Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

brusinka.pusinka
19. máj 2010

v skratke, lepok sa ma zavadzat az po 6.mesiaci, jedine svedska studia ukazala ze lepok by sa mal davat medzi 4.-6. mesiacom zivota, ostatne studie to nepotvrdili a odporucaju teda zacat az v 7.mesiaci
😉

zmurkaz
19. máj 2010

😉

simonito
19. máj 2010

hA rEI...PŘÍŠTĚ I S PŘEKLADEM,JO,NA TO JÁ NEMÁM ČAS 😎 😀

Brusi...ty si tady včera psala jídelníček malé...a to si jako děláš kozy,nee? 😕 inu naše Amálka se musí ještě hooodně učit,co se gastronomie týče...

zmurkaz
19. máj 2010

tiež mám pocit - že nie všetko nové musím vyskúšať na našej malej ...mne stačilo čo mi povedala naša dokina a na nás to platí ... pri zdravých detičkách a rodičoch by som išla normálne ... niet čo zmeškať 😉

brusinka.pusinka
19. máj 2010

Simo né ona tak baští 😀 😀 😀 😀 nám malého otesánka 😀

brusinka.pusinka
19. máj 2010

Večer vám dá překlad Rei 😉 tak si počkejte 😀

klara_klara
19. máj 2010

nechcem prestat len sa desi co ak sa maly prestane kojit ako to byriesim ☹

monr
19. máj 2010

ahoj kočeny

teraz len na skok, malá sa budí, musím nakŕmiť

ináč, už dve noci som nespala, mišina je chorá, dnes sme boli u dokiho, nádcha, a neutíšiteľný rev v noci, (a to je neplačlivé bábo) už som plakala skoro s ňou, čo som jej nevedela pomôcť bambuľke.

ku kojeniu, staršiu som kojila 15 mesiacov, potom tiež spávala dobre. Mišinu kojím doteraz, v noci režim asi ako Inn, tiež tak okol 5x za noc, niekedy viac, niekedy menej.

a ste toho popísali, pol hodinku som len dočítavala,

tak sa zatiaľ majte, pobede snáď kuknem, alebo pôjdem spať s miškou, ešte uvidím.

lucim
19. máj 2010

sme sa cuckali a uspavali, uz som tu. 🙂
rei, zase len nakukujes? "gajdlajny" s espghanu su najodbormejsie co dojcenska vyziva moze odborne ponuknut, super rei. 🙂 len z toho bude treba urobit preklad a vycuc. 🙂

ja ked sa mmaly odstavi alebo ho ja odstavim, to sa este uvidi - budem pokracovat umelym mliekom. je prisposobene potrebam dietata a kravske mlieko aj po roku urcite velmi zatazuje oblicky. takze - do varenia bude, na pitie bude umele. davam Hami. odporuca sa do 3 rokov, uvidime.
ja som zacala prikrmovat, lebo prsia nestihali, proste vidim vela tahania, ziadne preglgnutie, po vystriedani oboch prs, dieta nechce zaspat, lebo chce este cucat. na zaciatku som bola z toho vedla, ale uz to mame tak, ze sme spokojni, ked 1-2x za noc dam UM, vypije tak 120-170 ml.

brusinka.pusinka
19. máj 2010

Lucinko také pijeme UM hami 😀 😀 😀 😀 a nebo Sunar 😀

lucim
19. máj 2010

klarka, tiez myslim, ze je zbytocne, aby si davala umele, pokial mas dost svojho mliecka, u nasho krpca je to tak, ze ked odmieta, tak odmieta globalne, cize ma obdobie, ze pije menej, papa menej. 🙂

lucim
19. máj 2010

brus aj emca pije hami, ze ven? 😉

lucia32
19. máj 2010

Som tuuuuu 🙂

brusinka.pusinka
19. máj 2010

JJ luci pije Vím 😉
Luci ta co jak mladý???? v pořádku? 😉

lucim
19. máj 2010

citam to po sebe - a musim upresnit - 1 az 2x pridam sice UM, ale od 3tej v noci sa mrvime kazdu hodinu, niekedy pol hodinu posledne noci. niekedy hned zaspi, inokedy docucne. ale co uz, raz aj to prejde a budem mat divny pocit prazdnoty, ze sa ku mne nic nepotrebuje tulit . (teraz sa matulko strasne zlato ku mne v noci prigulava, ked sa budi. ) 😵

klara_klara
19. máj 2010

lucim ... lebo prsia nestihali, proste vidim vela tahania, ziadne preglgnutie, po vystriedani oboch prs...toto iste mame aj my...mam teda zacat davat aj UM? som z toho vedla lebo mlieko je dolezite a ja neviem ci stiham tak ako predtym...kolkokrat a kolko mam zacat skusat? snazim sa kojit ale napr. aj v noci sa stane ze place dam mu prso a on cucne trikrat a dost a bud zaspi alebo je nervozny alebo sa prevaluje...neviem ci chce alebo nechce ci mu staci alebo nestaci...som uz z toho magor. a cez den pije tak dvakrat asi 5 minut ale myslim ze vtedy fakt pije bo sa mu hybu aj uska a vraj vtedy dieta pije

lucim
19. máj 2010

lu ahoooj, no co, uz je po?

vendulacky
19. máj 2010

jj, pijem jen hami, přes den mlíčko 2 na noc hajaja.

ahoj luci, tak jak?

brusinka.pusinka
19. máj 2010

Ven my stejně ale ráno a v noci kojo 😀 😀 😀

lucia32
19. máj 2010

Len som nalistovala kolko ste toho popísalai a strašnééééé, kto to bude čítať...
No všetko prebehlo okej, mladý ostal v Prešove, zajtra operácio, na izbe je s mladým chalanom a jedným deduškom, prijali ich naraz 😀 , vyfasoval prenosné TV s DVD, filmy, časáky a opustili sme ho...už som mu telefonovala a že čo chcééém? Kukajú telku 😀

lucia32
19. máj 2010

Od rána od 5 som hore, ešte som nejedla, akurát pijem nescu a hlad nemám...to sa mi páči 😀 ....ale nie idem skok niečo kúpiť jesť, aby ma nebobo žalúdok neskôr 😝

lucim
19. máj 2010

klarka - najprv to budenie v noci - ak by mu nestacilo a bol by nervozny z hladu, tak ti nezaspi. (ako mam oslovovat tvojho synacika? som zabudla, prepac 😉 ) nervozny moze byt aj z inych pricin, su v obdobi, ked spracovavaju vela vnemov, ako dnes pisala simi tusim. ak mas pocit, ze je to hlad, existuje moznost, ze sa budes snazit zvysit produkciu, castejsim prikladanim, odsavanim a tak, alebo - no proste, 10 mesiacov dostaval plnu davku mm, tak si skusis pomoct troskou pridania UM, to dolezite ma z mm, ja som na zaciatok urobila do flase 100 ml. ale tu zase je ta tvoja dilema, ci sa nebojis ho naucit na flasu.
myslim, ze flasu pozna, a je dost velky a rozumny, ze oblubene prsko od silikonoveho dudla rozlisi. 😉

vendulacky
19. máj 2010

emča je lenoch, přestala tahat, neteklo samo, nedalo se kombinovat kojo a flašku 😢

jdem obědvat...

lucim
19. máj 2010

lu, tak sa dobre zabyval v nemocke aj s dvdckami , faaajn. 🙂 dobru chut aj ku kavicke. 🙂

lucia32
19. máj 2010

Lucim...zatial je dobre, uvidíme ako zajtra...je to síce " velký " chlap, ale má strach 😝

klara_klara
19. máj 2010

lucim dik aj za Mareka 😉

klara_klara
19. máj 2010

babky ideme von nech je ako chce neprsi tak sa ide.

lucim
19. máj 2010

klarka, snad sa mi uz do deravej hlavy ulozi aj marekovo meno. a nemas zac. 🙂 😵 😵
lu, kto by nemal strach, kazdy by mal. 😉

dnes bude u nas na neskorsi obed pangas , dam aj matkovi prvy krat rybu . len som si hladala informacie, co je na tom pravdy, ze je plny skodlivin . je to hoax, blbost siriaca sa netom. tu je dobry link http://www.hoax.cz/hoax/pangasius---je-to-k-jidlu/

simonito
19. máj 2010

Dobrou chuť 😉

Luci...synáček je v nemocnici?Tak at se vám moc nestýská a vše jde hladce 😵

Lucim...my už máme po Pangasiovi(či jak se to píše)...Šimon snědl,Amálka trochu....jo a já če¨tla taky ty nesmysly o škodlivosti....no ale četla i testy a z nich vyšlo,že je to mnohdy zdravější ,než kapr u nás blbě skladovaný 😉

lucia32
19. máj 2010

Simo...díki...tlačím tresku s tuniakom...to sú rybky, takže zdravé 😀 Tak o tom pangasovi som čítala aj ja, a chvílu som tomu verila...teda verím tomu, že čo príde z Ázie nemusí byť až tak skvelé 😝 , radšej pangasa z domáceho europského chovu, aj taký vraj sú. Aj ked pangasa som už jedla a vôbec som predtým neskúmala odkial je 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre