Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

adka12
autor
21. mar 2010

A gratulujem k prvému zúbku Filipkovi. Saška má 4 a ďalšie 2 vrchné sú na ceste 😀
Inak v utorok sme boli na poradni, váha 8780gr. a 70cm 🙂

ani3012
21. mar 2010

Dobré ráno !

Dnes majú 8 mesiačikov 😵 😵 😵
nika251....................21.7.........................Attila
beruska113...............21.7.........................Lukášek

Meniny oslavuje: Blahoslav , Blahoboj, Blahosej, Radek, Radko
Meniny oslavuje v ČR: Radek , Filemon, Radegast, Radhost, Radko, Radoš, Rajko, Všerad

Prajeme všetko najlepšie ! 😵 🙂

Kalendárium:
Svetový deň Downovho syndrómu
(vyhlásený v 2006 na podnet organizácií Down Syndrome International a European Down Syndrome Association, dátum je odvodený z čísel 3 a 21 – trizómia 21. chromozómu)

Medzinárodný deň za odstránenie rasovej diskriminácie
(OSN, vyhlásený v 1966, pripomína sa od 1967; v ten deň 1960 polícia zmasakrovala účastníkov pokojnej demonštrácie proti apartheidu v juhoafrickom Sharpeville, zabila 69 ľudí)

Medzinárodný deň bábkarstva /aj bábkového divadla/
(Medzinárodný bábkarský zväz – UNIMA, vyhlásený v 2002)

Medzinárodný deň domáceho hospodárstva
(Medzinárodná federácia pre domáce hospodárstvo – IFHE, iniciovaný v 1979)

Medzinárodný deň invalidov
(Medzinárodná federácia telesne postihnutých – invalidov práce a civilných invalidov – FIMITIC, pripomína sa od 1960)

Medzinárodný deň planetárií
(Medzinárodná spoločnosť planetárií – IPS, od 1995)

Svetový deň lesov /aj lesníctva/
(Európska poľnohospodárska konfederácia – ECA, Organizácia Spojených národov pre výživu a poľnohospodárstvo – FAO, iniciovaný v 1971)

Svetový deň poézie
(UNESCO, vyhlásený v 1999, oslavuje sa od 2000)

Svetový deň zdravého spánku
(Medzinárodná nadácia pre duševné zdravie a neurológiu – IFMHN, vyhlásený v 2001)

Týždeň solidarity s národmi bojujúcimi proti rasizmu a rasovej diskriminácii (OSN, vyhlásený v 1979)
nedeľa, marca 21 • sobota, marca 27

Fúha ! Hotovo 🙂

ani3012
21. mar 2010

a som zabudla to najdôležitejšie : PRVÝ JARNÝ DEŇ 😵 😵 😵

a gratulujem k zúbkom 🙂

gabrielkabj
21. mar 2010

ahojky aj mi máme už 6 zúbky a na poradňu ideme tohto týždňa

gabrielkabj
21. mar 2010

a aj ja gratulujem oslávencom a aj zubáčom hi hi 😵

ani3012
21. mar 2010

aďka ty kokso ! Ja som malej ten excipial natrela predvčerom a pozerala som včera,že je vyhádzaná a svrbí ju to ! Keby som nečítala,tak ma to ani nenapadne.V noci som premýšľala,čo papala.... Ďakujem ! Inak by som na to tak rýchlo neprišla.A ostávame pri olivovom oleji asi. Dovtedy mala pokožku v poriadku,tak nebudem vymýšľať.Ale aj Patrik sa sťažoval,že ho svrbí telo....hmmmm Veď mu to nikdy nerobilo zle. 😒

lucia32
21. mar 2010

Ahojky...
Sa teškáme z dalšieho zubáčika Filipka....
Oslavenčekom všetko naj.....
Kto chce pozrieť fotečky, sú na FB, profil Lusie 99 🙂

lucia32
21. mar 2010

A jeden na zasmiatie:
V zabudnutej ruskej derevni leží bábuška na smrtelnej posteli, tažko dýcha a chytá dedka, ktorý sedí pri posteli za ruku.
Dedko ju chlácholí
- Pokojne drahá, nenamáhaj sa, prosím!
Bábuška s vypätím posledných síl hovorí: "Starký môj, celý život som mala pred tebou jedno tajomstvo -
vždy som snívala o análnom sexe, ty si sa o to nepokúšal a ja som nemala odvahu ta o to požiadat. A teraz ta
naposledy prosím - urob mi to aspon raz".
Dedko na to: -"Nnuž ked už nic iného nechceš - dobre!!
Stiahol gate, obrátil babku na bok a pustil sa do nej.
Po dlhšej chvíli odkväcla babka a hned po nej aj vysilený dedko.
Ráno sa dedko zobudí a šokovaný pozerá - bábuška nakrmila hydinu, ciperne
behá po dvore s velkou prútenou metlou a vyspevujúc zametá dvor.
Dedko sa v úžase schytí rukami za hlavu a vykríkne: "Bože môj, ved my sme takto mohli zachránit súdruha LENINA!".
😀

traktor
21. mar 2010

ahojte, oslavencom gratulujem 😵 , zubkatym detickam tiez 😵 , perfektne fotecky ste pridali 😉 , a vtip na rano super 😀 ...a co to ten excipial...my berieme a ok....ale mam ho uz dlhsie, ...zeby bolo daco v tejto varke,ked sa vsetky deticky vyhadzuju?...ci co to...

ozi
21. mar 2010

Čaute babenky, som tu dlho nebola, vôbec nestíham 😒
maličká sedí, štvornožkuje a stavia sa pri nábytku, a tak musím stále dávať pozor, aby nespadla. Ináč je zlatučká, náš pokladík. 😵
Samko mal 2 dni zase horúčky, 😖 a nič iné, ale už je dobre 🙂 .Asi zase zuby, ešte tie zadné stoličky nemá všetky.

Maťo ešte využíva posledné lyžovanie. 😉

Ináč sa máme fajn , keď bude trochu času, tak skočím na dlhšie

A nový koník , dá sa v ňom dobre orientovať? Či je to horšie? 😕

A gratulky oslávenčekom a novým zúbkom, my mame stále iba jeden, ale už sa tlačí pomaličky sused 😀

ani3012
21. mar 2010

ozi do kelu! Že ešte stoličky nemá všetky 😀 nás tu ostáva ešte pár bezzubých 🙂

olé olé olé olé...vyhrajeme...vyhrajeme 😀

Včera som išla cez Pezinskú babu a tiež tam boli ešte lyžiari.Síce len dvaja,ale aspoň im nikto nezavadzal 😅
a nový koník ? Treba si len zvyknuť.Ja som si dala pár tém medzi obľúbené,čomu sa teším asi najviac 😵

traktor
21. mar 2010

bola som v DM drogerii a kupila som matkovi kasu , ze babylove bio milch -brei...velmi nam chuti, skusali sme zatial vanilkovu a bananovu...aj ja som ochutnala a maju fakt prijemnu chut...skusali ste to niektora svojim detom?co na to hovorite?...my sme doteraz len hami, sunarku...

inneska
21. mar 2010

ahojte..

vítam nás na novom koníkovi...som čakala, kým nabehne a medzitým sme odišli k svokrovcom..tiež si zatial zvykám..a kde sú smailíci?? či som slepá?? ked vy ich dávate..

včera bolo nádherne, tak sme sa kočíkovali a aj povozili na trojkolke...máme aj fotečky, ale budú neskôr, lebo fotila švagrinka a nemala som usbčko so sebou..tak až nabudúce..a erik tam šrotil, všetko čo videl..teda papal riadne porcie..ale predvčerom večer mal zase taký záchvat plaču o polnoci...chudatko, neviem či zuby, alebo či bol urieknutý(svokra aj švagrina na to dosť veria, tak vraj ho dlho nevideli, tak ho mohli nechtiac urieknuť..tak svokra olizovala)
a od piatku sami tlieskame .. viem že tu už viaceré detičky vedia tlieskať, ale u nás je to novinka...a krásne to po nás opakuje..a dnes bolo prvé baba ... ked to ráno povedal, mm to prebralo až vstal z postele a čakali sme, či ešte niečo nepovie ... a máme zaparenú ritku..neviem z čoho..ráno ešte nebola, po 2 hodkách vymenila plienku a už bola zaparená...tak máme len látkovku(vetráme)

a gratulkujeme všetkým oslávenčekom cmuk cmuk cmuk

ivka..ja som ju raz mala tú kašu, vcelku chutila...teraz máme pauzu s kašami(asi sme boli ich už prejedený, lebo ich nechcel, len som ich vylievala do dresu)a na to že je bio, tak je chutná..mala som biokašu od hippu a to bol grc..

ani..ozi myslela samka, že ešte nemá stoličky a samko má už 2,5ročka ..

ozi
21. mar 2010

Ani 😀 , keby mala Saška toľko zubov, tak by sme asi boli najzubatejšie bábo na svete 😀

inn, my sme včera trčali kvôli horúčke doma a dnes by sme sa už aj mohli ísť prejsť, ale počko už nie je ako včera 😠

Saša mi posledné 3-4 dni zje veľmi málo, papá ako vrabček a tak aj vyzerá, ešte nemáme ani 7 kg, nám sú ešte niektoré veci na 3-6 mesiacov dobré 😅 , ešte ovocie zje a večer kaše trochu lepšie ako obed, najradšej okrem kojo má vodu 😀 😝 .

ozi
21. mar 2010

inn, smajlíci sú ako boli 😕 😅

inneska
21. mar 2010

ozi...ale kde sú tí smajlíci?? ked píšem príspevok, tak ich nikde nevidím... na starom koňovi boli vpravo hore nad príspevkom čo si písala, teraz ich tam nemám...

inneska
21. mar 2010

ozi..veru už nieje tak krásne..včera aj pršalo..erik vonku spal, ja vo vnútri..som kufrovala, ked som náhodne vybehla von a ono riadne pršalo..

traktor
21. mar 2010

in ja mam smajlikov tam ako pise ze pridaj odpoved ...na pravo hore...ty to nemas?

traktor
21. mar 2010

a uz sa tesim na nove fotecky....gratulujem ku tlieskaniu aj k baba 😉 ...ako to rychlo ide...kazdy den nieco nove

ozi
21. mar 2010

ako traki píše, napravo hore

inneska
21. mar 2010

no ja ich tam nemám...vŕŕ

inneska
21. mar 2010

traky..dakujem cmuk

inneska
21. mar 2010

už mám smajlíkov 😵 😵 😵 mm poradil...som musela nainštalovať novšiu verziu firefoxu 😅

ani3012
21. mar 2010

baby pozerali ste črepiny? Bola tam liečiteľka a že odstráni bolesť cez obrazovku. Ja som si narazila minulý týždeň rebra a doteraz ma to bolelo a zrazu ne 😕 Ako keď sa toho miesta chytím a pritlačím,tak bolí ale nebolí už pri pohybe .Zaujímavé,že? 😀

ani3012
21. mar 2010

no a je po zázraku...už ma to zase bolí 😀 😀 😀 😀

laurajana
21. mar 2010

ahojte babuľky boli sme vonku tu sme mali krásne slniečko a teplúúúúúúúúúúčko

lucim
21. mar 2010

ahojte pusinecky 🙂
inn gratulujem k tlieskani a baba baba baba 🙂
ozi no vitaaaaj 🙂
traky tu kasu mzno casom skusime, momentalne matko nechce ziadnu. ale zacal mi papat normalne prikrmy, co ma tesi viac. a novinka u nas: plazenim uz zvladame viac miestnosti a je to coraz rychlejsie, je to taky sranda styl - lava nozka dohora a pravou sa odraza. 🙂 a akurat nam dal najavo, ze vsetko, co je dole, moze chytat a tahat, tak sme premiestnovali ostosest. 🙂
lauri kraaasna foto. 🙂
ani 😀 a nech neboli.
lu, super vtip 😀 😀
mi tak napadlo, ze tie deti si trenuju tie zrucnosti z roznych koncov - my sme zacali od jazyka, erik, matko od noziciek, kocky od vstavania .... 🙂 a nakoniec budu vsetky vediet vsetko. 🙂

lucim
21. mar 2010

vcera sme boli na velkych nakupoch, drahy si SAM kupoval oblecenie na seba, bez nutenia, ze aby sa mi pacil a aby som sa nim mohla vystatovat, a boli sme v baumaxe, mam tahave muskaty, uz aj nasadene a umiestnene na altanku a schodisti. 🙂 a dnes sme objednali ovocne kricky a jahudky zo starklu, z nas vazne budu real zahradkari. 😀

lucim
21. mar 2010

a este cosi som tam nasla - matko ma svoju vlastnu kriklavu reflexnu vesticku do auta. foto snad dodam. 🙂

kde ste? vonku? to je dobre ... u nas bolo slniecko len skoro rano, ale vyvetrani sme, snad u vas este je. mne tu chlapi spia, ja periem, a idem skratit drahemu tie rifle a hadam aj co to pozehlit. a kuknem na muskaty, ci uz nahodou nepodrastli. he. 😉
juuu, pamatate si, ako sme sa vlani tesili z narciskov? nase uz vyliezaju, nezmary. uz sa na ne tesim. 🙂

katica5
21. mar 2010

Ahojte, vsetko naj oslavencom minulym aj dnesnym
traky my sme tiez skusali tu kasu a chuti aj Maxovi aj mne

chcela som ist von ale tu prsiiii

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre