Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

josifek
4. jan 2010

ahojky Ozi a děkujeme 😉

ozi
4. jan 2010

josi, neďakuj, aké pekné si si urobila, také máš 😀

idem dať piecť chlebík, navarené mám, budem chodiť nakukovať

josifek
4. jan 2010

Ozi to je fakt ale fotoš dělali chlapci 😀 😀 😀 😀 U nás už uvařené a napečené jen se tak poflakuji v práci a pak pujdu s Karamelkou na prochajdu u nás po ránu -12 stupňů a teď -8 😀 😀 😀 😀

lucia32
4. jan 2010

Ahojky kočandy a kočanďatá 😀
Josi...krásne fotečky 🙂
Dodatočne gratulka aj druhej oslávenkyni 🙂
som tu,len trošku pracujem, triedim papiere, dávam dokopy 🙂

majkas
4. jan 2010

ahojte,
aj my zdravime zo studenej bratislavy, sice podla teplomera na balkone nemrzne ale zato zima je riadna.

josi karamelka je zlata na fotkach, ako vzdy 🙂

ja navarene nemam, vsetko sme vcre apojedli tak rozmrazujem palacinky 🙂

traky dufam ze sa vam polespilo a ze to nebude nic vazne, myslime na vas 😉

my sme dneska rano kakali s placom, sice sme kakali v sobotu taku mini kakacku, dneska toho islo hodne, nebolo to ani tvrde aj ked hustejsie ako ked sme len kojili, dufam ze sa to nebude opakovat
stale ma laka dat malej aj nejaky cajik alebo nieco ci by sa jej troska nezlepsilo to kakanie ale podla doky by malo stacit len mliecko alebo voda. dneska som jej dala do flase (videla ju prvykrat) troska vody tak najprv to zobrala do pusy ze co to je, asi si aj troska glgla a potom ju uz vypluvala
ked sme sa len kojili tak sme vzdy stihli kakacku v ramci 7 dn co je pri plne kojenych detickach v poriadku ale teraz pri prikrmoch sa mi to uz take normal nezda....

a aby som nezabudla vsetko naj oslavencom dnesnym aj vcerajsim 😉

majkas
4. jan 2010

a pls nepouzivate niekto elektricku zubnu kefku? viete poradit na co pozerat pri vybere?

ozi
4. jan 2010

josi, ja som myslela, aké pekné detičky si si urobila 😀

majkas, čau 😉

ja čajík tiež nedávam, a zatiaľ ani vodu, ešte ju vždy nakojím po zeleninke,
ono by sa to kakanie malo upraviť, až si Tami zvykne na stravu, teda jej črievka
elektrickú nepoužívame 😕

ozi
4. jan 2010

aj lucia čau

veľa nepracuj 😉

majkas
4. jan 2010

cau ozi, sak ja len kvoli tomu ze ci sa jej ta stolica viac nezriedi... skusim este pockat par tyzdnov ci sa to nezlepsi same ako pises ked si zvykne na novu stravu

inac dneska ideme na zemiak, som si rano odstriekala po kojeni "az 10ml" 🙂 mlieka ze ho primiesam k zemiaciku
ale sak este jedno kojenie doobeda bude ked sa Tami zobudi tak este 10 dufam dame a to bude na primiesanie hadam dost 🙂

ozi
4. jan 2010

10 Ti možno bude aj stačiť, závisí koľko Ti zje

laurajana
4. jan 2010

lucia32 ďakujeme za prianie...máme sa fajn, kojíme sa, plačkáme skrz zubáčiky, alebo skôr pre maminkynu pozornosť...snažím sa niečo rozbehnúť cez e-shop tak mám dosť práce...ale inak pohoda, denné bežné starosti, navariť, upratať, venovať sa detičkám, Matti má do 11.1. prázdniny, tak je o radosť postarané 😀

zaba2707
4. jan 2010

Dobry den prajem 🙂 dovolte mi aby som sice oneskorene ale o to uprimnejsie popriala vsetkym julovkam a julovciatkam aj s ich rodinkami vsetko len to najsamlepsejsie, vela vela zdravicka, vela vela lasky stastia usmiatych dni v tomto novom rockul. Dodatocne od casu co som sa tu neukazala aj vsetkym nasim oslavencekom vsetko len to naj.

My sme zotrvali este u mojich rodicov iba mm siel do BA lebo sak praca vola 🙂 Je tu uplne suprovsky. Uplne flakam pracu a potom ked sa vratime domov do BA sa z toho poserem ... ale tak co uz.
Fifo sa ma super akurat dnesna noc bola horsia ale zato mozem iba ja. Naposledy presne 1.1. som si odsala 170ml MM a dala som mu ho a vobec som si krava sprosta neuvedovila ze som jedla uz vsetko aj nejake orechy aj citrusove ovocko ... no a maly sa samozrejme vyhadzal a vcera vecer som nemala ani fenistilove kvapky pri sebe tak sa okolo pol noci zobudil a tak si skriabal za jednym uskom az vyfasoval rukavicky ... nemala som ten fenistil tak uz ked som ho fakt nijak nevedela ani s mojou mum utisit dala som mu brufen a po 10 min zabuval. Rano babina kupila fenistilove kvapky tak som mu ich hned zacala davat snad sa nam to zlepsi.
Papa ten Sunar a mam pocit ze to pomalicky zasa nabera ten isty spad ako pri Nutrilone. Dva tyzdne boli super serinkal sam aj 3x do dna ... teraz mal 5 dni pauzu a vcera sa dosral sam ja som tak jasala nad tou plienkou ako nikdy doteraz. Koncom tohto tyzdna ked sa za nami vrati mm tak zacneme davat prikrm. Som zvedava ako sa bude krpec tvarit 🙂

Trakyyyyy hes hes hes od vas tie zloty a nech je Matulik uz oki

majkas
4. jan 2010

jani a zabka ahojte a zaroven vsetkym papa, mala sa mi zobudila

pekny dnik zelam

lucia32
4. jan 2010

No my kakáme aj viackrát na deň, teda Nataly, nie ja 😝 😀 Dá sa povedať, že skoro po každom jedle naloží do peľuchy, alebo do nočníčka...ako stíhame 😀 Hovienko máme pekne formované, ak papáme obdeň banán tak ani tvrdé nie sú...a na nočníček ju dám a začnem tlačiť...názorná ukážka... a aj srnka malá tlačí a vždy vytlačí...gravitácia robí svoje...všetky moje deti serinkali od 5-6 mesiacov, takže sa nebojte a dajte ich na nočník už skoro, chrbtici sa nič nestane...neskôr vám tam už sedieť nebudú chcieť a teraz ešte neutečú a naučia sa to 🙂

lucia32
4. jan 2010

žabik...jaj moja, tak nech sa Fifovi polepší a ty zahoď sklerozu do breha 😀
Dúfam, že aj Trakin Maťulo je v poriadku...dúfam, že sa ozve 😵

zaba2707
4. jan 2010

fifo dospaval asi noc idem k nemu lebo uz je hore

ani3012
4. jan 2010

ahojte
tak ja som mala fasa noc.Do pol dvanástej som naháňala Patrika,aby išiel spať a keď som si o dvanástej ľahla,tak malá poplakávala každých 10 minút a od jednej do 4 bola hore .Keby aspoň ležať chcela,ale iba na rukách a aj tam sa jej po čase nepáčilo.Tuším mám svalovicu na pravej ruke.
Naši mi priniesli fenistil kvapky,ale neviem,aké dávkovanie jej mám dať.Je tam písané,že deťom do 1 roka sa môžu podať len na odporúčanie lekára,ale k nej sa nemôžem dovolať a ťahať malú po vonku sa neodvážim,aby jej to neprechladlo.Evička má 6,2 kg,tak ak niekto vie dávkovanie pre ňu,napíšte mi prosím.Ďakujem.
Kiahne sa jej vyrážajú všade a má aj v pusinke.Tak som zvedavá,kedy prestane jesť úplne.Ale ešte taký týždeň a mala by byť v poriadku.Dúfam,že nebudú nejaké problémy

vendulacky
4. jan 2010

ahoj zlatíčka 🙂

josi, super fotky, krásná rodinka. karamelka je děsně fotogenická 😉

luci, díky za rady, už i já se koukám po nočníku, malá už začíná sedět bez opěry....

ani, ty neštovice jsou vopruz, ale budeš to mít aspoň za sebou...my jsme měly taky horší noc, od 2 se kroutila, v 5 vstala s pláčem, hlad neměla, ale bolelo jí bříško. Tak jsem cvičily, prdkaly a pak nechtěla usnout...můra, do 6 buntošila, jsem myslela, že bude spát dýl, ale ne...v 7 byla vzhůru a máma v komatu...kor po tom co se dostala do postele v 1...

Jinak my teda už víc pijeme z flašky než kojíme, kojení pro nás bylo spíš utrpení. ty hysteráky u toho, když to neteklo hned nebo to teklo málo nebo nebylo moc mlíčka....furt něco. ted kojím 1-2x za den a v noci. Zatím to stačí. Jen jsem si všimla, že když kojíme, tak víc blinká....je to možný?...když pak jí mrkev, tak to je radost, všechno je zabarvený...

josifek
4. jan 2010

Ahojky Vendy a dík za pochvalu, jojo ona je modelka když vidí foťák nebo kameru hned zaujme pózy 😀 😀 😀 😀 My kojíme i dokrmujeme tak pul napůl, vždy nakojím a pak jěště se dorazí UM a mrkvičku může má ji moc ráda ale nejraději má brambůrek s cuketou a jablíčkem 😀 😀 😀 😀 😀 to se může užrat 😀 😀 😀 😀 😀 a ma mrkev používáme místo klasického bryndáčku tem gumový vypadá jako zástěrka , pak jen v umyvadle opláchnu a nechám uschnout 😀 😀 😀 😀

Ani vy se máte že budete mít neštovky zasebou my je jěště neměli ani já ani můj syn 😀 😀 😀 😀

vendulacky
4. jan 2010

josi, tak po mrkvičce a bramboru se může taky malá utlouct, otvřená pusinka jak vrabčáčka...taky dýně s bramborem..brambor, cuketu a jablko děláš sama nebo kupuješ? Jinak zkoušela jsem ovoce-jablko, hrušku a nic z toho jí nejede a plive to ven. Tak zatím je zeleninová...

josifek
4. jan 2010

Vendy naše baští všechno i ovoce i zeleninku, Mám zavařené jídelka co jsem dělala v létě jak postupně dorůstalo na zahrádce a i s maskem telecím,kuřecím a rybkou, a také se žloutkem 😉 i ovoce ale malá má raději čerstvé ovocko nastrouhané 😉, Jinak Brambor cuketu a jablíčko dělám doma trvá to 15 minut i s mixováním a cuketu beru bio v kaufu 😉

ani3012
4. jan 2010

josi ja som vedela,že niečo s tebou chcem.Som ukázala Patrikovi fotku a pýtala som sa,že kto to je,či Simonka alebo Evka.A uhádol hneď,že Simonka,lebo my nemáme také vankúše 😀 😀 😀 Simonka ma krásny úsmev,tuším sa jej aj oči smejú 🙂 (nie že by Evka nemala 😵 )

vendy: keď som zistila malej prvú vyrážku,tak aj som rada,že to budeme mať za sebou,ale som sa aj rozplakala,lebo mi jej bolo ľúto 😒 Po fenistile je už kľudnejšia,ale papať nepapala a ani od rána ešte nespala 😝

Josi, neštovice u dospelého prebiehajú veľmi zle.Tatko bude mať robotu potom s vami 😉 ale môžno ste ich mali. Vraj veľa ľudí ma len 2-3 vyrážky a niekedy o nich ani nevedia.

josifek
4. jan 2010

Ani no vidíš jakého šikulku máš doma 😀 no to říká víc lidí že se jí smějí očka a prý v nich má v každém nějakého čertíka 😀 😀 😀 😀 Evička je krásná kukala jsem foto na FB. A co se týče neštovic tak nevím bratři je měli a to byli poďobaní snad svšude a hodně, Pomáhala jsem je pudrovat a nic jsem neměla jen prázdniny bo karanténa 😀 😀 😀 😀

ani3012
4. jan 2010

tak si sa vytešovala,však? patrikovi som kiahne "zháňala" už od 1 roka.S chorobou sa stretol 4 krát a nedostal ich a teraz ani neviem,komu poďakovať 😀

josifek
4. jan 2010

ani možná je jen bacilonosič Paťulko 😀 😀 😀 😀

lucia32
4. jan 2010

Ani...kiahne, uff...aj moja Bianka mala také, že až v puse a vyhádzaná až-až 😝 A držali sa jej dlho a boli veľké a má po nich na hrudi aj jazvy, si to zoškrábla opica jedna a to už mala 6 rokov 😝 😠
Naopak Miňo mal len asi 3 vyrážtičky 🤐 😝 😉

ani3012
4. jan 2010

Luci aj Paťko ich mal aj pod viečkom aj v pipíku aj v uchu a ústach.Ale celkom rýchlo sa hojí a už má len pár chrastičiek.Ale aj tak si to škriabal,aj keď som ho dávkovala ditiadenom.Takže len bacilonosič není 🙂
Evka je tiež ale hodne vysypaná,a to ich má len tretí deň. Doktorka vravela,že keby bola nejaká malátna, bude odpietať jedlo, veľmi vysoká teplota alebo čokoľvek,čo sa mi nebude páčiť,tak sa máme zbaliť do nemocnice.

lucia32
4. jan 2010

Tak heš, heš, nech Evku obchádzajú nepríjemnosti a nech sa jej to rýchlo hojí 😉

traktor
4. jan 2010

ahojte, tak matko uz lepsie, asi ta ryza, mrkva....zabera...dokyna zobrala vyter, tak cakame na vysledky a mame kojit, koji, kojit 😵 , tak som rada....a dakujem vsetkym, 😉 ....oslavencom gratulujem, karamelka fesna ako vzdy, a este chcem upresnit to stretko v kosiciach, tak je to 18.april, cas a miesto navrhnite....kazda ste srdecne vitana...bude aj atrakcia......TRAKY nazivo, tak si to nenechajte ujst 😀 😀 😀 😀 😀 😀

traktor
4. jan 2010

jaj a aby som nezabudla pre tie co pisu TRAKI to plati tiez 😀 😀 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre