Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

lucim
24. jan 2011

@ani3012 co zistila doktorka evicke? matko mal teraz tiez dlho riedku stolicu, ale ostatne bolo ok, blaznil sa ako vzdy.
@lucia32 hej sikovnica. cool ciapocka, ako to, ze ja neviem robit vrtulky? sup aj mne navod... musim natrenovat na jar ...teraz bol hvilu hacikovy klud, ale uz zase robim zimnu snurkovu ciapocku na zelanie , asi tam urobim tvojho medveda.
pionierky 😀

majkas
24. jan 2011

kuk 😉

dakujem bambule za povzbudenia, som rada ze to mam komu povedat a ze sa mi dostane aj takej podpory 😲 (cmukaci)

idem kuk do temy o stretku

acerka
24. jan 2011

Ahojte maminy 😵
Dlhsie som tu nebola, ale sem tam nieco precitam. Adamko mal 10.1.2011 1,5 rocka, tak par info o nas. Mrnusek vazi 11 kg, meria 86 cm a mame stale 16 zubov. Zacina sa u nas prejavovat obdobie vzdoru, to sa hadze aj o zem a krici dgdgdgdgdgdgdg 😀
Inak je Adamko velmi mile a spokojne dieta, az na to neustale nocne budenie. Inak v den jeho 1,5 rocka som ho definitivne odstavila od kojenia....najprv sice v noci plackal a kricial dam dam, ale uz si zvykol. Samotne kravske mliecko pit nechce, ale kakavkooooo tak to je o inom 😀 😀
A citam, ze tu pisete o tom co uz vedia mrnuskovia povedat....maly je celkom ukecany a mame v slovniku vela specialitiek (niekedy ani neviem odkial to ma) vie povedat kokos, opaťok (opasok) klasiku ako mama, tata a tatooo, baba, dede, jojo (to je bracho), tomaš (to je manzelov brat), stom (strom), glo glo tak si pytame pit, mnam a ham si pytame papat, alebo maso je dalsie slovo ked je hladny 😀 😀 , vie povedat ako sa vola, neťem (nechcem), teta, tojka(stojka),bus (autobus), brm je auto, dom a doma, a nasa naj specialitka BABA KAKÁÁÁÁ alebo jojo kakaaaaaa 😀 😀
je toho viac co blaboce a zvieratka ako robia to ma velmi rad 😵

tak zatial asi tolko o nas 😵

nina41
25. jan 2011

Ahojte 😵 😵 😵
@ani3012 na stretko nepridem ,mam bloknutu chrbticu na 4 miestach,chodim na rehabilitacie,liečim sa čajmi,včera som mala dva sudy z byvalym,ale oba zamietli,a byvaly chce aby som ho vyplatila z bytu,ale nedam mu ani cent,ja mam dve prace 😝
Riško už rozprava,pyta si čo chce,ale ked sa nahneva ,tak sa hodi na zem,matkovi hladam nejaku škôlku ,

ani3012
25. jan 2011

@nina41 tak máš teraz toho dosť,to ti verím ☹
s bytom neviem ako ste to mali,ale súd by mohol prihliadať na to,že si samoživiteľka 5. detí...
hlavne ,nech ste zdraví 😉

@acerka ahojček ! Tak malý je šikulka,pekne rozpráva 🙂

@lucim no včera som bola u našej lekárky-ešte som chcela deň počkať,ale mm že už aby som išla,že už je to dlho.
Mám pokračovať v liečení tak ako doteraz,myslí si,že je to vírusové,ale dala stolicu na vyšetrenie,v piatok na kontrolu.
A ja som boal hneď v noci na pohotovosti s ňou.ona mala takú vyštípanú pipinku...ničím mi to neprechádzalo...a tak revala,až híkala,mala to až bordové ...som plakala s ňou 😢 😢 😢 plakala aj ke´d som jej imazol dala,ale potom sa ukĺudnila a než som prišla do nemocnice,tak spinkala.Tam som ešte váhala,či idem alebo nie,že jej teda budem ten imazol dávať (na pityol som si vôbec nezmyslela 🙄 ) Napísala okrem imazolu ešte aj dermazulén,teraz ešte spinká,tak asi to zabralo.No a sedací kúpel v repíku + hypermangánový kúpel

ani3012
25. jan 2011

@majkas ani Evička moc nerozpráva,viac menej len blaboce,nič jej nieje rozumieť iba sem tam
A to ma staršieho súrodenca 😀 😉

lucia32
25. jan 2011

Ránko...tak my máme dnes 1,5 rôčka 🙂 vyška cca 86 cm a váha 12,5 kila .... výška spred mesiaca...snad sme aj povyrástli 😀

lucia32
25. jan 2011

@ani3012 chudinka Evinka....aj naša mala pipi trochu začervenanú, ale imazol zabral, ked je bez plienky večne si tam šmátra rukou, no des 😝
@acerka Adamko je už velký fešák, rozmerovo aj zubovo ste na tom ako my 😀
A u nás je Natalka benjaminko, tie dve staršie ju naťahuju, včera sa hrali na koníka...že hijooo a jééééééé najoblubenejšie slová a ešte máme nové NI akože nie 😉

lucim
25. jan 2011

kono mal zase poruchu??? 😠

@ani3012 by som povedala, ze fuuukam evicke, ale v reali by to vyzeralo blbo, tak len zalam , nech sa jej to rychlo vylieci. 😉

@lucia32 natynka velka zlata slecna, vsetko naaaaaaaaaaaaaaaj 🙂
@acerka adamko uz je velky chlop , podareny musi byt. 🙂

lucia32
25. jan 2011

@lucim ďakovala, ďakovala 🙂

ani3012
25. jan 2011

@lucim keby si videla ako sme my doma fúkali...dokonca aj Patrik pribehol (škatulku videl takto prvý krát) a mu slzy vyšli ...

@lucia32 všetko najlepšia a najkrajšie k 1,5 rôčiku ,nech sa malej Natálke stále darí 😵

jajona
25. jan 2011

Ahojte,

@ani3012 dúfam, že sa vám polepší... verím, že vám mastičky zaberú

@lucia32 @acerka k 1,5 rôčku všetko dobré 🙂

kristina1984
25. jan 2011

@lucia32 aj my gratulujeme k 1,5 rôčku 🙂
@ani3012 chudatko malučke prajeme skore vyliečenie 🙂 🙂

ani3012
25. jan 2011

@lucia32 a ten svetrík,čo ma Natálka si robila ty ? Moc pekný ! 🙂

lucia32
25. jan 2011

@ani3012 nieee, to je kupovany, ale mäkkučky, chlpatkový 🙂
A ďakujeme za gratulky 🙂

zmurkaz
25. jan 2011

Ahojky ....

@lucia32 ... GRATULKÁ 😵 😵 😵 😵

...a som dala výsledných 6 ubytiek ... tak kukííí 😉

majkas
25. jan 2011

@lucia32 gratulka leti k Natalke, mate takmer rovnake miery ako my, vcera sme ju merali a ma 85 cm a 12,5 kg na holo 🙂
@ani3012 fuuuu, nech sa to rychlo zahoji, my mse mali tiez raz fest vystipanu , mala tam take tri male mokvajuce miesta ale imazol zabral a do tyzdna to bolo OK

@zmurkaz idem kuki co sa dostalo do uzsieho vyberu 😉

brusinka.pusinka
25. jan 2011

zdravíme všechny na koníkovi 😉
@ani3012 fukáme a ať je brzko malá ok 😉

@lucia32 vše nej Natušce 😵

Jinak dneska jsme byli u dokyna na 1a 1/2 roční kontrolce a malá měří86 cm a váží 11.200g, prej je moc šikovná, povídá znamenitě sama si řekla u doktora o nočník a pohladila ho a dala mu pusinku 😀 😀 😀 se musel smát 😀 😀 😀 😀 prej supr jen tak dál 😉Jsem moc ráda že je ok a jinak nikdy nesrovnávat děti jeden umí to a jiný zase tohle a kdo má starší děti jsou na tom mrňata vždy lepšeji 😉hodně pochytí 😉

lucia32
25. jan 2011

@brusinka.pusinka no šikulka Simonka...ona je také to tvoje radostíčko 😉 inak vysoká je ako my, ale modelka po maminke 😀

brusinka.pusinka
25. jan 2011

@lucia32 děkujeme hold výšku má mít pokom i když se narodila krpatá malá uzlík 😀 😀 😀 dohnala a předehnala vrstevníky 😉
a jak vy s Mlíčkem a Natálkou????

lucia32
25. jan 2011

@brusinka.pusinka ja som sa tiež narodila krpatá : 2900 g a 47 cm 😀 a teraz pozri akáááá som velká 😀
No s mliečkom stále bojujeme, do dnes mi neprišlo žiadne rozhodnutie, ani doktorke, tak zajtra idem na poisťovnu, že kde to viazne, lebo to je byrokracia ako sviňaaaaaaaa 😠 Na skúšku som jej kúpila ryžové a ovsené " mliečko " z DM a malká ho pije, je ovela chutnejšie ako tie original na alergiu...včera som jej robila z neho palacinky...ak prepočítam na litre, výjde o polovicu lacnejšie...a z umelákov sa nedajú robiť kaše a pudingy, ani do varenia...toto je fajn...do umelaka som robila len instantnu krupicu 😉 Inak žijeme v pohode aj bez klasickeho mlieka a výrobkov a všetkeho kde sa môže nachadzať mlieko...dá sa, je to len zvyk a teší ma skutočnosť, že je to len na dobu určitú, pretože čím bude staršia, bude jej ťažšie zakazovať to čo nemôže 😒 Dúfam, že sa do 3 rokov toho nadobro zbavíme 😉

raona
25. jan 2011

ahojtee... ani ja sem casto nechodim, sporadicky daco precitam.. ved Sara ma zamestnava na plnej ciare a ak spinka a mam trochen casu, zas robim veci pre mm do skoly .... nedovoli vypisovat, max. popozerat, viac menej uz len precitam na fb.. .. jaaj posledne uvazujem o navrate do nejakej prace, skusam stastie, ale zatial sa nedari... Sarinka by bola u mami...
1,5 roka je za nami .. tak mala rekapitulacia.. mame len 9 zubov, nic viac, dneska sme boli u zubara na preventivke, tak sa troska zoznamila s ambulanciou a ked bude mat dva roky zubar kazal, ze to uz jej aj do pusy pozrie 🙂
behame, skaceme, spievame.. blaboceme, rozpravame : mama, tata, babka, ujo, teta, peto, dada - darinka, domov, pod, babo, kazdy pes na ulici sa vola AJA /bo aj nas pes sa tak vola 😉 /, meee - medvedku daj labku,ked chce aby sme ho tancovali, vie ukazat casti tela - oko, ucho, vlasy, ..... tlieskame, pesnicky zo Spievankova uz pozna asi vsetky :o) nehovorim, ze slova, ale staci, ze zacnem spievat niektoru pesnicku a ak sa v nej cosi ukazuje, tak ona hned zacne ukazovat.. vie ist sama hore dole schodami, vystiska nas, ... a ani neviem.. vela toho vie, vela spapa, chuti jej vsetko aj surova cibula s cesnakom 🙂 aaale kojime stale, stale ju to drzi a nepodarilo sa mi ju to oducit, takze aj v noci spavame a zaaspavanie to radsej nekomentujem.. strach a hruza...
a ucenie na nocnik.. no katastrofa, ked mala cca pol roka, tak sa krasne vykajdila do nocnika kazde rano... trvalo to tak mesiac dva,, a potom koniec.. teraz sa najradsej vykajdi do cistej plienky.. a to sa jej x krat pytam, budes kakat? a kruti hlavou a hovori nie nie.. a za chvilu je to v plienke... ked ju chcem posadit na nocnik, tak sa to neda... ani nohy jej nemozem zohnut... potvora jedna.. , dokaze uz sama otvorit vchodove dvere /vylezie na svoju malu stolicku/,tak sa zamykame... a vsade kam chce dociahnut a nedociahne, donesie si malu stolicku alebo pritiahne velku stolicu a nema problem.. posledne si to odniesli moje okuliare... takze som momentalne bez nich...
asi tolko od nas...

traktor
25. jan 2011

@lucia32
N ♥A♥T♥A♥L♥K♥A
♥♥♥♥Ako ten čas rýchlo letí,
rok a pol ti uz svieti
Prajeme Ti v tento deň,
nech máš život ako sen.

Nech Ti na tvári žiari úsmev maličký,
nech Ti očká svietia ako hviezdičky.♥♥♥♥

traktor
25. jan 2011

@acerka
♥♥♥♥ ADAMKO♥♥♥♥
Z rannej rosy spektra farieb, z vône krehkých ruží,prišlo na svet niečo krásne po čom človek túžil.Vitaj teda medzi nami utešené dieťa,nech na Teba iba dobré sudby žitia letia,nech Ti Pán Boh požehnáva všetky žitia krokya buď šťastné v svete krásnom mnohé dlhé roky. k rocku a pol vsetko najlepsie 🙂

traktor
25. jan 2011

@raona
♥♥♥♥ SARINKA♥♥♥♥
Slečna rastie, má sa k svetu a už ROK A POL je tu.
Želáme ti všetko naj, vždy sa na nás usmievaj.
Vezmeme si pero zlaté, nakreslíme srdiečko, aby každý v svete vedel, že si naše slniečko.♥♥♥♥

brusinka.pusinka
25. jan 2011

ahojky holky tak jsem kukala na spoj do Oščadnice a to bych zvládla jak jsem psala na Sk koníku, vlakem by to šlo, budu sice sama s malou ale přijela bych až v sobotu dopoledne , v pátek absolutně nestihnu😉 Jinak na výběr nemám hold tatino nás samotné autem na sk nepustí 😉

ani3012
25. jan 2011
kristina1984
25. jan 2011

@ani3012 aká malinka

lucia32
26. jan 2011

@majkas
Pre T♥A♥M♥A♥R♥K♥U
Laska je kvietok, ktory v poli rastie. Ten, kto ho odtrhne ma velke stastie. Ja ten kvietok zo srdca ti dam a prajem vsetko naj k meninam!

🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre