Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

riusik
16. júl 2010

@majkas kde je ten obchod, pls?

zmurkaz
16. júl 2010

@majkas - tak to čo je?!?!?! ....šak prvoradé a najdôležitejšie sú histologické výsledky - len podľa nich ti poisťovňa uzná, že ju máš ! 🙄 🙄 😠 😠 😠 ...ak by to chcel niekto len na základe krvi - tak ho hneď pošlú, aby mal histolog. nález 🙄 .
To je na figu - už si mohla mať papier, vybavovať ďalší a pekne si robkať za normálnejšie ceny papanicu! 😠 😠 😠

zmurkaz
16. júl 2010

@riusik ...no chcem si udržať robotku čo mám 2 min. od domu - je to na konci ulice a my sme cca 3-4-tý dom 😅 ...tak čo už 😉 (aj keď som sa naposledy dušovala - že už nikdy viac škola!!!!!) My to vychádza že čo materská - to voláky papier zo školy 😀 😀

No a ešte som sa chcela opýtať - ja teda mienim kúpiť nejakú z druhej ruky - len teda my máme obvod hlavy 46,5 - 47 cm ...ako to riešite vy?

riusik
16. júl 2010

@zmurkaz ja mam po tomaskovi, moc neporadim.. ale je super, K2, dobre sedi na hlave, da sa regulovat - akoze zvacsovat, tomasko ju mal dva roky..

@majkas a to si ako prisla k takej chorobke?? doteraz nic a zrazu? to sa da?

riusik
16. júl 2010

@zmurkaz stare zname "nikdy nehovor nikdy" sa ti potvrdilo, co? to sa stava.. a co sa tyka vzdelania, nie je co lutovat.. a este stretnes novych ludi..to ako bonus 😉

zmurkaz
16. júl 2010

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=8366656&tab=9 ......je síce otrasnej farby .... ale za 12 E kúpim aj v TT v obchode ....

No Jurkovi sme kúpili takú nastaviteľnú - bola drahšia - ale nosí ju dodnes 😉

zmurkaz
16. júl 2010

@riusik ...no len tých prachov.... 😔 😝 ....veď čo som zbežne pozerala tak 650 E/šk. rok 😝 😝

riusik
16. júl 2010

@zmurkaz ja si iba pamatam, ze som mala obrovsky problem mu kupit.. a to nema malu hlavu.. jednoducho take male nikde neboli..

zmurkaz
16. júl 2010

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=8863451&tab=9 ....je náááádherná - ale nám gigantuš veľkáááá ☹

riusik
16. júl 2010

@zmurkaz fuuuha, to mi nedoslo.. 😠

zmurkaz
16. júl 2010

no veď to .....toto som našla ... potom majú sadu - a to nepotrebujeme (a aj by sa to neoplatilo....) .....

riusik
16. júl 2010

@zmurkaz je mila, hned by ti vedela, kde sa ti tvoja kvetinka potuluje.. 😉

majkas
16. júl 2010

@riusik ten obchod je v bytovke co je rovno za zdravotnym strediskom, vchod je z tej druhej strany.
a skusala som tie prilby Tamarke na hlavku a sedeli jej, dokonca to ani nemala na najmensiu velkost. ale neviem jaky ma obvod hlavky. zatial som ale nekpila nic, lebo ujo nam slubil objednat sedacku na bicykel takze to dame potom jednym vrzom

a k akej chorobe sa da prist len tak, proste ju mas geneticky zakodovanu a raz to proste asi tvoje telo nezvladne.... neviem....

@zmurkaz no najnovsie prave kvoli poistovni musi mat oba testy. ja som ale zvedava lebo co mi brala krv obvodacka, tak tam mi to vyslo negativne, ale ja blba som si nebola vziat tie vysledky teraz ked osm isla na gastro.lebo pre samotnou histologiou ked som isla tak vysledky este neboli u doki, len volalal do labaku

zmurkaz
16. júl 2010

@riusik ..s tým študovaním ...a to tam nemáš zarátané cestovné, bývanie, stravu .... nejakú tú literatúru - a ako ich poznám - za záverečné skúšky budú chcieť peniaz sólo ..... ešte že je to len 2 alebo 3 roky 😀 😀

majkas
16. júl 2010

rius a ako mala, uz behate?

zmurkaz
16. júl 2010

@majkas 😖

Na celiakiu máš genetickú predispozíciu ..... je to imunitná záležitosť - a keďže imunita sa nám mení - a organizmus sa nám zaťažuje rôzne v rôznych obdobiach života (tehu ....dojčenie.... atď.....príp. stres v práci.....) tak to veľmi vplýva a je to spúšťačom ochorenia.....to ja len tak veeeeľmo laicky 😀 😀 😀

majkas
16. júl 2010

@zmurkaz ale zato mozno budes mat potom vyssi tabulkovy plat, ci nie? 😝 😉

riusik
16. júl 2010

@majkas ja len, ze ci doteraz si nemala ziadne priznaky? a zrazu.. co sa ti stalo? si mala nejake problemy zaludocne alebo ako sa to prejavilo?

@zmurkaz ale budes pracovat styri domy od vas 😎

zmurkaz
16. júl 2010

@riusik ...no veď to 😉

majkas
16. júl 2010

@zmurkaz a etse keby s si neudrzala robotu 2 min od domu, tak by si mozno tie prachy potom dala na cestovne ked by si ucila niekde mimo, hm?

riusik
16. júl 2010

babky, my si nerozumieme - ja viem, ze genetika nepusti, ale ze co sa zrazu prejavilo ma zaujima....

@majkas mala super, je to maly diablik, nechodi, iba okolo nabytku, sedacky, so stolickou alebo s cimkolvek, co vladze tlacit 😉 inak tazka pohoda je to... kebyze nemam starsieho krpca, hrniem sa do dalsieho tehu 😉 🙂 teda za predpokladu, ze mam o desat rokov menej 😝 😀

riusik
16. júl 2010

infarktove stavy mi pravidelne vytvara - sa pekne hra, zrazu sa na sekundu otocim a ona stoji na sedacke a akoze podskakuje (napodobnuje tomasa..) a podobne, ale este fungujem 😉

zmurkaz
16. júl 2010

@majkas ..tak toto som potrebovala počuť .... ďakujééééém 😵 😵 😵 😵 😵

@riusik ...šak píšem - vysokáááá záťaž na organizmus ...u mňa to napr prepuklo, keď som bola v 3. roč.- to sme mali v škole akože fiktívnu firmu + ďalšie škol. aktivity (rôzne organizovanie... )+ nasledoval 4 roč -maturity....

zmurkaz
16. júl 2010

@riusik ...tak to je oziky na infarkt 😕 ...ale zlaté 😉

majkas
16. júl 2010

@riusik tak to je super, ze mas pohodacku 🙂 a vsak na bejby si stale dost mlada 😉

a ja som mala vyrazky, uz v detstve som bola 6 rokov na bezlepkovej a potom rok na yske, medzitym normalna strava, ziadne zlaudicne ani crevne priznaky. a teraz cez velk noc som sa zase vysypala, nebolo to az v takom rozsahu ako som to mala za decka, ale nedalo mi to kedze histologia creva mi nikdy nebola robena. ked som mala 9 (vtedy som sa vysypala prvykrat) robili mi histologiu koze a na zaklade toho potvrdili herpetitis duhring. a cim viac o tom citam, tak to postupne spajam ze je to vraj kozna forma celiakie

majkas
16. júl 2010

a ja ked beriem za zaciatok choroby mojich 9 rokov, tak to si ziaden stres nepamatam, pokojne detsvto bolo narusene tym ze zrazu nemozes to a to.... a vtedy sa nedalo kupit bezne v obchode fakt nic (r.1989). s mamou sme vlacili z posty obrovkse baliky s mukou a potrvinami objednavane z obchodneho domu Kotva, to si pametam presne dodnes. a najvacsia sladkost pre mna boli vtedy tortove oplatky bezlepkove...

majkas
16. júl 2010

@zmurkaz nie je zac, aj nabuduce 😉

majkas
16. júl 2010

@zmurkaz a k tej polohe spacej , u nas je presne to iste, ked poviem NO NO, okamzite si lahne ... na 2 sekundy a ked zavriem oci uz je zase na 4 😀

a u nas Tami objavila caro otvarania suflikov a skriniek 🙂 niektore jej dovolim ale niektore nie a to sa tesim ze NO NO funguje 🙂

zmurkaz
16. júl 2010

@majkas ...ble - že tortové oblátky ....
Tak sa ti to proste nahromadilo ..... postupne ... veď mne to tiež mali zistiť od malinkata.... furt na kožnom ....(že atopický exem ...a aj kožná hovorila - že budem mať asi aj celiakiu - len ju nikto z doktorov nechcel počúvať 😠 ) ....a furt anemická .... furt bolavé brucho - prehánky..... - no som im musela skolabovať - aby na to prišli - aj to len vďaka BA doktorom 😉

zmurkaz
16. júl 2010

@majkas 😀 😀 😀 ...že je to perfektéééé 😉 ...vidieť - ako tie detúchy začínajú chápať 😵 😵 😵 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre