Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

inneska
18. jún 2010

u nás mierne pod mrakom, oskar sem tam vykukne 🙂

inneska
18. jún 2010

@nykyta ránko aj tebe...a čože dvojmo?? 😀 😀

inneska
18. jún 2010

nyky, my sme od 6 hore..o 9 zalomil a spinká...

lucim
18. jún 2010

moooorning 🙂
tu je este krasne slnieckovo ... ale v dialke vidno oblaciky ... ja chcem pekneeee, a hlavne na zajtrajsiu opekackuuuu 🙂
brusi malej krasne chuti ... u nas podobne, tiez musi matko kostovat, co mam dobreho ... este ze ja moc nesolim. 😉
u nas noc horsia, caste budenie, pocuckavanie, o 4 sme boli hore, davali nurofen, hladali polohu na spanie ... rano som nevedela, kde som, ked zvonila postarka - doniesla siltku macko pooh, nieco na mna hovorila, ale netusim. 🙂
teraz tu mam vesele lasujuce babo, ocucavajuce kable. 🙂

nykyta
18. jún 2010

aha,ze dvakrat mi poslalo prispevok 😀 😀 😀 😀 😀 no pc uz zacina haluzit 😀 😀 😀 😀 😀 😀

nykyta
18. jún 2010

@inneska tak to mas dobreee 😉 my spat pojdeme az okolo obeda ☹ ☹ ☹ ☹ jaj vymenili mi dietatko ☹

nykyta
18. jún 2010

@lucim tak to ti nezavidim ☹ ☹ my sme na tom tak isto len bez cuckania ☹ ☹ a mrvi sa furt a polohu nemoze vobec najst ☹ asi mu kupim kompas 😀 😀

inneska
18. jún 2010

@nykyta doobeda nemáme problém zaspať, vždy do 3 hodín od vstávania spí znova...poobede už viac vydrží a večer najviac 😀 neboj, ono sa to spraví..asi má teraz len nejaké obdobie..my máme každý mesiac iný režim...takže stále si zvykám..resp.zvyknem si a potom sa to zase zmení 😠 čo narobím??
@lucim a to vám kedy chodí pošťáčka?? u nás až po 10 😝 u nás bola vcelku kludná noc, rozmýšlam, kolko x sme boli hore..raz, dva krát?? ani neviem..máličko..ale o 6 budíííček 😀

nykyta
18. jún 2010

@brusinka.pusinka karamelka je uzasna 😉 a coze to papaju s tatikom 😉 😉 😕 ale jej smakuje 😀 😀 😀

inneska
18. jún 2010

@nykyta mne to prišlo ako šúlance s makom, ale neviem...mohlo to byť hocičo 😀

lucia32
18. jún 2010

U nás chodí poštárka až o pol 1 😀
Inak včera bol klud, len sme pomastili dasienka gelom, zaspievali hviezdičku a už chrnela 😵 , ale vynechala poobedňajší spánok, tak asi ju už zmohlo 🙂

inneska
18. jún 2010

tak erik sa zobudil, ideme papať a potom na víkend...tak papa moje zlaté, opatrujte a v pondelok sa čítame 😉 papaaaaa

lucim
18. jún 2010

inn vzdy je tu postarka medzi 8 pol 9 ... kedysi sme sa budili v jej case, potom skor, dnes som bola fakt rozbita, ked zazvonil zvoncek. 😒 🙂
nyky snad sa im to spanie zlepsi. u nas bola aj teplotka. teraz je ok .

mu tu musim pustat schnappiho zase. 😀

lucia32
18. jún 2010

@inneska papááá a užite si víkendík 🙂
@lucim tak ukáž toho schnapiho? čo to je? ten guumy macko?

lucia32
18. jún 2010
raona
18. jún 2010

ahojte babule..
posledne dni tu nestiham akosi chodit.. pomaham mm s pripravou na skusky, tak sme vzdy dlho hore, bo sa tu da pripravovat len ked mala spinka.. 😉
no a dneska odchadzame na chatu na Katarinku, kde sme boli aj vlani, ked som bola este tehulka, mozno si niektore pamataju fotky 😉 😉
Okrem ineho su u nas hody, ale to akosi neslavime az tak prilis.. ale vsak v nedelu stihneme aspon hodovy zapas..snad 😉 😉 😉

ani3012
18. jún 2010
brusinka.pusinka
18. jún 2010

Ahojky byli jsme v Mc a u ná podmrakem a jinak Nyky malá jí špenát s těstovinou, my solíme moc málo a tak jí klidně můžeme dát od nás, i když není zub poradí si 😀

adka12
autor
18. jún 2010

tak toto je naša bambulka 4 dni pre prvými narodeninami 😵 😵

adka12
autor
18. jún 2010

a trojkolka od tatíka na narodeniny

nina41
18. jún 2010

Včera sa maťkovi urobili po teličku flaky až vyražky do velkosti 2cm,tak som bola snim poobede u lekarky dala mu od alergie zmizlo to,k večeru sa mu to zopakovalo znovu ,ale mal toho už viacej tak som snim bežala na pohotovosť,dali mu medrol,denerel ,fenistil ,aj čierne uhlie,a doma som ho natrela sudokremom,stale ho to svrbelo tak potom ešte aj krem čo je kiahne a potom zaspinkal,tak mu to zmizlo a dnes sme boli u lekarky,ma dietu,zobrali mu krv ,a ideme na alergologiu

majkas
18. jún 2010

kuk je tu niekto?

majkas
18. jún 2010

@nina41 ninka drzim silno palce nech sa cim skor pride na to ze z coho to ma a nech sa rychlo vylieci

@brusinka.pusinka brusi no normalne si ma navnadila, este hod recpet a najblizsie varime 🙂

a ideme sa aj pochvalit, dneska sme s tamarkou piekli, doobeda nespala tak bola hlavny kontrolor ci dobre robim a este bola najhlavnejsi prisypavac vanilkoveho cukru do posypky 😀 kysnute cesto je podla trakynho receptu, ozaj makkulinke 🙂

majkas
18. jún 2010

@adka12 aj u nas bude trojkolka na narodeniny, aj ked sa uz na nej vozi 🙂 mala je pekna baculka 😉 a ovladace tak to asi fici u kazdeho ale tusim mame rovnake, ten od UPC boxu 🙂

majkas
18. jún 2010

1. dítě - Začínáte nosit těhotenské oblečení, jakmile vám doktor potvrdí, že jste těhotná.
2. dítě - Nosíte své normální oblečení tak dlouho, jak je to možné.
3. dítě - Vaše těhotenské šaty jsou vaše normální oblečení.

Jméno
1. dítě - Studujete knihy se jmény a trénujete vyslovování a psaní kombinací všech vašich oblíbených jmen.
2. dítě - Někdo musí pojmenovat své dítě podle pratety Alfonsie. Můžete to být klidně i vy.
3. dítě - Otevřete knihu se jmény, zavřete oči a přečtete jméno, do kterého se zabodl váš prst.

Příprava na porod
1. dítě - Pravidelně trénujete dýchání.
2. dítě - Nezdržujete se trénováním dýchání, protože si pamatujete, že posledně to vůbec nepomohlo.
3. dítě - Zažádáte o epidurál již v 8. měsíci.

Výbavička
1. dítě - Vyperete, roztřídíte oblečení podle barev a srovnané uložíte do skříňky.
2. dítě - Zkontrolujete zda jsou oblečky čisté a vyřadíte pouze ty s nejtmavšími skvrnami.
3. dítě - Chlapečci mohou taky nosit růžovou, ne?

Starostlivost
1. dítě - Při prvním náznaku zafňukání či zamračení zvedáte dítě do náruče.
2. dítě - Zvedáte dítě v okamžiku, kdy hrozí, že vzbudí prvorozeně.
3. dítě - Naučíte 3-leté dítě jak natáhnout mechanickou houpačku.

Aktivity
1. dítě - Berete dítě na každé cvičení rodičů s dětmi a vyprávění pohádek v knihovně či divadle.
2. dítě - Berete dítě na cvičení rodičů s dětmi.
3. dítě - Berete dítě do supermarketu a čistírny.

Odchody z domova
1. dítě - Když poprvé zanecháte dítě doma s někým na hlídání, zavoláte během té doby 5 krát domů.
2. dítě - Před tím než odejdete zanecháte telefonní číslo, na kterém je vás možno zastihnout.
3. dítě - Zanecháte následující instrukce: Volat pouze tehdy, když se objeví krev.

Doma
1. dítě - Strávíte velkou část dne pouze pozorováním dítěte.
2. dítě - Strávíte část dne hlídáním, aby starší sourozenec nezmáčknul, nestrčil nebo neuhodil toho mladšího.
3. dítě - strávíte většinu dne ukrýváním se před dětmi.

majkas
18. jún 2010

nikde nikoho? tak idem citat knizku
papa

brinzulka
18. jún 2010

ahojte

nina...na Vas sa tolko toho lepi....ja som mimo, ked musim ist raz lekarke, ze sa nieco deje a Ty sa s tym musis vysporiadavat skoro stale....drzim prsty, nech sa pride co najskor na to, co to je.

traktor
18. jún 2010

ahojte, andrejkovi vsetko najlepsie 😵
@lucim tak som vam vybavila pocasie na zajtra, bude krasne a vsetko bude perfektne 😉
@inneska uzite si to 😉

traktor
18. jún 2010

@majkas ste sikulky..tamarka pomaha.. 🙂
@nina41 na vas sa fakt vsetky choroby lepia, tak nech uz ste ok

lucia32
18. jún 2010

Brý večer...naše dietko už spí...už 2. deň vynechala poobedný spánok 😉
@majkas šikulky ste, Tamarka malá pomocníčka, koláčik vyzerá super...cesto od traky som skúšala aj ja, v podstate som robila podobne, len som nedávala ten tuk navyše a veru s ním je to nadýchanejšie, mäkkšie 😵
@adka12 Saška je už velká kočka, máte to za pár...trojkolka krásna 😉
@nina41 heš heš chorôbky, fakt to máte nahnutém samá choroba 😝 , nerozbila si zrkadlo? 😅 😝 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre