Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

alexarisko
20. aug 2009

😀 no nic zeny, idem ju skusit hodit do kolisky, uvidime co to da, moznoze som o 5 min s5, snad nie, trosku by som pospala, tak zatim

Lucimecka ze pozdravujem kacicky ... 😀

lucim
20. aug 2009

alex, paaaaa, kacicky uz spinkaju 🙂 a radsej sa vyspinkaj ako tu po 3tej vypisovat, cica 😝

inneska
20. aug 2009

lu...piškoty, smotana+vanilkový cukor, broskyne, jahody 😝 😝 😝 a tiež som mala kaufikovú smotanu 😉

aj my obliekame po kupkaní do pyžamka, teda ked máme čisté...bo nám ostali 2ks, čo sú nám dobré, ostatok malý, alebo príliš velký 😅 tak obliekame bodynko a polodupky

inneska
20. aug 2009

lu..mama by sa asi nepotešila, keby si jej teraz zvonila 😅

alex...tak držím palec, nech sa už nevrátiš, pre dnešok 😉 brúúú...

inneska
20. aug 2009

mne sprchen ešte len čaká a taaaaaaaaaaak sa mi nechce 🙄

ja som minule buntošila od 2 do 4 😀 aj som mala pc pustený, ale nestrašila som tu 😀 húúúú

inneska
20. aug 2009

tak ja idem do tej sprchy, a potom šipka do postele 🙂 paaaaaaaaa

lucim
20. aug 2009

ja som dokupovala pyzamka minule. tesco vypredaj. teraz sme dostali take super teplacky - troje, vraj ich vynosili 3 chalani pred nami a furt su pekne a pohodlne, tak ho dnes neprezleciem asi, nech ho nerozoberiem.

inn a ono to drzi tvar? len so smotanou?

lucim
20. aug 2009

paaaaa, ja vymyslim, co s tym mojim zaspatym pokladom na gauci, ci cakat, ci budit, ci prelozit ... pa paaaaaa
sprsku som uz stihla.

inneska
20. aug 2009

no, my sa pomaly prebúdzame...furt sa mrví a sem tam oko rozlepí 😀 😀

luci...drží to super...robím do tortovej formy s odopínacím bokom, ked stuhne, bok zhodím a torta drží 🙂

inneska
20. aug 2009

lu..nechaj spinkať 🙂 výhoda jednej izby, furt ho mám pri sebe 🙂

nina41
21. aug 2009

Dobre ranko 🙂 🙂 🙂

samayka
21. aug 2009

Dobré ránko maminečky...

chcela by som sa s vami podeliť o moju prvú skúsenosť s ozajstnou a nefalšovanou "laktačnou krízou"

celý deň bola pohodička, mala som klud, šatkovali sme sa - skrátka krásny dník s krásnym bábatenkom. večer nás svokruš ukecala na výlet do modry na zmrzlinu- to je od nás asi 8 km. hovorím si že už nie je také horko, zvládneme jazdu autom. ale podmienka moja bola že do hodiny sme nazad, chceli sme kupkať a tak... ale drahá "s" nám zabudla povedať že chce ísť kamarátke... to som mala vedieť že sa odtial do hodiny nedostaneme. keď sme ju odtial po dvoch hodinách ťahali ešte bola urazená... a ja som bola riadnte nas... jedovaná
sýkorka naša už v aute začala mrnčať, prišli sme domov, prebalili a poďho kojášiť. a po troch minutách cucania zrazu plač a nervy na prsku.. ťahala a montovala sa o dušu... a nič. skúsila som vedla, a to isté... skúsili sme inú polohu a inú a stále nič... tak ju drahý revúcu nosil chvílku v náručí a ja som išla mrknúť stav zásobníkov... nooo moc som nevyždímala. skoro nič. slabých 20 ml z oboch!!! strašná panika a slzy sa mi pustili ani neviem od kial... strááášne som začala rumázgať, lebo kde teraz zoženieme niečo malej pod zub - bolo už po deviatej večer.

našťastie mi práve v tej chvíli volala švagrinka, spacifikovala ma jednou vetou a mm už aj skákal do auta pre dávku nutrilonu.
ja som sa upokojila, malá trošku tiež a mlieko zrazu tieklo... neviem kde sa vzalo ale zrazu bolo. tak som skúsila dať jej zasa z prska ale ona sa ani len nechcela prisať a revalaaaa a ja s ňou...
nooo a tak sme ten nutrilon predsa len zarobili, lenže tá naša sýkorka nevie ešte papať s flaše.. tak sme skúšali to do nej nejak nakvapkať a stále nič... od hladu už nevládala ani plakať tak ju unavenú a tuhú drahý uložil do postielky. ale hlad bol silnejší - sviňa - a do pol hodiny bola hore... skúsili sme znovu prsko - to isté divadlo.. skúsila som striekačkou moje mlieko - nič.. a skúsili sme znovu flašku a zrazu sa pricucla ako na cecík a stiahla 60 ml skoro na jeden nádych. nám vybehli do očí slzy dojatia a šťastia a bolo po kríze... zaspala potom ako zabitá. spala od 11 do 6 ráno.
ráno som ja mala už prsia ak skaly... naliate a tvrdé ale mali ste vidieť tú moju radosť keď sa malá pricucla a vytiahla to zo mňa.

teraz ešte chrní, ale každú chvílku ju chodím kontrolovať a slzy sa mi tlačia do očí keď ju vidím tak spokojne odfukovať... nad ránom sa škerila zo sna... no na zožranie sýkorka naša

zmurkaz
21. aug 2009

Samy.... si si užila!!! Nech sa vám to už NIKDY nestane!!!!!! a aby si sa ešte trošku rozveselila....

muz odchadza na sluzobnu cestu zena : ach muz moj co si ja len bez teba pocnem.... a tak pocala....

dynosaurus vravi dinosaurici: - nebud taká... vyhynieme... .... a bola taka a vyhynul

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 i

zmurkaz
21. aug 2009

A ešte niečo ....
.....mne malá vždy pokúpaní plače takým srdcervúcim plačom (asi 10 - 15 min) ... potiahne - akoby jej niečo na rozum prišlo a revéééé a potom zrazu zase potiahne..... (trvá to asi 5 dní....) a tak som skúsila trošku ju pomýliť ...
Namiesto vo vaničke som ju opláchla v umyvadle 😀 😀 😀 😀 - tak ako sem-tam zvykneme, keď má dosť v plienke 😀 😀 😀 😀 a kojila som ju pri Jurkovi v obyvke pri zapnutých rozprávkach 😀 😀 😀 😀 😀 a na plač ani nepomyslela 😉

riusik
21. aug 2009

dobre ranko 😵
samy: ☹ ☹ si musela zazit riadny stres 😢 ale nakoniec to vsetko dobre dopadlo, tesime sa s tebou 😉

zmurka: sikulka, si ju prekabatila 🙂 inak, aj alexandra ma rada to umyvanie v umyvadle 😀

dnes krasne spala - zaspala pred deviatou, o pol stvrtej kojenie a dalsie o pol deviatej 😉 teraz si tam cosi "rozprava" 😀

jennna
21. aug 2009

samay....tak to bol teda boj.....mne maličká mala zatiaľ asi dva krát koliku, ked plačkala....aja samozrejme s ňou...úplne ťa chápem...dúfam, že to už bude dobré!!!

inak ahojte mamulky.....

my sa dnes ideme poflákať....idem kúpiť prvý krát plienky, už došli všetky darované..... 😀
a vložky do podprsenky....kedy nám to mliečko prestane presakovať?????

wydata
21. aug 2009

samy, tak klobuk dole musel to byt pre vas oboch obrovsky sok, ale pochlapili ste sa 😀 😝 😀
my bojujeme uz od sieste, mala nie a nie zahajkat...ma zasa plny brustek a chudatko nejde jej od vcera rana kakat.... ☹ 😔 😢
tak som len na chvilku odbehla ze co new a zasa bezkujem pjec...
od rana som totiz oblecena na prechadzku 😠

lusia_99
21. aug 2009

ahojte ja len na skok maly by mal kazdu chvilku vstat 😵
my sme ok len nas sem tam boli brusko kakame tak raz za 2 dni ale za to poriadne 😀 noc bola nic moc Miško sa budil dost casto ale čo uz musime vydrzat azda sa to zlepsi az bude starsí 🙂
samy tak to ste si uzili azda sa to uz nebude opakovat....

reilyy
21. aug 2009

jedno nepochopim, v porodnici moze zenska nechat dieta a vyparit sa, preco ich hadzu kade tade?????

riusik
21. aug 2009

ved prave, mna taketo spravy vedia taaaak rozladit 😠

riusik
21. aug 2009

akoze tu nikoho? 😢

malka18
21. aug 2009

ahojte babulke..cem sa opýtať dávate niektorá svojmu malemu mimiskovi čisto len umelu stravu ak ano kolko..my dávame od začiatku Bebu a stále 90ml...a dávate aj niektorá čajik ak ano aký???

lucia32
21. aug 2009

Ahojte....

lucia32
21. aug 2009

Dnes sme boli u mudra s klbikami a máme Ib, vravel, že je to v poriadku...tak naširoko nebalíme, nieže by sme predtým balili...však ked sa už nemusí 😅 😝 😀 O 2 mesiace na kontrolu...

riusik
21. aug 2009

malka: ja ti nepomozem, ja cisto kojim... ale na krabici by malo byt davkovanie, ci nie?

lu: aho 🙂 ako dnes tvoja princeznicka?

riusik
21. aug 2009

ja idem na klbiky v pondelok... akosi neskoro 😕

reilyy
21. aug 2009

malka, ja sice len kkojim ale moj nazor je ze pokial babatko neplace ze este chce tak mu davku nezvysuj, ak bude hladne, daj mu kolko vypije....a v tychto horucavach som obcas dala 1000 ml fenykloveho cajiku krpcovi, inneska tiez davala

reilyy
21. aug 2009

trt, 100 ml, nie 1000 😀

riusik
21. aug 2009

trt sa nehovori 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre