Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

hathor1231
23. aug 2010

@lucia32 pri troch detoch sa ti ani necudujem 😀

@traktor dakujem 😉

@ani3012 ona mi uz asi mesiac kaka redsie, taka tuhsia novorodenecka stolica ale nie co to bolo predtym 😒 vyter sme jej robili este na sr,tak mam aspon istotu,ze nema zapal a pred tyzdnom moc lebo mala popalenu tu prdelku a malo pila,vse vpoho... snad sa nam to vrati do normalu 😉 tiez kakala rano,vecer a poobede. to som ju nechala rozbalenu a cakali sme,urobilo sa a isla sa hrat,nekakavala mi do plienky,pockala kym ju rozbalim a potom pustila 😉 ale ved maju este cas 😉 mna len chyta hruza ked vidim tu tie decka s cumlom v 4r a plienkami 😕
uz len dodavam,ze mila je 1,6km 😅 😝

lucia32
23. aug 2010

@hathor1231 jj občas je to na odstrel...a dve pubertálne deti 😀 😝 😅 Aj my sme teraz kakali redšie, dokonca ked si pukla už bola kaka v plienke...a potom sme objavili stoličku 😉 zúbok a čakáme na dalšiu 😉
Nicol chválim za zvládnutie tolkých km...to naša ak neprespí, vydrží v aute tak do 10 minút...minule cesta autom hotová katastrofa 😝
@traktor 🙂

lucia32
23. aug 2010

@ani3012 jaj to by som chcela aj ja, aby sme boli na jar bez plienky 😀 V našej škôlke je nedostatok detí, tak sa chcem ísť opýtať či by ju nevzali do škôlky aj skôr ako v 2 rokoch...bo keby ano, tak babke treba platiť DNPO aby jej mala z čoho výjsť marodka, ked je na tej živnosti a musí ju mať 2 roky kvôli dotácii 😅

hathor1231
23. aug 2010

@lucia32 ona tiez moc nenaspala,ale bola vpohode,ona ma rada vyletiky a tak je hooodna holcicka 😀 ked nehaja,tak jej dam keksik alebo chrumku a hra sa 😉 nechala som ju len v plienke a bola spokojna 😵 delili sme to na etapy,najdlhsie sme isli 2h,ved to uz bolela prdel aj nas nie este ju 😀 skor ju hneva,ze sa nemoze pretocit na brusko a tak spat,ona moc na chrbate nespi,je to taka vrtulka...
pubertak v 10r 😀 fakt sa to posuva 😀 a manzel nema druhu pubertu? vacsinou to chlapa vie chytit 😀 len nech nepridete z dovolenky so zubrienkou v brusku 😀
nam tiez isla stolicka,po 6m kludu (do 6m sme mali 8 prednych),to bola aj prva horucka v jej zivote,chuda moje 😔 ona zubky moc nepreziva,je nervoznejsia ale zase v noci spinka nech sa robi co sa robi 😉 akurat ta horuckova bola hruza,to som ju nosila na rukach celu noc... po 2dnoch co som jej davala paralen mi zacala z neho vrackat,neni zvyknuta... nastastie cipok sme nepotrebovali... jej staci aby bola vonku a je klud,tak sme chodili na striedacku kocikovat 😀 dufam,ze uz nas taka necaka,nastastie som bola doma,tak mi mal kto pomoct,tu by to bol iny zarez 😖

battole
23. aug 2010

pekny den - my uz spinkame doobednajsi spanok, ale dnes nam to trvalo... 😝

@ani3012 dik za info o citrone.....musim povedat, ze Sarlotke pstruh velmi chutil. Ani som necakala, ze zje tak vela....🙂) sa tesim.

@traktor drzim palceky u doky.....dufam, ze to nebude nic vazne. A ja som ta neposielala na pohotovost aj kvoli tomu, ze som ocakavala takyto koniec aky si zazila. Mne sa to uz niekolkokrat stalo a od vtedy to radsej urobim tak, ze si zavolam domov zachranku.....ak sa da.

ani3012
23. aug 2010

@traktor
@zmurkaz už je bloknutá maminka13342120
ale treba si dávať pozor,lebo asi IP nemá blokované a môže a pravdepodobne sa aj prihlási pod iným nickom 😉

https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/zablokovani-uzivatelia/

lucia32
23. aug 2010

@hathor1231 ty si iná srandistka 😀 to radšej prekonám faraonovu pomstu ako žubrienku 😝 😀
No nič idem skok domov popozerať drobca 😉

anavi85
23. aug 2010

Ahojte, tak my uz mame za sebou prechadzku po meste a dajake vybavovacky...Adusko nam zaspinkal cestou domov, tak zvadava ako dlho bude hajat... 😉
sme sa bavili s Petkom a zhodli sme sa, ze chceme ist odtialto a asi do Rakuska, takze sa musim zacat ucit nemcinu a hold ja som sa ucila anglinu, takze to bude sranda, Petko nieco vie, tak aspon on to bude mat lahsie...mame tam svagrovho brata, tak nam pomoze s pracou a snad aj s papierovackami, ale to az ked bude mat Adusko aspon dva rociky, do vtedy musim vediet nemecky, snad to vide, nech ma Adusko lepsie moznosti a trochu lepsi a snad aj lahsi zivot 🙂

ani3012
23. aug 2010

@lucia32 čo je faraonova pomsta ? 😕

ani3012
23. aug 2010

@anavi85 no neviem či zmena krajiny vám prinesie šťastie......ale ja ti to prajem 😵 😵 😵
Ja by som neišla zo Slovenska,keď tak iba na pár mesiacov a aj to by ma asi mrle žrali 😀

samayka
23. aug 2010

ahojte dievčatá

tak malá už hajá. dnes mi zaspávala už pri obede a ukazovala dokola rúčkou, že chce hají.. tak sme ani nedojedli, cucli trošku mliečka a už je tatam...

@anavi - a si si tým rakúskom úúúplne že istá??? nechcem brať ilúzie, ale v dnešnej dobe sa niekam vysťahovať musí byť riadna odvaha. začínať od nuly.. a stále a doživotne budete len auslanderi, radšej to 3xpremyslite. a budeš nám chýbať !! vieš??

anavi85
23. aug 2010

@ani3012
@samayka tak isli by sme len za "hranice", no a ked uz tam budeme robit, tak rovno aj byvat...no a to byvanie nas od zaciatku caka tak, ci tak, lebo otec bude musiet predat tento dom a vtedy by sme chceli ist "von"...dost sa nam paci Pama, vyzera to ako celkom kludne mestecko a je tam vsetko...budeme na skok od BA, tak to je tiez pohoda...brat chce ist az do dalekeho Nemecka o rok, on to bude mat tahsie

samayka
23. aug 2010

@anavi - budem velmi velmi rada, ak to zvládnete a budete tam velmi spokojní a šťastní. budete aspoň jeden kladný príklad ktorý budem poznať 🙂 držím palčeky ... und du... sofort Deutsch lernen!! 😉

anavi85
23. aug 2010

@samayka fuuu, ma nestras, ze nemas nikoho, kto by bol v zahranici spokojny 😖

ani3012
23. aug 2010

@samayka si ju teda povzbudila -aspoň jeden kladný príklad ktorý budem poznať 😀

@anavi85 všetko sa odvíja od práce.A tiež držím päste,aby vám to vyšlo ako si naplánujete a aby ste sa tam dobre cítili

anavi85
23. aug 2010

ok, idem rychlo varit, ale za pol hodku som spat 😀

samayka
23. aug 2010

@anavi, @ani3012 - poznám pár svetlých výnimiek.. ja som bola tiež dlhšie vonku a spokojná, ale žiť tam na trvalo a s rodinou.. to by nešlo... proste nech som bola akokolvek vzdelaná, pracovitá a dobrá.. aj tak ma brali iným metrom a to mi vadilo. poznám ludí, ktorý sú tam už cez 10 rokov a stále iná trieda.. ale nie je to všade rovnaké. podiskutuj v témach so zahraničnými babami.. alebo toť sa našou @hathor1231 - dúfam že ona ti dá lepšie príklady ako ja 😉

ani3012
23. aug 2010

@samayka viem čo chceš povedať...to je ako aj my napr.berieme cudzincov-nie každý samozrejme,ale už sú tam určité predsudky

lucia32
23. aug 2010

@ani3012 faraonova pomsta...črevné problémy, vracanie, teplota 😝 Ale som si dala, že???? 😀
@anavi85 no to chce teda odvahu...aj ked je to len za hranice 😉 Nech vám to výjde 😉 ak si to prajete 😉

battole
23. aug 2010

@ani3012 co je to za maminku?....

ani3012
23. aug 2010

@battole to z bazáru...objednala si veci a nezaplatila za ne. A ešte aj bola drzá voči maminkám,čo im bola dlžná .
Odpísala im do fóra toto:
maminka13342120– Boze mamky sproste jednoducho zamyslite sa nad sebou co pisete ved je to proste ubohost a jednej pre usmolenych 2eura za mlieko,dalej jednej 5eur za obycajnu supravu,a jednej co posle veci ktore su velke a udava mensie cisla a potom sa vyhovara ze naspet neberie tovar samozrejme ked je rada ze tak klamala a to ze ja klamem co sa tyka mojej dcery tak je to cisto pravda a co sa tyka penazi niesom niaka socka ze nemam peniaze.peniaze poslem ked mne to bude vyhovovat.a dalej nemienim sa o tom bavit.ZBOHOM!!!!!!

lucia32
23. aug 2010

@ani3012 včera som to čítala...akurát toto už bolo zmazané...je to fakt úbohéééé 😝 Ak by v obchode kradla, tak ľahko by jej to neprešlo a tuná okráda a ešte si robí z ľudí dobrý deň 😅

hathor1231
23. aug 2010

@lucia32 tak co ja som citala legandy o faraonovej pomste tak to isto crevne problemy neboli 😀 to mozno turisti si tak oznacili zo srandy. ale aj tomu sa da vyhnut-balena voda a plus tam maju speci neaku rastlinu,ale nevieeem ako sa vola 😅

@ani3012 zboznujem taketo krasky 😝 vyuzivaju ze je vse tak drahe 😠 malo by to fungovat ako v UK ebay- ked nie je zakaznik spokojny a vsetko splni,tak mu poslu peniaze nazad 😉

@samayka
@anavi85 ja sa na slovensko nechystam vratit-hlavne koli financnej situacii 😒 je mi len luto,ze rodina neni s malou a ani kamaratky dlho nevidim... tiez ma tu stve tooolko veci,ale na sr je to to iste.
konkretne rakusko ma milych ludi,mama tam robi uz roky a nikdy si nestazovala,su tam ochotnejsi ludia ako na sr... a ja ked som tam bola na prazdninach tak ten isty dojem a skusenosti... moc maldych som tam teda nestretla,starnu a cakaju na poslednu chvilu s mimi a tak to aj dopadne,mozno preto je taky dojem-nema tak kto robit ten zly 😀
ja by som tiez radsej niekam blizsie ku rodine,ale zase na okoli mi nic nevyhovuje... ale ma to aj dobru stranku-veeelmi sa budes na rodinu a kamaratov tesit ked prides a nebude cas na hadky 😉

traktor
23. aug 2010

ahojte, krvicka zobrata, cakame na vysledky a podlatoho dalej, ...ak tak , ze nas posle este dalej..tak uvidime, cakame...bola v soku z reakcie na pohotovosti..ze co to za pristup, ...pretoze si to precitala aj na papieri...a kukam, ze sa tu niekto stahuje 😉
@anavi85 ..ale to az za rok...ktovie co za rok bude, mozno bude tak fajn, ze ani odist nebudete chciet 😉 ..a ste chceli babulko..ci nie?..ci si z dakym pletiem?...
@ani3012 no tak ju stopli..len skoda, ze ked bude chciet aj tak sa prihlasi pod inym menom...co uz..aj take su * maminy* 😠

battole
23. aug 2010

@traktor tak som rada, ze ste zatial v poho. Mate dobru doky

traktor
23. aug 2010

@battole bat mame..ona je velmi sikovna, vie to z detmi 😉

adka12
autor
23. aug 2010

Caute baby, tak nám včerajší kliešť narobil šarapatu, sme boli ráno u doktorky, lebo to mala saška červené tak sme vyfasovali antibiotiká a framikoín na potieranie. Dúfam, že to bude ok, po 2.9. máme ísť na kontrolu.

traktor
23. aug 2010

@adka12 juj, tak nech atb zaberu a nech ste ok...

adka12
autor
23. aug 2010

no dúfam, že to nič vážne nebude, na pohotovosti ho vybrali a dnes do rána to bolo stále červené asi zapálené, tak sme leteli k doktorke. A to ten kliešť tam bol zacviknutý max. 4 hodky, lebo ho mala na stehne pri plieke. Ked som ju prebalovala, som si ho hned všimla.

monr
23. aug 2010

@adka12 , nech atb zaberú, drobátko malé
@traktor , a čo vlastne dokina vaša povedala?

mišina mala dnes úraz, Platón ju omotal vodítkom, pod krkom má krvavý pruh, som normálne myslela, že ju priškrtil, som ho skoro ovalila. a teraz sa nechce naviazať do šatky, čo sa bojí, že nás zas omotá psisko jeden. 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre