Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

ozi
21. mar 2010

u nás dnes aj poprchalo 😒 , aj tak sme nemohli von,

zajtra ideme na genetiku, kvôli amniu nás museli automaticky zavolať, akurát, že sa mi tam nechce 😠

a v stredu ide mm do Neapola, tak budem sama, ale aspoň mamina mi príde na pár dní, tak sa teším

raona
21. mar 2010

Ahojte baby, sa tu neviem akosi zorientovat..

ja sa tiez len pochvalim, bo ako som si sem sadla, mala je uz hore.. takze vieme dat PA PA uz davnejsie, ale od piatka, to aj hovori, mava a hovori pri tom PA PA... 😀 😉
no idem ju vyslobodit z postielky, bo reve ako o dusu 😉 😉 a to spala len 15 min... 😖

a gratulujeme oslavencom vsetkym.. aj starym aj novym.. 😉

vinka
21. mar 2010

Ahojte baby ako ste strávili nedelu?no včera bolo krajšie počasie ako dnes. 🙂

pirinka
21. mar 2010

Ahoj berunky 🙂 . Téda vy už máte doma malé šikovníčky. My jsme zatím vypilovaly techniku houpání na čtyřech, denně posilujeme svalstvo kliky o jedné ruce a vesele couváme a rotujeme kam potřebujeme...dopředu jsme tomu zatím nepřišly na chuť 😅 . A krom bababa, mamama a tatata začala o víkendu brblat další slovíčka...zatím jsem ale nevystihla co to vlastně říká 😀
a mám radost protože jsem udělala bezva kauf na jednom net bazárku....obří balík cca 100ks oblečků všeho možného (od spodního prádla a punčocháčků až po ryfle a bundičku) zhruba do 4 let za 1000,- 😉 . Něco je samo zpíš už na doma, ale je tam plno opravdu luxusních kousků a kdybych to měla kupovat jednotlivě, tak za to dám minimálně jednou tolik....to bude Esterka fešanda panečku 😵 . Jo a už jsme taky přepřáhly do sporťáku...nutno podotknout, že s velkým ohlasem 😉

susy
21. mar 2010

ahojte. Náš Maxi už nechce prsko. všetko ostatné, len nie mlieko, ani umelé ani kašu. Som zufalá. všetko len s lyžičkou. má dva zubky, ale všetko schrúme. nie je to privelmi skoro? ´bude mať 9 mesiacov

zuzzii
21. mar 2010

Ahojteee, nás si tiež môžete vymazať z tabuľky bezzubcov pred 5 dňami nám začali vykukat hneď 2 zubky naraz 🙂)
teraz nás zase trápi, že ešte nelozime :-/ je tu ešte niekto v 8,5 čo nelozi??? Oliverko sa furt stavia na nozicky pritahovanim a na brusku sa zas vala ako sudok dokolecka... Dobruuu

ani3012
22. mar 2010

Ahojte ! 🙂

Aďka12...................22.6..........................Alexandra má dnes 9 mesiačikov 😵

Dnes majú 8 mesiačikov 😵 😵 😵
zrnik1......................22.7............................Matej
labradorik................22.7...........................Jakubko
Piri............................22.7............................Esterka 😉 😀

Prajeme všetko najlepšie,Matejkovi-bojovníčkovi veľa pozitívnej energie!

Meniny oslavuje: Beňadik , Benedikt, Oktavián, Oktávius, Benedikta, Benilda, Benita, Izolda, Oktávia
Meniny oslavuje v ČR: Leona, Lea, Leokádie, Leon, Leontina, Lia, Oktavián, Oktavius

Kalendárium:
Svetový deň vody
(OSN, iniciovaný v 1992 na Konferencii OSN o životnom prostredí v Riu de Janeiro, pripomína sa od 1993)

Medzinárodný deň vystrájania, huncútstiev a samopašnosti 😀 😀 😀 😀 😵 Tak júlovčátka všetko najlepšie 🙂

Medzinárodný deň tuleňov

ani3012
22. mar 2010

a maminky,chcem sa opýtať za chlebík. Evička strašne ľúbi chleba,ale ju hodne nadúva. Bolieva ju bruško a to ten chlebík papá jednodňový biely. Je čierny chlieb ľahšie stráviteľný a menej nadúva? Nechcem kvôli takej prkotine volať doktorke.

traktor
22. mar 2010

dobre ranko, oslavencom gratulujem 😵 , matkovi a rodicom vele energie posielam a veeeeeeeela zdravicka prajem 😵 , u nas dnes pod mrakom,tak dlho bolo pekne 😖 ....ani ja davam cierny chlebik...neviem ci je v tom rozdiel...u nas aky je taky kupim

nina41
22. mar 2010

Dobre ranko 😵 😵 😵
Oslavencom všetko najlepšie 😵 😵 😵
Zrnikovmu Matkovi prajem vela zdravičkaa 😵

lucia32
22. mar 2010

Ahojky....
pre Zuzzi IP a pre ostatných pre lepší pocit 😉
...naša ešte nelozí a ani sa nestavia na 4, len leží ako tulenček na brušku...neboj, určo Oliverkovi nič nie je, moje dve deti ani po 4 nelozili, takže ani od Natálky neočakávam v tomto smere žiadne zázraky, sa mi zdá, že ani kľačať na 4 nevedeli, Bianka chodila sama už od 10 a pol mesiaca a Miňo od 1 roka, obom nič nechýba 😀
Oslavenčekom všetko naj a zrníkovcom vela pozitívnej energie 😵 nech sa im zlé už len vyhýba 😉

lucia32
22. mar 2010

Muž sa vrátil z poľovačky:
"Žena moja, teraz nebudeme celý mesiac kupovať mäso."
"Toľko si nalovil?"
"Nie, prepil som výplatu
😀

jennna
22. mar 2010

ahojky...

ani dianka ešte nelozí....na štyri sa stavia a robí smiešne "pohyby"....ale iba sa plazí do predu....zatiaľ...

každú noc je to so spaním horšie a horšie...do rána bola hore každú hodinu...od pol noci už mrnčala každých 5- 10 minút....na nervy som už bola.....neviem, či mám slabé mlieko alebo to môže byť zubami....ale idem skúsiť bebu na dobrú noc, či sa niečo zmení.....
nakoniec som ju asi o druhej ráno nechala spať medzi nami, tak potiahla dve hodiny....potom zas do postieľky asi trištvrte hodinu...a potom som ju už nechala do rána medzi nami....ale ja som samozrejme nespala vôbec... ☹

arci
22. mar 2010

Ahojky holky,

mám dotaz (opět) ohledně jídelníčku - dáváte svým drobečkům už i pečivo? my zatím ne ale vyčetla jsem že bychom už mohly začít, náš jídelníček je asi takový : ráno mléko, dopoledne ovoce, oběd masozeleninový + těstoviny/rýže, odpoledne kaše/mléko, večer mléko/kaše,,,,, a čím více je naše beruška aktivní tím spíž si myslím že jí toto přestává stačit a nevím jestli už mohu zařadit třeba na odpoledne chleba a máslo ...
jinak naše beruška je taky pěkný lenoch, zatím se jen plazí dopředu ale musí mít motivaci a na čtyři se taky krásně staví ale vždycky to vzdá,,,, naše doktorka nás chtěla poslat na rehabilitaci, že naše slečně ještě neleze ani nesedí sama, ale podle rady jiné doktorky ještě počkáme, měli jsme hodně těžký začátek kdy malá chytla citrobactera a hodně rychle moc zhubla, takže bude možná o měsíc pomalejší, ale myslím že to dohání skvěle, z ničeho nic se rozplazila a sice nic neumí (i když stále učíme) ale ukecaná je až až

zuzzii
22. mar 2010

Baby dakuejm za odpovede 🙂 ... To ze sa Oliverko nelozi vidim ako svoju chybu, dost som tu posledne dni citala ze je zle choditko a celkovo ho vodit za ruky, a on asi tym ze takto chodil stratil motivaciu k lezeniu 😖 Ale on sa mi uz od malicka vzdy staval na nozicky a velmi sa zlostil sa na nich nemohol aspon odrazat... Takze teraz sme vsetky tieto aktivity zatrhli a dufam, ze neni neskoro a ideme sa ucit na zemi co najviac. Citala som uz aj dake cviky na ucenie lozenia, tak snad zaberu. Ja som ho vzdy nechavala hrat sa na koberceku ale nikdy nemal moc rad polohu na brusku. Teraz tam uz vydrzi, ale stale sa gula a pomaly sa preplazuje na ine miesta, aj ked to tiez takym pologulavym sposobom.. no som zvedava co na to povie lekarka, dufam ze sa to do tych 2 tyzdnov naucime...

lucia32
22. mar 2010

Babky nerobte paniku, lozenie je podľa múdrych tabuliek až v 9. mesiaci 😉
Jennka...tak skús, moja teraz po chorobe menej papaá a v noci začala piť viac mliečka 😉 A myslím, že aj keby niečo, tak si juz kojila krásne dlho 😉
Arci...naša pečivo nepapká, neviem, občas jej dám požužľať chlebík-kromku a občas jej dám striedku...ale na masielko sa ešte nechystám, lebo mi pijeme HAčkové mliečko, ale rohlíček nadrobený v mliečku mám na pláne už onedlho, teraz jej moc nechutí, bola chorá....

traktor
22. mar 2010

moje 3 boli v choditku a v pohode boli...a matko je bez choditka/ podotykam kupene mame ale nechce ho/ a tiez je to v pohode...takze si myslim , ze sa neobvinuj ze si maleho dala do chodaka...skratka niektore deti lezu, niektore nie, niektore pasu koniky , niektore nie....a je to jedno...ved nakoniec aj tak vsetky budu chodit...a to co bolo teda bolo ci nebolo na to si uz nikto ani nespomenie 😉 , pecivo papame, chuti nam...treba skusit, ak nesmakuje pockat..raz zachuti..

monr
22. mar 2010

dobré ránko

lucia32
22. mar 2010

Zuzi, akokeby som čítala o našej Natálke, furt len na nohy, na brušku nerada leží, v chodítku pobehuje, ale bude tam max. 10 minút...myslím, že to velmi nezmeníš, že nechce loziť, naša ak ju nevezmeš bude revať, teraz sa už pregula, ale predtým na bruchu revala....až kým sme ju nevzali na ručky 🙂

lucia32
22. mar 2010

Monr...ránko? Ako Mišulka? Očká už poslúchajú? 🙂

monr
22. mar 2010

ránko od šiestej 😀
očino, budeme musieť ísť zas, stále slzí. no ale je to o moc lepšie 🙂
Naty zdravučká?

lucia32
22. mar 2010

Trakulik...presne ako vravíš, raz chodiť budú isto všetky 😎 a nemyslím si, že ked nelozia niečo im ujde, jednoducho nelozia 😝 naša ani paseniu konikov velmi neublížila, kone jej skrátka nevoňajú 😀

monr
22. mar 2010

veru lozenie nebolo ani u našej prvej. mala na háku, 😀

anavi85
22. mar 2010

Ahojte, nas Adusko je chorucky, ma teplotku, sopliky, kaslik a este do toho mu aj idu nestastne zubky ☹
Zuzi, Lucka aj Adusko sa stale stavia, este radsej ako lozenie a choditko ma sice rad, ale tam ho davame len ked vysavame...doktor nam povedal, ze ked nemusime, tak radsej nech choditko vynechame, ze potom sa deticky naucia v nom nespravne chodit...
inak sa chcem opytat naminiek z okolia BA, ci pojdu tuto sobotu na CSOB maraton na sutaz lezunikov, my by sme chceli ist , teda ak budeme zdravy

lucia32
22. mar 2010

Moni...ránko mala byť bez otáznika 😀 Aj my hore od 6, ocino chytá kolpsy, že tak skoro vstáva 😝
Očko pfuj, pfuj, nech sa už popraví 😉
Naty už skoro zdravá, nesoplí, nekašle, len doberieme ATB 😉

lucia32
22. mar 2010

Anavi...to sme mali aj my, choroba a do toho zuby...v pondelok dostala ATB a v sobotu vyliezol 1. zub, už je ostrý ako žiletka 😀 , za ním sa derie druhý, tak budeme zubáči 😉

lucia32
22. mar 2010

Stupne zimy
+18°C Obyvatelia Havaja si na noc berú dve prikrývky
+10°C Obyvatelia helsinských činžiakov vypínajú topenie
Rusi pestujú kvietky
+ 2°C Talianské autá sa nedajú naštartovat
0°C Destilovaná voda zamŕza
-1°C Dych sa stáva viditeľným. Rusi jedia zmrzlinu a popíjajú studené pivo
-4°C Pes sa ti snaží napchať do postele
-10°C Francúzske autá prestávajú štartovať
-12°C Politici začínajú rozprávať o bezdomovcoch
-15°C Americké autá sa nedajú naštartovať
-18°C Helsinský obyvatelia zapínajú topenie.. Obyvatelia Havaja zamrzli
-20°C Dych sa stáva počuteľným
-24°C Nemecké autá sa nedajú naštartovať
-29°C Pes sa ti pokúša vliezť pod pyžamo. Japonské autá sa nedajú naštartoavť
-30°C Žiadne normálne, ani ruské autá neštartujú
-39°C Vriaca atmosféra v Kongrese zamrzne. Rusi si zapínajú horný gombík na košeli
-50°C Auto sa ti snaží napchať do postele
-60°C Obyvatelia Helsínk zamrzli. Tulene opúšťajú Grónsko a sťahujú sa na juh
-70°C Zamrzlo peklo. Univerzita v Kuznecku organizuje cezpoľný beh na zahriatie
-72°C Advokáti si strkajú ruky do vlastných vreciek
-75°C Santa opúšťa polárny kruh
-120°C Alkohol zamrzol, Rus je poriadne nasratý
-268°C Hélium zkvapalnelo
-273,15°C Absolútna nula. Elementárne častice sa prestávajú hýbať. Rus líže zmrznutú vodku a uznáva, že je ozaj kosa
Pridaný: 19.11.200812345

anavi85
22. mar 2010

Luci, no nam idu tie predne, spodne dva ako keby naraz...tak mi ho je luto, normalny by som najradsej trpela za neho...strasny pocit, ked vies co mu je, ale nevies mu pomoct...snad to cim skor bude mat za sebou 😉

lucia32
22. mar 2010

Anavi...aj nám spodné, akurát, že jeden je popredu asi týždeň a je fakt, že to bolo ťažké, ale už je dobre 😉 Nech to Aduškovi čím skôr prejde, chorôbka, a zúbky čo najskôr vylezú 🙂

zuzzii
22. mar 2010

Luci, traky, anavi babule dakujem... ste ma ukludnili... ja raz za sto rokov sa dostanem na konika a hned ma tu vystresuju clanky s tym ze ked dieta nelozi posielaju doktorky k neurologovi a na rehabilitacie 😕 Ja uz s malym aj tak chodim od narodenia dost po doktoroch tak uz by ma asi porazilo...
Necham tomu volny priebeh teda, choditko aj tak obmadzim ved to mu neuskodi, on tam bol denne tak cca 2 hodinky (rozdelene) ale jeho to velmi bavilo a ked nemohol cupitat tak sa jedoval... Za ruky mi uz chodi velmi pekne, na spicky sa vobec nedava, ale zase nemozem vediet ci mu to chrbticu dako nenici noo...

Inak pecivko uz davame aj my, cca 2 mesiace na zuzlanie roztek, alebo korku chlebika a ma to velmi rad 🙂

Anavi tak sa skoro uzdravte.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre