Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

lucim
12. okt 2009

mia tak to si viem predstavit, ked si sa v praci zjavila,. tu ulavu na tvarach, ze im to da niekto do poriadku 😀

simonito
12. okt 2009

aspin.....no super 😵 😵 😵 .....tak ted už Markétku tak neolizuj 😀

....a krásnou sladkou noc všem 🙂

josifek
12. okt 2009

Lu jojo a supr obídek s řídou bo třeba projednat plno věcí ale on je fajný 😉
Děvčátka nechce někdo také péct my už máme 😀 😀 😀

luxusní minirohlíčky

POTŘEBNÉ PŘÍSADY

TĚSTO -500 g hladké mouky, 1 kostička droždí, 250 ml vlažného mléka, špetka cukru, 150 ml oleje, sůl. NÁPLŇ - šunkový salám, suchý salám, Niva. Žloutek na potření, kmín na posypání.

POSTUP PŘÍPRAVY

Do části vlažného mléka se špetkou cukru rozdrobíme droždí a necháme vzejít kvásek. Ten přilijeme do mouky, přidáme ostatní přísady a důkladně vypracujeme vláčné těsto. Necháme vykynout.
Vykynuté těsto rozdělíme na 5 dílů. Z každého dílu vyválíme kolo, které rozdělíme na osminky. Na každý kousek těsta položíme nejprve 1/2 kolečka šunkového salámu, na to kolečko suchého salámu a navrch hromádku nastrouhané Nivy. Zabalíme do rohlíčku, začínáme širokou stranou těsta, cíp necháme pod rohlíčkem, aby se nám při pečení nerozbalil. Potřeme žloutkem a posypeme kmínem
( nebo mákem ). Upečeme dorůžova.
NEMÁ CHYBU !!!
Rohlíčky můžeme plnit i jinými surovinami - např. zelí+uzené maso ; špenát s česnekem ;
Rohlíčky je možné plnit i sladkými nádivkami ( pak tolik nesolíme těsto a dáme víc cukru ) - např. tvaroh, mák, povidla, ořechová nádivka, jablka, puding, ...

lucim
12. okt 2009

simi pozdrav svojich zlatych drobcov: 😵

majkas
12. okt 2009

idem hajat
dobru nocku vsetkym 🙂

josifek
12. okt 2009

Simi dobrou nocinku a cmuky pro malé 😵
Majky i ty sladké sníčky a cmuky 😵

lucim
12. okt 2009

majka paaaaaaaa cmuk tamuske 😵

josifek
12. okt 2009

Také jdu do hajan upečeno navařeno a teď do spršky okoupati vodičku a kuknou do pelechu zda tam je teplíčko tatka už chrní 😀 😀 😀 .D
Dobrou nocinku všem a sladoulinké snílečky 😀 a všem mrňouskům boštěk 😵 😵 😵 😵 🤐

lucim
12. okt 2009

dobru mia 😵

lucim
12. okt 2009

recept mam uz ulozenyyyyyyyyyy 🙂

aspine
12. okt 2009

simo nebudu 😉 😀

dneska rano jsme spinkaly az do jedenacti 😀 ze bylo venku hnusne nam tudiz bylo uplne jedno 😀
no a ted od osmi zase hajame takze super. jo a uz ji o pulnoci nebudim a zkousim kolik teda vydrzi 😕 no zatim pruzkum dopadl docela dobre....budi se kolem pate jednou i seste rano 😉
doufam ze ji tohle hezke spani vydrzi 😵

tem co jdou zalehnout preji taky sladkou noc.....pryc se soli! ....i kdyz je nad zlato 😀

traktor
12. okt 2009

vsetkym co isli spat dobru, ja som poupratovala farmicku, zasadila...este daco pokukam a uvidime co dalej.... 😀

traktor
12. okt 2009

recept poznam fakt je to dobre...ja pouzivam polohrubu muku- a cesto mozte potriet aj kecupom, moze ist aj salama / sunkova , sunka/ platkovy syr, kukurica....a ja niekedy nerobim rohlickyale stocim do zavinu a len krajam.... 😉

lucim
12. okt 2009

aspi tak to mate fakt vyborne spanie 🙂
traky ja som na farme tak poupratovala, ze tam zrazu vyslo miesto na dom, tak som ho kupila ... keb to slo tak aj v zivote 🙂 😝

inneska
12. okt 2009

kooonečne spiiiiiiiiiiiiiiiiimeeeeeeeeeee 😀 😀 😀 ja neviem čo si toto zase zvykol 😝 sa na mňa vyškieral od ucha k uchu...a ešte som rýchlo sadila soju 😝

a dobrú noc babulky 😉

aspi...gratulkaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa k výsledkoooom 😵 😵 😵 moc sa teším s tebou 😉 😉 😉 😉

lucim
12. okt 2009

traky mas to tam pekneeee, urcite maju tvoje zvery aj cedulky s poradovym cislom 😀
inn kto je maslo?

inneska
12. okt 2009

ja si šetrím prašulky tiež na nejaký domček 🙂

zaba2707
12. okt 2009

dobry vecer zienky 🙂 to pocasie je hruuuuza dnes som myslela ze vonku odmrznem a ze nas odfuci aj s mm aj s kocikom a drobcom 🙂

co mame noveho?

inneska
12. okt 2009

jáj, zabudla som na to maslo...netuším, ale tiež mi pred pol hodkou písal, že či nepopíšeme...tiež som si ho fukla do priatelov...no ešte že som mu neodpísala 😝

pozerám keby bolo keby...a práve tam bola antolská 😀

zaba2707
12. okt 2009

maly asi pred 40 min. zabuval ja som vas trosku citala a idem pracovat ... zasa to moje uctovanie 😒

traktor
12. okt 2009

lucim uz ich pomaly nemam kde davat 😀 😀 😀 , ked ja furt na nieco utratim peniaze a nemam potom na rozsirenie...a dom? tak ten budem mat ked vy uz budete mat extra super perfis vily....mozno ja sa potom zmozem aspon na tu stodolu....no skratka ja nemozem mat prachy ani akoze bo hned vsetky oplieskam 😀 😀 😀 😀

lucim
12. okt 2009

inn aha, takze ani ty ho nepoznas .... idem ho ignorovat. kto vie kde sa na nas dostal ...

cau gabizabi 🙂

traktor
12. okt 2009

zaba aj u nas pocasie ..fuuuuuuuuuuuuuuj zima, leje...a sme kukli pocasie tak hlasi aj mrznutie, obcas sneh...hned som vybrala bundy a skusala ci su nam este dobre..... 😀 😀

traktor
12. okt 2009

lucim aj ja som ho ignorovala, pisal ci si nemozme popisat,pisal aj zuke...asi nas ma vsetky...tak nechsi trhne, ked nevieme kto to je....

zaba2707
12. okt 2009

ahojte, no my mame zimne veci popripravovane len krpec je v celku este maly do nich 😀 ale to je vzdy lepsie ako by mu mali byt malinke 🙂

inneska
12. okt 2009

traky... 😀 😀 tie akože peniaze 😀 😀 ale hlavne že postupuješ v leveloch 😉 a kto je zuke?? 😕

žabka...ja som chcela dnes na poradňu ísť, ale som si to rozmyslela, bo od rána lialo...tak ani neviem, či bola zima alebo nie 😀

lu...a máš ho už ako priatela?? 😅

zaba2707
12. okt 2009

a ja sa vam tiez ospravedlnujem ze nereagujem na facebook velmi sa v nom nevyznam a zatial sa ani nechcem lebo ked vidim ako vas chytila ta farma 😀

zaba2707
12. okt 2009

inn - no pekne to nie je bohvieco ... ja sa na tu najblizsiu poradnu moc ani netesim ... budu nas uz aj ockovat 😒

co mam kupit domov malemu pre pripad ze budeme teplotkovat ??? radte mojky tie co to uz mate za sebou

traktor
12. okt 2009

zabaani ja sa nevyznam...obcas daco postlacam...daco sa prihodi, daco odide...super 😀 😀 😀 a in zuzkanesticka...mne obcas vyskocia pismenka...ze setrim..... 😀 😀 😀

inneska
12. okt 2009

volala mi švagrina, že boli za fararom ohladom našeho krstu...že neni problem, ale že si máme doniesť papier od našeho dubnického farára, že mu povoluje okrstiť erika(kedže sme z iného okresu, aby mu to náhodou niekedy nevyčítal, že okrstil ovečku z jeho košiara)...tak musím ísť to vybaviť 🙄 no počuli ste to?? 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre