Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

brinzulka
18. aug 2009

jeden je lahko tahatelny...tak sa z neho vzdy zgrcia...ale uz nie prudom jeden meter 😵
druhy ma boli..mam tam nie, ze bodku bielu ...ale pasik..tak som nasla ihlu a operovala sa 😖
gucandy sme uz spracovali...inak ide mi podprda...uvidime, ci bude dobra...

http://www.saxana.sk/podprsenky-63/pre-mamicky-...

lucia32
18. aug 2009

Ale recenzie nie sú úplne top 😝

Hoppediz Nairobi 4,6 m nahor
Zuzka - šatka Hoppediz Nairobi je husto tkaná, pružná a na dotyk príjemná šatka. Je vhodnejšia na chladnejšie dni, pretože patrí k tým hrubším šatkám, ale ja som ju nosila i počas horúčav a keďže je dostatočne vzdušná, nepotili sme sa.

Šatky Hoppediz sú asi o 6 cm širšie ako je štandard (šatka je tým aj ťažšia), čo mne spôsobovalo mierne nepohodlie pri viazaní, pretože som mala viac látky, ktorá je okrem toho ešte aj hrubšia, v rukách. Tiež som mala viac látky na ramenách, čo ale nebol problém. Šírka šatky mi tiež trochu vadila keď som potrebovala roztiahnuť šatku cez chrbát dieťaťa, pretože sa tam vrstvila. Šatka ale pri viazaní nereže, netlačí a nosením takmer nepovoľuje. V konečnom dôsledku je šatka pohodlná, dostatočne podopiera dieťa a keď si zvyknete na to, že je širšia, budete určite spokojný. Vhodná na dlhšie nosenie. Je tiež tolerantná k nedokonalostiam úväzu. Šatka je dosť dlhá, stačila by mi aj kratšia.

Zvláštnosti: Obšité okraje, označený stred, zostrihnuté cípy, vrecko z suchým zipsom na jednom konci šatky, šatka je cca 6 cm širšia ako je štandard

Hodnotenie: 8,5 bodu

Katka - šatka príjemne mäkká, pritom je šatkou z tých silnejších, pruží veľmi dobre, úväzy nepovoľujú, netlačia a predpokladám, že sa v nej dobre nosia aj ťažšie deti. Pôsobí elegantne, hoci Nairobi je pestrá, výber farebných možností a vzorov je skutočne u týchto šatiek bohatý. Materiál je príjemný na dotyk, taká jemná, aj keď hrubšia látka.
Chvíľku mi trvalo, kým som si zvykla na tú šírku, pri viazaní som mala v rukách viac látky a bolo to vidieť aj na úväzoch, troška som sa ponamáhala, kým som pri mojej výške 158cm uviazala toľko látky (dĺžka 4,6m). Kvôli tej hrúbke asi nebude najvhodnejšia na horúce leto, ale zasa o to lepšia na chladnejšie dni a ťažšie bábo. U tejto šatky ma prvýkrát napadlo aj jej iné využitie (deka, prikrývka a pod.). Viazala sa dobre, problém s povoľovaním nebol, keď som dotiahla, netlačila. Aj jednoduché úväzy sa viazali dobre, možno aj preto, že až tak nekĺzala a dobre pružila. Troška mi vadilo,že tie uzly boli také troška väčšie , ako som zvyknutá.
Výhodou je,že lemy šatky sú farebne odlíšené a naznačený stred, čo uľahčí orientáciu pri viazaní. Cena šatky je v pomere k jej kvalite skutočne veľmi výhodná.

Hodno­tenie: celkové (vzhľad + pohodlnosť nosenia + uväzovanie) 9 bodov, pohodlnosť nosenia 8 bodov

Dagmar - prvý dojem krásna šatka, ale hrubá. Táto šatka je veľmi veľmi krásna, živé farby, veľa ľudí upútala, pochválili ju, ale pre „šatkárky“, ktoré sú zvyknuté na Didymosy alebo Storchy pôsobí Hoppediz mohutne. Nosí sa dobre, viaže sa dobre, len jej cítim na sebe viac, než keď mám bezkonkurenčné Didymosy a Storchy .Ale komu nevadí kopec látky na sebe, v pohode – nič nepokazí. Mne trochu vadili veľké uzly, v zime by asi trčali pod kabátom. Výhodou je to, že pôsobí nezničiteľne, aj keď v ruksaku vám zaberie kúsok toho miestečka. Ale výborne sa dá využiť aj na iné účely napríklad na party vonku ako krásna deka a pod. Vďaka veľkému množstvu designov je problém si vybrať, keby som vyberala Hoppediz, sama by som sa nevedela rozhodnúť, očarilo ma viac designov. Vadilo mi, že je malý výber dľžok, ale pri takej dobrej cene by som si ju jednoducho skrátila, ak by som chcela kratšiu. Väčšia šírka mi nevadila, skôr vyhovovala, nemala som problém s tým naviazať, len tým, že je širšia pridáva na už aj tak vyššej váhe.

Videla som naživo aj Dublin – je veľmi krásny a farebne zodpovedá skôr obrázku, ktorý vidno po rozkliknutí základnej ponuky na tejto stránke v sekcii Hoppediz – tam, kde je ukážka naviazania s bábätkom.

Hodnotenie : 7 b

inneska
18. aug 2009

ideme kojiť...

inneska
18. aug 2009

brin..dobré finty 😉

lucia32
18. aug 2009

brin...ta ty aká koča budeš? 😀 Ja tu behám v bavlnenej klasike 😝 😀

fibi
18. aug 2009

šatku odporúčam didymos indio 😉

reilyy
18. aug 2009

do kolko kg su tie satky?

fibi
18. aug 2009

do koľko unesieš 😀

reilyy
18. aug 2009

fakt? 🙂 aj 20 kg dieta to unesie?

fibi
18. aug 2009

20 kg som neskúšala, ale myslím, že áno, unesie

alexarisko
18. aug 2009

Dobre ranooooooooo

lucim
18. aug 2009

dobre raneckoooo, my sme vstali pred pol hodinkou a teraz si piskame a kecame a objedame zajacika 😝

navsteva mi nepride .... skoda, som sa tesila 😒

inneska
18. aug 2009

bré ránko alex..čítala som vaše nočné dobrodružstvo 😀 😀

lucim
18. aug 2009

aleeeex, tak ty si zase panna ? 😀 chuuudatko moje , ale neboj, to sa urcite rozcvici 😀
inn na zahradke co? deku a veget? 😉

alexarisko
18. aug 2009

😀 Caute zeny

Inn Lucimka ani nehovorte, som z toho taka otravena, som zvedava kedy sa to podda,a este sa nam aj bojler dodrbkal tak uplne skvely den mame ☹ o druhej pride opravar a ja tu spotena jak prasa aj v celku unavena, no uznajte ☹ a ked bude mala chcet byt tak ako kazdy den stale na prse, tak si tu opravu neuveritelne uzijem

brinzulka
18. aug 2009

alex...mne sa to rozcvicilo asi az druhym porodom 4220... 😀
lucim...davate maleho aj do zmens.casti manduce, ci ste uz bez?

lucim
18. aug 2009

alex vsak to neopravuj ty, nechaj to na opravara. 😝 a ono sa to rozchodi, neboj, bude este pozitok z tutu-mutu. 😉 ja zase cakam na zamkovu dlazbu, do 9 ju mali doviezt. chcem si umyt hlavu ale cakam...

beruska113
18. aug 2009

Caves baby,
tak ja tu riesim satku, barin mi pisala o tej manduce, este ju niekto ma? Idem pozriet tu didymos indio.
Fibi, kde si kupila tu satku?

lucia32
18. aug 2009

čaute kočky, mravčadlo na ruke...študujem šatky 🙄 😕 😅 😝 😀
fibi...dik za tip...kukenzi...špekulujem a ani sama neviem čo chcem 😀

inneska
18. aug 2009

alex..ja som tak mala doma opravára na chladničku...sa mi tiež dodrbkala 😝

riusik
18. aug 2009

dobre ranko 😵
alex: to sa spravi, neboj 😉 a mozem sa ta spytat, kde si bola na nozickach s malou?

monr
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
monr
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
fibi
18. aug 2009

beruska, indio je z nosime.sk, mám mandarínku, ale skús pohľadať aj nejakú zanosenú na mimibazári, alebo ešte lepšie ebay 😉 Indio je vraj mercedes medzi šatkami.

lucia32
18. aug 2009

tie Didymosky sú pekne drahé 😒 ...sa nejak bojím toľko do toho investovať..idem zavolať, ako tá šatka od sestrinej kámošky....

alexarisko
18. aug 2009

zeny 🙂 diky za podporu, heh od 15 o nicom inom nesnivam len byt zase panna 😀 hehehe, chudak mangel, no jo 🙂
Som zvedava na to opravovanie, co zas dojde jaky zapoteny trtko v monterkach, preco nie je realita taka ako reklamy na coca colu?

riusik ahojky 🙂 na nozickach sme boli v PRO BIO, nestatna poliklinika - ružová dolina 21, hned oproti vseobecnej zdravotnej poistovni, velmo som bola spokojna, idete aj vy?

riusik
18. aug 2009

alex: no, myslela som si, ze si bola v pro bio, preto som ta oslovila... ako to tam prebieha, prosim a kolko za to chcu? lebo sestricka mi vravela, ze na antolskej treba byt rano o pol osmej, urobia snimok a potom treba volat dr, ze kedy so snimkom za nim... sa mi to zda akesi zdlhave a komlikovane.....

alexarisko
18. aug 2009

mon mon 🙂 ja som poctivo pockala a skoro som odpadla jaky bol vysledok , heh som zamknuta na sto zamkov jak ste vy zvykli hovorit este tehotne 😀

Ja mam vsetko naopak ako tehotna som tu behala roztahnuta na 5 skoro mesac a teraz ked by som mala byt po porode roztahnute tak som zase uzka jak pome na jahody 😀 no neporazi vas?

brinzulka
18. aug 2009

ja cakam kurieeeeeeeeeeeeeeeera

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre