Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

katica5
23. júl 2010

Ahojte, dakujeme pekne 🙂 , Matkovi prajeme vsetko naj a aj ostatnym oslavencom minulym aj buducim

lucim
23. júl 2010

aaaaaaaahojte pusky, je tu niekto? 🙂
mne niekto vymenil dieta, dnes poobedny spanok od zlozenia do postele, vycucnutia flase a zaspatia : 5 MINUT !!!! ... spinkal 2: 15 a teraz ulozenie na nocny spanok - flasa + kojo a hajíííí 10 minut 🙂 🙂 🙂 😵 😵 😵 😵 hurrrraaaaaa, kdeze 50 minut a nahanacky skladacky do leziacej polohy, hurrrrrraaaaaaaaaaaa 🙂 🙂 🙂

idem docitat ....

nina41
23. júl 2010

mne dieťa beha po byte spal 10 minut,od 19,30-19,40

lucim
23. júl 2010

ninka uuuuha, to teda moc nenaspal .. dnes je tvoj risko za nezmara duracella? 😉

@lucia32
@ani3012 kocicky, este ze aspoin vy ste si tak pekne pokecali, ked tu bolo cez den hlucho 🙂 lu, pekne oslavy zelam. 😉
@ozi krasne zazitky, u nas podobne, sudokrem frci, a aj ine nezbedy a penazenka moja nova je vyborna hracka, mam tam 2 velke goralky okrem vsetkych moznych zakuti. ..... dodam nezbedne foto este dnes 😵
@samayka prijemny vyyyyyyleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeet 🙂 🙂 🙂
@majkas ako dopadlo bezlepkove kuchtenie?
@zmurkaz zmuuuur tak som rada, ze ste v poriadku a ze aj zuzinka lepsie spinka , hurrraaaaa 🙂

majkas
23. júl 2010

kuk

majkas
23. júl 2010

u nas bol dnes zahajeny neplanovane skory doobedny spanok lebo sme sa vybrali cez celu petrzalku na trhovisko kupit kukuricu a tami mi zaspala v kociku. a poobede uz nechcela spat takze dnes sme sa tiez ulozili bez problemov o pol 8 🙂
aj ked jedno zobudenie uz mame za sebou, normalne plula cumel a musela som jej dat zase prsnik si len tak podudlikovat 🙂

majkas
23. júl 2010

@lucim dobre, chlebik sa celkom podaril aj ked stale snivam ze sa mi raz podari taky ktory sa bude chutovo podobat na normalny 🙂

lucim
23. júl 2010

Matuskovi, maxikovi, Matkejkovi, Lili - vsetko naaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaj 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 a aj vsetkym oslavencom, ktorych som nemenovala, ked som mala na konikovi absenciu, vela lasky a zdravicka 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

lucim
23. júl 2010

@majkas my uz netusime, co je to cumel, uz ho ani spravne do pusy nevie dat, ked ho najde medzi hrackami. 🙂 ale pekne ti tami zaspinkala, aj ked bola zmena, super. maji a ten chcebik - nooooo, budem drzat palce, nech vypatras taky recept .... ten lepok v psenicnej muke robi tu chlebovu chlebovost, ale snad uz pekarky prisli na nejake finty ... zemiak do toho mozes pridat?

majkas
23. júl 2010

hej este som vam chcela povedat ze sme asi zahajili prve obdobie vzdoru alebo co.... naucila sa kyvat hlavkou ze nie nie, najprv si len kyvala na hocijaku otazku a vcera uzk tomu pridala realny odpor,ked som sa jej pytala ze ci ideme na nocnicek, ona ze nie nie, tak som ju zobrala ako vzdy a ona si vobec nechcela sadnut a spustila rev na zachode ze ju cez tie sachty muselo byt pocut az na najvyssom poschodi. a nie nie sa nam opakuje aj pri jedle a prebalovani a pod

maminky co uz mate dve a viac deti radte ci je to ono a jak sa spravne zachovat?

nina41
23. júl 2010

@lucim unas je burka,tu leje ako z krhly,sedime v obyvačke pri sviečke

nina41
23. júl 2010

@majkas naš hryzie a riadne

majkas
23. júl 2010

aj my samozrejme gratulujeme dnesnym oslavencekom a zelame veal zdravicka😉

@lucim mozem, uz som nasla kopu receptov len to musim skusat. a uz som nasla aj taky clanok ze je uplne jedno co tam dam myslim aku muku, ze dolezite je najst ten spravny pomer medzi tuhymi/sypkymi surovinami a tekutymi

lucim
23. júl 2010

majka aj my mame nieco ako vzdor, zatial sa to prejavuje, ked chce ist niekam kde ja nechcem, alebo ked chce okamzite vziat na ruky.... normalne vvymyslel novy zvuk na revanie do toho .. take kratke dedededede .
maminy, fakt, ako sa zachovat? mam pocit, ze skusa hranice ...

majkas
23. júl 2010

@nina41 a to len tak hocikedy ci len ked nie je po jeho?

majkas
23. júl 2010

@lucim aj u nas je rev ked ju hned neberiem na ruky ale to uz bol aj predtym a taky "naozajstny na nervy" 😀
a zase trosku pozitivneho tam mas, ved si pridal nove "slovicko" 😉

lucim
23. júl 2010

@majkas 😀 😀 😀 aspon nejaka utecha 😀 a fakt mas pravdum, ja uz chlebik nerobim podla receptov, ale proste kuknem do suflika, nieco namiesam, skontrolujem konzistenciu a peciem ... a ty uz mas tu pekarnicku? ktoru nakoniec?

majkas
23. júl 2010

este nemam, cakam az to budeme mat potvrdene od gastrodokiho. som predcasom pisala ze ked som bola na konzultacii k vysledkom tak este nemal tie z krvi a bez toho mi vraj nemoze stanovit diagnozu. aj ked vsetko tej celiakii nasvedcuje.
no a ja som bola blba ze som neskocila pre vysledky k obvodacke lebo tie by uz mala mat u seba, aj ked zaujimave je ze su negativne, aspon tak mi povedala sestricka do telefonu pred tym gastro vysetrenim. ale sak aspon budu dvoje vysledky na porovnanie.

majkas
23. júl 2010

a inac zatial co som piekla chlebik tak to cesto bolo podstatne riedsie ako normal kysnute, neviem si predstavit jak sa z toho daju tvarovat rozky a pod

nina41
23. júl 2010

@majkas hryzie ked nieje po jeho,ked mu chlapci niečo nechcu dať

nina41
23. júl 2010

@majkas a bola si aj na gastre na tej hadici ,mne tam zisťovali či niesom alergicka na lepok

majkas
23. júl 2010

@nina41 hej, ved z toho mi vysli vysledky "podporujuce diagnozu celiakie" a preto som aj presla na bezlepkovu stravu

lucim
23. júl 2010

maji - cesto treba dosypat alebo doriedovat , ked sa pecie chlebik ... musi mat tu cestovu nelepivu konzistenciu, inak sa dobre neupecie, alebo prepadne, alebo je ubity .... rozne suroviny sa mozu tvarit rozne vlhko, aj ked zakladny pomer musi byt.
budem drzat palce , aby boli vysledky co najlepsie, aj ked - ak by ti prospievala bezlepkova dieta , mas to uz zmaknute. 🙂

lucim
23. júl 2010

ninka, uuuha, aj to boli, ked uhryzne? to som rada, ze to nasho zatial nenapadlo a dufam ani nenapadne ... zatial sa pohryzol len sam ... okusoval rukav na svetriku a zrazu plaaaaac ... a pod manzetou odtlacky zubkov 😀 😀 😀

majkas
23. júl 2010

luci sak uz mi aj jeden prepadol a to som ho robila presne podla navodu na obale
a jeden z hotovej zmesi sa vobec neprepiekol, robeny tiez podla navodu na obale a cesto bolo nenormalne huste

lucim
23. júl 2010

takze sa ti potvrdilo na vlastnych chlebikoch, ze dosypavat alebo doriedovat ... 😖 sama si neskusala urobit bez polotovaru?
linky su urcite vtipne, ale dnes mi ide net zase lenivo, tak ani len nekliknem. 😒 😉

nina41
23. júl 2010

@lucim ked uhryzne ostavaju aj otlačky zubov ,unas je stale burka

lucim
23. júl 2010

maji - tu tento tam par ludi pochvalilo .. je to taky klasikus zakladny recept, len menej mlieka, viac vody tam je ... http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3690

majkas
23. júl 2010

@lucim sak linky neujdu 😉

a hej piekla som aj z muky bezlepkovej aj ked vlastne aj muka je uz taky minipolotovar lebo je namiesana z inych veci

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre