Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

raona
6. aug 2010

heh, tak som tu vcera zhasla a aj zažnem? 😀
bre ranko... u nas burka jak hrom.. blyska sa hrmi, leje ako z krhle.. slecna vstavala o 6:15, tak teraz uz znova spinka.. a ja idem robit rajony 😉 😉
na dnes mame kupene listky na festival.. no asik z toho nic nebude, kedze je taketo pocasie..

krasny den vam zelam.. ak sa podari, este sem nakuknem

a ozaj vsetko naj oslavencekom ak su nejaky...

raona
6. aug 2010

luci, si ma predbehla 😉

monr
6. aug 2010

ahojte dievčence,
ste včera pekne popísali 🙂

teplotky prestali, klop klop, dnes sa prvýkrát zobudila s úsmevom na tvári, snáď sa to cez deň nepokazí. 😉

raona super fotečky

blani, asi by som to bez pasu neriskla

lu32 u alergologa sme neboli, to pôjdeme s kikou, miške to pripisujem k zúbkom, aj keď stále nič nevyliezlo, alebo potom z očkovania, odvtedy je uplakaná. a som jej našla dokonca po vyše mesiaci hrče na nohách

trak, maťko vyzerá ako dvojročný 😉

lucim, bude si maťulko robiť bábovečky z mokrého piesku 😀

laurajana
6. aug 2010

@traktor že ani tu aspoň nechýba...ale ona tu je snáď najčastejšie, to iné stagnujeme 😉 a špagetky, sa pojedli, dnes ostali len dve kôpky ešte, dojeme 😉 spravila som nakyslo kuracie mäsko s cestovinou...tak dnes tak, riadne sa nám tu zatiahlo, tma strašná, snáď nie taká strašná dungavica, nepríde.

laurajana
6. aug 2010

@nykyta

Špagetová bábovka

1 balenie špagiet, 400 g šampiňónov, rascu, olej na vymastenie a strúhanku na vysypanie formy, 200 g tvrdého syra, kečup, oregano, 1 dl mlieka, 4 vajcia.

Špagety uvaríme v slanej vode, scedíme a prepláchneme vodou. Šamopiňóny pokrájame na plátky a podusíme ich s rascou. Do vymastenej a strúhankou vysypanej bábovkovej formy dávame špagety, ktoré prekladáme nahrubo postrúhaným syrom, udusenými šampiňónmi, kečupom a oreganom. Poslednú vrstvu tvoria špagety. Vajcia s mliekom vyšľaháme a zalejeme ním špagety vo forme. Pečieme vo vyhriatej rúre 20 až 25 minút (do ružova). Prekladať môžeme čímkoľvek a akokoľvek, ja dávam na spodok Nivu syr a potom vrstvím, či už diétnou salámkou, mäskom, hocičím...

laurajana
6. aug 2010

@nykyta ja robievam najčastejšie túto:

Špagetová bábovka

1 balenie špagiet, 100 g diétnej salámy, 100 g tvrdého syra, 100 g plesňového syra, 1 sladkú smotanu, soľ, kečup, cibuľu, 4 vajcia.

Uvarené špagety ukladáme do bábovkovej formy do vrstiev. Na prvú vrstvu dáme postrúhaný plesňový syr, polejeme kečupom. Na druhú vrstvu dáme na cibuli opraženú, pokrájanú salámu a polejeme kečupom. Na ďalšiu vrstvu dáme postrúhaný tvrdý syr a polejeme kečupom. Každú vrstvu poriadne zatlačíme. Nakoniec dáme poslednú vrstvu špagiet a celé to zalejeme smotanou v ktorej sme rozmiešali vajcia. Zoberieme špajdľu a poriadne popicháme, aby smotana stiekla na dno. Pečieme vo vyhriatej rúre ako bábovku.

laurajana
6. aug 2010

@nykyta

Špagetová bábovka

Uvarené špagety z jedného balenia, 1 mrazený špenát, 300 g mäkkej salámy, 200 g sterilizovaných šampiňónov, 300 g tvrdého syra, 1 konzervu sterilizovaného hrášku, 5 vajec, 1 dl mlieka, olej, 5 strúčikov cesnaku, soľ, vegetu.

Na 2 lyžiciach oleja podusíme mierne osolený špenát. Pridáme prelisovaný cesnak a odstavíme. Salámu nakrájame na malé kocky. Vychladnutý špenát pridáme k uvareným špagetám, pridáme aj salámu, sterilizované šampiňóny, hrášok a premiešame. Bábovkovú formu vymastíme olejom a naplníme ju špagetovou zmesou. Špagety zalejeme vajciami vyšľahanými s mliekom. Utlačíme ich a dáme piecť. Upečenú ‘bábovku’ vyklopíme, ešte horúcu posypeme postrúhaným syrom a ozdobíme kúskami sterilizovaných šampiňónov a guľôčkami hrášku.

traktor
6. aug 2010

ahojte 🙂 ..u nas neskutocne teplo, obloha modra...poslem vam z nej kus? 😉 idem docitat co tu nove..

nykyta
6. aug 2010

ajojte babulky 😉 😉 😉 macik zalomil na gauci tak narychlo som tuuu 😉
@laurajana dakujeeeem 😉 😉 zajtra upeciem daku babovecku z tvojich receptikov 😉 😉 mnaam 😝 😝 u nas leje a je tmavo takze musim svietit 😀 😀 tomu sa hovori predpriprava na zimu 😀 😀 este vas idem docitat a popozerat fotecky 😉 😉 zatim papa

laurajana
6. aug 2010

@nykyta presne tak aj tu zatiahlo sa zlialo a teraz svieti slnko a hicuje, ako v apríli...strach... 😉 ja idhem hodiť obed a potom chystačka na zajtrajšiu oslavu narodiek malej 😉

monr
6. aug 2010

@laurajana nech sa vám oslava podarí, my sme ešte nesíhali oslavovať 😒

laurajana
6. aug 2010

@monr Ďakujeme, dodatočne prajeme všetko najlepšie, veľa zdravíčka a šťastíčka...oslávite, keď bude na to chvíľa...mi ju máme teraz o sobote 😀

raona
6. aug 2010

mali sme menší úraz.. ☹ 😒 😠

zrnik1
6. aug 2010

@raona este ste dopadli celkom dobre...inac, krasne nausnicky

zrnik1
6. aug 2010

ahoj

zrnik1
6. aug 2010

krasne su niektore tapety

traktor
6. aug 2010

u nas dnes otras den..som zostarla o 100 rokov ☹ ...sme boli v prednej zahradke kukat na susedovho hava a v zahradke mame velke akvarium a tam korytnacku, kedze je teplo tak je vonku..havo uz nebol zaujimavy tak matko okukoval korytnacku, velmi sa jej tesil, ..az sa naraz prudko nahol a spadol hlavickou do akvarka , celu ju mal pod vodou..len nozky mu von trcali ..sam by von nevysiel..este dobre , ze som bola blizko , som ho hned vybrala aj tak sa sa napil vodicky, strasne plakal.....no strasne..si nechcem predstavit kebyze som dalej...fuuuj ..normalne nechapem, ..

traktor
6. aug 2010

@raona no krasa ☹ ..este dobre , ze nie priamo do ocka..fukame 😉
@zrnik1 krasnu profilovku mas 🙂 😵

traktor
6. aug 2010

krasne svieti slniecko a naraz vietor jak besnyy...jeden dazdnik polamany, druhy odfuklo az do susedovej zahrady , stolicky, domcek,hracky ...skratka vsetko poodfukovalo...ked kuknem na dvor ta pohroma...a potom spadli 4 kvapky....no a uz je jasno....krasne svieti slniecko

nykyta
6. aug 2010

dobryyy vecer babulky 🙂 rao fotecky su nadherne 🙂 sarinka s matkom su uzasny 🙂 to je mi luto,ze sarinka ma bo ☹ ☹ fukame s macikom a nech sa jej to rychlo zahojiii 😉 trakusik to mi je luto aku si mala pohromu okolo domu 😕 ☹ zrnik a ty si kdeee 😀 😉 inac pekny profil,len ze tam chybas ty 😉 macik je zas prestahovany do svojej izbicky tak som zvedava dokedy bude spinkat 😕

nykyta
6. aug 2010

a akurat ma stve konicek 😕 😀 😀 😀 preco mi vzdy nahodi konec ked doteraz zacinal pekne zvrchu 🙄 🙄 teraz som ako arab musim citat odzadu 😀 😀

nykyta
6. aug 2010

a dnes ficim bez zavinacov-udenacov 😀 😀 😀 😀

nykyta
6. aug 2010

no uz som bola dva krat hore a asi zachvilu pojdem nastalo 😕 😔 aj tak tu nikoho neni takze to asi zabalim 😀 😀 😀 este chvilku pockam a pak pojdem 😀

nykyta
6. aug 2010

no nic 😉 idem si lahnut 😔 dobru nocku vsetkym 😔 😔 😔

lucim
6. aug 2010

DOBRY vecer 🙂

@traktor uuuha, to si musela mat predinfarktovy stav, ale nastastie je matko v poriadku, bola si nablizku ako spravna mama 😉 a to pocasie - aj my mame zruteny zahradny altan, ale nemala som sil ho davat do poriadku.
@raona - co sarinka vylumpacila, ked je ako peirac? chuuudatko, fu fuuuuu 😖
@monr, klop klop, snad uz bude zdravicko posluchat.

@laurajana spagety som este nezapekala, my tu spagety moc lubime, vyskusam ... v podstate, aj ako lasagne sa to da urobit. 😝
nyky - sme sa obisli, sladke sny.

majkas
6. aug 2010

dobry vecer maminky,

traky, rao, aj my fukame a posielame pusinky na ukludnenie a zotavenie. traky tebe duplom 😉

u nas stav nezmeneny, teplora stupa a klesa jak no hojdacke ☹ chvilku je dobre aj sa zahra a potom zase len na rucky a mrnci ....akurat ze uz nehnackuje ale ta teplota ma znepokojuje o to viac ze ide vikend... spinkat sme sli s 38,2, zachvilu pojdem merat ci zabral nurofen. sme rozmyslali ci neskusime cipky ale uz pri merani teploty v dupke strasne place tak si neviem predstvit cipok co sa asi este viac zatlaca a ten nurofen zatial celkom dobre papa

a s tym mocom, sacky pre dievcatko v lekarni nemali tak sme rano odchytavali do poharika v stoji, a nastastie moc bol v poriadku. stolica bude az o 4-5 dni

idem zmerat tu teplotu

katkah
6. aug 2010

dobry vecer bambulky 🙂 dlho som tu nebola, boli sme na dovolenke pri mori...a to chystanie pred a vybalovanie po nemalo konca kraja 🙂 dodatocne gratulujeme vsetkym oslavencom a zbezne som pozrela par stranok dozadu, krasne fotecky a sikovne deturence tu mame 🙂 my sa tiez pochavlime, zacali sme konecne sami bezkat, sice este trosku tarbavo, ale zato takou rychlostou, ze si idem nohy za malou dolamat 🙂)) stretko u raony vyzeralo super...nabuduce sa pridame aj my ku vam, byvame tod za rohom 🙂)) a mate vsetky krasne zmenene profili, tak ideme aj my vymenit 😉

katkah
6. aug 2010

nikde nikoho, tak ideme spat..dobru noc 😉

majkas
6. aug 2010

@katkah ahoj, gratulujeme k chodeniu a dobru noc

stale drzi teplotu na 38 ako ked isla spat ☹ ☹ ☹ asi ten nurofen nezabral....

majkas
6. aug 2010

klesla na 37,3, hura

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre