Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

nina41
24. jún 2010

@ani3012 mame fenku 😵

majkas
24. jún 2010

kuk , nas maly zajko zubaty vam zela pekny den🙂

majkas
24. jún 2010
majkas
24. jún 2010

pozeram ze sa rozbehla nova sutaz, tak my sa nepridame, nech mate co najvacsiu sancu vyhrat 😝 😀
Tamik chodi pekne za jednu rucku a dost sa zacala pustat ked stoji niekde, alebo si zo stoja pekne sadne bez padu na zadok tak hadam aj tie prve krocky coskoro pridu. a najoblubenejsia cinnost je citanie kniziek 🙂

inac nic nove, furt mame 7 zubkov, ta druha spodna dvojka sa nejako nechce vyklubat von

a idem vas docitat aspon za dnes

majkas
24. jún 2010

@alexarisko Lilinke vsetko najlepsie k narodeninkam! zelame vela zdravicka, stasticka, lasky a vzdy usmiatu maminku tak jak doteraz 🙂

@samayka fukame pich pich, dufam ze vam uz teplotka naspat nevyskocila a nech uz len klesa. nas pichali tak jak pisala ani, ani uplne vredu ani uplne naboku. a mali sme pravu nozku opuchnutu par dni a v tej lavej sa este stale mordujeme s hrckou, uz je ovela mensia ale este stale ju mame 😒

a vsetkym co maju teraz niekedy ockovanie drzime prstiky, nech je ten priebeh PO co najmenej komplikovany

@inneska krasny cupkacik je Ericko. a aj tvoje torticky boli super, neviem ci som chvalila ci nie, raz ked budem velka tak sa aj ja uz musim take naucit 😎

a stretko v KE keby bolo o mesiac neskor tak sme tam jak na koni. skoda...chystame sa az posledny augustovy vikend, u nas v BJ bude jarmok.
hej a co tak dalsie stretko v BJ na jarmoku? 😲 😲 😲 🙂

majkas
24. jún 2010

a este mam otazku k tym smotanovym tortam, mozme smotanu s cukrom vymiesat mixerom? nezgrcne sa to?
a ake mnozstvo cukru ste davali? kolko smotam sa spotrebuje na jednu tortu v klasicke okruhlej forme?

jajona
24. jún 2010

Ahoj všetkým,

všetko najlepšie Lilinke 🙂 k 1. rôčiku....

my sme na tom o čosi lepšie, tak sa teším... asi nás trápia zúbky, si myslím, lebo aj v noci sa budí s trošku s plačom. ale my to prekonáme 😉

@samayka joj, tak dosť zlá reakcia, ale dôležité je, že ste to dali dole a je už lepšie

@inneska pekne vám ide cupitanie 🙂

a čo sa týka kojo, tak my tiež zvyčajne ráno, na obed a večer a v noci. niekedy aj cez deň, ale to len v takých "nútnych" prípadoch

ozi
24. jún 2010

ahojte babulky,

Lilinke všetko naj k prvééému rôčku 😉

ineska, krásne už chodíte 🙂

my sme mali chytené horné cesty dýchacie, ale už je dobre, už len trošku kašle

a futbalovo naladeným prajem krásny večer 😵 😵 😵

vendulacky
24. jún 2010

SLOVENSKO RESPEEEEEEEEEEEEEEEKT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😵 😵 😵 😵

vendulacky
24. jún 2010

Jinak všm oslavencům všechno nejlepší k narozeninkám!!!!!

innes, eriček je hotovej světoběžec!! 🙂 šikulka!!

vendulacky
24. jún 2010

majky, Tamarka je takový krásný křenidlo🙂

lucim
24. jún 2010

dobry vecer. 🙂
idem docitat ...
alex - lilinke veeeeelkeho cmuka k veeeelkemu prvemu rocku 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

lucim
24. jún 2010

tak nieco som precitala...
@samayka ach takato reakcia po ockovani? verim, ze do vecera ta teplotka klasla. 😒 fuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
@traktor uz ti kono funguje?
@inneska naaadherne ti ericko cupita, tak snazivo.. 😉
@brinzulka tak vy ste ockovani bez pripravy? drzim palcule nech bez problemov.
@vendulacky ahoooj vydovolenkovana zena. bolo super? 😉
@majkas zase perfektne zabery smieska tamatky 🙂

samayka
24. jún 2010

Ďakujeme kočky za povzbudenia!!!

tak ako @sorciera24 radila, volala som doktorke. bola zlatá, pochválila ma ( a ja chválim teba Sorci 🙂))) ), že som sa ozvala. vraj je to výborná správa pre doktora takáto reakcia,ale mamičky sa už menej tešia. teraz, dostala silnejšiu dávku, práve preto, že už je staršia. ( jak staršia?? čo staršia?? malé bááábo je to ) a je to vlastne odozva, že telíčko už má vybudované protilátky a tak bojuje. a že máme byť pokojný ale sledovať ju, tekutiny, kľud, hajať, maznať sa 🙂 ja mám skvelú doktorku... a keby náhodou niečo mám tam zajtra dofrčať...

samayka
24. jún 2010

a inak, hajať sme išli a stále 38,3.. dostala panadol do dupky a pripravený sme na noc - keby bolo treba zábal a tak...

a teraz niečo pre @zmurkaz .. som na teba myslela, že ako ste na tom s uspávaním a zaspávaním.. lebo pssssst nám niekto sýkorku vymenil 🙂 sama sa hlási do postielky a robí tam hají.. jaší sa šišinka malá, ale aj tam zaspinká nakoniec... za chvílu ma vyženie z izby, že chce hajať sama... a to sme ešte pred pár mesiacmi hopsali na fitlopte aj hodinu aby zaspala... ale sa menia tie naše deťúšiky, že??

vendulacky
24. jún 2010

Jinak nějak nestíhám vůbec nic, poslední 2 týdny byly náročné....

Týden před dovolenou už to začalo a týden po dovolený zkončilo...takže vlastně hektické 3 týdny🙂

Skončila mi rodičovská dovolená, měla jsem jí jen na 1 rok, takže jsem teď absolvovala přihlašování na pracáku. Holky, to je největší vopruz všech vopruzů futrál!!!!

Zjistila jsem si, co všechno je třeba: v první řadě výpověď od zaměstnavatele, ale jednostranná, protože kdybych dala výpověd sama nebo kdyby byla nedejbohu dohodou, tak mám sperre - zákaz pobírání podpory...Naštěstí se dá se šéfem mluvit, a tak mi jí napsal (nejdřív jsem se bála, abych jí nedostala a nakonec jsem si o ní sama požádala 😀 😀 😀 😀 😀 - kocourkov)

Tak jsem vyrazila na pracák a po vyplnění milionpadesátpět formulářů na mě pani vyhrkla, že nemám nárok, páč jsem zadala do papírů "že nejsem k dispozici", resp. musím v žádosti uvést min. 15 hod týdně, že jsem volná pro částečný prac. úvazek, tudíž si zajistit hlídání pro emmu. Tak mě vypoklonkovali, že mám jít o patro výš, na podporu č. 2....je to ta nejnižšší podpora v Německu, co můžeš dostat....tam když jsem uvedla, kolik zhruba vydělává manžel, tak se mi vymáli, že vydělává dost na to, aby mě uživil, že nespadáme do tabulek, tudíž nárok na pěkný hovno....já už zuřila, platím jim tam 2 roky peněz jako šlupek, při každém obdržení výplatnice mi srdce krvácelo a oni by byli se mnou vyřízený za 5 min.
Tak jsem šla domů s nepořízenou, zbičovaná, zostudněná a tááááákhle malinkáááááááááá 😀 😀
Naštěstí mám doma chlapa, co si nenechá kálet na hlavu. Zvedl telefon, vyřídil a druhej den se šlo žádat opět o podporu číslo 1 😀 😀
Uvedla jsem, že jsem 15 hod. týdně k dispozici (jak málo stačí k tomu, abys vydyndala nějaký prachy) a zapsali mě na pracák. Dostala jsem další stopadesát formulářů domů na vyplnění....
To bylo před dovolenou....
Po dovolený jsem se vrátila tvrdě do reality a ještě v neděli začala vyplňovat, ptž. hned v úterý jsem měla první sezení na pracáku. To jsme přišli o nervy skoro oba, se divím, že tam nechtěli číslo bot a velikost košíčků....

Na sezení jsem si připadala jak u výslechu, ještě mi lampou svítit do ksichtu a na prst připevnit detektor lži.
.....a proč můžete jen dopoledne a jak to, že se bude starat manžel o dítě, když je v práci na plný úvazek (uvedla jsem X jako opatrovatele Emmy, abych já mohla být k DISPOZICI na 15hod týdně) a že to chce písemně od jeho zaměstnavatele a kecy, prdy, beďary......nakonec mi ten chlapík ukázal, kdo je tady pánem a poslal mě na 2týdenní tréningovej kurz "Jak žádat o práci" KRETÉÉÉÉÉN!!!!! Jsem mu řekla, že mám veškeré papíry, žádosti a životopisy v pořádku, ale byl to prostě hmhm a že mi to jako nařizujou....když se manžel může starat o dítě, tak at se stará hned 14 dnů, každej den od 8-12....a to mi chtěl ten kurz přišít na konci července a to mu povídám, že jsem na dovolené a on: NO TO SI NEMŮŽETE JEN TAK ODJET NA DOVOLENOU!!! To nás musíte požádat!!!! No pěkně si tam masíroval ego, blbeček jeden!
No nic, tak mě tam dusil hodinu, vyjel nějaký nabídky práce, podepsala jsem pár prohlášení, že slibuju dnes přede všemi, že se budu dívat do novin ohledně práce a na internet a ptát se známých....CHÁPETE TO?????

Další sezení je v srpnu, můj cíl je dostat od mého zaměstnavatele smlouvu na nějaký minimum, co si můžu přivydělat k podpoře, tím pádem budu jako docházet pár hodin do práce a snad nebudu muset na ten zku... kurz, pač fakt nevím, kdo by hlídal emmu, hihi!!
A mmch. jsem začala chodit znovu 1x týdně do hmhmhmh (stěny mají uši 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀), takže na nějakej kurz prostě není prostor 😀

A to není všechno.... 😀 😀 😀 😀
Dneska jsem byla na jiném úřadě, kde se žádá přímo o peníze (tamto byla agentura na práci) a tam si na mě taky zgustli. A jelikož jsem se od převzetí výpovědi nebyla do 3 dnů přihlásit na pracáku, nýbrž až 4. den, zkrátí mi první podporu o celý týden 😀 😀 😀 😀 Jo a POZOR!!!!! Jelikož jsem dělala před otěho 40 hod/týdně a teď si dovoluji žádat o místo jen na 20 hod. týdně, tak mi dle toho také zkrátí podporu o polovinu. No NENASRALA bych jim?

Holky já se omlouvám, že píšu jak kanál, občas se upřímně stydím, ale když mi tak serou, tak co mám dělat, hímelec!! 😀 😀 😀 😀

Takže peníze jsou v jednání, třeba mi nakonec přijde dopis, že na podporu stejně nárok nemám 😀 😀

Jako tohle jsem nečekala.....no nic, to mě ještě neznají, až mi fakt naserou, tak tam naběhnu s pájkou a letlampou uvidí ten středověk 😀

No a já chtěla napsat jak bylo na dovolené 😀 😀 😀

vendulacky
24. jún 2010

@samayka četla jsem o elušátkovi, takový trable, my jsme měly jít včera, ale bohužel jsem musela přehodit termín, tak jdem příští středu. Mám obavy, že nás čeká to samé. Je to hrůza vidět takové nebohé malé děťátko v teplotách....

Právě dneska se emma vzbudila s teplotama (ještě že jsme na to očkování nešly). Celou noc hékala, byly jsme včera večer na předfotalové párty a cpali mi jí tam houskovýma knedlíkama, prý to je jen houska, vajíčko a mlíko...a chudák to asi nedala, celou noc jsem vstávala a tišila. Pak jsem dala nurofen a ráno horečky. Vzbudila se v 7, pak šla spát v 8-9 a pak znovu od 10-11 a pak mi zas usnula v náručí v půl 2- do půl 3. A večer v půl 7 už zaspinkala v postýlce...
Přes den jsem dávala ještě 2x čípek, teplota byla po odečtení okolo 38, vůbec nevím co to bylo, jestli fakt reakce tělíčka na novou potravinu, kterou nedokázala dobře strávit. Evidentně jí opravdu bolelo bříško, ale průjem neměla. Tak uvidíme jak zítra, no každopádně to bylo dnes taky bojový...

lucim
24. jún 2010

ven, jeeeeee román pro zeny 😀
a su to hnusoby na tych nemeckych uradoch 😠 😠 😠 😠 co si to dovoluju,takto ta prehanat a takto ti skracovat financie? 😠 som myslela, ze nasi uradnici su hrozni, ale toto!!! fuj. ale vys X. ich precurate a nedate sa. 😉

lucim
24. jún 2010

ozaj, kocky ockovane, matko ma na stehienku vyse tyzdna take koliecko ... moze to byt z ockovasnia? alebo nas nieco stiplo? som myslela, ze nejaky stipancek, ale ma to tam stale. je to vacsie - asi ako cent a ma to cerveny okraj. asi skocim aj ja za dokynou. 😒

samayka
24. jún 2010

@vendulacky .. jooooj našich tmavších spolubratov k vám poslať... tí dostanú príspevkov až až.. a do hodiny si vybavia aj 5.. a to niektorí ani písať nevedia... čo by u vás vyplňovali neviem.. ach ako je nám tu na slovensku dobre...

vendulacky
24. jún 2010

@lucim má recht holka, si umím vydobít svá práva nééé!!!
Jinak těžko říct s Maťulkom, jestli je to na místě, kde byl očkovanej, tak asi to bude z toho. Zavolej a podej info, ať vím, s čím počítat...jinak malá hekánkuje, asi není furt ok ☹

samayka
24. jún 2010

ahoj luci,

a má to na tom mieste kde ho pik-pik?? ja určite by som s tým ale radšej niekam zbehla... ako za tehulkovania - radšej 5x s blbinou ako raz niečo zanedbať...

vendulacky
24. jún 2010

@samayka taky jsem si říkala jak to dělaj a že se asi k nim objednám na školení...na takovej tréningovej kurz bych šla s radostí!!! 😉

samayka
24. jún 2010

fuuu vendul - vajíčko a mlíko?? nooo tak to by som si ja asi netrúfla. my mlieko tak okolo 3 rokov.. nás na to doky teraz upozorňovala, lebo sme mali ako prďolínky slabšiu znášanlivosť BKM. tak sa tomu radšej vyhneme. a tiež mi nedoporučovala dávať termixy, miláčiky a pribináčiky...

a mrknite sa na našeho pomocníčka 🙂

lucim
24. jún 2010

ven ajejeje broucinek malinky emus bolelo brusko az do teploty? snad uz zajtra nebude vediet, ze jej nieco bolo.

matulo bol dnes naladovy , par krat umrncatko - zle sa zobudil, par krat vela radosti.
dnes mame 2 zazitky - tiez uz opakuje vsetko co robime ... a utieram mu po jedle rucicky a pusinu, tak aj on mne utrel pusu a potom isiel lestit tu dosku pred nim na stolicke ... taaak zaujato suchal jedno miesto, kuknem tam a tam vydrana plocha a on to chcel docista umyt. 😉
a druhy zazitok - kooonecne sme sa dopracovali k umyvaniu zubkov - viem, ze 😉 sme mohli uz davnejsie, ale az dnes som si na to spomenula, kym nespal alebo nieco ine ... sme si sadli v kupelni na zem oproti sebe a on opakoval, co robim a potom mi podaval jeho kefku, ze ja mu to mam, ze to robim lepsie.
som ho tak vycmukala, lasocku moju malinku veliku. 😵 😵 😵 😵

lucim
24. jún 2010

ven samy, ked ja nevieeeeem ci to ma matko presne na tom miesteeee 😢 😢 😢 😢

vendulacky
24. jún 2010

Jinak počítejte se mnou, od čtvrtka 10.6. jsem tu měla babičku se synovcem, co s náma jeli na dovolenou, babička odjela teď v neděli, synovec zůstal a přibyla k němu ten den ségra s malým ríšou...hlídali v po, když jsem byla v hmhm a já na oplátku hlídala v úterý, když šla do práce ségra. Tři děti na krku, hlavně ty dva malí pišišvoři, měla jsem jazyk až na podlaze...takže rovných 14 dnů bez klidu, soukromý a v chaosu...já je myyyluju, ale někdy je samota k nezaplacení 😀 😀 A hlavně náš rytmus s emčou absolutly nabourán, takže i emma byla celá na divoko. Jsem myslela jak si to dnes první den samy užijem a kočička z toho dotala teploty 😅

samayka
24. jún 2010

lucim - krááásne

naša sýkrka dnes pol dňa chodila s tanierikom a lyžičkou a miešala a dávala do pusky raz sebe, raz mne a aj beka keď náhodou išla okolo bola ponúknutá... no krááásna bola...

lucim
24. jún 2010

ven, citala somm na FB, ako tvoja segra zvlada troch raubířov 😀 😀 😀 komentovala kazdu cinnost. tak potom na oplatku ty? 🙂 a chapem, spolu je fajn, ale niekedy treba asj svoj stereotypny klidek. 🙂

samayka
24. jún 2010

@lucim - tak o to skôr by som išla nech sa na to niekto mrkne... ak by to bolo isto na mieste vpichu, ešte ako tak.. ale len také fliačiky to môže byť štip od niečoho a to neznie dobre... keď aj okraje to má...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre