Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

pirinka
23. aug 2010

@lucim přesně tak. Já sice na kurzu byla, ale není to o tom stryktně se držet znaků. Je to jen návod. Stejně si pak každé dítě ten znak trošku upraví k obrazu svému podle toho jak je mu to příjemné a o tom to je. Prostě si jen vymyslíte další způsob dorozumívání, podle toho jak to vyhovuje Vám 🙂

jajona
23. aug 2010

@lucim o znakovaní prečítam neskôr...

Majte sa pekne, idem hají, hají.

anavi85
23. aug 2010

@lucim
@acerka mna tiez tym zaujala samayka, aj som o tom celkom dost citala, ale ja som si pozicala z kniznice knihu posunkov, no a podla toho co si sem dala Luci, tak len niektore znaky sedia...inak maly sa mi celkom rychlo uci posunky...od piatku sa naucil spinkat a pit 🙂

lucim
23. aug 2010

@acerka vsak to, ze sa mi do tej knihy asi nechce investovat ... ked sa to tak vezme, taky isty cas zabijem pri citani netu, alebo tej knihy, tak si informacie po kuskoch pohladam na nete. a znakujeme. zajtra sa ideme ucit vyraz pre PIŤ
. ... a este budem musiet najst casom znaky pre priblble zvery v knizkach, bo ja fakt neviem ako robi bobor, vydra, ondatra, svist, kuna, korytnacka, morcata, skrecky, ... a podobna haved a matko sa ma furt pyta 😀 😝 😉 .... nevravim, ze musime vediet vsetko, ale zirafu - pre nas dolezity tvor - som si uz dnes nasla 🙂 😵 😵

anavi85
23. aug 2010

maminky moje zlate, idem ja spat, lebo mm je na nocnej, tak bude rano potrebovat klud, cize sa budem musiet venovat Aduskovi na 300 %, nech je tichucko 😉

hathor1231
23. aug 2010

@anavi85 s tymi prepoctami a porovnavanim mzdy pozor,lebo sa ti moze stat,ze nezarobis tolko. treba brat ohlad na jazyk, zrucnost a skusenosti,pripadne vzdelanie 😉 v uk udavaju priemer tiez 2000lib,zlepsuje ho hlavne dobre platenie doktorov,pravnikov atd. ale "normalny clovek" tam ma mozno 200libier na tyzden= 800mesacne,takze velky rozdiel... tiez ber na ohlad stravu,energie a hlavne drahsie byvanie ako na sr 😉 tu je najom takmer cely jeden plat 😠 co uz,ked nechce clovek byvat v diere 😅 ale ak budes blizko harnic tak mas vkuse sancu si najst nieco na sr kym najdes tam lepsie 😉

acerka
23. aug 2010

@lucim 😀 😀 😀 tak zdar zirafe 😀 😀

lucim
23. aug 2010

@anavi85 to je jedno, ci su tie znaky totozne, ak sa vam z adkom pacia a daju sa naucit, tak ich pouzivajte, je to VASA rec. a sladke sny. 😉 .... btw samy mala tiez iny znak na mlieko, ako som ja nasla v tom videoslovniku. 😉

hathor1231
23. aug 2010

@lucim akaaa knizka? ja som tiez nieco podobne hladala,najst si cestu k jej jazyyyycku ked som s nou vkuse sama,nech mame zabavu 😉

pirinka
23. aug 2010

@lucim asi 4 měsíce. Ale když se začíná po roce, tak už to jde samozřejmě rychleji. Nám trvalo aso 6 týdnů než udělala první znak, ale do té doby jsme si ověřovali, že rozumí tomu co jí ukazujeme. Prostě jednoduše očima vyhledala to co jsem jí právě znakovala. A co umíme? Jíst, pít, hotovo, ven, čepice, boty, ptáček, pes, kočka, kachna, velký, papa, motýlek, strom, kytka....teď si to všechno nevybavím, ale je to moje šikulka 🙂

traktor
23. aug 2010

precitam zajtra, kedze je toho vela 😉 ..ale zaujimave... 🙂 ....mne sa aj tak zo vsetkeho najviac paci to nase...ked sedim pri pc...matko pride daco mi hovori...chyti ma za ruku a taha..idem s nim..necha ma na chodbe a uteka si sadnut za pc on 😀 😀 😀 a vcera mi tak postlacal klavesnicu, ze som stranky mala naopak, musel prist sused a opravit nam to 😀 ...alebo to z dnes, ked nedosiahne na policku a podskakuje....ja sa tak tesim , co bude dalsie... 😀 😀 😀

traktor
23. aug 2010

@pirinka 😵

pirinka
23. aug 2010

@traktor tak to tě dobře nachytal 😀 . Odtáhnout od klávesnice aby tam mohl bláznit sám 😀

lucim
23. aug 2010

@hathor1231 znakova rec pre batolata, aj s dvd a leporelami vyde na 33€, a este bola nejaka ceska a este nejaka co vysla v grade, ale byva to vypredane, ... tam u vas urcite najdes nieco o Baby signs ... hod si do googla. 😉

lucim
23. aug 2010

@pirinka sikulkyyyyyyyy ste obe, hlavne zuziiiiiiiiiiii 😉
my vieme k niektorym tym zverom zvuky, tak sa budeme hrat na ine. ale napr. motyla mi v knizke prstom najde, pyta sa nan, tak sa ho naucime mavat rucickami 🙂
@traktor hehehehhe prefikany matko, sa nestrati, zlatinko 🙂 inak - vcera nas matulo otocil obrazovku vaskovi na notebooku, tak som mu ja hladala na nete klavesovu skratku, aby som mu to opravila. 😀 😀 😀 😀

hathor1231
23. aug 2010

@lucim dik,lebo som citala,ze je dobre mat na veci svoj znak,dieta je menej frustrovane ze mu nerozumies kym sa nauci rozpravat.. isto skusim 😉 lebo vlastne sa tazko hladaju 😅

lucim
23. aug 2010

@hathor1231 presne preto sa dnes prave hrabem po nete, fantazia mi dochadza, na predoslej stranke je aj link na videjka so znakmi. 🙂

hathor1231
23. aug 2010

@lucim nasla som jednu uk,je to rozdelene na 6t,stranka bude k dispozicii na rok. je tam viacej ako 200 slovicok 😅 je to za 10libier... zajtra zacneme 😵 kukala som kurz,ale vsetky su daleko 😒
len riesim dilemu,ci po anglicky alebo po slovensky... asi skor anglicky...
http://www.babysign.co.uk/

traktor
23. aug 2010

@lucim jeej lucim...tak obaja matkovia rovnaky...aj nam to matko vcera urobil..este dobre, ze mam sikovneho suseda..bo ja som to nevedela otocit 😀 ...a inak zaujimave citanie 😉

pirinka
23. aug 2010

@lucim děkujeme...ale opravdu hlavně Zuzi 🙂 . Jsi mi připomněla, že bych si to měla zase provětrat a začít nové znaky ať nezakrníme 🙂
@hathor1231 přesně o tom to je. Na kurzu nám to přirovnávali k tomu, jak frustrovaně se cítíš v cizí zemi, když neznáš tamní jazyk a nikdo ti nerozumí co říkáš...a ještě mnohem hůř se cítí ten mrňousek, když ti něco ukazuje a naznačuje a ty mu nedokážeš porozumnět. To byl jeden z důvodů proč jsem se na to nechala ukecat. Když to alespoň trochu ulehčí naší komunikaci, tak je to super věc. A ty děti pak prý ani později nemají problém v komunikaci s okolím a víc si i věří 😉

lucim
23. aug 2010

@hathor1231 no vidis, a uz mas o zabavicku s nikolkou postarane . a ako pokrocili jej krocky? 🙂

@traktor mstkovia pocitacovi maniaci potvoraci. 🙂 donedavna mi ten nas drobec zmensoval pismo vzdy na stranke modreho konika, teraz ma aj tato pc , tak sa orientuje tam 🙂
a citat to mozno cele netreba, ale inspirovat sa da. 🙂

@pirinka spravne vravis. 🙂 🙂 🙂

lucim
23. aug 2010

este som nasla pekne fotecky so znakmi, aha, to je take lahkeeee http://www.znakovanismiminky.cz/index.php?disp=... 🙂

pirinka
23. aug 2010

tak jdu off. Ráno vstávám a jedeme ke kamarádce
tak se tu zatím mějte krásně

papapa a dobrou 🙂

zmurkaz
24. aug 2010

@lucim ...a ako robí žirafa - bo aj pre Žužu je to tááááák dôležité zvieratko 😅 😀 😀 😀

AAAA ahojky 😵 😵 😵 - dnes hlásim budíček o 6:00 .... 🙄 a išla som spať až o 00:30 🙄 ...som sa tu ponevierala po byte a akože upratovala a vešala prádlo 🙄

anavi85
24. aug 2010

@hathor1231 toto sme si uz pozerali a zistovali, byvanie je ako u nas, dokonca by som povedala, ze lepsie...co sa tyka prace, tak ak by Petko mal teraz povolenie, uz by mal aj pracu, kde by dostal 1200 eur, pre tu istu spolocnost ako robi teraz, len na SR mu davaju len 500e...my sme uz toto spolu riesili, zrovna co sa tyka prace a byvania sa neobavame, skor toho zaclenenia medzi ostatnych

anavi85
24. aug 2010

@zmurkaz ahoj, pozeram, ze si urcite vypinkana 😉
my sme vstavali o 7, ale v noci bol 1,5 hodiny hore, mozno citil, ze Petko je v praci...
inak sa velmi cudujem, ako sa Adusko naucil na svoju postielku...zaspinka v klude aj nasej velkej, ale len vo svojej spinka kludne 😀

lucia32
24. aug 2010

Dobré ránko.....
@hathor1231 jj ludia si to tak nazvali, pravú faraonovu pomstu by som nechcela 😀 😝
@traktor vidno zodpovedný prístup...aj keby to nič nebolo, u malých detí by sa veci nemali bagatelizovať 🙄
@adka12 jeje klieštisko jeden hnusný...neboj ATB to dajú doporiadku 😉
@monr no chudiatko Mišinka, ani sa jej nečudujem, že sa bála, chvila nepozornosti a čo všetko sa môže stať 😅

zmurkaz
24. aug 2010

@anavi85 ...do ružovučka ...a to saje ešte prediera ten zúbok čo vykukol včera - takže priebežne na prse 🙄

lucia32
24. aug 2010

@acerka další ostrihanček...vyzerá tam ako malý " kápo" 😀 ...alebo princ s tekvičkou na čele? no ako chcete 😀
@adka12 ja už určite neplánujem 😀 😝 ale myslím si, že 2 roky odstup je lepší ako 4 , je to síce väčšia záťaž na maminu, ale asi majú deti k sebe bližšie ( no možno to tým nie je, možno povahy)...naši sa len furt mlátia 😠 Ale zas po rokoch máme doma princezničku a tú obaja nosia na rukách...aj pri nej sa občas hádajú, kto ju má teraz mať 😀

lucia32
24. aug 2010

@jajona ani my sme si prvý deň nevedeli zvyknúť, teraz po 10 dnoch jej vlásky už vyrašili a už mi to tak nepríde 😀
A vidíš ja som takéto pocity nikdy nemala, že ešte raz to isté...nejak bolo nejak bude, alebo to bolo tým, že som chodila do práce? 😝
@adka12 je prirodzené( možno u niekoho nie) že v prvé dni sa človek viac raduje bábätku, nie je na tom nič zlé, 9 mesiacov sa nanho tešíš a potom mu to musíš dať najavo....samozrejme druhé dietko treba tiež mojinkať a nejak si to podeliť...niekde som čítala, že láska v srdci sa narodením dalšieho dieťatka nedelí, ale násobí...takže lásky bude dosť, len ju treba prejaviť 😉 Ja ľúbim všetky svoje deti, neviem povedať či rovnako, ale každé tým svojím spôsobom...samozrejme, že sú to už velké " kone" tak vedia pochopiť , že Natálku cukríčkujeme...robia to aj oni...na nu nežiarlia...to skôr na seba 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre