Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

samayka
6. okt 2010

ahojte dievčatá

mám otážočku... tie čo ešte kojíte - ale rada si počítam aj iné názory - poradte...

sýkorka je v divnom období.. cez deň si ani nespomenie že mám prsia, ponúkam sama - ráno po raňajkách, pred obedným spánkom - občas po ňom - podla toho kolko vypila predtým.. a večer pred spaním...
zato v noci.. niekedy je schopná byť hore aj 4x len kvôli mliečku... ja kojím rada, strašne rada... nerobilo mi problém ju kojiť ako bábo aj každé dve hodiny - či vo dne, či v noci... ale ako 15 mesačná bambulienka... mi to príde trošku divné...
skúsila som túto noc jej nedať mliečko hneď, ako sa zobudila, ale bol z toho skoro pol hodinový boj a strašný plač...

máte nejakú fintu, ako jej vysvetliť že v noci sa mliečko bude konať iba raz? a neskôr ani to???

traktor
6. okt 2010

@lucia32 😵 😵 😵 NATALKA 😵 😵 😵
Na meniny na tvoj noštek
posielam ti sladký božtek.
Aby sa Ti dobre žilo,
po čom túžiš vyplnilo.

puckalucka
6. okt 2010

Ahojte holky, jdeme Vás s Matějem pozdravit. Už na koníka skoro nechodím. Doufám, že se máte všechny jen a jen dobře. Co takhle další dítko-zase červencové? 😀

lucim
6. okt 2010

@puckalucka PUCIIIIII jeeeej, no vitaj, stratena mamina, ako sa vam s matejom dari? a tebe? co noveho? vy planujete druhe? 🙂
@samayka ahoj samy, v tomto ti uz neporadim, ale dufam, ze kojky dojky ano. 🙂 annag nema na to fintu? 😉
a prave som na teba myslela, ze ako sa mate .. tak ako? 🙂
@lucia32 vcera som cely den myslela na to, ze gratulkovat kamoske a sesterke a natalkam... a este ze mame traky - takze natynke vsetko najnajnajkrajsie, a cmuk od matka 🙂

zaba2707
6. okt 2010

@lucim ciapka pre evulku je perfisna ako vsetky co ste doteraz uhacki 🙂
@lucia32 nam na tie vyrazky okolo pusy este ked bol fifo mensi kazala dokina kupit ATODERM Dermalibour a aj zaberalo vzdy ale klop klop davno sme nemuseli natierat 🙂

a tie zubiska to je deeeees tak mi ho luto bolo pozeral na mna plackaaaaaaaaaaal o zivot moje zlate

innka fuuu to nie je nic prijemne s kolegynou .. musela to mat tazke ze to tak radikalne poriesila ☹

zaba2707
6. okt 2010

aj my sa pripajame a Natuske prajeme vsetko len to naj naj naj a fifo posiela jedneho slintaaaaca 😲

zaba2707
6. okt 2010

@puckalucka fuuuha ... druhe babo no ja by som sa mozno aj citila ale nas byt sa nato neciti 😀 😀 😀 😀 takze zatial zamietnute 🙂 mozno o rok 😀

zaba2707
6. okt 2010

@samayka samy ja uz teda veeelmi dlho nekojim a neviem nejako mudro poradit co keby si jej ponukla namiesto prska flasu ? hmmm? nas fifo ked vecer spapa kasu tak vydrzi vacsinou do rana do 5-6 a vtedy mu bezim robit mliecko. Alebo skus ju v noci nechat iba s mm v izbe ... ja fakt neviem poradit ☹

traktor
6. okt 2010

@puckalucka jej ..teba si pamätam 😉 ..a planujete druhe?..aj my by sme druhe len..uz to nie je mozne...my uz sme pri inom cisle 😀 😀 😀 a za to cislo nejdem.. 😉
@samayka a pocujes , ze normalne papa, ci len ta dudka ako dudu, ze ta potrebuje len citit...ako dlho je na prsniku?...a ja som isla z matkom vonku as baby ma vratili, ze teraz je ich...tak som tu len zakuki...idem im upiect kolacik 🙂

monr
6. okt 2010

kočky, pekne ďakujem. 😔

@lucim ružová čiapočka vyzerá super
@lucia32 aj tvoja čiapočka super, a fotečky Naty (inak všetko naj) aj s havom sú úchvatné
@nemethevu vyšívam, keď malá spí cez obed a potom ešte večer keď zaspí.
@samayka posielam ti ip

lucia32
6. okt 2010

Jééé ďakujeme za gratulky 🙂
@zaba2707 som si už zapísala...zajtra ráno skok do lekárne a dúfam, že niečo z toho budú mať 😉
@puckalucka aaaa stratená mamina sa našla 🙂 Matejkovi posielame božtek 🙂

lucia32
6. okt 2010

@lucim ja som začala dnes bekovku 😀 nebude to až také ťažké, čiapočka je Naty na šírku okej, kus na výšku dlhšia...len neviem či podšívať, kedže je dosť hrubá, ale asi skúsim, možno sa optický zmenší, len dúfam, že nie na šírku 😀 Tie vrkoče sa robia tak, že sa nite prekladajú ako vianočka? Ešte som sa k tomu nedostala 😅

lucim
6. okt 2010

tu sa dnes vecer nic nedeje? matko mi uz zaspaaaal 😵

inneska
6. okt 2010

ahojte...tak pohreb sme zvládli s plačom 😒 lebo som ho nenechala behať kade on chcel...

@lucia32 a ešte stíhame natynke pogratulovať k meninkááám všetko naaaaj, cmuk cmuk 🙂 a čipaočka super, mi netrklo, že ušianka 😀 aj ja sa na takú chystám 🙂
@samayka aj erik v noci cucá a cucá, ale on cucá aj cez deň..a tiež v noci ked nedostane hned, tak mrknká..občas prestane a spí dalej, ale viackrát sa stane, že musím dať..inak to nejde..

inneska
6. okt 2010

a my spíme tak 15min...mali sme 2 spánky, tak sa to odzrkadlilo 😀 ale bol dnes zlatý, krásne sa sám pohral s duplom 😵 😵

acerka
6. okt 2010

@samayka ahoj, tak s tym nocnim budenim na mleicko to bolo aj u nas narocne aj 6x za noc, raz som sa uz vazne nahnevala a odhodlala k nocnemu odstaveniu....4 noci spal s malym muz ja som spala vo vedlajsej izbe a ziadne mleicko ani nic ine (cajik) sa mu jednoducho nedal. Prva a druha noc no hror plakal teda dost ,3 noc bola lepsia a ta piata ked som sa k nemu vratila bola uplne v pohode zobudil sa len na to,ze mu vypadol dudlik. od vtedy v noci nekojim a maly sa na mliecko ani nebudi. davam mu len pred spanim a rano ked sa zobudi.
Tak asi takto sme to riesili my. keby som vedela, ze to bude tak v pohode uz ho davnejsie na noc odstavim 😀 😀

lucia32
7. okt 2010

@inneska ďakujeme pekne za gratulku....
Inak dobré ránko...u nás slniečkovo 🙂

brinzulka
7. okt 2010

@samayka andrej sa budi 2-4krat a koji sa ...vecer papa jogurt ale o 23tej a urcite nad ranom o 5tej-ako hodinky kojo....

https://www.modrykonik.sk/forum/staram-sa-o-dietatko/prespi-vase-15-mesacne-dieta-celu-noc-2/

davidko prvy krat prespal, ked mal 18m

niekedy ho hladkam, on place, protestuje a zaspi...ponuknem caj...niekedy to vzdavam a v polospanku nakojim

Ja mam tiez otazku, kedy planujete dat do samostatnej izby? Starsi spi v izbe s tatinom, ja s malym v druhej...rozmyslame, kedy mozme dat chlapcov spolu a my s mm do spalne...

lucia32
7. okt 2010

@brinzulka ahoooj
Malého ako prvého sme dali samého do izby vo veku 2 rokov....malá k nemu " pribudla " niečo tesne po roku...chcela sama...ísť tam spinkať....Natálka ostáva s nami v spálni, má vlastnú veľkú posteľ...do detskej sa nezmestí 😀 ...ale o rok ak syn pôjde na internát, pôjde do detskej k Bianke.

lucim
7. okt 2010

mooooooorning slnecnice.
prespata noc? co to je? ja som rada, ze sa uz budi len 2x. 🙂 asi najdem temu, ako oducat ..... ale ja neviem, ci by som mala silu na take ze nechat vyrevat ...... som makka.
a v mojej pradavnej teme prave rodime v priamom prenose, moje nervyyyyyy ... posledna z nas prave rodi prvu dcerku 🙂

brinzulka
7. okt 2010

https://www.modrykonik.sk/forum/laktacna-poradna/ako-odstavit-16-mesacneho-syna-od-nocneho-kojenia/

@lucia32 zaspavaju spolu v izbe, neskor si ho beriem k sebe do spalne,ked ideme spat

lucia32
7. okt 2010

@brinzulka tak to je pekné...ak by sa nekojil možno by to bolo vyriešené 😉
@lucim 😉 tak držíme palce 😉

zaba2707
7. okt 2010

dobry den sa praje bambulky 🙂 tak dnesna noc klop klop v absolutnom klidku 🙂

zaba2707
7. okt 2010

pocasie sa celkom da tak snad sa nam dnes podari ist von

lucia32
7. okt 2010

@zaba2707 🙂

zaba2707
7. okt 2010

mam doma plny kufor detskych veci z anglicka tak sa s tym trosku zabavam fotim meram robim popisky ... ale len ked mi fifo samozrejme dovoli 🙂

zaba2707
7. okt 2010

takze mi to trva a trvaaaaa ako chut so zuvackou winterfresh 😀 😀 😀 😀

lucia32
7. okt 2010

@zaba2707 a čo pekné mááááš?

zaba2707
7. okt 2010

lucik je toho doooost viacej je tam chlapcenskeho ako dievcenskeho pre dievcatka su tam nohavice, bodinka s kratkym rukavom, kraaaasne saticky s celenkami, suknicka, nejake riflove satky ... vsetko som to este nestihla prejst

zaba2707
7. okt 2010

ved tu potom hodim foto 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre