Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

traktor
31. aug 2009

🙂 😉 🙂

traktor
31. aug 2009

tak sme na druhej strane konecne

josifek
31. aug 2009

tak jsme vykoupané napapané a spinkáme 😉

josifek
31. aug 2009

Traky Krásné věcičky 😉

traktor
31. aug 2009

josi hladam , hladam a sem tam sa nieco najde 😉

josifek
31. aug 2009

Tak hledej my už nehledáme vše už jakžtakž máme, a co nemáme dokoupíme u nás je supr obchůdek. Tam holky kupovali ten klínový polštář 😉

majkas
31. aug 2009

ahojte,

pls o radu- Tamarka sa uz skoro tyzden a pol nevie spokojne napapat, myslim tym pri jednom dojceni sat v kuse. Vzdy sa mi po chvili po zacati papania (3-5 min) zacne krutit a spinat. Najprv som nevedela ze co s deje, nechala som ju prisatu, mala si medzitym grgla a vygrckla trosku prave vypiteho mliecka a pokracovala v papani uz kludna. Teraz si uz poleziacky grgnut nevie, musim si ju dvihnut na rameno, to uz sa dvihame s placom, a az tak si ogrgne. Spravidla si grgne aj viackrat, cize mame taku 5-10 min prestavku v papani, a niekedy popri tom vygrcia aj take zrazene uz natravene mliecko. pocas jedneho kojenia ju musim dvihnut vacsinou 2 krat, mala papa priblizne 15 minut (cisty cas bez prestavky), najprv saje rychlejsie potom pomalsie. Prsnik mi neodmieta, dokonca ked vidi ze ide jest tak sa cela tesi.

No a este po papani mala dost casto vyplazuje jazyk tak ako ked vas napina na davenie, alebo ze vam nieco ostalo na pol cesty, potom po castiach vygrca mliecko (niekedy tiez take natravene, niekedy je to len taka mliecna slina) a zacne sa jej stikutat. Niekedy si mala grcne aj 2 hodky po papani.
Musim povedat ze ked je "dobre odgrgnuta a vygracana :(" tak je celkom spokojna, nie je nejaka podrazdena, ani nevyzera ako hladna.

Skusala som uz aj rozne polohy, ci to nebude len tou jednou v lahu ako som dovtedy dojcila, ale scenar je ten isty. Ked sa zacne spinat zaroven mi vzdy zacne akoby hryzt bradavky, takze uz to mam aj ja bolestive. Natieram asi ich kremikom z nemocnice ale neriesim to nejako vazne, lebo viem ze je to tym ze ona mi ich hryzie a najprv musim odstranit jej problem. Zaroven som skusala aj dat jej papat skor ako si pyta, ci to nie je tym ze pije potom hltavo, tiez som najprv prsnik trocha odstriekala aby jej mliecko tieklo pomalsie, ale nic nepomohlo.A je to rovnake ci pije z laveho ci z praveho prsnika.

Neviem uz co robit aby sa mala napapala v klude ☹ . Moze to byt ten reflux? Alebo nejaka "bakteria" v zaludku co vzdy zareaguje na mlieko? Alebo kyselina v zaludku? Nasa doktorka ma dovolenku do piatku, potom ideme hned v ten piatok na poradnu, ale to su este 3 dni, tak skusam prosit o radu kde mozem.

pisala som uz aj do temy annag, ale este mi neodpisala, tak ci nahodou aj vy nemate nejaky podobny problem a ako ho riesite

inneska
31. aug 2009

traky 😀 😀 😀

no my sme sa až teraz riadne zobudili...som si ho prehodila cez plece a ťuk..spali sme, tak mi ešte pol hoidnku pospal na ramene...a teraz ideme člapkať 🙂

traktor
31. aug 2009

ahoj majka moj to robil asi 3x tak som dala sab simlplex trosku ponosila a dokojila v pohode....

majkas
31. aug 2009

traky, ale nasa toto robi pri kazdom kojeni, uz som fakt zufala aj ked dam espumisan

josifek
31. aug 2009

Majka to mi dělal malí ale vím že mi doktorka říkala že mám krmit jak mu vyhovuje a také jsme s přestávkou krmili dvakrát, když si začal jakoby hrát s prsem a sem tam jen upil tak jsem ho prostě přehodila přes rameno a nechala odříhnout a už jsem ho nepřikládala a musela jsem ho nechat trochu vyhladovět, prodlužovat termín kojení to nám také pomohlo 😉

traktor
31. aug 2009

nie je nieco co odmieta , v tvojej strave?

majkas
31. aug 2009

neviem, ona prsnik neodmieta, najprv som si aj myslela ze je to z mlieka ale sak za tu dobu som uz jedla vselico tak asi mliekom to nebude

majkas
31. aug 2009

sa mi zobudila, ideme k nej

potom pridem docitat

battole
31. aug 2009

ahojte dievcata, ako sa mate?
mame peknu novu fotocku a neskor budu aj z krstin, ale dnes ich este nemam
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

josifek
31. aug 2009

Ahojky Batt. Malá je krasavice šikovná 😉

battole
31. aug 2009

josi: dik 🙂)

josifek
31. aug 2009

Není zač a co jinak vše u Vás v pořádku

battole
31. aug 2009

josi: vpodstate ano, sem tam bolesti bruska, ked si neodgrgne, co sa nam casto nedari. a trosku mame problem s jedenim...nieco podobne ako pisala majka, ale menej veci naraz. Ide iba o to,ze

papa pekne asi 8 minut a potom zacne natahovat bradavku a pustat a potom zacne plakat, ze ju nema a ked jej ju davam k ustam, tak ju nechce najprv a potom po nej skoci, ako keby este nejedla. mliecka mame dost, tak neviem preco to tak robieva. ked jej vymenim prsniky, tak ak jej staci 5 minut tahat z druheho, tak je vsetko vporiadku, ale ked chce viac, tak to konci rovnako ako pri prvom...tak neviem co to ma znamenat. A vtedy so sebou aj velmi vela hadze a neda sa ukludnut....

ked viete niekto, tak poradte...

simonito
31. aug 2009

Brý večer 🙂

Batt,Majkas: já si myslím, že to není nic jiného,než jen jeden z projevů kojenecké koliky, prostě bolí bříško....nejvíce po pití,ale někdy i během pití.Mimi se kroutí, řve, chce sát-mnohdy bradavku tahá až horlivě a pak zase pouští. Blbé je že tímto spolyká moc vzduchu a tím si to drobek zhoršuje. Takže raději přestat, dát do polohy pro odříhnutí a po chvilce zkusit nabídnout zase.Většinou se uklidní......mě to dělal Šimon.

Nebojte, brzo to zkončí......pak ale začnou zoubky 😎 to bude ještě srandy až se lumpíci zahryznou 😀

battole
31. aug 2009

simi: dik za radu....a ked tak spätne rozmyslam, tak to aj tak vyzera, ze to mozu by koliky. lebo od vtedy si nevie ani poriadne grgnut a viacej ju pobolieva brusko

inneska
31. aug 2009

majka, batt...tiež simyslím, čo simonito...erik toto robí tiež, občas...napr. dnes, ale to sa nemohol vykakať..proste mu to nešlo...tak sme zmenili polohu, na rameno, bruško, na chrbátik...potom sa vykakal a bolo dpbre, kludne sa napapal a zaspal 🙂

battole
31. aug 2009

inn: len rozmyslam, ze sarlotka nema ani tak problemy s bolestami. ani som si velmi nevsimla, aby pri papani sa vyslovene zvijala od bolesti. ide o to, ze si iba natahuje bradavku a je velmi nepokojna. No ten nepokoj je uplne iny, ako ked ju boli brusko

samayka
31. aug 2009

majkas - aj naša to robila a išlo o reflux, dnes nám ho na sone potvrdili.

ona navyše strašne často štikútkuje ale to tak, že na 5metrov počuješ ako v nej lieta mlieko, ona nevracia moc von.. len raz za čas a vtedy je spokojná...

to vyplazovanie jazýčka môže byť aj pálenie záhy.. nemôže?

inneska
31. aug 2009

začína PANELAAAAAAAAAAAAK 😀 😀 😀 😵 😵 😵 😵

samayka
31. aug 2009

maminy, čo je pravdy na tom, že fenikel a aníz zvyšujú kyselinu????

inneska
31. aug 2009

samy...netuším, ešte som o tomto nepočula 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre