! Prestalo to……tak se na me ten jeden securitak podival…..pak na Marketku a jeji prdylku….a povida……ze by? Tak milej securitak prilozil placacku Marketce na prdku a ono PIP PIP 😀 😀 no jo Marketka mela novy dziny a zevnitr byl na visacce nalepenej kod!!! ……a ty dziny mela vlastne poprve az v novym kocaru takze me ani nenapadlo ze by to bylo něco jinyho nez ten kocar 😅

Jinak jsem se snazila skouknout vsechny vase fotecky a videjka – jednim slovem nadhera - jak nam ty ditka krasne rostou co?

A Inn vsechno nej nej k tem dnesnim narozeninam! 😵 😵

Jo a ještě par aktualnich fotecek...

lucia32
4. máj 2010

Ránko....
Velkým aj malým oslávencom všetko naj 🙂
Inn...happy birthday to youuuuuuuu 😲
Tak pomarančikové videjko skuknutééé, s citrusmi tiež radšej neexperimentujeme 😝 a ostatné fotečky krááásne 😉

lucia32
4. máj 2010

Aspine...ale som sa zasmiala 😀 Dobrééééé 😀
Inak Markétku cmukáme, je to malá modelkovská prdelka...hrnček FP máme i my, najviac sa Natuške páči stláčať noštek a ožužlávať kocky 🙂

sorciera24
4. máj 2010

Súťaž Požužlaná piškóta ( o posledného bezzubca )

Evička
Karamelka
Risko

vsetko naj oslvencom aj ostatnym prajeme 😉

inneska
4. máj 2010

tak z raňajok nezjedol erik ani omrvinku..len trochu čajíku, teraz sa nakojo a spí...ale spodné 3ky má napuchnuté, tak snád skoro vylezú..lebo je teraz dosť umrkaný a len na mne by bol..

lucka, blani, traky, aspi ...dakujem za gratulky 😵 😵 ivka, suproš básničky, mooc dakujem 😵 😵 😵 😵

aspi...krásne fotečky 😵 😵 malá je roztomilá...no a to s tým pípaním 😀 😀 😀 😀 😀 😀 toto keby chcel človek yvmyslieť, tak nevymyslí 😀 😀a gratulka ku zúbku, aj k bababa a bebebe 😵 a u nás je plávanie horšie a horšie..ale začali sme sa potápať, tak si myslím, že je to preto...aj dnes ideme, tak sa ´teším´ 🙄

lucia32
4. máj 2010

Adka...to isté máme doma i my, kedže máme postielku prisunutú k posteli a madrace máme na jednej úrovni malá sa vždy v noci pregúla až ku mne a spíme spolu...myslím, že sa jej nepáči madrac s kokosovým vláknom, my máme pružinové a do toho sa " zahlóbi " a pekne si hajkáááá...vytiahnem ešte svôj starý molitanový madrac a vyskúšam či je to madracom? 😝 😀
Teda ja to momentálne neriešim, hlavne, že spí...ani jedno moje dietko s nami nikdy nespalo, teda myslím, ked už boli staršie...pomaly do roka obaja spali v kočiari, v postielke nechceli...potom asi do 2 r. v postielke a potom už sami v detskej izbe na velkej posteli....
Musíš si učiť prioritu...chcete sa vyspať alebo v noci riešiť kto kde má spať...myslím, že ešte sú malinké a nemajú na to rozumček, chcú byť hlavne s maminkou....

majkas
4. máj 2010

ahojte,

velka gratulka Inneske 😵 vsetko najlepsie, veeea zdravicka, este viac lasky, vela radosti z Ericka a krasnu rodinnu pohodku 😉

a samozrejme aj dnesnym vymesacnikovym oslaveyniam vsetko naj 🙂

aspin, mala je rozkosna, kvietky ma asi v oblube. a kukla som aj videjko, nevypadne vam Marketka z postielky? uz to ma skoro po pas by som sa uz asi bala

a karamelka s papanim vpredu ako vzdy, pomaranc jej zjavne chutil 😉

my citrusy skusime az po roku pre istotu. alezato jogurty nam zachutili, sice vzdy je biely niecim ochuteny ale pekne papka. dneska som je tam dala lyzicku domaceho jahodoveho dzemu, to ste mali vidiet ako otvarala pusinku 🙂
a super linky na tie torty k 1. rocku asi aj my potom spravime, aj ked ja bolo pisane v tej teme tak ja si tiez myslim ze po prvom roku uz mozu deti okrem najvacsich alergenov vsetko tak ako dospelaci, tak asi aj keby si dala trosku z nejake piskotovej torty nie cokoladovej tak by to bolo v poho. ved este uvidime

chystam sa opravit tamarke jedny saticky co som kupila z bazaru, su tam take zasednute maslicky tak som kupila novu stuzku a treba to popresivat a sa mi nechce....

lucia32
4. máj 2010

Aspi...ja hlava maková...gratulka k zúbčekom 😀
My od včera blabtáme ľeľeľeľe...rozkošnááá, mnam-ham 😀

aspine
4. máj 2010

luci diky 😵
nastesti pipaka nezjistili v tom Tescu protoze kalhoty byly od Cherokee a to nevim jak bych vysvetlovala ze jsme je neslohly 😀

jo jo s hrncem si hrajeme kazde rano v posteli kdyz chceme jeste chvilku spat 😉 ma v nem narvano spoustu hracek 🙂

lucia32
4. máj 2010

Videjko skúknuté...akokeby som videla našu prdolku...tie detičky sú si tak podobné 😵

aspine
4. máj 2010

holky diky diky 😵

majkas neboj tohle je postylka u nasich takze na ni porad vidime a hlavne tady Marketka ma sve prednesy tak aby ji bylo dobre videt 😀 Doma mame postylku uz uplne dole 😉

ojojoj to je smradek.....Marketka vytvorila hodnoty....takze jdem prebalit a snad spinkat......dneska uz pretahuje. tak ja se za chvili vratim 😉 paaaaaa

majkas
4. máj 2010

aspi, to jepotom jasne ze ju musi byt dobre vidiet 🙂

som sa este chce pochvalit ze som si konecne kupila plavky 🙂 v tecsu maju po 4e za jeden diel a mozte si nakombinovat aj velkosti a strihy z podprseniek aj z nohaviciek. a kupila som si aj pare a zladeny klobuk vsetko spolu za 20e tak sa vytesujem 🙂 \

no idem uz asi pracovat ale zbezne kuknem, necham comp zapnuty 🙂

blani2
4. máj 2010

ahoj nově příchozím 😉

Aspi, Markétka je nádherná, ty její kukadla!!! 🙂 gratuluji k zoubkům a baba bebe, Pěkně ji pusinka jede 😀
Lu, Natálce k lelele a mnam ham 😀 jo a napsalas to skvělě k těm prioritám při uspávání 🙂
Maji, tos udělala bezva nákup. Budeš kočka 😉

Kubulka usnul, já jsem dala vařit oběd a teď si chvíli vyhodim nožky s knížkou. Tak zatímmmm

aspine
4. máj 2010

tak jsme přebalily, napapaly a spíme 😵 jdu něco dělat 😝
člověk by si šel taky dáchnout, ale musim vyuzit chvili kdy mam volne ruce 😀 mamka otrok 😀 😀

majkas super kup 😉 vcera mi taky prisly plavky, ale hned jsem je poslala zpatky 😀

blani diky 😵

inn drzim palce na plavani....at se to zlepsuje a Erickovi se libi 😉 no sama jsem zvedava co bude mala delat az se zacnem potapet....to asi bude taky eee 😝

lucia32
4. máj 2010

Blani...to mnam ham robí maminka 😀 Ale dakujeme...

majkas
4. máj 2010

to je ale nacasovanie, posledny sev a Tami sa zobudila 🙂 ideme sa hra, papa

blani2
4. máj 2010

Lu 😀 ahaaa

vendulacky
4. máj 2010

ahoj kočičky 🙂

tak se zase hlásím do služby, emuch ještě spinká, tak honem využít...

V první řadě bych chtěla poblahopřát innsece k jejím dnešním narozeninám, hodně štěstíčka, zdravíčka a radsti s eričkem. Cmukám..

Dneska je venku fakt hnusně, takže se upíchnem doma, aspoň něco udělám, už mám vyžehleno..teda první půlku🙂
O víkendu jsme byli v zoo na zvířátkách, pokusím se doložit fotodokumentaci a konečně přidat pár nových fotek.
Jinak zítra jdem taky plavat, musím říct, že do minule byla emma ukázková plavčice, na potápění si jí instruktorka brala jako vzor. Měli jsme profi focení a emča e snad lekla podvodního vetřelce s fotoaparátem nebo jsem jí tam chuděru dýl přidržela, aby se foto jo povedla a spustila takovýho povyku...pro nic 😀 Když se uklidnila, zkusila jsem se potopit (vždycky než se potopí dítě se potopí maminka) a emča vytušila, že jí budu chtít zas ponořit a ječela ještě ani nebyla pod vodou. Takže myslím, že s potápěním je konec, uvidíme jak se bude tvářit zítra, ale tuším, že už má blok. Takové zkušenosti tam má více maminek, že najednou prostě vlak nejel, možná to souvisí i s věkem, když dítko dozraje do určitého věku, tak dá prostě hlasitě najevo, že tohle teda už ne...

Ha, už na mě houká chůvička 🙂 Tak já vás trochu dočtu a pak ještě napíšu..
zatím

lucia32
4. máj 2010

Venduš...zdravíčko...dáme kafíčko? 😀

samayka
4. máj 2010

ahojky

ineskáááá - ššššeeeecko naj naj naj už máš v eričkovi, tak ti prajem aby si z neho mala ešte ovela viac radosti a spokojnosti ako doteraz 🙂 cmuuuk aj od sýkrky - ktorá hajááááá 😉

jajona
4. máj 2010

Ahojte,

oslávencom prajeme všetko dobré a veľa slniečka... Inn, jasné, že aj Tebe 😵

My tiež spinkáme, ale dávam tomu ešte zhruba pol hodinku.

Včera sme mali dosť zlý deň 😒 Neviem, čo to bolo, ale asi pôjdu zúbky. Matúško spinkal 1 h a aj to na 2 krát. A s jedením presne ako Erik. Nič nechcel, len potom večer sa celkom fajn napapal. Dnes to už vyzerá lepšie.

Pomaranče a iné podobné ovocie som nedávala ani ja. Stále sme na jabĺčku, hruške a banániku. Potom keď v záhrade začne všetko zrieť, tak to samozrejme rozšírime.

Tie, čo ešte kojíte, tak koľkokrát za deň? Myslím, keď je taký obvyklý deň, žiadne chorôbky a tak...

jajona
4. máj 2010

jaj a zabudla som, včera som dala na FB fotky, tak ak chcete, tak si mrknite

katica5
4. máj 2010

ahojte vsetko naj oslavencom malym aj velkym 🙂
citrusy my uz davame Max moc nechce nase ovocie

jajona
4. máj 2010

traky: dedko s babkou nejakú objednali, tak uvidíme.

inak trojkolku, takú motorku máme, ale bude mu až neskôr, lebo sa nedá tlačiť. tam už musí ťahať on

lucim
4. máj 2010

ahojteeee, mam chvilku ore seba, chlapi sa kocikuju, je tu niekto? 🙂

jajona
4. máj 2010

sem-tam nakuknem

jajona
4. máj 2010

lucim: ako sa mávate?

ani3012
4. máj 2010

ja som tu ,ale doma je plno,takže nemám čas

traky- s tou babou som dnes hovorila,mne ju núkala za 30 eur.Je bez tašky a aj držiaka na flašu

lucim
4. máj 2010

aspi markytka je nadherna, uz je to velka slecna k zulibani, krasne rozprava 🙂 😵 😵 a historka s pipanim je perfektna, som sa dlho tak nenasmiala 😀 😀 😀
lu, tak aj vy uz ste kecalkovias? vyyyyborne, cmuk natynke. 🙂
jajo, idem ti okuknut fotecky ......
majka, saticky su uz dokonale? chceme vidiet foto na modelke. 🙂
ven, tak emca teraz nemusi byt potapac, moze byt aj labut, ked tak velmi chce. 😀 a rev v bazene, to mi nieco pripomina, ale to bolo daaaavno. 😉 to prejde.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre