Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

brusinka.pusinka
30. jún 2010

Ahojky Lu děkujeme no dalo práci ho vyfotit aby se neschovával 😀 😀 😀 😀

brusinka.pusinka
30. jún 2010

Jinak včera byla poradna a malá má 9350g a 73 cm a obvod hlavičky je 45 a pul cm.Zuby žádné 😀 😀 😀 😀 chuze ve stavu běhání, lezení po výškách oblíbená činnost.viz : sedačka, lehátka , stoly a skříňky. Oblíbená činnost jezení čehokoliv momentálně jsme na jahodách po kilech 😀 😀 😀 😀

raona
30. jún 2010

@traktor kraasne... su rozkosníííí

no my sme uz okupane z bazena 😉 najedene ribezli a egresov z nasej zahrady a Sarinka zalomila uz pred pol hodinou, tak som zvedava, ze dokedy jej to vydrzi, ale bola dost unavena, mohla by aspon do takej jednej v noci potiahnut 😀 😀 😀 😀 hmm no asi by som moc chcela, ale ked sa prebudi okolo osmej tak pojde spat az okolo pol noci a to nie je moc dobree... no uvidime.. to aby som si rychle oddychla 😝 a umyla riad a nachystala sa na rusny vecer ☹ 😒 😒

anavi85
30. jún 2010
brusinka.pusinka
30. jún 2010

Anavi supr fotošky 😵 😵 😵

raona
30. jún 2010

@anavi85 krasne fotocky 😉
no a nehovorim slecinka sa nam uz prebudila.. no to zas bude vecer 😀 😒 😉 ☹

adka12
autor
30. jún 2010

baby, môže byť potničky aj na chrbte - no v podstate ich má saška všade okrem nožičiek. aj na prsíčkach, cikulke, ritke.... rozmýšľam už či to nemôže byť niečo iné 😖

anavi85
30. jún 2010

@adka12 nas Adko mal potnicky sice minule leto, ale po celom telicku, dokina nam na to dala holtov krem a za dva dni nemal ani jednu, zazracny to kremik, vyskusaj a uvidite 😀

adka12
autor
30. jún 2010

holtov sme mali aj my, ale je to asi len na predpis. Vtedy sme mali len na tváričke a teraz všadeee 😝

nina41
30. jún 2010

@adka12 a keby si skusila sudokrem,ja som maleho tym natrela minule ked mal potničky

anavi85
30. jún 2010

@adka12 nas maly ich mal aj na pipikovy, najprv som sa zlakla, utekali k dokine, ze on je asi na nieco alergicky, alebo ma kiahne ci nieco podobne, no ona povedala, ze su to potnicky a dala kremik, naozaj rychlo sa zahojili 😉

anavi85
30. jún 2010

@anavi85 kupis ho aj bez predpisu, ved uvidis, pripadne ak sa opytas v lekarni, tak ti urcite nieco poradia

adka12
autor
30. jún 2010

ok, musíme skúsiť, už mám stresy, čím bližšie je dovolenka tým viac sa toho valí na Sašku 😝

vinka
30. jún 2010

@adka12 ročné dieťa potničky? 😕 to sa mi nechce veriť.A nemôže to byť alegria na niečo?Nejedla teraz niečo nové?Aj z ovocia 😕

vinka
30. jún 2010

@traktor pána ta to už jaký frajeri sú. 😀 😀

adka12
autor
30. jún 2010

@vinka no a čo je na tom? viem o veľa detičkách aj starších čo majú potničky. je to reakcia dieťatka na teplo. ja sa tiež vyhadzujem doteraz 😖

nina41
30. jún 2010

aj môj riško mal minule potničky ako krupicu všade okrem nožičiek,

adka12
autor
30. jún 2010

@nina41 a vyzerá to ako malé červené vyrážky také nevodnaté iba také pupáčiky alebo ako by som to nazvala

vinka
30. jún 2010

@adka12 dobre ja len,že som nepočula ešte o tom,že také väčšie deti majú potničky.Viem,že je to reakcia na teplo ale netušila som,že to môžu mať aj väčšie deti.Tak ok.

nina41
30. jún 2010

@adka12 ale skus jej dať aj 9 kvapiek fenistilu,ja som ho natierala sudokremom

samayka
30. jún 2010

juuuj dievčatá a čo my sme všetky na seba prepojené? som myslela že len ja a lucim.. ale tuším viaceré sme tu.. aj mne bolo včera zle. a celú noc.. až nad ránom som zaspala a to už sa o chvílku po mne štverala vyhajaná sýkorka... ale ja som to mala z tej večere.. hovorím.. prežraná levica.

a o úrazoch ani nehovorme - dnes sme mali perný deň.. dopoludnia sme boli na dvore u bráška a najprv dostala rúčkou od metly pod oko, potom som našla škrabanec na krku a nakoniec jej jeden bratranček pristúpil prst keď liezla po schodoch.. booože to bolo plaču.. ale ani ona ich nešetrila, pekne sa vycvičia kým pôjdu do škôlky.
ale najhoršie sa jej stalo doma. tiež si nadávam ako @blani2 , strážila som ju.. len neustrážila. mali sme na balkóne bazénik, vo vaničke sa moc nehýbala, tak sme vytiahli bazénik... a už som ju išla dať do osušky a von keď ma zbadala a chcela zdúchnuť na druhú stranu - šmykla sa jej čamrlička-nožička a sadla si na taký malý pohárik plastový, skoro si natrhla prdinku.. strašný plač a do osušky mi skočila ako ešte nikdy. má tam normálne modro-bordovú čiaru cez celú riťulu až po cesnačiky a na nožičke ešte škrabanec... som sa bála že ani plienku neoblečieme. ale ona je typické dieťa.. už o dve minúty netušila že sa čosi stalo a lumpačili sme ďalej

@traktor - gratulujeme k žubááákom 🙂 a @asparaguska to krásne napísala s tým vysvedčením - my máme len jednotky a dvojky... 🙂 ale zato všetky

@inneska - eričkovi velké fuuu.. dúfam že na to tiež rýchlo zabudol. cmučinko jeden zabuchnutý.

@anavi85 - krááásne fotky, chlapina je to .. a ako ste na tom s tým hajaním? lepšie, už si zvykol?

vendulacky
30. jún 2010

Ahojky zlatíčka,

jdu jen na skok (nebo dva).

Máme dneska po kontrole a emča váží 9320 kg (my těch 10 kg prostě nedáme) a 78 cm.
Dostala včeličku do ruky (pod rameno ze strany) a za měsíc jdem na další dávku. Tak to tu píchaj trochen jinak. Jinak emče jak kdyby hpíchnul adrenalin, celej den byla jak pod proudem 🙂) Oprděla mi odpo spaní a večer teda odpadla už v půl 7🙂 Jinak teplota není, byla v mnohem lepší náladě než poslední dny. Strašně ukňouraná, měla trochu zvýšené teploty a stále průjmuje (dneska jsem jí sprchovala 6x, nenechá se utřít, asi jí pálí řiťka chudince). Taky se mi tím trochu oprudila, tak mažeme, větráme a sprchujeme. Nahmatala jsem jí špičičku stoličky, tak už jdou ven svindy a dávaj o sobě vědět🙂

Jinak od neděle do včera jsem tu měla zase ségru, na střídačku jsme byli v práci, je to fajn pocit ne den vypadnout, vědět, že je o emču postaráno, že nestrádá a zároveň si odpočinout od plínek🙂 Za to druhej den to mám dvojnásobek🙂) Ale tentokrát to byla s dětma pohoda, zábava, žádnej štres...

Taky jsem byla dneska na pracáku a tak mi nasrali (sorry, už zas kleju jak kanálie), že jsem to rozdýchávala ještě půl dne. A rozhodla jsem se, že jim na nějakej kurz prdím, prostě nepůjdu, at mi dají třeba ten nejvyšší trest!!🙂
Jednají tu se mnou jak s nějakým asociálem, kterej žije celej život na dávkách, já která na pracáku byla od 19 let pouhé 2 měsíce. Ještě jim člověk řekne, že bývalý zaměstnavatel mě opět zaměstná, takže jde jen o přechodnou dobu a oni mě posílaj furt od čerta k ďáblu, znepříjemňujou to jak můžou a trestaj mě asi za to, že jsem se stala matkou a porodila německu dítě (jsem měla sto chutí tomu troubovi říct, že až začne emma makat, tak bude vydělávat v tý době na jeho důchod🙂) Ale pro tentokrát jsem se kousla do jazyku🙂)
Opravdu se jít radši pást na trávu a vykašůat se na nějakej úřad práce. Stejně mi vezmou prachy za tejden, protože jsem se přihlásila o den déle na pracáku a 3 týdny asi za to, že nedorazím na kurz, kterej mi nařídili🙂)
Ale seru jim na šikanu. No uznejte, pošle mě na nějakej stupidní kurz, abych se naučila vše ohledně žádání o práci, když jsem mu jasně řekla, že od září nebo od ledna mě bývalý zaměstnavatel opět zaměstná. Poslal mě tam jen proto, aby mi dal sežrat to hlídání emmy.

No nic, tak jsem s postěžovala, nechala jsem opět bouchnout emoce a můžu se jít v klidu pomodlit a spát🙂)

Jelikož není moc času ani nakukovat, přeju našim ročňátkům všechno nejlepší!!!!!

lucim
30. jún 2010

az pred chvilou som uspala nezmara, idem vas docitat...

lucim
30. jún 2010

nikde nikto?
inn tak to ste mali dnes inu kovbojku s tymi dverami ... ajajajaaaaj, ale zvladli ste to.
traky zubkati ste? u nas je lepsie kratsie vysvedcko. aspar, to bol krasny humor. 😀 4 jednicky a 2 dvojky. pokial som dobre videla. 😉
samy fuuuuu krpatej modelke na ritulu.fuuuuuuu.
adka, ak sa ti tie potnicky nezdaju, radsej zbehni k doktorke, inak ma este napadlo ze by sa to mohlo dezinfikovat a susit slabym roztokom hypermanganu. nam zaberal ten sudokrem a zriedeny lieh vlani.

nina41
30. jún 2010

@lucim pisala som ti IP

lucim
30. jún 2010

brusi, ven, krasne miery. 🙂
ven juj, nafukani nemcuri, cloveka v nudzi takto sekyruju. 😠 len si ulav, my to pochopime, nerozdiel od nic. a co by chceli???? ako to tam riesia ine matky? to fakt vsetky makaju od roka??? 😖 alebo su vsetky vydate za milardarov? 😒

lucim
30. jún 2010

ninka idem kuknut, mas pravdu, casto si IP nevsimnem, ked refreshujem.

vendulacky
30. jún 2010

@lucim no nedivím se, že tu porodnost klesá a klesá...
Většinou tu maminy hodně brzo dělají na poloviční úvazek nebo je prostě nesekýrujou jako mě...možná jsem jen natrefila na vola..jako beru zákony, s tím úředníci těžko něco udělají, ale tento člověk mě vědomě poslal na kurz, který opravdu nepotřebuju (kdybych neměla práci a chtěla intenzivně hledat dobré místo, tak ho určitě udělám, ráda se učím novým věcem a hlavně české standardy se liší od těch německých...), ale já opravdu hledat jiné místo nebudu. Nafackovala bych mu pusu a strčila mu před čumák fotky jeho dcery, co má na stolku. Možná by mu došlo jak na tom je jeho manželka....

jinak innes, to musely bejt horké chvilky, jojo známe 😅 Hlavně že vám to taky dobře dopadlo!!

blani, je mi moc líto kubíčka a jak bojujete s tou laryngitidou-já jí měla v dětství taky, mamka si toho se mnou taky zažila. Musí to bejt fakt horor!

lucim
30. jún 2010

ven, vsak sa ho spytaj, uradnika debilneho, ked ta bude najblizsie otravovat nezmyslami, ako to ma jeho manzelka? 😀

vendulacky
30. jún 2010

A k úrazům...poslední jsem emuš způsobila já...ozvala se při odpo spaní, šla jsem nahodit dudu, nemohla jsem ho najít a jak jsem šmátrala okolo hlavičky, emča se trhnutím otočila a já jí škrábla pod očičko...ze škrábance podlitina, stalo se to před týdnem a ještě dneska tam má stopu...já, která nemá žádný nehty, jí takhle ublížím!!! Chudinka, bylo mi pak jasný proč spustila takovej křik...bych si nafackovala...jinak zatím, pokud stála na skříni nebo židli, jsem stačila včas přiběhnout🙂

Ještě sranda dneska u doktora, samozřejmě emma nevydrží 5 min na místě, tak se tam zas ošívala a když došlo na vyšetření, tak se začala vztekat, jakože tenhle pán na ní teda sahat nebude....poslechnout srdíčku, absolutně nemožné🙂 Líbí se mi jejich metody, jak vyšetřit dítě bez násilí, tak zavolal asistentku, jen jí dal pokyn a ona vzala bublifuk a začala dělat bubliny🙂 A emma se natahovala a pozorovala a vůbec jí nedošlo, že jí mezitím dr. oposlouchal zepředu i zezadu🙂)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre