Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

arci
22. mar 2010

Zuzzii, přesně tak my jsme byly teď na kontrole v 8 měsících, a doktorka nás hned chtěla poslat na rehabilitice a cvičení, že malá neleze, nesedí, neplazí se a před paní doktorka nechtěla stát protože se jí bála. ale my jsme se rozhodly že ještě dva měsíce počkáme a pak uvidíme, taky jsem četla že některé děti toto období přeskočí a že to vůbec ničemu nevadí, a jestli budeme trošku pomalejší to nevadí, začátky byly těžké a jsme rádi že je zdravá a nebudeme ji nutit
a s pečivem teda začneme pomali co nejdřív, ona je velký jedlík a sice občas na oběd brblá ale papá všechno

zuzzii
22. mar 2010

arci podla mna robis dobre ze cakas... teraz vsetko lekarky podla tabuliek a ked to dieta nerobi tak stresuju maminu maximalne... ved napr. deticky niektore zacinaju v 10m. hned zo sedu chodit... moj muz vobec nelozil, preskocil tuto fazu a vtedy to lekari vobec neriesili ze ci mu budu fungovat obe hemisfery mozgu rovnako 🙂 Ja idem 15.4. k lekarke a snad bude do vtedy daky pokrok, som zvedava co spravy to obmedzenie choditka.. ale napr on aj ked lezi a doplazi sa ku mne tak sa chyti mojej ruky a pritiahne sa do postavenia a nie do sedu 🙂 ma proste hrozne pevne nozicky...

brinzulka
22. mar 2010
sorciera24
22. mar 2010

ahojte, ja len na skok, stale patrime do klubu bezzubych...asi vyhrame sutaz 😀 a s tym lozenim, my tiez nelozime a nasa Dr. povedala, ze to nevadi, ze do 10 mesiacov ma cas a ze niektore deti nezecnu lozit vobec a zacnu rovno chodit.....dolezite je , ze pekne sedi, otaca sa a splna ine veci....ale lozit naozaj nemusi...a tiez sme v choditku....

brusinka.pusinka
22. mar 2010

krásný sluníčkový jarní dníček všem přejeme.
Oslavencům jak minulým tak dnešním vše nej nej nej 😵
My byli dneska na 8 měsíční kontrole a vážíme 7800g a měříme 69 cm,obvod hlavičky 44, Bez zubu a asi budeme jěště dlouho jak řekl náš doktor kde nic tu nic a ani není vidět že by se něco v papulce dělo 😀 😀 😀 😀
Jinak my jsme pravý opak všechno děláme nějak moc dřív, my už i chodíme kol nábytku bez jakékoliv podpory a občas se nám povede se pustit a udělat 2-3 kroky 😀 a pak šup na dupku 😉 Chlebík jíme tmavý den starý a šmakuje nám.
Jinak v poradně byla mamča s 11 měsíčním klučíkem a ten ani sám neseděl a prý ok. tak neplašte holky oni ty naše sluníčka mají každé své nároky někdo dřív a někdo později. Můžu jen závidět miminko, neboť Karamelka už se k miminkům neřadí je to malí Fiškus 😵

raona
22. mar 2010

ahojte babky..

tak hlasim zuby nikde a po zuboch ani stopy 😀 😀 😀 😀
ale zato mi dneska pekne krasne vyliezla na druhy schod na schodisti.. takze najvyssi cas kupit zabranu na schody...
inak nic noveho, chystame sa obedovat a potom hadje na prechadzku spinkat 😀
tak zatim..

zmurkaz
22. mar 2010

Ahojky ... tak o tom lození... mne Jurko tiež nelozil - a nič sa nestalo.... 🙂))
..no a my sme napr s príkrmami stále len na mäsovo -zeleninových - bo nič inšie mi nechce - a dokina že neva - lebo je kojená a tak to môže byť až do roku.... 😉

traktor
22. mar 2010

ufff...svokru pustili z nemocky...ale furt sa jej neda zmerat tlak...mm ju bude niest nazad...nase zdravotnictvo ,skoda slov 😠 ...a akurat nam zomrel ujo 45 rocny- mlady chlap len mu prislo zle, a uz mu nepomohli.. ☹ ...3 deti po nom ostali....to co je za rok

ani3012
22. mar 2010

Traky-to je teda smutné... 😢
ja čakám,kedy môjho klepne. Boli sme na jednej prezentácii a tam mu merali tlak.Bol úplne v kľude,bez alkoholu a vieš koľko mal? 159/119
asi zvýšim jeho životné poistenie 😅 😀
dnes sme boli na rehabilitácii a ešte raz a už koniec 😵 Povedala,že lozenie je u nej otázka len pár dní.Tak sa teším 🙂
A dnes mi skoro nič nespapala,ale je taká kludnučká..Zuba ani jedného . MY VYHRAJEME !!! 😀

ani3012
22. mar 2010

no a ešte som mala sťažnosť na nového koňa ! 😠 teraz vôbec nevidím,že mám IP,keď mi to nebliká.

traktor
22. mar 2010

ani...no treba davat pozor...ale da sa?...dnes sa clovek rozculuje pre kazddu somarinu.....a toto z tou IP sa ani mne nepaci...kurnik mam IP..a vobec mi to neukazovalo 😠

ani3012
22. mar 2010
ani3012
22. mar 2010

len nájsť za takú cenu aj pre malú 😉

jennna
22. mar 2010

ahoj ahoj

tak nám už presvitá aj druhý zub...to z toho bola asi taká nesvoja poslednú noc....

sme boli von, je tak krásne a teplo v športovom kočíku...a ona, že si ide schrupnúť....tak mi zalomila, tak sme boli tri hodinky....
prídeme domov...., že papať z cecíčku...a zrazu veľký plač...nechcela ani jeden ani druhý.....ani bebu, čo mi ostala zo včera...
tak som jej dala jogurt a ten celý zgniavila.....nuž tak som odsala, čo tam bolo a nazbierala 125ml.....a dúfala, že to bolo len dáke protestovanie....ponatierala som jej ďasienka calgelom....a pred chvíľkou sa už prisala...vďaka bohu...

jajona
22. mar 2010

Ahojte,

my tiež ešte nelozíme. Keď je na brušku sa ručkami poposúva, ale len okolo seba, dopredu nie. A včera už skúšal na kolienka. A od soboty hovoríme mama, baba... Taký je zlatý, keď tými ústočkami hovorí.

Gratulujeme samozrejme všetkým oslávencom a samozrejme aj "zubatým" detičkám 😀

Jennka: ani mne Matúško zakaždým nezoberie cicík. Doobeda trochu, naobed vôbec. A keď nechce, tak ma začne hrýzď, betár.
Ja natieram Mundisalom.
Nám presvitajú tie trojky, tak uvidíme

vinka
22. mar 2010

Ahojte maminy.No ale máme krásne počasie.Už len po vonku beháme poobede.Ináč ako sa máte? 😉

vinka
22. mar 2010

ináč nám sa asi chrup zasekol. 😠 2 zuby vyšli pred 3 mesiacmi a od vtedy nič a nič.Snád do puberty jej vyjdu 😀 😀

laurajana
22. mar 2010

...aj my sa teda pochválime, okrem obľúbenej "baba", vieme dať papapa - zakývame a v rámci toho vydávame niečo ako ahoooooooooo 😀 a vieme zaťapkať, keď maminka povie "ťap, ťap, ťapušky" od včera ukrutne plačeme určitý čas a dávame veľmi hlboko ručičku do pusiny, ale zúbok žiadny, len auuuua

anavi85
22. mar 2010

...no aj my uz dzavotame tatata, mamama, no a sice nepovie pri odchode nic, ale ked mu povieme daj servus, tak poda rucicku a zatrasie s nou...inak sa velmi rad deli s piskotkami, keksikmi a vsetkym na papanie, len co pride nasa civka j´k nemu tak jej vsetko ponuka 😀 aspon vieme, ze nebude chamtivy 😀 😀

laurajana
22. mar 2010

😉

vinka
22. mar 2010

Jáj baby a čo povedali ako prvé vaše deti?Lebo ževraj ked povie mama chce sestru.Ked povie tata chce brata a ked baba nechce nič.A naša Chiara povedala baba.Hurááááááááááááááá 😀 😀 😀

zmurkaz
22. mar 2010

Ahojky - aj my sa pochválime - dnes sme po 6-tich hodinách spali pól hodku a opäť sme hore.... no doteraz sú to 2 hodiny... inak spáva cez deň v tom lepšom prípade 2x 2,5 hodiny.... tááááák sa tešíííím .... a už týždeň mi meškajú mrchy a presne ten týždeň ma všetko bolí že sa ani hýbať nemôžem... ale tehu určite nie som 😉

asparaguska
22. mar 2010

Ahojte...

Je tu ešte niekto kto ešte nemal mrchu? Či?

zmurkaz
22. mar 2010

aspi - ja som mala len raz a teraz mi mešká ...... tak neviem - možno je to tým, že ma malá cucá celú noc ....

apropóoo - konečne zaspala.... 😵 😵 😵

asparaguska
22. mar 2010

Ja ani raz, normálne som chytila teraz hysák, či je to OK...

Zmur, nuž 8-eho turbo dietky... 😀

zmurkaz
22. mar 2010

aspi - kojíš? .... ak áno ... si myslím, že je to OK .... mi doki hovoril že 9mesiacov bruško rastie a 9 sa dáva dokopy 😉
...aj Deniska ?

asparaguska
22. mar 2010

Kojím... Aj Deniska je turbáčik, dnes spala asi 1/2hodinu a teraz ju stráži mm.

zmurkaz
22. mar 2010

no tak sa neboj ....oni príídu 😵 😵

A inak ti ako spáva Deniska .... lebo sa som úplne šoknutá z takéhoto spania - nespania

lucim
22. mar 2010

dobry veceeeeerrrrr 🙂

asparaguska
22. mar 2010

Ako kedy, ale v poslednej dobe cez noc ju nakojím okolo 12tej, potom x krát nahadzujem cumeľ, ďalšie kojo okolo 3tej, potom o 6tej a stane sa aj že o 8ej. Cez deň spí tak 1/2, 1hod.Ale stáva sa, že spí aj 2 hodiny, ale to je tak unavená, že až... (pri návštevách)
Deň mám do polnoci.. 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre