Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

traktor
26. júl 2010

@majkas daleko ci blizko hlavne ze vysiel..neboj, este bude 100x lepsi ako kupeny 😉 ..my dnes len doma, smekreslili, hrali schovku, nahanacku..u nas tiez rozne slova..mna vola mama a simonke hovori mama mititi mititi..tak mäkko to hovori..a stale ju tak vola..tak skumamam v akej reci sa povie simonka takto..

majkas
26. júl 2010

@lucim nie este nemam, chystam sa tento tyzden k mojej obvodnej aspon po tie povodne vysledky nech mame na porovnanie
a dakujem

majkas
26. júl 2010

@traktor to urcite bude kedze toto sa kupit neda 😀 😉

a s cim si kreslite? normal drvene farbicky ci viskovky? vie si to uz udrzat v rucke a pritlacit na papier?

lucim
26. júl 2010

traky hihihiih mititi je tiez dobreeeee 😀 😀 😀
mna matko vola mama, ked ma hlada, ked len idem okolo tak som MAM ... a u tata opacne, stale je TA, a obcas si zasluzi TATA alebo tato ... ale pozor .... TÁTA je hojda (cáca podla susedy) a TETY su kvety, a toto a tu, tam je normalne ukazovacie zameno 😉 .. a brm brm je macko a brrrrrm je auto. a tak .... vasko sa mi smeje, ze mu rozumiem len ja. 🙂

inak - ste tu riesili tie vianocne darceky - pisem si : kresliaca tabulka, naradicko ... 🙂 😵 😵 aut je u nas zaparkovanych uz celkom dost. 😀 vyklapaciu tatru s formickami sme dostali ako poslednu, vcera sme sa naucili odistit poistku a vyklapat futbalku z vlecky. 🙂

traktor
26. júl 2010

@majkas 😀 ..a kreslime perom, ceruzkou..je mu jedno cim.... 😉 len co vidi na stole, hned sa vrhne a kresli...teda carbanicky ale ide mu to ..a potomma tu tabulku..myslim, ze som tu dnes davala foto, a na tu si tiez velmi rad kresli
@lucim no..ale on je to vzdy povie aj s tym mama... 😀 ..ze mama mititi mititi...ja som len mama, a tato je tato, tety su teta, psik je havo...ale aj na kona to povie 😀 ..auto je brmbrm...a ked nieco urobi zle, alebo vie , ze to esmie a aj tak to chce vyskusat tak pokrci noskom, vyceri zubky a tak divne sa zasmeje...ze nehreste ma...a potomvie este naschval plakat..mu poviem plac a on place 😀

traktor
26. júl 2010

@lucim kresliaca tabulka je super, sme kupili tesco znacku , za necele 2 eura, a je aj dost velka , ma aj 2 peciatky...inde stoji ovela viac...a naradie je tiez super 😉

majkas
26. júl 2010

no vyskusam aj ja dat jej do ruky farbicky ci s tym bude vediet kreslit

a vy ste sa pekne rozrozpravali, u nas len ma je mama, se tam povie cele ale vacsinou len ma, ocko je ťaťa, potom este dava ďaďa ale to neviem co je, auto je tiez brmbrm, a zima vonku je brrr (to rano vzdy ked otvaram okno 🙂 ) a este ked jej chuti tak povie mnam, ked nie tak len pluje 😀

majkas
26. júl 2010

este som zabudla ze zachod je ba, to ked vylievame nocnik tak jej stale hovorim ba aby to nechytala tak teraz mi ukazuje ba 🙂

traky jaku kresliacu tabulku? idem pozriet dozadu

traktor
26. júl 2010

tu 😉 mame ju uz dlhsie...a odkedy sme ju kupili tak sa s nou kazdy den hra..som to tu spominala uz davnejsie

majkas
26. júl 2010

nezaregistrovala som, ale dobry napad
a kolko to asi stalo? hovoris ze je to tesco vyrobok? to by nemuselo byt drahe

lucim
26. júl 2010

traky ja si pamatam a v obchode ju vzdy okukujem, ze to kupime, my perom len obcas nejaku ciaru, radsej stukame vypinacom, pastelky u doktorky chcel len cmulat, co som nedovolila a hadzat o zem, doma mam len fixky a vodovky, na to som este nemala odvahu 🙂
a nevadi, ze simonka ma v oznaceni mama, matko ti uz rozlisuje pohlavia 😀 😀 😀

lucim
26. júl 2010

do dvoch evry 😀

traktor
26. júl 2010

@lucim lucim presne do 2 evry 😀 ..neviem ci to akcia ci nie..ale asi nie, ked tam nic take nebolo napisane, a bolo to v krabicke ze tesco.. 😉 ..vodovky sme neskusali ani mi..mam dost ked papa a vsade to je, lebo pri tom keca a tym padom aj prska 😀 ..a fakt sa s tym zahra a este ked sa nauci, ze sa to da tou packou zmazat..to je radost..teda ked sa to podari, lebo to ide tazko a ked nejde tak musi mamina a aj vtedy je radost

majkas
26. júl 2010

sorry ze tak oneskorene furt reagujem ale kukam recepty a diskusiu na celiakia.sk
nasla somuz aj na parene buchty, a hovorim ze to jak naschval ked sa naucim robit tie trakyne dobre lepkove, akoze zvladnuta kuacharska maturita tak si ich uz nemozem dat 😒 🙂

a tu tabulku pojdem asi zajtra okukat lebo niekedy uz neviem jak ju mam zabavit, tolko ma tych hraciek ze asi az prilis vela a nevie si vybrat alebo co

lucim
26. júl 2010

my sme dnes malovali ribezlami po dlazke, aj to sa pocita? 😀 😀 😀

traktor
26. júl 2010

@majkas to poznam..matka uz tiez nebavia velmi tie klasicke hracky...ale k tabulke sa vracia stale..zatial..a miluje ked mu do skatuliek nieco dam..a on tie skatule moze otvarat..od topanok, od prstienka..skratka rozne krabicky..ale zatial sa vzdy nieco najde , s cim sa moze hrat, tak je to v pohode

traktor
26. júl 2010

@lucim 😀 😀 😀 😀 pocita ..

lucim
26. júl 2010

majka u nas teraz zacali frcat vkladacky, ale mamina musi pomahat a ukazovat co kam vlozit a pristrcit. a este pohariky, co sa do seba zasuvaju a kruzky na navliekanie. .... a dvdcka pusta a vsetky gombiky a ovladace ... niekedy to na infarkt, ked sa neda ist von a vsetko stuka, zapina, vypina a na kazde hlasi Neni. 😉 a este sme sa vratili k staronovej hracke - plastova flasa - teraz srobujeme uzaver. 😉

majkas
26. júl 2010

luci aj vy? u nas to bolo po kuchynskej linke 😀

traktor
26. júl 2010

@lucim 😀 😀 😀 toto aj mi..a musi v nej byt trosku vody..potom sa pokusa napit, cely sa oleje a je s toho nestastny..potom prezliekame a zas odznova.. 😅 ..tak teraz flasky hned vyhadzujeme...naco drazdit

majkas
26. júl 2010

@lucim u nas tie vkladacky tiez ficia ale nebavi ju to velmi dlho, najme ked sa jej zoparkrat nepodari prestrcit kocku tak je hned nazlostena a hodi s tym....
jedine co ju zatial neomrzelo su ovladace od telky,uz si vie prepnut kanal a stisit hlasitost do nuly 🙂

majkas
26. júl 2010

juj batt urcite su krasne ale popozeram zajtra, idem uz spat lebo mi klipkaju oci

dobru noc maminky kamosky 🙂 😔

lucim
26. júl 2010

traky ked bolo tak horuco, tak sme trenovali pitie z plastovej flase a pohara,. to bolo radosti a olievania ... a nemusel sa prezliekat ... teraz si dam bacha, aby bola prazdna, ked sme dnu 😀 inak - chcela som mu to ulahcit, ze mu dam malu plastovu flasku, ale to nie je ona, musi byt veeelkaaaa 😉
batt idem kuknut 🙂

lucim
26. júl 2010

batt krasne fotky 🙂

traktor
27. júl 2010

Dobre ranko 🙂 , dnes je utorok 27.7. ,narodeninky oslavuje nase slniecko od
@brusinka.pusinka Simonka
Karamelka sa narodila o dva dni skôr ako maminka čakala a mala 2950 gramov a dlhá bola 47 cm
https://www.modrykonik.cz/fotoblog/brusinka-pus...

Meninky oslavujú:
SR:Božena, Gorazd, Pantaleon
ČR:Věroslav, Aurel, Aurelián, Bertold, Bertolda, Pantaleon, Zlatomír
Karamelke k 1 rôčku gratulujeme a posielame sladku pusu 😵 😵 a maminka nech o tejto fešande niečo napiše 😉

**********************

VTIP :Viete preco vši nesvietia?
Pretoze v romskej osade by to vyzeralo ako v New Yorku.
****
Ide farár na bicykli a zastaví ho policajt:
- No pán farár a kde máte prilbu?To bude pekných 50 €...
- Ale ja prilbu nepotrebujem, mňa ochraňuje anjel strážny.
- Aha..?! Takže ste na bicykli dvaja, tak to máme 100 €..!
****
Na Sibíri žil dedo s troma synmi.
Mali malý drevený domček a v maštali jednu kravičku.
Raz našiel dedo kravu zdochnutú a začal zúfať:
Ako sa teraz uživíme, nebude mlieka, masla ani syra na predaj.
A obesil sa.
Nájde ho prvý syn a začal zúfať.
Čo si počneme, ako sa uživíme, krava nám zdochla a náš dobrý otec sa nám obesil...
Povedal si, že sa utopí.
Došiel k rybníku vyrúbal do ľadu dieru, ale vtom sa vynorila vodná víla a vraví:
Iľja, poznám tvoje trápenie, ale ak sa so mnou 20x pomiluješ tak ti pomôžem, ale ak to nezvládneš utopím ťa.
Iľja súhlasil a pomiloval ju prvý, druhý až deviaty raz, ale na desiaty sa už nezmohol a víla ho utopila.
Čoskoro našiel jeho telo druhý syn a začal zúfať.
A povedal si, že sa tiež utopí.
Tiež vyrúbal dieru na rybníku, ale znovu sa vynorila vodná víla a povedala:
Serjoža, poznám tvoje trápenie ale ak sa so mnou 10x pomiluješ tak ti pomôžem, ale ak to nezvládneš utopím ťa.'
Sergej súhlasil. Ale skončil vyčerpaný pri siedmom raze a víla ho utopila. Keď našiel mŕtvoly bratov i tretí najmladší syn nenapadlo ho nič rozumnejšie ako sa ísť tiež utopiť.
No a z rybníka sa zasa vynorí vodná víla a vraví:
Sáša, poznám tvoje veľké trápenie ale ak sa so mnou 5x pomiluješ tak ti pomôžem, ale ak to nezvládneš utopím ťa.
Sášovi sa ale jej návrh veľmi nepozdával nuž povedal:
A mohol by som sa s tebou pomilovať aj 10x?
Ale áno, - so záujmom živo odvetila víla.
No a mohol by som aj 20x?
Ale samozrejme drahý Sáša. - odvetila už celá rozradostená víla.

A NEZDOCHNEŠ AKO TÁ KRAVA ?
****
Príde Mara na vlakovú stanicu po plastickej operácií tváre. Pyšne sa pýta pokladníka:- Tak čo si myslíte, koľko mám rokov?- Čo ja viem takých 25? - odvetí pokladník.- Neuhádli ste! Mám 48 rokov. - teší sa Mara.- Ale veď predsa vyzeráte na 25? Tak, ako je to možné?- Viete, som po plastickej operácií.Mara si kúpi lístok a nastúpi.
Zrazu uvidí vo vlaku starého deduška, tak si pomyslela, že sa ho skúsi opýtať, koľko má rokov. Príde k deduškovi a pýta sa:
- Deduško, povedzte mi, koľko myslíte, že mám rokov?
- Joj dievča, ale to ináč musím zistiť. - odpovie deduško.
Zalezie je pod tričko a začne jej ohmatávať prsia. Po dlhšej úvahe usúdi:
- Vy máte 48 rokov, že?
- Och deduško, uhádli ste. Ako ste to zistili?
- Stál som za vami v rade na lístky. - vysvetlí deduško.

brusinka.pusinka
27. júl 2010

MOC předem děkujeme všem , a napsat něco o naší milované rošťaandě 😀 😀 😀
Je to prostě živé,zdravé , milé a učenlivé dítko, však průběžně se o ni vypisuji 😀 😀 😀 a děkujeme že nás Tety koníkovky čítají 😉 😉 😉 Všem posíláme sladkou pusu 😵 😵 😵 😵

traktor
27. júl 2010

@brusinka.pusinka no hotova velka slecna 😵 😵 este aj prstienok ma 😀 😉 ..a ta torta je kraaaasna 🙂

brusinka.pusinka
27. júl 2010

@traktor děkujeme a prstýnek má už týden pořád ho nosí , no když má maminka musí mít i Karamelka 😀

zaba2707
27. júl 2010

dobre ranko slnecnice tak Simonke este raz vsetko len to naj a od Fifa velky cmuk

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre