Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

reilyy
22. okt 2009

samy, niesi jedina ktorej rupli nervy....to sa neda dlho vydrzat ked takto dieta vyvadza 😔 my mame nieco podobne....v piatok ideme na sono celeho bruska, ak nic neuvidia a bude nadalej plakat tak ideme do nemocky polezat aby dorobili ine vysetrenia z cohoplace

reilyy
22. okt 2009

kamilecka, nieje to jedlom a ani slabym mliekom

josifek
22. okt 2009

Reiluška budeme držet palečky aby bylo vše dobré a Petřík už neplakal 😉
Samy i tobě a malé

reilyy
22. okt 2009

josi 🙂 myslim ze asi nic nenajdu a povedia ze rozmaznane dieta 😝

riusik
22. okt 2009

no, niektore eticky, zial, nepotrebuju spat a kedze este toho moc nevedia, tak placu... to mi povedal jeden dr, ked bol tomasko malicky a tiez cez den vela toho nenapal a ja som citala nejaky mudry clanok, ze kolko by mali spat...

josifek
22. okt 2009

Reily to je teda blbost rozmazlené může být až když bude umyslně vymýšlet a né když je maličké.Bych je hnala s takovou diagnozou 😠

samayka
22. okt 2009

uf reily, tak si na tom asi horšie ako ja... chúúúďatko moje... nemocnica? pááánečku, hlavne aby zistili čo mu je...

kami - tiež si nemyslím že by to malo byť mliečkom. cez deň papáme každé 3 hodiny a do poludnia dokonca ani moc nechce, to len tak 3-4 minutky poťahá a tvári sa že ju zaujíma práve niečo iné... a jedávam fakt stále to isté, už odskúšané čo jej nevadí... a poprdkávame zdravo a aj kakošíme velmi dobre. tak ja už neviem...

stále som na tom ale lepšie ako švagrinká moja... jej mravčekovia majú 7 a pol mesiaca a budia sa cca 8x za noc... a jeden budí druhého a druhý prvého a tak dokola... doktorka jej povedala, že do roka nemôže čakať zmenu, lebo sú predčasne narodení a nemajú dovyvinutú nervovú sústavu a sú strašne rušiví a potrebujú klud.. pri 3 a pol ročnom bráškovi ktorý je ako utrhnutý vagón toho kludu moc nie je.. ale čo ho dajú do decáku? už len vydržať...

riusik
22. okt 2009

rei: aspon budes mat istotu, ze mu nic nie je, po vsetkych tych vysetreniach, ak by na nic neprisli... a presne, taketo dieta nemoze bt rozmaznane, je iba citlivejsie, vnimavejsie.....

kamilecka
22. okt 2009

Reilyy take male dieta sa neda rozmaznat,mozno ma ten tvoj koliky

Spánok
Potreba spánku sa u detí veľmi líši. Niektoré z nich obdobie od dojčenia k dojčeniu prespia a iné akoby stále poplakávali a vrtia sa. Je dôležité naučiť sa dieťatku a jeho potrebám načúvať. Nepokojní novorodenci určite nie sú rozmaznaní! Ak malé dieťatko plače a krúti sa, určite ho niečo trápi. Môže to byť tlačiaci vzduch v žalúdku alebo v črevách, peristaltika, mliečko zo žalúdka mu špliecha do pažeráka alebo sa možno len málo napapalo. Novorodenca nikdy nenechávajte v postieľke plakať viac než desať minút. V náručí sa určite upokojí skôr.
Polohu dieťatka meňte. Nejaký čas môže spať na ľavom či pravom boku, ak si po jedle odgrglo, môže ležať aj na chrbte. V poslednom čase sa neodporúča ukladať ho na spánok do polohy na brušku, čo však neznamená, že by dieťa nemalo ležať na brušku vôbec! Aspoň dvakrát denne by malo počas bdenia ležať pod dozorom rodičov v tejto polohe, pretože takto si posilňuje zadné a šijové svaly.

http://www.baby-web.sk/Clanky/a100-Starostlivos...

samayka
22. okt 2009

kami - to som už čítala.. a aj kopu iných článkov... čo už, ,máme netopiera 🙂

ona ale neplače, ona sa len strašne hádže a vypluje dudel a potom mrkoce že ho nemá... a keď je aj bez dudla, tak šermuje zlava do prave... už sme skúšali aj zavinovanie a to ju len viac rozrušílo.

kamilecka
22. okt 2009

Samayka no tak asi mate velmi pohyblive dietatko, Sarah tiez mrnci ked nema cumel ale ked ju uputam niecim inym tak zabudne na cumlik a pozera napr na kolotoc,alebo je v lehatku,ale ju dam ku sebe a rozpravame sa alebo jej spievam 🙂 Nemyslim si zeby bolo nieco zle na to ked tvoje dietatko viac place ako ine,je to normalne.Ved su to male babulka ktore sa 9 mesiacov piplali v brusku a teraz maju ine starosti ako papanie a crievka sa im roztahuju a musia aj tlacit do plienky,chce to len velmi velku davku trpezlivosti

inneska
22. okt 2009

erik je dnes ako 100 čertíkov...nepokojný, umrnkaný...tak ideme von...snád zaspí...zatial papa 😉

reilyy
22. okt 2009

kami, so samy uz mame prestudovanych tolko odbornych clankov, vieme z coho to urcite nieje.....sme uz vyskusali snad vsetko co sa kde popisalo...

zmurkaz
22. okt 2009

Ahojky ... no ja si tiež myslím, že rozmaznať sa takéto dieťa jednoducho nedá !!!!!!!!!

.. no a naša "leidy" má dni kedy sí 3 -4x po POL HODINE!!!! cez deň a potom to na 3-tí den dospáva... no a keď nespí, tak si viete predstaviť tú "dobrú náladu..." No a aby som vás potešila... posledné 3 dni vyzerali asi tak, že malá nespala poriadne ani cez deň a noc začínala o 00:30!!! ale potom doobeda spala, no to už fungoval Jurko a jeho angína... tak som bežala na zotrvaačník....

...a babulky - moc vám držím palčoky aby bolo všetko OK 😉

kamilecka
22. okt 2009

Reilyy tak ti potom asi uslo ze dieta sa do pol roka neda rozmaznat 😝 😀 😀 😀

reilyy
22. okt 2009

ale da

zmurkaz
22. okt 2009

...asi blbá otázka... ale skúsili ste aby vám spinkalo bábätko na vašom brušku, aby počúvalo tlkot váško srdiečka - tj vy skoro vyzlečené a bábo na vás?My sa tak často čučkáme 😵 😵

zmurkaz
22. okt 2009

REI - NEDÁAAA!!!!! A na tom si budem trvať! 😎

lucim
22. okt 2009

dobry den slnecnice 🙂

josifek
22. okt 2009

Děvčátka prostě na každé miminko zabere něco jiného a na některé nic a potřebuje čas a trpělivost.Ale moje máma vždycky říkala že to může být i stresem co má maminka a co se projeví i v mlíčku. No hold tady je pak každá rada drahá, odpočinek potřebuje každý ale když je člověk sám tak nemá jak. Kdybych mohla hned bych pomohla bohužel je to těžké ☹ Zažila jsem pláč malého a také tu bezradnost ale u nás pomohlo jídlo a skvělá pečovatelská služba bratrů. Vzali malého flašky s jídlem a já měla třeba 6 hodin na relax, ale né každý to má a může využít 😒 Přeji vám trpělivost a snad se vše brzy v dobré obrátí 😵

josifek
22. okt 2009

Dítě se dá jen naučit na nošení na ručkách ale né rozmazlit 😉

marara
22. okt 2009

Ahojte,
Samayka, ako čítam o Eluške, ako nechce spinkať, tak normálne si opísala nášho Tomáška 🙂 Toto sa veľmi zlepšilo po užívaní Nutritonu - večer mu kašička z mojho mliečka a Nutritonu zaplní bruško a netrápi ho reflux a zaspáva oveľa kľudnejšie. U nás problémy s nespaním vždy súviseli s bruškom - buď reflux, alebo zastavené vetry, alebo aj preplnené bruško - keď pár dní nekakal. Nemáte niektoré z týchto problémov?

zmurkaz
22. okt 2009

josi - máš pravdu - veľmi na tom záleží! Niečo podobné mala aj moja segra....aj keď mala manžela pri sebe, bola nervózna, my sme jej chodili pomáhať kedy sa dalo (nebýva v našom meste...) a malá bola urevaná do 2 rokov (samy a rei - nečítať 😅 😀 😀 😀 )

kamilecka
22. okt 2009

Urcite sa neda rozmaznat, vsade pisu ze do pol roka ale viem podla Davidka ze este ani ked mal rok tak nemal ani paru co robi,takze podla mna aj dlhsie sa neda rozmaznat.

reilyy
22. okt 2009

a daaaaaa 😝 nevrav mi ze male dieta si nevie zvyknut na nosenie na rukach...este aj v tych blbych knihach pisu ze decko si vie zistit co a ako....budem vrieskat? mama pribehne, tak vrieska..nenazvala by som to rozmaznanostou aku pozname pri vacsich detoch...skor ze si vie zvyknut na urcity komfort, akoze nosit sa na rukach, nestaci ked sedim....nosim hojdam, akonahle sadnem tak rev prevely, vstanem a zacnem chodit, do piatich sekund spokojnost...

zmurkaz
22. okt 2009

No ale prečo mu je lepšie na tých rukách - lebo začína lepšie vnímať, cíti niekoho blízkeho pri sebe, a ten niekto mu obvykle z tesnej blízkosti rozpráva - prihovára sa mu.... 😉 Veď bábo bolo 9 mesiacov v malinkom priestore v maminkinom brušku a teraz chceme aby bolo samé v obrovskom svete???? 😕 Toť môj názor - každá nech si sama vychováva podľa vlastného pocitu.... 😉

kamilecka
22. okt 2009

Reilly a ty sa cudujes, ved 9 mesiacov bol s tebou, v tvojom brusku a zrazu je sam a nevie co sa deje,potrebuje niekoho citit tak ako ked bol v brusku

samayka
22. okt 2009

a tak ju luuuubííííím

a máme nového kamoša 🙂

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

lucim
22. okt 2009

jaaaaj, mojenka, uz aby vam krpcekovia z toho vyrastli.

reilyy
22. okt 2009

zmurky, myslene v dobrom, blba otazka 😝 jasne ze som skusala nosit aby poculo tlkot srdiecka a podobne..a este mi povedz ako mam fungovat ked by furt chcel byt takto...ani vyspat, ani vysrat ani nic robit sa neda, skusala som nieco urobit ked ho mam v satke, akurat tak najest sa hotove jedlo, aj to nanho padali omrvinky 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre